Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Sparta - 17. února 2019   15:30

Chomutov
Chomutov
40:24' Klhůfek (Vantuch) • 43:35' Koblasa (Knot, Dietz)
2:3
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Sparta
14:42' Rousek  (Blain, Klimek) • 38:30' Buchtele  (Forman, Sill) • 61:01' Pech  (Buchtele)
Chomutov
Hejduk, Bejček – Jindra, Zíka
ROCKNET ARÉNA
4 542 diváků
Sparta

Chomutov - Sparta: Koblasa proklouzl mezi sparťanskými obránci jako nůž máslem a vyrovnal na 2:2

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u extraligového hokeje na počtěnou!
Vyrovnané bojovné utkání nakonec končí výhrou hostujícího celku, jenž byl o něco šťastnější v prodloužení. Sparta vstřelila dvě branky ve dvou prvních třetinách. Prosadili se Lukáš Rousek a Jan Buchtele. Domácímu celku se zásluhou Klhůfka a Koblasy povedlo srovnat, prodloužení pak rozhodl Lukáš Pech.

Střely na branku: 30:26
Hvězdy: Pavel Klhůfek (1+0) – Jan Buchtele (1+1)
Diváci: 4 542
61:01'
Sparta právě vstřelila branku!
První nebezpečnější akce již brankou končí a Sparta si připisuje bonusový bod! LUKÁŠ PECH dostal po dobré kličce Jana Buchteleho puk k levé tyčce, kde se mu nadvakrát povedlo překonat ležícího Justina Peterse! Asistence: Jan Buchtele.
60:35'
Začalo se celkem zlehka a oba celky se vystřídaly na kotouči. Aktuálně jej má za brankou Sparta, jenž vymýšlí útočnou akci směrem dopředu.
60:01'
Třetí třetina je u konce a utkání směřuje do prodloužení. Pirátům se totiž ve třetí části povedlo vstřelit dvě rychlé branky, poté to byla bojovná taktická hra. Za domácí celek se prosadili Pavel Klhůfek a Petr Koblasa. O bonusový bod se tak bude hrát v prodloužení, které začne za pár chvilek.

Střely na branku: 30:24
60:00'
59:46'
Tomáš Dvořák již za potlesku a asistenci doktorů opouští ledovou plochu a nejspíše bude v pořádku. Hra bude pokračovat po levici Matěje Machovského.
59:46'
V posledních sekundách u mantinelu dohrál jednoho z hostů Masi Marjamäki. Rozhodčí hned hru přerušili a skrytý hráč pražského celku se zatím nezvedá.
59:17'
Nyní to domácí již nevydrželi a sesypali se na rozhodčího, který udělal další velice sporné rozhodnutí. Pirát nahazovali do útoku, přičemž kotouč tečoval rukavicí jeden ze Sparťanů. Sudí i přesto pískají icing.
58:36'
Piráti se dostávali do pásma, ale byl jim písknut úmyslný ofsajd a hra se tak přesouvá před Peterse. Pokračovat se bude po jeho pravé ruce, do konce třetí části zbývá necelá minutka a půl.
58:14'
Na druhé straně také aktivita pirátské družiny. Nejdříve ujel Pavel Klhůfek, ale Matěj Machovský jeho dělovku pokryl. Od levého mantinelu čtyři sekundy na to nahazoval Vantuch, ale i nyní byl hostující brankář připraven.
57:56'
Ronald Knot nyní nerozehrál vůbec ideálně, čehož se pokoušel využít Lukáš Klimek. Ten svižně zakončoval z levého úhlu, ale i nyní byl Justin Peters pozorný a drží vyrovnaný stav.
57:31'
Už se hrají opravdu poslední minutky třetí třetiny. Adam Raška nyní nezastihl rozehrávku do útoku a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Petersem.
57:00'
Do dobré akce šli domácí. Pavel Klhůfek zavezl kotouč do pásma a přenechal jej Vantuchovi. Ten si najel k pravé tyčce, kde mu ovšem klička nevyšla a puk mu ujel.
56:27'
Andrej Kudrna se po vhazování dostal do výborné akce, která ale gólově zakončena nebyla! Hostující útočník šel od pravého mantinelu do kličky na vzdálenější tyčku, ale Peters udržel beton u tyčky a parádně zasáhl.
56:08'
Sparta hned po vhazování vyhodila na icing. Všemu předcházel celkem sporný zákrok, sudí ale zůstali klidní a v závěru utkání nechtějí moc trestat.
56:02'
Nyní napadali aktivně hráči Chomutova, kterým se povedlo vybojovat pásmo. Hosté pod tlakem totiž vyhodili na zakázané uvolnění a v pozoru musí být Matěj Machovský.
55:17'
Po buly se ke kotouči dostal Miroslav Forman, jenž před levým kruhem tvrdě zakončoval. Jeho dělovka šla ke vzdálenější tyčce, ale do branky se ani nakonec nedostala.
55:10'
Poté se Pirátům nepovedlo zakombinovat a přihfávka směrem do útoku nevyšla. Píská se zakázané uvolnění a po delší době se bude vhazovat také před Petersem.
54:59'
Domácí publikum nyní bouří. Vladimír Růžička dostal takovým lobem přihrávku do útoční třetiny a hnal se na branku Machovského. Sudí ovšem viděli ofsajd.
54:46'
Od levého mantinelu přišla další bomba směrem na branku Machovského, jenž si i nyní poradil. Dojíždějící Michal Gut byl poslán do branky a vznikla menší mela.
54:35'
Piráti se dostali za branku Machovského, kde jediného beka napadal Raška se Stránský. Puk se nakonec dostal do ochranné sítě a bude se opět vhazovat před sparťanskou jedničkou.
54:06'
Utkání se nám blíží do závěru třetí periody a další branka nejspíše rozhodne. Matěj Machovský musel být pozorný proti pokusu z levé strany, ale branku nakonec uhlídal.
53:30'
Hosté rychlostí zrušili icing a Jan Košťálek dostal přihrávku před kruhy. Jeho rána byla ale zablokována klečícím Pirátem, Sparta ale u kotouč zůstává.
53:08'
Vladimír Růžička za brankou vybojoval kotouč a předložil jej na první tyčku. Jakub Sklenář se zblízka pokoušel skórovat, ale trefil beton Machovského. Poté přišla ještě jedna střela, kterou tečoval Růžička, ale puk skončil vedle branky. Po komerční pauze se bude pokračovat po pravici Machovského.
52:03'
Sparta nyní měla štěstí! Masi Marjamäki zakončoval z pravého kruhu a Matěj Machovský kotouč ramenem vyrazil jen nad sebe. Ten následně spadl do brankoviště, ale první u puku nakonec byli hosté.
50:56'
Tomáš Dvořák nyní objel branku a u pravé tyčky zblízka zakončoval. Justin Peters ale tělem zasáhl, ale aktivita pražského celku i nadále trvá.
50:41'
Začala druhá polovina třetí třetiny a hra je nadále vyrovnaná herně i výsledkově. Od Stanislava Dietze se nyní kotouč dostal na střídačku a pokračuje se ve středovém kruhu.
49:31'
Radek Duda zůstal ležet na ledové ploše a hra je přerušena. Nyní se sudí dohadují a zatím není jisté, zda se bude vylučovat. Spíše ale nebude.
49:26'
Po pravé straně šel do brankoviště Masi Marjamäki, jenž se opřel o bránícího hráče. Nakonec právě obránce Sparty souboj neustál a vyhodil branku, vhazuje se před Machovským.
49:00'
Adam Raška si nyní najel po pravé straně do pásma a přes obránce zakončoval k levé tyčce. I nyní si ovšem Matěj Machovský kotouč našel a ukryl jej v rukavici.
47:34'
Podél levého mantinelu se do pásma dostal Jakub Sklenář, který tvrdě zakončoval ke vzdálenější tyčce. Matěj Machovský se v brance ovšem roztáhl a puk ukryl ve své rukavici.
46:54'
Kevin Klíma u levého mantinelu uzmul kotouč a Sparta šla do protiakce tři na jednoho. Klíma přihrával k pravé tyčce Rouskovi, ale ten si vzdušnou přihrávku nezpracoval.
46:37'
Dlouho se bojovalo o kotouč v chomutovském pásmu. Vyústění celé situace je fakt, že Piráti vyhodili kotouč na střídačku a po komerční pauze se bude vhazovat před Petersem.
45:16'
Kevin Klíma se za brankou Pirátů dostal ke kotouči, který mu zpracoval jeden z rozhodčích. Bývalý Pirát přihrával před branku, kde se ovšem nikdo neprosadil.
44'
Koblasa proklouzl mezi sparťanskými obránci jako nůž máslem a vyrovnal na 2:2
44:26'
Po přihrávce zpoza branky vystrašil chomutovskou jedničku Tomáš Voráček. Ten se na levém kruhu dostal ke střeleckému pokusu, ale Peters byl připraven.
43:57'
Sparta se po vhazování dostala do útoku, kde nic nevymyslela. Piráti ovšem vyhodili na zakázané uvolnění a hra bude pokračovat po levici Justina Peterse.
43:35'
Piráti právě vstřelili branku!
Přesilovku sice domácí celek nevyužil, ale i tak je tu srovnání! PETR KOBLASA se individuálně dostal mezi dva beky a svou akci zakončil krásným bekhendem. Opravdu pohledná branka chomutovského útočníka. Asistence: Ronald Knot a Stanislav Dietz.
43:05'
V závěru přesilovky dostával přihrávku zpoza branky Masi Marjamäki, kterému se ale u pravé tyčky nepovedlo ideálně zakončit. Sparta je v plném počtu.
42:14'
Piráti dlouho kombinovali a pokusili se i o nějaké střelecké pokusy. Ani jeden se ale do branky Machovského nedostal a Sparta následně vyhodila za branku Peterse.
41'
Klhůfek střelou po vhazování snížil na 1:2
41:17'
Pokus o rychlé vyrovnání. Jan Stránský dostal u levého mantinelu krosček a hostující Jan Piskáček inkasuje dvě minuty. Piráti tak budou hrát svou čtvrtou přesilovku.
40:24'
Dvě sekundy po vhazování se domácí prosazují, to byla neskutečná rychlost! Lukáš Vantuch vyhrál vhazování a hned za ním se do kotouče opřel PAVEL KLHŮFEK, který vymetl první šibenici. Asistence: Lukáš Vantuch.
40:22'
Piráti šli hned o dvaadvaceti sekundách do útoku. Radek Duda vzal přečíslení na sebe a Matěj Machovský jeho zakončení k pravé tyčce dokázal vyrazit. Puk skončil až na ochranné síti.
40:01'
Druhá třetina končí a Sparta dokázala své vedení navýšit brankou v závěru dvacetiminutovky. Piráti i díky třem přesilovkám byli aktivnější a měli větší tlak, ale Matěj Machovský to dnes opět zavřel. Důležitou druhou branku pak vstřelil Jan Buchtele. Třetí část začne v 17:18.

Střely na branku: 18:15 (11:5 v této třetině)
40:00'
39'
Jan Buchtele v závěru druhé třetiny zvýšil náskok Pražanů, 0:2
39:06'
Snížit stav duelu se pokoušel domácí Jan Stránský, který dostal přihrávku na vrchol kruhu. Následně zakončoval po ledě, ale Matěj Machovský jeho pokus srazil do ochranné sítě.
38:30'
Z ničeho nic přišla branka Sparty, která byla teď dlouho dobu pod tlakem! JAN BUCHTELE stál u levé tyčky a po skvělé práci Miroslava Formana dostal přihrávku. Přesouvající se Justin Peters nezareagoval a hosté jdou do důležitého dvoubrankového vedení. Asistence: Miroslav Forman a Zach Sill.
37:27'
Od mantinelu si dobře najel až mezi kruhy Pavel Klhůfek, jenž zakončoval na přední tyčku. Hráč čtvrté lajny to zkouše bekhendem, ale Matěj Machovský skvěle zasáhl!
36:30'
Bohumil Jank zakončoval od modré čáry a Michal Gut se pokoušel zakončit. Bránící hráč Sparty jej ovšem poslal k zemi a vybojoval kotouč, do útoku jdou tak hosté.
35:12'
Branku chomutovského celku objížděl Lukáš Pech, jenž zakončoval bekhendově. Peters kotouč vyrazil hrudí a následně na něj padl. Vhazuje se po jeho pravici.
34:31'
Zach Sill tečoval svižné nahození od levého mantinelu, ale puk nakonec skončil vedle branky. Sparta v aktivitě pokračovala, a tak Piráti poslali kotouč na icing.
34:07'
Piráti se dlouho pokoušeli něco vymyslet, ale Sparta skvěle napadala a spíše se hráči obou celků přetlačovali. Bohumil Jank v další akci najel do ofsajdu.
32:37'
Na levém kruhu se dostal ke střeleckému pokusu chomutovský Roman Chlouba. Ten si kotouč zpracoval a svižně zakončoval zápěstím, Matěj Machovský ovšem sklapl betony a zakročil!
32:23'
Hosté se pokoušeli dostat do útoku, ale trefili chomutovského hráče, který stál ve dvířkách. Probíhá komerční přestávka a pokračovat se bude ve středním pásmu.
31:37'
31:25'
Na konci přesilové hry zakončoval z levého kruhu Radek Duda, ale tomu se po ledě nepovedlo prostřelit Machovského. Pokračovalo se tlakem v brankovišti, ale i toto hostující jednička pochytala!
30:50'
Ale početní výhody domácí celek nezvládá a Sparta skvěle brání. Pražanům se opět povedlo vyhodit a pokračuje se za brankou Justina Peterse.
30:14'
První střelecký pokus směrem na Machovského posílal obránce Ronald Knot. Jeho rána byla ovšem zablokována a kotouč skončil v rohu kluziště.
29:36'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matěj Machovský – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Lukáš Pech.
29:11'
Po skončení přesilové hry zakončoval z levého kruhu Pavel Klhůfek. Chomutovský útočník to zkoušel na první tyčku, ale pozorného Machovského v brance neprostřelil.
28:51'
28:20'
Tak tohle je velice špatná přesilovka domácího celku. Po dlouhé době se Piráti dostali do pásma, ale Radek Duda na modrou čáru přihrával špatně a Buchtela jeho nabídku nezpracoval.
27:31'
Ani druhá přesilovka se domácímu celku zatím moc nedaří. Piráti jsou mimo útočné pásmo a Sparta dobře napadá. Uvidíme, jak tomu bude v následujících sekundách.
26:50'
Domácí hokejisty čeká druhá početní výhoda ve druhé třetině. Tomáš Dvořák inkasuje dvouminutový trest za podražení.
26:03'
Justin Peters nyní zachytil nahození a hned rozehrál akci Chomutova. Na konci svižné kombinace byl Jakub Sklenář, ale ten z levého kruhu střílel vedle branky.
24:59'
Do ofsajdové pozice se nyní dostali hráči Sparty. Zatím jsou ve druhé třetině aktivnější domácí, ale těm se zatím nepovedlo dostat se k vyrovnávací brance.
24:01'
Masi Marjamäki mohl postupovat sám na branku po odraženém kotouči. Matěj Machovský ovšem vše vyřešil geniálně. Vyjel z branky a u kotouče byl jako první.
23:09'
Hned po skoku Lukáše Pecha zpátky na ledovou plochu se jeho spoluhráči nedomluvili a píská se icing. Hra se vrací před Machovského, vhazovat se bude po jeho pravici.
23:00'
22:49'
Lukáš Vantuch našel šikovnou přihrávkou Jana Stránského, který před brankou střílel do pravé šibenice. Matěj Machovský ovšem vystrčil své rameno a dobře zasáhl!
22:28'
Poté se hrálo spíše mimo útočné pásmo domácího celku. Sparta dobře bránila a Piráti nic moc nevymysleli. Nyní byla hra přerušena po vyhození na střídačku.
21:27'
O první pokus v početní výhodě se postaral Jan Stránský. Ten v pozici falešného beka zakončoval od modré čáry, ale Machovský si betony připsal zákrok.
20:59'
První přesilovka v utkání pro chomutovskou družinu. Před brankou byl podražen Petr Koblasa a Lukáš Pech je prvním potrestaným Sparťanem v utkání.
20:35'
Při střele od modré čáry zlomil hůl Bohumil Jank. Do rychlé protiakce se tak vydal Richard Jarůšek, ale ten z levého kruhu střílel jen do připraveného Peterse!
20:20'
Sparta hned na startu třetiny vyhodila na icing a Piráti po vhazování zakončovali do připraveného Machovského. Vhazuje se tak po jeho pravici.
20:01'
Prvních dvacet minut jsou minulostí. Aktivněji začala hostující Sparta, ale domácí Piráti tempo hry srovnali. Hrál se bojovný hokej a jediná branka přišla v přesilové hře, kdy se trefil zámořský obránce Jeremie Blain. Druhá třetina začne přibližně v 16:24.

Střely na branku: 7:10
20:00'
19:24'
Piráti pokračovali v aktivitě a šestnáctiletý Michal Gut zakončoval u pravé tyčky bekhendově. Matěj Machovský ale jeho ránu vyrazil a Marjamäki se k dorážce nedostal.
18:34'
Na druhé straně zahrozil domácí Pavel Klhůfek. Ten vyslal štiplavou střelu před kruhy. Machovskému puk vypadl, ale dorážející spoluhráč na kotouč nakonec nedosáhl.
17:57'
Roberts Bukarts měl na hokejce druhou branku pražského celku! Lotyšský útočník dostal přihrávku k levé tyčce, ale vyjetého Justina Peterse nakonec neprostřelil!
17:31'
K zákroku byl nyní donucen Matěj Machovský. Od modré čáry nahazoval Ronald Knot, jenž měl ale za úkol jen donutit hostujícího brankáře zasáhnout, vhazovat se bude po jeho levici.
16:21'
Piráti prohráli vhazování a Sparta šla do útoku. Dvojice hráčů ale byla nedočkavá a vjela si do útočné třetiny dříve, než kotouč. Hra se tak přerušuje a vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:14'
Po vhazování se hostující celek pokoušel dostat opět do pásma, ale nyní to nevyšlo. Píská se icing a vhazuje se po pravici brankáře Machovského, který dnes moc práce zatím neměl.
16:06'
Hodně se nyní čílí domácí publikum. Nejdříve se jim nelíbilo držení Lukáše Vantucha na vhazování, následně se Piráti dostali do velice těsného ofsajdu.
15'
Rousek svižnou střelou od modré poslal hosty do vedení, 0:1
15:50'
Opět se bojovalo o kotouč v obranném pásmu domácích, kteří podruhé vyhodili na icing a vhazováním před Petersem se tak zopakuje.
15:25'
Radek Duda na hranici červené čáry nahazoval na branku, ale tu těsně minul a sudí pískají zakázané uvolnění. Hra tak bude pokračovat po levici Justina Peterse.
14:42'
Nyní se již hosté prosazují a využívají hned první nabízenou početní výhodu! Jeremie Blain vystřelil od modré čáry a LUKÁŠ ROUSEK lehce tečoval jeho pokus za záda Justina Peterse! Asistence: Jeremie Blain a Lukáš Klimek.
13:50'
Piráti zatím oslabení zvládají dobře a již dvakrát se jim povedlo vyhodit kotouč mimo své pásmo. Sparta se pokouší dostat zpátky, uvidíme, jak se jí bude dařit.
13:26'
První přesilovku v utkání si zahraje hostující Sparta. Marek Tomica inkasuje dvě minuty za podražení. Chomutovský kapitán se provinil v obranném pásmu.
12:47'
Nahození od modré čáry, které šlo na branku Peters po ledě, ještě tečoval Matěj Beran. Jeho teč ale skončila mimo tří tyčí a Piráti se dostávají ke kotouči.
12:31'
Ondřej Buchtela na útočné modré čáře přihrával rukavicí a Jan Stránský tak v útoku pokračovat nemohl. Píská se prohřešek, hra se posouvá do středního pásma a pokračovat se bude po komerční pauze.
11:19'
Sparťané byli aktivní v pásmu poté, co se domácím nepovedlo dvakrát vyhodit. Hosté ale nic nevymysleli a Masi Marjamäki o mantinel poslal kotouč do střední třetiny.
10:33'
Piráti se dostali do protiakce a Lukáš Kovář zakončoval k levé tyčce, branku nicméně netrefil. Sparta ovšem vyhodili na zakázané uvolnění a hra bude pokračovat před Machovským.
09:54'
Lukáš Klimek mohl být prvním střelcem utkání! Po nahození se u levé tyčky celkem šťastně dostal ke kotouči, ale zblízka zakončoval jen do betonů připraveného Peterse!
09:34'
Nahazovaný kotouč se nyní pokoušel dojet Jakub Sklenář a dokonce měl ve sprinterském souboji lehce navrch. Nakonec ale sudí pískají icing a vhazuje se po pravici Peterse.
09:06'
Na opačném pólu ledové plochy střelecky aktivní Kevin Klíma. jenž v tomto ročníku nastoupil i za domácí celek. Zakončoval z pravého kruhu, ale zaskvěl se i Justin Peters.
08:42'
Matěj Machovský musel zasahovat za dalších dvacet sekund podruhé. Masi Marjamäki bekhendově zakončoval mezi kruhy, ale i nyní si brankář Sparty počínal správně a drží vyrovnaný stav.
08:22'
Pirátská aktivita ovšem pokračovala a opět to byl mladý bek, jenž zakončoval. Ondřej Buchtela pálil od modré čáry, ale rána po ledě skončila na betonech Machovského.
08:08'
Matěj Machovský přerušil hru. Piráti ovšem vyhráli vhazování a obránce Ondřej Buchtela střílel. Rána šla do horní části branky a hostující jednička si s pokusem pohodově poradila.
07:31'
Obranu Sparty poté prohnal Marek Tomica, který unikal podél levého mantinelu. Následně přihrával na hranici brankoviště, ale Radek Duda rychlou přihrávku do branky nedostal.
07:01'
Po delší době se do útoku dostali domácí. Vladimír Růžička zavezl kotouč za branku a Ronald Knot následně střílel od modré čáry. Jeho pokus byl ovšem zablokován.
06:28'
Po vhazování se hosté pokoušeli rozehrát podél mantinelu, ale puk se od Jakuba Sklenáře odrazil do hlediště. Hra bude pokračovat dalším vhazováním, nyní po levici Peterse.
06:18'
Nátlak pražského mužstva byl zakončen dělovkou od modré čáry. Jeremie Blain ovšem zakončoval jen do betonů pozorného Peterse a přivolal tak první komerční přestávku duelu.
05:37'
Andrej Kudrna si dobře najel do útoku a pokoušel se o první úspěch duelu. Jeho rána ovšem skončila na bránícím Zemanovi, který následně zablokoval i další pokus.
04:33'
Útok pražského celku byl zastaven před modrou čárou. Následné prostrčení do útoku tak bylo posouzeno jako ofsajd. Pokračuje se tak vhazováním ve střední třetině.
03:58'
Betony domácího brankáře následně vyprášil Jiří Smejkal. Sparťanský hrdina z posledního utkání střílel po ledě od levého mantinelu, ale Peters si připsal pohotový zákrok.
03:31'
Sparta opět aktivně forčekovala a Piráti se nemohli dostat do útoku. Nahození do útoku chtěl zachytit rukavicí Andrej Kudrna, ale od ruky se kotouč dostal mimo ledovou plochu.
02:35'
Za branku Machovského se následně dostal s kotoučem Jan Stránský. Před brankou hledal Rašku s Tomicou, ale ani jeden se ke střele nakonec nedostal.
01:42'
Hosté pokračují v aktivní kombinace a domácí se nemohou dostat ze třetiny. Přišla ovšem jen střela od modré čáry, která byla spíše nahozením. Justin Peters pozorný.
00:49'
Richard Jarůšek následně dostával přihrávku do útoku, ale puk jen protečoval a spěchá za ním do útočné třetiny. V pokračující akci jeden z hostů střílel do bruslí bránícího hráče Pirátů.
00:05'
Vladimír Růžička vyhrál úvodní vhazování utkání a Piráti mají kotouč u své branky. První lajna Sparty se ale hned dostává do útoku a napadá rozehru domácích.
00:01'
Krásné odpoledne všem fanouškům českého hokeje! Oba celky jsou na ledové ploše. Před startem utkání bude předán památeční dres Janu Stránskému, jenž dnes nastupuje do extraligového utkání číslo 500.

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Jank, Knot, L. Kovář, Buchtela, Dietz, D. Zeman, Trefný – Sklenář, V. Růžička, Gut – Marjamäki, Vantuch, Duda – Tomica, Raška, J. Stránský – Koblasa, Chlouba, Klhůfek.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček, Piskáček, Blain, Kalina, Delisle – Smejkal, Sill, Beran – Roberts Bukarts, Klimek, Jarůšek – Forman, Pech, Buchtele – Rousek, Klíma, Kudrna.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Jindra, Zíka.
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští hokejisté se po reprezentační přestávce zvedli a zvládli dva obtížné duely. Piráti ztrácejí na dvanácté Karlovy Vary čtyři body a nejspíše budeme sledovat ještě pořádný souboj o vyhnutí se baráže. Tým Vladimíra Růžičky ve středu v derby přehrál sousední Litvínov (4:1), naposledy pak vyhrál poprvé v novodobé extraligové historii na ledě Plzně (5:4sn.).

Nejproduktivnější hráči týmu
Vladimír Růžička – 42 zápasů, 32 bodů (13+19)
Radek Duda – 37 zápasů, 22 bodů (9+13)
Jan Stránský – 39 zápasů, 19 bodů (9+10)

Poslední utkání
HC Škoda Plzeň 4:5sn. Piráti Chomutov

7. Indrák (Nedorost, Kantner), 34. Gulaš (Allen, J. Kovář), 40. Němec (D. Kindl, Jones), 55. Moravčík (Eberle, Kantner) – 5. Stránský (Raška), 5. Vantuch (Marjamäki, Knot), 35. Trefný (Raška, L. Kovář), 36. Sklenář (Svoboda, Dietz), rozh. náj. Stránský

Sestava Chomutova: Peters – Jank, Knot, Kovář, Buchtela, Dietz, Zeman, Trefný – Sklenář, Růžička, Svoboda – Marjamäki, Vantuch, Duda – Tomica, Raška, Stránský – Koblasa, Chlouba, Klhůfek.
HC SPARTA PRAHA

Pražané jsou aktuálně na osmém fleku a v kádru rudého celku nevládne úplná spokojenost. Sparta má hodně velké výkyvy ve výkonech, například na domácím ledě jsou třetím nejhorším celkem. Naposledy tým německého kouče Kruppa ukončil sérii porážek a vyhrál na ledě Mladé Boleslavi 1:0. Aktuálně tým z hlavního města ztrácí pět bodů na jistotu čtvrtfinále.

Lukáš Pech – 43 zápasů, 29 bodů (12+17)
Miroslav Forman – 42 zápasů, 25 bodů (7+18)
Jeremie Blain – 43 zápasů, 20 bodů (9+11)

BK Mladá Boleslav 0:1 HC Sparta Praha
60. Smejkal (Piskáček, Sill)

Sestava Sparty: Machovský – Dvořák, Košťálek, Piskáček, Voráček, Kalina, Blain, de la Rose – Beran, Sill, Smejkal – Jarůšek, Klimek, Bukarts – Buchtele, Pech, Forman – Kudrna, Klíma, Rousek.
Hezký den všem fanouškům ledního hokeje a především těm, které baví česká extraliga! Základní část se blíží ke svému konci a týmy se snaží posbírat co nejvíce bodů. O vyhnutí baráže usilující Piráti Chomutov vyzvou na domácím ledě Spartu, která by se ráda dostala do šestky. Na severu Čech startujeme v 15:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.