Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : M. Boleslav - 9. ledna 2022   16:00

Mountfield
21:36' Oksanen (Blain, Smoleňák) • 34:36' Lalancette (F. Pavlík, Kelly Klíma) • 36:54' McCormack (Lalancette, Kevin Klíma) • 56:55' F. Pavlík (Lev, Oksanen) • 59:00' Lev (F. Pavlík)
5:2
(0:2, 3:0, 2:0)
M. Boleslav
01:26' Adam Raška I   • 10:08' Lintuniemi  (Kelemen)
Mountfield
Lacina, Úlehla – Lhotský, Svoboda
ČPP Aréna, Hradec Králové
1 000 diváků
M. Boleslav

SESTŘIH: Mountfield HK - Mladá Boleslav 5:2. Překvapivá výhra oslabeného Hradce, zářil Pavlík

ČPP Aréna se pomalu vyprázdnila, což je signál pro to, abych se s vámi rozloučil. Mějte pohodový zbytek víkendu, úspěšný start do nového pracovního týdne a někdy příště se budu z Hradce těšit opět na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 1 000 diváků.
V rámci možností vyprodaná ČPP Aréna slaví posun Hradce na první místo tabulky! Na startu třetí třetiny emotivního duelu to byla jednoznačně Boleslav, která Hradec přehrávala, ten se uchýlil možná až příliš na obranu. Vážnější příležitost si ale nedokázali hosté vypracovat a čas pomalu letěl.

Zlom tak přišel až v poslední pětiminutovce. Po vhazování před brankou Kiviaha zasáhl Eberle Koukala hokejkou do obličeje, dostal za to dvě minuty a Lvi právě v téhle výhodě rozsekli duel. Filip Pavlík v čase 56:55 dorazil puk za záda Růžičky a Bruslaři byli rázem mínus dvě branky. Ztrátu se jim nepovedlo dotáhnout ani v přesilovce 5 na 4 po vyloučení Blaina, umocněnou o odvolání gólmana. Tam dojel s pukem do prázdné Jakub Lev a bylo jasno, Hradec vyhrál 5:2, navíc je dočasně první!

Střely na branku: 34 – 24 (8 – 6)
59:42'
Hosté sice ještě dohrávají přesilovku, Hradec ale už slaví, více se toho dnes nestane!
59:00'
Hradec právě vstřelil branku!
Schluss, ende, Hradec si pojistil tři body! A JAKUB LEV to provedl s přehledem. Boleslav hrála tou dobou v šesti, jenže puk ztratila a pro Lva se nabízela po Pavlíkově přihrávce možnost rozhodnout. Domácí útočník si ještě stylově povodil Ševce, z mezikruží trefil prázdnou branku a rozhoduje o tom, že jdou Východočeši na první místo tabulky – 5:2! Asistence: Filip Pavlík.
58:37'
Domácí navíc budou hrát až do konce oslabeni, Jeremie Blain (MHK) dostává dvě minuty za hrubost, což pramení z již zmíněné potyčky!
58:37'
Hrát se však bude asi ještě dlouho. Po Ševcově nahození se strhla před brankou Kiviaha další měla. Mezitím odjel hostující gólman na střídačku a Bolka si bere oddechový čas!
57'
Domácí přesilovku využil pohotový Pavlík, 4:2
57:46'
Lvi mají tenhle duel ideálně rozjetý. Stačí jim utkání dotáhnout bezpečně do konce, očekává se, že to hosté ještě zkusí bez brankáře.
56:55'
Druhá využitá přesilovka v zápase a Boleslav má pravděpodobně po nadějích na body! Jakub Lev dostal pohotovou přihrávku mezi kruhy, což využil k okamžité střele na branku. Tu sice ještě Růžička vyrazil, ale přímo do prostoru, kde se nacházel FILIP PAVLÍK. Řízný obránce pak dojel na odražený puk a zametl jej mimo dosah boleslavského gólmana – 4:2! Asistence: Jakub Lev, Ahti Oksanen.
56:25'
Jan Eberle (MBL) je nakonec po poradě rozhodčích odeslán na dvě minuty za vysokou hůl a tohle přichází pro Boleslav v opravdu nevhodném čase!
56:19'
Další přerušení hry, na což navázalo další. Koukal ihned po buly dostal hokejkou přímo na obličej od Eberleho a Nedomlel se staral o jeho zdravotní stav. Pozitivem je, že zuby zůstaly všechny, stejně tak jako je to bez krvavých stop.
55:49'
McCormack poslal kotouč pro Smoleňáka do potenciálního brejku, ale z něj nic nebude. Naopak jsou nyní na řadě hosté, tahle přetahovaná bude zřejmě trvat až do konce.
55:23'
A máme opět přerušeno, třetina se hraje již téměř 30 minut. Puk byl po valné hromadě u prken ztracen a vhazovat se nově bude po pravici Růžičky, tedy nejblíže místu, kde se přerušovalo.
55:04'
Po sérii soubojů ve středním pásmu se dostali hosté do útoku a Eberle od pravého kruhu pálil, Kiviaho přerušuje a drží ve výstroji.
54:36'
Oksanen nejprve dobře vybojoval puk v útočném pásmu, aby posléze zůstal ležet po souboji s Kousalem, který se po něm po souboji nešikovně zřejmě ohnal. Po krátkém přerušení odjíždí na střídačku po svých a pokračuje se vhazováním ve středním pásmu.
54:06'
Pavlík dostal podél mantinelu kotouč na modrou a poslal z hole dělovku, Růžička pevně drží ve výstroji a vhazovat se bude po jeho levici.
53:43'
Eberle si na modré nezpracoval poměrně snadnou přihrávku a je z toho boleslavský icing. Utkání se pomalu přibližuje do úplného finiše, udrží domácí těsné vedení?
52:56'
Najman zůstal nepokrytý na kruzích a přes clonu poslal hodně nepříjemnou střelu. Kiviaho neviděl vůbec nic, puk mu sklouzl přes lapačku na boční síť!
52:16'
Teď domácí diváci tleskají a jsou spokojeni, Hradec držel po dobrou minutu hru před Růžičkou a kombinoval. Střela Blaina z modré skončila před brankovištěm, kde po ní skočil Růžička a přerušil. Následuje poslední komerční přestávka duelu.
51:10'
Zatím to Hradci vychází, ale kolikrát je to pořádná klika. Boleslav sice má převahu na puku, nemůže se však dostat do většího počtu šancí.
50:06'
Kousal dostal napříč pásmem krásnou přihrávku na levou stranu, kde byl úplně sám a mohl střílet do odkryté branky, jenže v poslední chvíli mu puk uskočil z hokejky a tahle velká šance zůstává nevyužita!
49:13'
Pilař dostal možnost vystřelit poté, co se k němu v nepřehledné situaci na kruzích odrazil puk. Ten mu v druhé fázi ale sklouzl z čepele a střela nebyla vůbec tak přesná, jak by se očekávalo.
48:36'
Eberle přehrál po vjezdu do pásma křížem na Pospíšila, který zavíral útok z druhé vlny. Kiviaho následnou střelu sebral jenom do lapačky a bojovná třetina pokračuje.
48:09'
Stránský zahrál nahozený kotouč ještě na vlastní polovině, tudíž další putování šlo již do zakázaného uvolnění, což bylo i odpískáno. Často se přerušuje a k vidění je v současném momentě spíše boj.
47:39'
Gaspar odzbrojil rozjetého Šťastného a Koukal z toho vytěžil rychlý výpad s Pilařem, který ale nedošel ke zdárnému konci. Na druhé straně z toho je zblokovaná střela do ochranné sítě, a tak je tu komerční brejk.
46:55'
Výroky čárových rozhodčích je téma, které nyní řeší výrazně oba týmy. Boleslav se cítí poškozena poté, co Šťastný byl oproti Nedomlelovi o metr napřed, ale i tak dochází k odpískání icingu pro hostující barvy.
46:43'
A třetí icing v řadě. Boleslav posílá na led nové hráče, zatímco domácí musí hrát s první lajnou, která je na ledě přes dobrou minutu.
46:06'
Druhá situace, která dráždí nejenom fanoušky v aréně. Tentokrát je to zakázané uvolnění, neboť trenérský štáb Lvů je toho názoru, že tenhle kotouč mohl Pláněk v poklidu dojet.
45:28'
Kevin Klíma po nepřesnosti získal puk u vlastní branky, dojel až do středního pásma nikým nenapadán a poslal jej k Růžičkově brance. Mountfieldu zatím taktika vyhazování puků stačí, otázka ale je, jak dlouho.
44:59'
Nadále pokračujeme při hře 5 na 5, Středočeši navíc vyhodili na zakázané uvolnění. Stále ale čeká domácí velké penzum práce, chtějí-li tenhle duel vyhrát.
44:39'
Hodně protestů provází odpískání ofsajdu na domácí straně. Jednak nebyl hvizd prakticky slyšet, jednak se řeší zákrok na Lintuniemiho, po kterém finský obránce reklamuje sekání.
43:50'
Hradci přeje v tenhle moment velké štěstí! Boleslav kombinovala v útočném pásmu tak dlouho, až z toho bylo čisté zakončení Stránského na druhé straně od těžiště hry. Kiviaho si ale připsal důležitý zákrok, i přestože mu puk vypadl, o zbytek se postarali spoluhráči!
43:08'
Miškář naskočil na led a prohodil puk do útočného pásma, tohle ale není rozhodně způsob hry, se kterým by Hradec vyšel bez potíží do konce dnešního duelu.
42:35'
Ačkoliv to v první fázi nevypadalo, tohle vyhození směřuje na icing, což čárový signalizoval v momentě, kdy už měli půlku hráčů oba celky na střídačkách. Proto musí všichni jít zpátky, tedy alespoň na domácí straně.
41:50'
Lalancette nahrával z oblouku na modrou pro Piegla, do přihrávky ale sáhl Raška a hosté jsou tak znovu na kotouči. Navíc v útočném pásmu, kde kombinují, mezitím navíc střídají.
41:09'
Stránský z otočky našel jenom Oksanena, který kotouč o mantinel poslal do středního pásma. Dá se očekávat, že Boleslav bude tlačit a hrát na kotouči, ostatně jí nic jiného za stavu 2:3 nezbývá.
40:57'
Kiviaho prudké nahození na jeho branku chytil a přerušil hru, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
40:32'
Navíc se už nyní Piegl dostává do hry a hraje se tak v plném počtu na obou stranách. Koukal následně získal puk u střídačky a jemně vyhodil do středního pásma.
40:06'
Hradec bude ještě přes půl minutu v oslabení, zatím ale začíná dobře, a to vyhraným vhazováním na středovém kruhu.
40:01'
Tohle byla šílená třetina, hraná téměř 40 minut! Do té doby zcela poklidný zápas změnila využitá přesilovka v půlce 22. minuty, kdy Ahti Oksanen snížil na jednobrankový rozdíl. Domácí posléze výrazně pookřáli a začali Boleslav naprosto přehrávat, přičemž se do hry dostaly i emoce. Poprvé to skončilo celkem čtyřmi menšími tresty za bitku v předbrankovém prostoru, podruhé si skoro Nedomlel zbytečné došel pro desítku a potřetí se téměř pět minut nehrálo kvůli naházeným odpadkům na led od fanoušků, kteří vehementně reklamovali zákrok na Koukala. Lvům se podařilo otočit třetinu během necelých dvou minut po gólech Christophea Lalancettea a Graeme McCormacka, vedou tak 3:2.

Střely na branku: 29 – 18 (20 – 8)
40:00'
39:51'
Ten posléze otupil vyhozením ze středního pásma Pilař a je jasné, že Hradec si odnese do kabin jednobrankové vedení.
39:43'
Ševcův pokus od modré vyrazil Kiviaho jenom před sebe, do částečného bezpečí jej dostali jeho spoluhráči. Ale stále pokračuje boleslavský tlak.
39:13'
Pospíšil zachytil nepřesné hradecké vyhození a až nyní se drží hosté před Kiviahem.
38:33'
René Piegl (MHK) se zapíše ve svém 32. extraligovém startu za Hradec do kronik jako vyloučený. Za brankou trefil jednoho z hostí do obličeje hokejkou a dostává dvě minuty.
38:17'
Středočeši jsou nyní naprosto z tempa a Oksanen se Smoleňákem šli do situace 2 na 1, kterou zakončoval prvně jmenovaný sám z pravého kruhu. Růžička ale jeho pokus vyrazil betonem!
36:54'
Tahle třetina musí bavit! Aspoň tedy hradecké příznivce, neboť Boleslav přišla o dvoubrankové vedení. Ke třetímu zásahu vedla poněkud nejsnažší cesta. Kelly Klíma z vrcholku od modré přiťuknul na pravou stranu k mantinelu pro GRAEME MCCORMACKA, který na nic nečekal. Využil toho, že má před sebou volnou cestu a Růžičku propálil mezi betony – 3:2! Asistence: Christophe Lalancette, Kevin Klíma.
35'
Přesnou nahrávku Pavlíka proměnil v branku Lalancette, 2:2
35:29'
Bernad zůstal osamocen na levé straně a po dvou rychlých skluzech od modré napálil kotouč na branku, trefil ale jenom zadní plexisklo. Od něj se puk odrazil do středního pásma.
35:07'
Máme tu komerční přestávku, ve které snad dojde k uklidnění veškerých zbytků zloby a zášti, která tu posledních pár minut panuje.
34:36'
Veškeré emoce v ČPP Aréně se mohou nakonec překlopit pozitivním směrem, Hradec totiž srovnává! Byl to další rychlý ťukes, na který boleslavská obrana nestačila. Kelly Klíma přešel s kotoučem do útočného pásma a přiťuknul na Filipa Pavlíka. Ten posléze našel skrytého CHRISTOPHA LALANCETTA za boleslavským obráncem, který to pak neměl složité. Dostal kotouč přesně na hůl a pohotově doklepl do prázdné – 2:2! Asistence: Filip Pavlík, Kelly Klíma.
33:43'
Šťastný si vybruslil na levém křídle ke střele a zkoušel Kiviaha překonat na lapačku. K tomu ale nedošlo, následně navíc Koukal odpálil kotouč až na druhou stranu a je pro chvilku klid.
33:18'
Nakonec se po dlouhém průtahu hraje. Vhazuje se v útočném pásmu Hradce, což je pro Lvy velmi vítaná akce.
33:15'
Na kostce nyní svítí o 10 sekund více než původně, nad obě trestné lavice si dokonce stoupla ochranka. Situace je nyní hodně napjatá, o tom není sporu.
33:15'
Celá situace má hodně dlouhé řešení, jisté však je, že Hradec čeká slyšení k disciplinární komisi. Problémem je podle hostí především čas, který měl údajně uběhnout navíc.
32:52'
Koukal byl v obranném pásmu zatažen hokejkou a šel na led, což bylo něco pro horkokrevné hradecké fanoušky. Na led letěl nejprve podsedák (což je v této zimě celkem citelná bolest), následně pár zapalovačů a je jasné, že se chvíli hrát nebude.
32:08'
Oslabení ale zahájili domácí dobře. Pilař dokonce vytáhl puk v situaci 2 na 1, jenže následná přihrávka na pravou stranu nebyla přesná. I tak ale ubylo Boleslavi pár sekund.
31:53'
Richard Nedomlel (MHK) se stane dalším vyloučeným hráčem Hradce. A doprovází to velké protesty. Se Šťastným přišel o hokejku, následně mu však uštědřil pár pohlavků a dostal dvojku za hrubost. Následně třískl s vrátky od střídačky, s vrátky od trestné a nechybělo moc, aby mu rozhodčí Lacina přilepil desítku navrch.
31:24'
Kotouč je po znovuzahájení hry, kdy Kiviaho podržel kotouč pod vlastním tělem ve skrumáži před brankou, opět mimo hru. Tentokrát nahození jednoho z Boleslavských doletělo na vlastní střídačku.
30:34'
Po chybě na obranné modré šel zleva sám na branku hostující Kelemen, Kiviaho jeho zakončení na vzdálenější tyč vykopl betonem a připisuje si velmi důležitý moment pro tuhle chvíli!
29:41'
Tresty byly rozděleny poměrně snadno a ven šli hlavní aktéři. Za hradeckou stranu to byl Christophe Lalancette (MHK) a Kevin Klíma (MHK), za hostující pak „miláček hradeckého publika“ Petr Šidlík (MBL) a David Bernad (MBL). Všichni mají dvojky za hrubost a hraje se 5 na 5.
29:41'
Hosté jsou již v plném počtu, řešit se však bude něco jiného! Kevinu Klímovi držel Ševc hokejku a domácí útočník se začal cukat, což postupně gradovalo až do přerušení, kdy na sebe skočili tři hráči z každé strany. Rozhodčí nejprve nechtěl vylučovat, nakonec vystřelil ruku vzhůru a čekáme na tresty!
28:57'
Další pokus od modré obstaral Lalancette, ani tentokrát se ale srovnání zaplněná ČPP Aréna nedočkala.
28:50'
Nejprve to Oksanenovi do zakončení nevyšlo, proto přišel záhy reparát. Na střelu tahem mířící do vinglu byl ale hostující brankář připraven a vytasil svoji lapačku.
28:08'
Jen co se rozehrálo, hned se zase přerušuje. Smoleňák se nacházel v brankovišti, rozhodčí Lacina do hry ihned vstoupil a vykazuje Hradec do středního pásma.
27:53'
Kevin Klíma po četných nahrávkách ukončil první střídání hradecké přesilovkové formace, jeho pokus z pravého kruhu skrytý přes Miškáře ale Růžička viděl a zasáhl lapačkou.
27:26'
Petr Šidlík (MBL) předvedl ve středním pásmu naprosto zbytečnou sekeru na Lva, po které dostává dvě minuty. Hradec má druhou přesilovku v zápase.
27:03'
Pláněk odstavil od puku za brankou Lva, který pomaličku směřuje za překonáním rekordu Petra Lešky v počtu zápasů bez přerušení. Ale Boleslav toho nevyužila, navíc se na její straně bude vylučovat.
26:46'
Pilař odzbrojil u prken Luntera a posunul na modrou pro McCormacka, který z nápřahu poslal puk na branku. Hostující gólman podržel ve výstroji a začíná komerční přestávka.
25:46'
Pajer trefil z modré jenom Rašku, přesto dokázal vybojovat puk zpět a nahodit za Růžičkovu kasu. Domácí čtvrtá lajna zatím funguje v dnešním utkání velmi dobře.
25:22'
Středočeši se dostávají z útočného pásma ven vlastní chybou, došlo totiž k přihrávce rukou před jejich střídačkou.
25:15'
Moravec dostal na modré hit od Nedomlela, přesto posunul napravo pro Kotalu. Od něj šla střela na vzdálenější tyč, pro Kiviaha to ale nebyl vůbec žádný problém.
25:00'
Prudké nahození od Blaina na branku Růžička podržel ve výstroji, vhazovat se bude po jeho pravici.
24:03'
Kevin Klíma se zbavil Luntera u mantinelu a vymyslel přihrávku zpoza branky mezi kruhy na Lalancetta, ten ale na puk už nedosáhl. Nicméně se domácí vrací k tomu, s jakým elánem do duelu nastoupili.
23:26'
Miškář natlačil na mantinel Lintuniemiho a udržel tím hru za brankou Růžičky. Boleslav navíc byla rozhozená a vyhodila jenom na zakázané uvolnění.
22'
Blain výbornou kličkou připravil branku Oksanenovi, 1:2
22:49'
Moravec pod tlakem rozehrál ve středním pásmu nepřesně a domácí jdou do kontru. Šikovný pokus vyslal z mezikruží Koukal, ale napálil jenom rameno Růžičky.
21:36'
Ačkoliv se po určitou dobu ozýval z tribun nesmělý pískot na hradeckou přesilovku, tak je z toho nakonec snížení, a to po krásném ťukesu! Všechno začal Smoleňák na pravém křídle, který vytáhl puk do útočného pásma a křížem našel sjíždějícího Blaina. U něj se na levém kruhu očekávala střela, místo toho přišla nahrávka do předbrankového prostoru na volného AHTIHO OKSANENA, který bez problémů zasunul za Růžičkův beton – 1:2! Asistence: Jeremie Blain, Radek Smoleňák.
20:36'
Hosté první momenty oslabení ale zvládli skvěle. Pohlídali si možnou nahrávku křížem a vyhodili. Navíc se vepředu dostal do zakončení Kelemen, ale minul.
20:24'
Maris Bičevskis (MBL) putuje jako první hráč Bolky na trestnou. V útočném pásmu podrazil Blaina tělem a dostává dvě minuty.
20:01'
Ačkoliv v úvodu předváděli domácí hokejisté slušný výkon a nedali znát výpadek několika hráčů základní sestavy, ve finále pro ně není první třetina příliš dobrou vizitkou. Všechno nastartoval gól Adama Rašky po minutě a půl, když se mu povedlo nachytat na bližší štangli Kiviaha. Šance na srovnání sice Hradec posléze měl, definitivní zásah ale přišel na začátku 11. minuty. Kelemen sice v situaci 3 na 2 trefil tyčku, odražený kotouč ale zametl za záda Alex Lintuniemi. Poté se domácí víceméně již na nic nezmohli a ztrácí tak dvě branky.

Střely na branku: 8 – 10
20:00'
19:56'
Smoleňák ještě dohrál u mantinelu ve středním pásmu Šťastného, ale více se v první třetině už nestane.
19:13'
Kelemen byl ve středním pásmu zastaven, přesto se dostal i tak podruhé na puk. A byl hodně vidět, protáhl puk až za Kiviahovu branku, přičemž zkusil rychle zasunout za beton. To se mu nepovedlo, finský gólman drží puk v lapačce.
18:57'
V posledních minutách se více nehrálo než hrálo. Krátce po vhazování za přihrávku rukou došlo k hradeckému ofsajdu.
18:45'
Miškář musel ze středního pásma hrát vysoký kotouč rukou, jenže ho přihrál přímo na Lampera, tudíž dochází k přerušení hry.
18:36'
McCormack po vyhraném buly z první pálil bez přípravy, Růžičkovi propadl puk do betonů, odkud se ale dál nehnul. Proto přerušení hry.
18:13'
Šťastného nahození na branku zablokoval Nedomlel a následně soupeře natlačil na mantinel. Domácím se posléze povedlo vyhodit a Boleslav vracela puk hned zpět, jenže jenom na zakázané uvolnění.
17:03'
Lalancette neuspěl v souboji se Ševcem, ale šanci na reparát měl hned záhy. Místo očekávaného pokusu od modré ale puk stáhl jenom na osu a byl mezitím zdvojen, čímž rozhodně málokoho na hradeckém zimáku potěšil.
16:32'
Po souboji za brankou reklamovali domácí fanoušci faul na Smoleňáka, hra ale plynula dále a hosté toho využili na vyhození, za kterým sprintoval Bičevskis. Kiviaho nechtěl jít do risku a raději přerušil.
15:59'
Pieglova střela od modré vzešla po velmi dobrém forčekingu Moronga, jenže byla sražena a letěla přes ochrannou síť až na tribunu na stání.
14:59'
Nepřesné vyhození domácích dalo možnost Pospíšilovi, který byl rázem v situaci 2 na 1. Tu řešil celou dobu sám, až šel do bekhendového zakončení, které Kiviaho vyrazil.
14:47'
Další rychlý přechod Boleslavi vpřed, Fořt se dostal k bekhendu na pravé straně, Kiviaho drží ve výstroji a následuje komerční přestávka.
14:16'
Puk je na druhé straně kluziště, domácí tak mohou po dobré minutě útrapy vystřídat. Pryč je však jejich útočná snaha a drajv, se kterým hráli prvních deset minut.
13:16'
Tentokrát se již hraje v plném počtu a Hradec pokračuje v bránění. Boleslav má na ledě jinak složenou formaci, dáno je to však přesilovou hrou a navazujícím tlakem.
12:25'
Ještě zhruba půl minuty zbývá domácím v oslabení, nějaký čas ušetřilo to, že vyhráli buly a mohli ihned od vlastní branky vyhodit.
11'
Rychlou kombinaci Bruslařů zakončil z úhlu Lintuniemi, 0:2
11:55'
Rychlá kombinace, a kdyby byl Ondřej Najman v zakončení přesnější, tak už to je 0:3! Pospíšil udržel puk na holi a přes spoluhráče měl mezi kruhy luxusní prostor na střelu právě Najman. Kiviaho jenom zvedl masku, puk trefil vnitřní stranu břevna!
11:29'
První sekundy oslabení ale domácí odehráli znamenitě a Pilař dokonce mohl i snížit na 1:2, zblízka v nadějné situaci ale neprostřelil Růžičku!
10:53'
A navíc přichází pro Lvy další sprcha! Kelly Klíma (MHK) podrazil v obranném pásmu rozjetého protihráče a putuje na trestnou.
10:08'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Jakkoliv do toho sice domácí na úvodu šlápli, tak je to po deseti minutách hry o dvě branky! Všechno začalo už v obranném pásmu, kde Boleslav snadno přehrála domácí a šlo se do situace 3 na 2. Raška nejprve vybídl k zakončení Kelemena na pravém kruhu a už to vypadalo na branku, ale k překvapení všech skončil puk jenom na tyči. Příhodný odraz ale nahrál pro ALEXE LINTUNIEMIHO, ten si v těžké pozici puk zpracoval a poslal do prázdné – 0:2! Asistence: Miloš Kelemen.
09:42'
Šťastný byl důsledně sledován Nedomlelem po celou dobu pobytu v pásmu, i přesto se ale dostal ke střele a Kiviaho musel zasahovat lapačkou.
09:23'
Snažení Hradce zastavuje icing, vhazovat se tak bude před brankou, kterou stráží jeden ze dvou finských hráčů ve východočeské metropoli.
08:33'
Najman rychle vytáhl po pravém křídle hru do útočného pásma a z jedničky v situaci 3 na 2 pustil puk Kousalovi, který zakončoval. Kiviaho mávl sice lapačkou do vzduchu, ale střela šla do boční sítě.
08:11'
A když následně zelenobílí šli dopřed opět jenom s ofsajdovým výsledkem, je tu první komerční přestávka.
07:36'
Lalancette si najížděl na ose kluziště pro puk, nastřelený kotouč od Kevina Klímy posléze jemně tečoval směrem do vzdálenějšího vinglu, ale puk končí jenom na zadním mantinelu!
06:59'
Lalancette byl zdvojen při rozehrávání u vlastní branky, z čehož pramenil zisk puku pro Středočechy. Kelemen to pak vzal na levé straně na sebe a pálil, ale jenom do připraveného bloku.
06:19'
Laciná ztráta Oksanena na obranné modré a Kousal se dostal snadno k zakončení z levého kruhu, Kiviaho vykopl betonem.
05:56'
Pavlíkem nastřelený puk z modré skončil v hradbě těl před Růžičkovou kasou a Koukal byl nejblíže dorážce nad ležícího brankáře, na puk ale nedosáhl a v následné strkanici došlo k posunutí brankové konstrukce. Až poté se hra přerušila.
05:09'
Tlačenice o kotouč za brankou Boleslavi neměla vítěze, dále to ale byli Hradečtí, kteří mohli kombinovat v útočném pásmu. Hosté se zmohli jenom na vyhození přes všechny čáry až ke Kiviahovi.
04:20'
Domácí do toho od úvodních minut šlapou, jenže ztrácejí jednu branku. Boleslav po zisku kotouče za vlastní brankou, kde nešťastně pro Lvy stál rozhodčí Úlehla šla dopředu, brejk po pravém křídle tažený Lunterem ale zastavuje ofsajd.
03:39'
Ke Gasparovi se odrazil puk na levém kruhu, mladý obránce si ještě sjel blíže k brance a z bekhendu mířil na Růžičkův beton. O následnou dorážku se pokusil ještě Kelly Klíma, to již ale měl kotouč hostující brankář v moci.
2'
Z dobrého napadání vytěžil úvodní branku Raška, 0:1
02:56'
Oksanen udržel ještě po buly pásmo a posunul podél prken na Smoleňáka, který však za brankou moc nezmohl a byl o puk připraven. Hosté ale následně vyhodili a domácí jdou do útoku opět.
02:16'
Středočeši se tak dostali do brzkého vedení a Hradec musí dotahovat. Lev po zisku kotouče u vlastní branky projel snadno až mezi kruhy před boleslavskou branku, následně vrátil pod sebe na Smoleňáka, jehož zakončení od modré lapil gólman Bolky.
01:26'
Boleslav jde však jako první tým do vedení! Nejlepší moment si v tuhle chvíli nevybral gólman Kiviaho, Kelemen našel puk za brankou po dobré práci Šťastného a přistrčil pro ADAMA RAŠKU, který si povyjel na úroveň brankové čáry a rozhodl se Kiviaha prostřelit přes bližší tyč. A ono to vyšlo, kotouč skončil v brance – 0:1! Bez asistence.
00:33'
A první střídání nebylo rozhodně špatné, Boleslav se dostala pod tlak a nejvážněji působila střela Nedomlela od modré, kterou musel Růžička vytěsnit ramenem nad břevno.
00:03'
Duel v Hradci Králové začíná, úvodní buly vyhráli domácí a ihned nahodili do útočného pásma. Uvidíme, jak moc se do jejich výkonu dnes propíše absence pár hráčů základní sestavy.
00:01'
-10'

Mountfield HK: Kiviaho (Sajdl) – Nedomlel, Blain, Piegl, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Pinkas – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Kevin Klíma, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Miškář, Lamper – Morong, Koukal, Pajer.
Trenér: Tomáš Martinec

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Bernad, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, D. Šťastný – Kelemen, Adam Raška I, Pospíšil – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský (A) – Závora.
Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Lacina, Úlehla – Lhotský, Svoboda.
-75'
Ještě jednou vám přeji krásné nedělní odpoledne! Kabinou Hradce se prohnala od posledního duelu v Plzni viróza, která zatím není tou koronavirovou, i tak ale museli domácí celkem v sestavě improvizovat. V obraně se objeví René Piegl, který nastoupí po boku Pavlíka ve druhé brázdě, na sedmého beka pak jde junior Matěj Pinkas, který již zkušenosti s dospělým hokejem má, a to z prvoligových Litoměřic.

V útoku se pozměnily víceméně jenom spodní dvě lajny, přičemž čtvrtá je složena z dvou juniorů a velezkušeného plejera. „Mentorem“ Matěje Moronga a Lukáše Pajera bude nestárnoucí Petr Koukal, který nastoupí na centru. Startujícím brankářem pro tento duel bude Henri Kiviaho, na lavičce bude připraven Tomáš Sajdl.

Boleslav naopak nemá s marodkou vůbec žádné starosti, a tak přijede pod Bílou věž v plné sestavě, zcela totožné od posledního duelu s Litvínovem.
MOUNTFIELD HK
2. místo, 77 bodů, skóre 121:80, bilance 21-6-2-8

Hradec naopak předvádí nejlepší hokej za několik posledních sezon a cítí, že letos by se svým atraktivním hokejem mohl dojít hodně daleko. Po nepříjemné sérii tří porážek na začátku prosince přišla rázná odpověď a od velmi diskutovaného duelu na Kladně drželi Lvi sérii čtyř výher až do prvního derby roku 2022. Dynamo však odehrálo duel před vyprodanou ČPP Arénou velmi dobře takticky a došlo si pro cennou výhru 4:1. A vyhrát na ledě soupeře v takto ostře sledovaném duelu, to se cení dvojnásob, ať už na hradecké nebo pardubické straně.

Nakopnout řemen tak museli Hradečtí zpátky v Plzni, kde se nehraje vůbec snadno, o čemž se Východočeši přesvědčili. Škodovka sice šla jako první do vedení, pak ale svými chybami dala Hradci velmi silný nakopávač a Mountfield po 359 dnech vyhrál opětovně na západě Čech. Tím si tak udržel třetí Dynamo na pěti bodech náskoku a stáhl ztrátu na Třinec, který ale vlivem korony stojí.
BK MLADÁ BOLESLAV
6. místo, 57 bodů, skóre 86:94, bilance 16-3-3-15

Ve vyrovnané prostřední části tabulky se Boleslav často stěhuje, avšak drží si stále relativně bezpečně první sedmičku a čtvrtou Plzeň má na dostřel šesti bodů. Po povedeném začátku extraligového ročníku, kde z jedenácti duelů odcházeli jako vítězové rovnou devětkrát, však přišel mírný útlum a v poslední době to moc celku z města automobilů nešlape. Na delší sérii výher Boleslav čeká, z posledních šesti duelů prohrála rovnou čtyři a jak již bylo zmíněno, první čtyřka se jí začíná pomalu vzdalovat.

Na vánoční období nemohou u Škodovky vzpomínat moc v dobrém, po těsné prohře v Plzni přišla hořká porážka v derby s Libercem. Ačkoliv 30. prosince v důležitém duelu s Vítkovicemi zelenobílí slavili tři body, na start do nového roku by nejraději zapomněli. Sedmičku na Spartě vystřídala těsná prohra na jihu Čech a první výhru v novém roce si tak Bruslaři připsali až 7. ledna proti Litvínovu – 4:3. Boleslav trápí v porovnání s týmy okolo svých pozic především útok, 86 nastřílených branek patří k podprůměru extraligy.
Krásné nedělní odpoledne z promrzlého Hradce Králové! Základní část extraligy se blíží do finální fáze a Hradec má na domácím ledě možnost stát se lídrem tabulky! Notně mu však v tomto případě napomáhá třinecká karanténa, zápasy Ocelářů jsou tak odloženy a Lvi mohou v případě jakékoliv výhry nad Mladou Boleslaví slezského soupeře přeskočit.

Jenže proti Boleslavi se Východočechům až tak moc v poslední době nedaří. Pryč je šestizápasová série výher od 4. prosince 2016 do 6. února 2018, posléze převzala žezlo právě Bolka a v současnosti je pohled na výsledky vzájemných zápasů pro tým pod vedením trenérů Martince s Čihákem lehce depresivní. Hradec je však rozjetý a doma by nechtěl prováhat možnost jít dočasně na první místo.

Zda se mu to povede, to budeme vědět zhruba okolo 18:30, neboť úvodní buly v ČPP Aréně je naplánováno na 16:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.