Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Č. Budějovice - 9. ledna 2022   16:00

Sparta
14:48' R. Horák (Chlapík, Sobotka)
1:5
(1:0, 0:3, 0:2)
Č. Budějovice
26:14' Z. Doležal  (J. Ondráček, Vráblík) • 36:38' Valský  (Holec) • 39:09' Pech  (Vondrka, Z. Doležal) • 46:18' Pech  (Percy, Gulaš) • 49:30' Piskáček  (Šenkeřík, Pech)
Sparta
Salák (47. Machovský) – T. Pavelka, A. Polášek (A), Mikliš, Moravčík, M. Jandus, Tomáš Dvořák – Chlapík, Sobotka (A), Buchtele – M. Řepík (C), R. Horák, E. Thorell – M. Forman, D. Voženílek, D. Kaše – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad – J. Konečný.
Pražák, Micka – Votrubec, Brejcha
O2 arena, Praha - Libeň
1 000 diváků

SESTŘIH: Sparta Praha - České Budějovice 1:5. Výprask Pražanů řídili jejich někdejší parťáci

To byla ode mě poslední informace, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Je dobojováno! Budějovičtí hokejisté si ve třetí třetině pojistili své vedení, když se prosadil podruhé v utkání Lukáš Pech a gólový účet zápasu uzavřel Jan Piskáček. Motor vítězí v Praze vysoko 5:1 a připisuje si cenné tři body do tabulky. Sparťané na výhru proti Motoru v aktuální sezoně stále čekají.
59:23'
Machovský připravil kotouč pro Poláška a sparťané ještě zkusili zaútočit. Pozorná obrana Budějovic však poslala kotouč znovu až na druhou stranu.
58:35'
Obrovská šance Sparty v útočném pásmu! Miroslav Forman střílel úplně osamocen před brankou, ale Hrachovina si vyjel a kotouč ukryl v náruči.
58:20'
V posledních dvou minutách třetí třetiny budou sparťané hrát ještě jednu přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl tentokrát Martin Hanzl (CEB) za hákování.
57:56'
Chlapík si vyměnil kotouč s Moravčíkem a sparťanský obránce si udělal menší výlet před soupeřovu branku. Rána domácího beka mířil mimo branku.
57:26'
Doležal napadal sparťanskou rozehrávku v útočném pásmu, ale obránce Polášek i přes budějovickou snahu vyhodil kotouč alespoň do neutrální zóny.
57:12'
Pavelka se dobře vrátil zpátky do obranného pásma, ale vzápětí je hra znovu přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu, blíže k brance Sparty.
56:53'
Jiří Ondráček přihrával od mantinelu na Miroslava Holce, který však měl ke kotouči už příliš daleko. Sparťané dostávají puk do středního pásma.
56:34'
Holec pronikl s kotoučem do útočného pásma, ale budějovický útočník byl v ofsajdu. Byť hostující forvard krátce po odpískání střílel vedle, obránce Dvořák zasáhl.
56:25'
Dvořák přihrál na modré čáře Miklišovi a střela druhého jmenovaného zaplula přesně do náruče připraveného Dominika Hrachoviny. Hra je přerušena.
55:39'
Budějovičtí hráči už hrají v plném počtu. Karabáček poslal přihrávku svému spoluhráči a hosté se dostávají až do útočného pásma k Machovskému.
55:22'
Sobotka se dostal až k brance, kde se však neprosadil, podobně jako kapitán domácího týmu Michal Řepík. Hrachovina vytasil své betony.
55:00'
Sparťané se nevzdávají a ještě zkouší ohrozit soupeřovu branku. Thorellova rána z kruhu však našla pouze lapačku připraveného Dominika Hrachoviny.
54:18'
Hosté se brání velmi úspěšně. Obránce Piskáček si dojel opuštěný kotouč u mantinelu a poslal černou pryž až na druhou stranu k Matěji Machovskému.
53:52'
Kaše si najel na přihrávku od svého spoluhráče v prostoru modré čáry, ale bránící čtveřice Motoru nepouští sparťany do výrazně nebezpečných pozic.
53:33'
Obránce Jandus neproklouzl do útočného pásma a sparťané si vzápětí vynutili další nedovolený zákrok. Petr Šenkeřík (CEB) se provinil podrážením.
53:11'
Motor v krátkém pobytu v útočném pásmu. Piskáčkovu střelu od modré čáry zastavil brankář Machovský svou lapačkou, hra je na malou chvíli přerušena.
52:41'
Jakub Valský s vypětím všech sil vyhodil kotouč alespoň do středního pásma. Budějovičtí hokejisté si už nechtějí nechat utéct čtyřbrankový náskok.
52:15'
Domácí hokejisté se při svém založení útočné akce příliš unáhlili a rozhodčí píská postavení mimo hru. Následuje další komerční přestávka tohoto duelu.
51:43'
Motor své oslabení přečkal bez úhony a už hraje v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím Moravčík rozjíždí další útočnou akci svého týmu.
50'
Piskáček trefil přesně z obranného pásma, 1:5
50:41'
Sparťané se nedostali do výraznějšího tlaku v útočném pásmu a do sparťanské souhry se vložil Pech. Zkušený útočník osvobodil svůj tým.
49:30'
České Budějovice právě vstřelily branku!
To je neuvěřitelné! Hosté vyhráli vhazování v obranném pásmu a obránce JAN PISKÁČEK překonal brankáře Machovského střelou přes celé kluziště! Motor vede v Praze už o čtyři branky. Asistence: Petr Šenkeřík, Lukáš Pech.
49:25'
Na trestnou lavici zavítal po krátké odmlce znovu budějovický kapitán Milan Gulaš (CEB), který vyfasoval dvě trestné minuty za hákování. Sparta hraje přesilovku.
48:58'
Jindřich Abdul kličkoval s pukem na hokejce v útočném pásmu, ale hosté k dalšímu ohrožení branky nedostali. Sudí signalizují další vyloučení.
48:10'
Chlapíkovi utekl kotouč do středního pásma a zaútočit mohl Vondrka. Budějovický útočník zkoušel kličku na střed kluziště, která nebyla úspěšná.
47'
Pech se z kruhu nemýlil, 1:4
47:41'
Budějovičtí hokejisté si nerozuměli ve své rozehrávce a posílají kotouč až na zakázané uvolnění. Hra se za malou chvíli vrátí zpět před Dominika Hrachovinu.
47:08'
Ondráček přihrával naslepo do mezikruží v útočném pásmu, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Sparťané dostávají kotouč alespoň do neutrální zóny.
46:47'
Sparťané však nepovolují a nadále se tlačí do útočného pásma. Brankář Hrachovina znovu bez větších zasáhl, následuje další komerční přestávka.
46:18'
V témže čase se sparťanští trenéři rozhodli prostřídat své brankáře. Místo v modrém půlkruhu zaujme místo Alexandera Saláka gólman Matěj Machovský.
46:18'
A je to o tři branky! Elitní formace Motoru se usadila v útočném pásmu a LUKÁŠ PECH svou přesnou střelou z kruhu zamířil přesně do horní části branky. Asistence: Thomas Stuart Percy, Milan Gulaš.
45:38'
Motoru začíná zkrácená početní výhoda. Valský střílel nebezpečně z úhlu, brankář Salák však svou brankou uhájil. Hosté pokračují ve svém tlaku!
44:58'
Thorell pronikl do útočného pásma a sparťané zůstali usazeni v útočném pásmu. Po menší skrumáži v budějovickém brankovišti se skóre nemění.
44:30'
Sparťanská přesilová hra je u konce. Obránce Adam Polášek (SPA) se provinil nedovoleným bráněním a už sedí na trestné lavici. Oba týmy hrají ve čtyřech.
44:20'
Motor uspěl na vhazování v obranném pásmu a obránce Štencel poslal vysokým obloukem kotouč až na druhou stranu k brankáři Salákovi.
44:12'
Domácí hokejisté byli usazeni v útočném pásmu a Hrachovina musel zasahovat! Po Řepíkově ráně byl ještě aktivní v brankovišti Buchtele, leč neúspěšně.
43:08'
Sparťanská výhoda trvala velmi dlouho, až nyní se přerušuje. Rozhodčí vykazuje ze hry českobudějovického kapitána Milana Gulaše (CEB) za sekání.
42:23'
Sparťané mají ponechanou výhodu. Forman po přihrávce od Sobotky si musel zpracovávat kotouč na své hokejce, a proto nemohl střílet z první.
41:47'
Řepík vyrušil budějovickou souhru v útočném pásmu a sparťané se přesunuli na opačný konec kluziště. Brankář Hrachovina ukryl puk v náruči.
40'
Pech využil dalšího zaváhání pražského celku a navýšil skóre, 1:3
40:53'
Milan Gulaš čekal u mantinelu na kotouč a hosté se ještě chvíli udrželi v útočném pásmu. Prudká rána od modré čáry však byla nepřesná.
40:08'
Lukáš Pech vyhrál vhazování ve středovém kruhu a hosté přesunuli hru na druhou stranu kluziště. Brankář Salák jen zkontroloval kotouč svým pohledem.
40:01'
Oba celky jsou zpátky na ledové ploše, třetí třetina začne co nevidět.
Další třetina začne přibližně v 17.50 hodin.
To bylo něco! Druhá a velice atraktivní třetina je za námi. Kdo by to byl řekl, že Motor zaslouženě vede po čtyřiceti odehraných minutách o dvě branky. Sparťané se sice v pětatřicáté minutě utkání prosadili, ale českobudějovická střídačka si vzala trenérskou výzvu, která byla úspěšná. V dalších vteřinách se Motor dostal poprvé v utkání do vedení. Vedoucí gól obstaral Jakub Valský a v poslední minutě druhé třetiny zmrazil sparťanské fanoušky ještě nedávno jejich bývalý hráč Lukáš Pech. Zdramatizuje Sparta skóre ve třetí třetině?
40'
40:00'
39:46'
Pavelka ještě udržel na poslední chvíli kotouč v útočném pásmu, ale puk mají vzápětí pod kontrolou hráči Motoru. Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci.
39:42'
Holec neuspěl proti Sobotkovi na vhazování ve středním pásmu a o pár vteřin později hosté posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.
39:28'
Sparťané se nevzdávají a nadále útočí. Střela jednoho z domácích hráčů byla hodně prudká, ale Hrachovina si našel dobrý výhled a ránu vyrazil do bezpečí.
39:09'
Další velká hrubka v obraně Sparty a hosté v poslední minutě druhé třetiny jdou do dvoubrankového vedení! Michal Vondrka předložil kotouč na volného LUKÁŠE PECHA a bývalý sparťanský útočník se prosazuje proti týmu, kde úspěšně působil dlouhá léta. Asistence: Michal Vondrka, Zdeněk Doležal.
38:23'
Lukáš Pech vybojoval kotouč po vhazování pro svůj tým. Ve středním pásmu si však budějovičtí hráči nerozuměli a kotouč si sebral na svou hokejku Moravčík.
37'
Valský se najednou zjevil před brankářem, 1:2
37:32'
Kapitán Řepík zastavil u mantinelu vyhození soupeře z jeho obranného pásma, ale sparťané se k dalšímu ohrožení budějovické branky už nedostali.
37:22'
Brankář Salák má v posledních minutách opravdu hodně práce a nyní musel likvidovat další střelu. Vzápětí se strhla menší potyčka, která se obejde bez vyloučení.
36:38'
A pozor, velká chyba ve sparťanské obraně znamená vedení Motoru! Holec posunul kotouč před branku JAKUBU VALSKÉMU, který sám před Salákem zařídil druhý gól Motoru v utkání. Asistence: Miroslav Holec.
36:06'
Oba celky už hrají v plném počtu hráčů na ledě. Voženílek bojoval o kotouč v rohu kluziště, ale po nepřesné Thorellově přihrávce domácí tým přichází o pásmo.
35'
Chlapíkova branka nebyla uznána pro bránění brankáři
35:35'
Budějovičtí se konečně přesunuli na opačnou stranu kluziště a zahrozili. Po ráně jednoho z hostí Salák raději podržel kotouč ve své výstroji a přerušil hru.
35:11'
Sparta pokračuje svém tlaku v útočném pásmu i přesto, že hraje v oslabení. Sobotkova nebezpečná rána z kruhu však zaplula přesně do lapačky Hrachoviny.
34:16'
Sparťané sice dosáhli vstřelené branky, když se Filip Chlapík prosadil střelou z mezikruží, ale po přezkoumání situace u videa došlo ještě před tím nedovolenému bránění brankáři.
33:28'
Síly na ledě se vyrovnají. Obránce Tomáš Pavelka (SPA) nedovoleně zastavil unikajícího protihráče, čímž si vysloužil dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
33:14'
Domácí hokejisté vyhráli vhazování na své hokejky a zahrozili! Řepíkova nebezpečná rána z kruhu zamířila pouze do připravené lapačky Hrachoviny.
33:10'
Sparta bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Motor špatně střídal, čehož si sudí všimli. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Václav Karabáček (CEB).
32:38'
Milan Gulaš měl na hokejce vedení svého týmu! Zkušený kanonýr vystřelil před sparťanskou brankou, ale svou ranou jen přestřelil.
31:59'
Oba týmy doprovázely menší nepřesnosti ve středním pásmu. Nejprve neprojel do útočného pásma Forman se Sobotkou, posléze se nedařilo Gulašovi.
31:09'
Sparťané už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím Kaše pronikal přes bránící protihráče do útočného pásma, ale neúspěšně.
30:19'
Obránce Štencel čekal na přihrávku od svého spoluhráče, ale sparťané byli připraveni na svých místech a jeden z domácích hráčů vyhodil kotouč do bezpečí.
29:27'
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu. Pech zkoušel prostrčit kotouč na druhou stranu ke Gulašovi, ale souhru budějovických hráčů narušil Sobotka.
28:50'
Obránce Jandus nemohl pokračovat v akci, jelikož sudí signalizovali trest na straně domácích. Daniel Voženílek (SPA) vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení.
28:25'
Budějovicím po prvním vstřeleném gólu narostla křídla. Vráblíkovu prudkou ránu však zablokoval clonící hráč stojící v dráze letu kotouče. Hra pokračuje dál.
27'
Doležal se po návratu z trestné lavice dokázal prosadit, 1:1
27:33'
Miroslav Holec nevyhrál vhazování v útočném pásmu a Motor ztratil hru v útočné zóně. Na druhou stranu rychle obracel hru Mikliš, leč neúspěšně.
26:47'
Sobotka neuspěl na vhazování ve středním pásmu a Motor se na malou chvíli usadil v útočném pásmu. Jeden z hostujících hráčů neudržel puk na své hokejce.
26:29'
Lukáš Pech uspěl na vhazování v obranném pásmu a Motor se rychle přesunul na opačnou stranu kluziště. Salák však tentokrát mohl zůstat v klidu.
26:29'
Sparťané se snaží o rychlou odpověď! Obránce Martin Jandus vystřelil od modré čáry, ale Hrachovina byl připravený na svém místě a ukryl touš ve výstroji.
26:14'
A po návratu vyloučeného Doležala se hosté prosazují poprvé v utkání! A je to právě ZDENĚK DOLEŽAL, který dlouhou dobu naznačil přihrávku, ale posléze prostřelil bezmocného Saláka v brance. Asistence: Jiří Ondráček, Roman Vráblík.
25:21'
V budějovickém brankovišti bylo pořádně rušno! Filip Chlapík si zkoušel zpracovat letící kotouč bruslí, což se mu nepovedlo. Hosté se osvobozují.
24:40'
Domácí hokejisté jsou usazeni v útočném pásmu! Chlapík vybízel svého spoluhráče před brankou, ale hosté vzápětí poslali kotouč do středního pásma.
24:01'
Bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici usedl tentokrát útočník Zdeněk Doležal (CEB), který vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení. Sparta hraje přesilovku.
23:39'
Pozor na druhé straně! Zdeněk Doležal se opřel do střely na pravém kruhu, ale budějovický útočník svou prudkou ranou nastřelil pouze tyčku.
23:08'
Tomáš Dvořák zkusil vystřelit od modré čáry, ale rána sparťanského obránce nebyla přesná a skončila mimo branku. Kotouč mají Budějovičtí.
22:14'
Václav Karabáček se dobře vrátil do středního pásma a zamezil případnému sparťanskému protiútoku. Domácí hokejisté mají kotouč na svých hokejkách.
21:24'
Miroslav Holec uspěl na vhazování, ale sparťané po zablokované střele od modré čáry dostali kotouč alespoň do středního pásma. Hra pokračuje dál.
20:44'
Pech objel branku soupeře a posléze našel připraveného Šenkeříka. Budějovický obránce vyslal prudkou ránu, která však mířila vedle branky.
20:11'
Tomáš Pavelka nahodil kotouč do útočného pásma, kde byl připravený Vladimír Sobotka, ale druhý jmenovaný kotouč nezpracoval podle představ.
20:01'
Hráči už krouží po ledové ploše a jsou připraveni na úvodní vhazování, druhá třetina může odstartovat.
Další třetina začne přibližně v 16.53 hodin.
Úvodní třetina je u konce a viděli jsme v ní vcelku atraktivní hokej včetně jedné branky. Sparťané se prosadili v patnácté minutě zásluhou Romana Horáka, jenž otevřel skóre utkání. Motor si v útočném pásmu připravil své šance, ale brankář Salák je zatím neprůstřelný.
20:00'
19:13'
Salák zkrotil letící kotouč na své hrudi a vrátil ho do hry pro své obránce. Ti však ještě museli zabojovat o kotouč v rohu kluziště. První třetina je pomalu u konce.
18:58'
Pozor za zadní vrátka, Motor znovu vystrčil růžky! Velmi prudká rána z hokejky Michala Vondrky zaplula přesně do lapačky připraveného Saláka.
17:56'
Michal Řepík posunul kotouč v útočném pásmu na svého obránce v prostoru u modré čáry, ale sparťané byli posléze vyhnáni z útočné zóny.
17:15'
Jakub Valský udržel kotouč proti dotírajícímu protihráči v útočném pásmu, ale sparťané se vložili do budějovické souhry a získali kotouč na své hokejky.
16:55'
Sparťané nemohou pokračovat ve své útočné akci. Rozhodčí píská hru vysokou holí, následovat bude za malou chvilku vhazování ve středním pásmu.
16:13'
Po urputném souboji u mantinelu v rohu kluziště vydolovali kotouč zpod bruslí hráči Motoru. Oba celky poslaly vzápětí na ledovou plochu čerstvé síly.
15'
Chlapík posunul puk na Horáka a ten skóroval, 1:0
15:30'
Po zákroku sparťanského brankáře se vhazovalo po jeho levici. Motor ještě na chvíli zůstal v útočném pásmu, ale sparťanský brankář už nemusel zasahovat.
15:08'
Voženílek se probíjel do útočného pásma po pravé straně kluziště, ale přes vracejícího se obránce Motoru se neprobojoval. Hosté otáčí hru k Salákovi.
14:48'
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté se pár vteřin po konci přesilové hry prosazují! Chlapík poslal přihrávku ROMANU HORÁKOVI, který svou hokejkou usměrnil kotouč do branky. Asistence: Filip Chlapík, Vladimír Sobotka.
14:22'
Velká šance domácích! Po kombinaci přišla svižná střela v podání Michala Řepíka, který ze své oblíbené pozice těsně minul odkrytou část branky.
13:14'
Sobotka sice podruhé v krátkém sledu neuspěl na vhazování, ale vzápětí se sparťanům podařilo ukořistit kotouč na své hokejky. Elitní formace Pražanů kombinuje.
12:50'
Sobotka nevyhrál vhazování v útočném pásmu a Michal Vondrka jemným obloukem posílá kotouč až do středního pásma. Motor se zatím úspěšně brání.
12:45'
Poprvé na trestnou lavici usedne hráč Motoru, prvním vyloučeným borcem z hostujících řad je Roman Vráblík (CEB). Budějovický bek se provinil podrážením.
12:18'
Mikliš nezpracoval divokou přihrávku od svého spoluhráče zpoza branky a sparťané se v dalších vteřinách už k ohrožení branky nedostali. Bude se však vylučovat.
11:53'
Sparta si nerozuměla ve své rozehrávce a rozhodčí píská další zakázané uvolnění domácího celku. Hra se vrátí zpátky před brankáře Alexandera Saláka.
11:24'
Budějovičtí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, Pech neúspěšně přihrával svému spoluhráči, ale posléze sám bývalý sparťanský útočník minul branku!
11:06'
Adam Polášek přihrál do středního pásma Thorellovi a švédský útočník zavezl puk do útočného pásma. V přetlačované u mantinelu však uspěli hosté.
10:15'
Hra se přesunula na druhý konec kluziště. Elitní formace Pražanů se na chvíli usadili před budějovickým brankářem, ale Hrachovina nemusel zasahovat.
09:01'
Hosté se usadili v útočném pásmu a Salák musel být v pozoru! Ondráček zkoušel střílet z otočky v mezikruží, ale hostující útočník netrefil puk ideálně.
08:29'
Tomáš Pavelka udělal pár kroků ve středním pásmu a vzápětí nahodil kotouč na Hrachovinu. Budějovický brankář zpracoval puk pro své obránce.
07:51'
Na opačné straně kluziště Řepík obdržel přihrávku na levý kruh, odkud vypálil ze záklonu. Střela sparťanského kapitána však neměla gólové parametry.
07:30'
Jiří Novotný vyhrál vhazování v útočném pásmu a hosté okamžitě zahrozili! Abdulova prudká rána byla ještě tečovaná, ale skončila mimo branku.
07:25'
Budějovičtí se usadili v útočném pásmu a vyslali svižnou střelu téměř z nulového úhlu. Salák ukryl puk ve své náruči, následuje komerční přestávka.
07:13'
Sparťané chtěli založit rychlou útočnou akci, ale u kotouče byl v obranném pásmu hostí jako první obránce Piskáček. Rozhodčí píská zakázané uvolnění Sparty.
07:05'
Domácí hokejisté si vytvořili velký tlak v útočném pásmu, který hosté řeší vyhozením puku pouze přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
06:31'
Daniel Voženílek už při hře pět na pět vyvezl kotouč do útočného pásma a sparťané ohrozili budějovickou branku. Hrachovina si připsal další úspěšný zákrok.
05:54'
Hosté ještě v závěru oslabení zahrozili! Zdeněk Doležal byl chvíli osamocen před sparťanskou brankou, ale hostující útočník se k zakončení už nedostal.
05:08'
Teď už to bylo nebezpečnější! Pech přihrával do hloubi útočného pásma Abdulovi, který zkoušel nahrnout kotouč do brankoviště, ale Salák odolal.
04:28'
Sparťané úvod oslabení zvládají velmi dobře, když poslali kotouč až na druhou stranu k brankáři Hrachovinovi. Budějovičtí rozjíždějí novou útočnou akci.
03:53'
Budějovičtí hokejisté budou hrát za malou chvíli svou první přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici usedl sparťanský obránce Michal Moravčík (SPA) za nesportovní chování.
03:32'
Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu, ale sparťanská obrana byla pozorná a nedovolila svému soupeři výrazně ohrozit Salákovu branku.
02:02'
Další velká příležitost na straně domácích. Miroslav Forman se probojoval s kotoučem na hokejce až před Hrachovinu, ale střela domácího útočníka šla mimo branku.
01:28'
Na druhé straně měl dobrou možnost domácí útočník Thorell! Švédský forvard měl před sebou dostatek prostoru na střelu, Hrachovina zasáhl.
01:09'
Budějovičtí už vystřídali a druhá formace si připravila zajímavou šanci! Gulaš vybojoval kotouč za brankou soupeře, vzápětí však nezpracoval přihrávku Abdul.
00:49'
Hostující brankář má za sebou první rutinní zákrok v tomto utkání. Hrachovina schoval puk do své lapačky, následovat bude buly po jeho pravici.
00:08'
Vladimír Sobotka uspěl na úvodním vhazování ve středovém kruhu a sparťané se přesunuli do útočného pásma. Hrachovina však nemusel zasahovat.
00:01'
Nyní je už vše připraveno, úvodní pětky jsou připraveny na vhazování ve středovém kruhu. Pohodlně se usaďte, utkání může odstartovat!
Hráči se již vrátili zpět ze svých kabin na ledovou plochu a jsou seřazeni na modrých čarách. Ještě před úvodním vhazováním proběhne slavnostní ceremoniál Miroslava Formana, který dnes proti Motoru odehraje svůj 500. zápas v dresu Sparty!
Ještě jednou přeji všem hokejovým fanouškům hezké nedělní odpoledne už přímo z pražské O2 areny. Zanedlouho vyjedou hráči na předzápasové rozbruslení a vy si mezitím můžete níže přečíst sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – T. Pavelka, A. Polášek (A), Mikliš, Moravčík, M. Jandus, Tomáš Dvořák – Chlapík, Sobotka (A), Buchtele – M. Řepík (C), R. Horák, E. Thorell – M. Forman, D. Voženílek, D. Kaše – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad – J. Konečný.
Trenér: J. Jandač

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Šenkeřík, Percy, Bučko, Vráblík, Štencel, Remta – Z. Doležal, Pech (A), Vondrka – Gulaš (C), J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Holec – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek.
Trenér: J. Modrý

Rozhodčí: Pražák, Micka – Votrubec, Brejcha.
Bude velmi zajímavé sledovat dva hráče – Daniela Voženílka a Zdeňka Doležala. Oba dva totiž hostují ve svých mužstvech z týmu soupeře, přičemž dneska budou poprvé hrát proti svým.
Dnešní utkání tak bude přímým soubojem dvou sousedů v tabulce, z nichž má navrch tým z jihu Čech. Na ledě Českých Budějovic totiž domácí zvítězili v obou dosavadních duelech, když nejprve i přes brzké vedení Sparty vyhráli 5:2.

Ve druhém duelu měla Sparta střelecky jasně navrch, soupeře tlačila, jenže skvělý Dominik Hrachovina zamkl svou branku, do které nepustil jediný gól. Motor naopak využil dvě poskytnuté šance, čímž si zajistil výhru 2:0.
Sparta si v závěru roku při vynucené přestávce zaviněné odkladem Spengler Cupu odpočinula od zápasového kolotoče, načež vstoupila do nového roku třemi výhrami za sebou! Svěřenci Josefa Jandače přejeli Mladou Boleslav, zvládli otočit duel s Kometou a naposledy vybojovali zasloužené vítězství 4:1 ve Vítkovicích.

Konec roku však vyšel i Motoru, který vyhrál pět z posledních sedmi duelů, a to pokaždé inkasoval maximálně dva góly! V posledním utkání na ledě Komety sice padl 2:4, jenže díky předešlým dobrým výsledkům je ne devátém místě jen o skóre za Spartou.
Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje! Nabitý program pokračuje 40. kolem, v němž se od 16 hodin utká Sparta s Českými Budějovicemi.