Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Litvínov - 23. září 2021   18:30

Sparta
01:56' M. Forman (Vitouch, Buchtele) • 19:46' R. Horák (Řepík) • 31:12' E. Thorell (Řepík) • 39:06' Řepík (Moravčík, D. Kaše) • 47:18' E. Thorell (M. Jandus) • 51:13' Z. Doležal (D. Kaše)
6:4
(2:1, 2:1, 2:2)
Litvínov
04:48' Irving  (Jarůšek, Hrbas) • 28:08' Estephan  (Balinskis, Jarůšek) • 45:08' Kudrna  (P. Zdráhal) • 54:36' Pospíšil  (V. Hübl, Balinskis)
Sparta
Salák (Neužil) – Moravčík, Mikliš, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Jeřábek, Tomek – E. Thorell, R. Horák, Řepík (C) – Sobotka, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele (A), Vitouch, M. Forman (A) – Z. Doležal, Zikmund, Prymula.
Pešina, Hejduk – Frodl, Komárek
O2 arena, Praha
4 752 diváků
Litvínov
Zajíček (Godla) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, D. Zeman, O. Baláž – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka (A), Jícha, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt.

Sparta - Litvínov: Hübl našel na levé straně Pospíšila, který okamžitě vypálil a Salák přesun k tyči nestihl, 6:4

Sparťanští hráči nyní nastupují na svou tradiční děkovačku se svými fanoušky, litvínovští hráči rovněž poděkovali svým příznivcům, kteří přijeli sem do O2 areny podpořit Vervu. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou!
Máme dobojováno! Sparťané se i přes dva inkasované góly ve třetí třetině ještě dvakrát prosadili a dovedli utkání do úspěšného konce! Dvě branky v utkání obstaral Erik Thorell, i díky němu si sparťané odnášejí z tohoto utkání další cenné tři body. Litvínov naopak cestuje domů s prázdnou.
59:41'
Litvínovští hokejisté se snažili probojovat do útočného pásma po levé straně kluziště, ale rozhodčí píská další zakázané uvolnění Vervy. O vítězi je zřejmě rozhodnuto.
59:21'
Litvínovští hráči se nyní provinili zakázaným uvolněním a hra se vrací do obranného pásma Vervy. Zajíček je tedy zpátky ve svém pracovišti.
58:58'
Erik Thorell chtěl poslat kotouč do opuštěné branky střelou od modré čáry, ale vracející se hráč Litvínova na poslední chvíli zasál před odkrytou brankou.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny! Mezitím brankář Zajíček opustil své pracoviště a litvínovští hokejisté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
57:43'
Litvínovští hráči mají na vyrovnání už jen necelé tři minuty. Brankář Salák nyní musel zasahovat proti střele jednoho z hostujících hráčů z levé strany.
56:44'
Domácí se dostali do šance a Zajíček musel zasahovat. Vzápětí moderátor oznámil, že utkání mezi Spartou a Litvínovem navštívilo celkem 4 752 diváků!
56:08'
Sparťané na druhé straně se snažili prověřit Zajíčka. Dvořákovu střelu tečoval jeden z domácích hráčů, ale kotouč šel nakonec mimo branku.
55'
55:32'
Patrik Zdráhal posunul kotouč na obránce Irvinga, jenž byl na modré čáře v nevýhodné pozici a raději posunul kotouč zpět do hloubi útočného pásma.
55:18'
Litvínovští ještě utkání nevzdávají a útočí. Střela obránce Zemana od modré čáry našla jen brankáře Saláka, který ji ukryl ve své lapačce. Hra je přerušena.
54:36'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tohle byla doslova paráda z hokejek litvínovských hráčů! V okamžiku, kdy vyloučený Tomek šel zpět na ledovou plochu, se hosté prosazují. Viktor Hübl poslal křižnou přihrávku na TOMÁŠE POSPÍŠILA a druhý jmenovaný ranou z první prostřelil Saláka. Asistence: Viktor Hübl, Uvis Janis Balinskis.
52'
Z pravé strany vystřelil puk Doležal a Stříteský ho srazil za záda Zajíčka, 6:3
52:42'
Vitouch prohrál vhazování v obranném pásmu a hosté kombinovali. Obránce Irving chtěl střílet od modré čáry, ale při snaze vystřelit zlomil hokejku.
52:36'
Na trestnou lavici usedá mladičký obránce Tomáš Tomek (SPA), jenž vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za držení.
52:18'
Prymula vybojoval kotouč u mantinelu, ale rozhodčí vzápětí signalizují trest na domácí straně. Po komerční přestávce budou hrát hosté další přesilovou hru.
51:52'
Sparťané stále nemají dost a nadále útočí. Útočník Patrik Prymula střílel z mezikruží, ale svou ranou mířil nad branku. Hra je vzápětí přerušena.
51:13'
Sparta právě vstřelila branku!
A máme tu šestou branku domácí Sparty. Útočník ZDENĚK DOLEŽAL přihrával z levé strany do brankoviště a kotouč si do branky nešťastně srazil jeden z hostů. Sparťané vedou už o tři branky. Asistence: David Kaše.
50:41'
David Němeček zacouval do obranného pásma a v klidu za pomoci dalšího obránce rozehrál. Sparťané jsou přibližně deset minut od dalšího vítězství.
49:54'
Litvínovští mohli vzápětí znovu snížit! Josef Jícha střílel z mezikruží, ale svou prudkou ranou mířil nepřesně. Brankář Salák svou klec uhájil.
49:17'
Zdeněk Doležal se chtěl probojovat skrz pravou stranu kluziště, ale poslední litvínovský obránce mu na hraně pravidel vystavil stopku. Hra pokračuje dál.
48'
Druhá branka v podání Erika Thorella v dnešním utkání a rozdíl dvou branek, 5:3
48:18'
Michal Moravčík vyčkal na své spoluhráče z první formace a sparťané založili rychlý protiútok. Litvínovská obrana byla ovšem na modré čáře pozorná.
47:51'
Pozor ovšem na druhé straně! Brankář Alexander Salák musel zasahovat po střele litvínovského obránce na modré čáře. Hra je na malou chvíli přerušena.
47:18'
V O2 areně zní poprvé v nové sezoně "Pátá!" Sparťané se dostali do útočného pásma a ERIK THORELL se zapisuje podruhé v utkání na střeleckou listinu. Asistence: Martin Jandus.
46'
Využitá přesilová hra, když se do dorážky dostal Kudrna, 4:3
46:44'
Verva se ve vlastním oslabení dostala do útoku! Andrej Kudrna ujel sparťanské obraně, ale brankář Salák zasáhl a udržel sparťanské vedení.
46:11'
Moravčík nahrál od modré čáry na levý kruh, kde byl připravený kapitán Michal Řepík. Střela domácího útočníka našla jen vyrážečku brankáře Zajíčka.
45:49'
Vzápětí ovšem budou mít sparťané dobrou možnost na vstřelení gólu. Na trestnou lavici odjíždí pykat litvínovský útočník Richard Jarůšek (LIT) za podrážení.
45:08'
Nyní už byl však Salák krátký a inkasuje potřetí v utkání! Po zmatcích před sparťanským brankovištěm doklepl kotouč do branky bývalý sparťanský útočník ANDREJ KUDRNA. Asistence: Patrik Zdráhal.
44:47'
Sympatický pokus z litvínovské strany! Giorgio Estephan vyslal svižnou ránu zápěstím z pravé strany, ale Salák pohotově zasáhl svým ramenem.
44:01'
Litvínovští se okamžitě usadili v útočném pásmu a zahrozili! Rána obránce Irvinga od modré čáry byla hodně prudká, ale Salák nemusel zasahovat.
43:37'
Hosté mají další šanci na snížení aktuálního skóre. Obránce Ondřej Mikliš (SPA) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za hru vysokou holí.
43:28'
Litvínovští hráči vyhráli vhazování po pravici brankáře Alexandera Saláka a posléze vyslali nebezpečný pokus na domácí branku. Salák podržel puk ve výstroji.
42:58'
Hosté se usadili na malou chvíli v útočném pásmu a sparťané byli v pozoru. Střela Balinskise byla ovšem zablokovaná a vzápětí je hra znovu přerušena.
42:08'
Richard Jarůšek nahodil kotouč ze středního pásma až k brance Saláka, ale sparťané byli v obranném pásmu úspěšnější a vyváží kotouč do neutrální zóny.
41:23'
Miroslav Forman kličkoval s kotoučem na hokejce u mantinelu v útočném pásmu, ale sparťané se k dalšímu ohrožení litvínovské branky již neprobojovali.
40'
V poslední minutě třetiny se trefil z přesilové hry Řepík, 4:2
40:42'
David Vitouch neuspěl na vhazování ve středním pásmu, ale kotouč se vzápětí vrátil zpět na sparťanské hokejky. Jandus se ke střele však nedostal.
40:20'
Litvínovští hokejisté založili zpoza vlastní branky další útok na domácí branku. Obránce Mikliš ovšem dobře zapracoval a kotouč končí ve středním pásmu.
40:01'
Hráči už jsou nachystaní ve středovém kruhu, vše je připraveno na třetí třetinu!
Další třetina začne přibližně v 20:22 hodin.
Prostřední dějství je za námi! Litvínovští hráči nejprve vyrovnali zásluhou Giorgia Estephana, ale vzápětí stříleli góly jen Pražané. Ztracené vedení zpět vystřelil svému týmu Erik Thorell a na konci druhé části se prosadil Michal Řepík. Sparťané před třetí třetinou vedou o dvě branky.
40'
40:00'
39:42'
Jan Buchtele se ještě vydal napadat do útočného pásma, aby pozdržel litvínovskou rozehrávku. To se mu povedlo, druhá třetina pomalu končí.
39:16'
Litvínovští hráči rychle přesunuli hru do útočného pásma a brankář Salák musel vytáhnout další úspěšný zákrok. Vhazování proběhne po jeho levici.
39:06'
Tohle byla paráda z domácí strany! Kotouč putoval přes Davida Kašeho a Michala Moravčíka až na levý kruh k MICHALU ŘEPÍKOVI, jenž tvrdou ranou propálil Zajíčka! Asistence: Michal Moravčík, David Kaše.
38:56'
Další nebezpečný atak z domácí strany! Filip Chlapík vystřelil od modré čáry a Zajíček jeho prudkou ránu vyrazil až do ochranné sítě.
38:12'
Sparťané se zabydleli v útočném pásmu a kombinovali. Střela obránce Martina Janduse z kruhu byla pohotová, ale chyběla jí větší přesnost.
37:31'
Sparťané budou v závěrečných minutách druhé třetiny hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje na dvě minuty útočník Petr Straka (LIT) za vysokou hůl.
37:26'
Na druhé straně předvedl další úspěšný zákrok brankář Alexander Salák. Rozhodčí znovu přerušuje hru, vhazovat se bude po pravici sparťanského gólmana.
36:59'
Teď už musel litvínovský brankář opět do akce! Střela jednoho z domácích hokejistů byla hodně nebezpečná, ale Zajíček si v klidu počkal a přerušil hru.
36:28'
Jarůšek odpálil kotouč v obranném pásmu, ale na útočné modré čáře ho ještě zastavil napadající Horák. Sparťanský forvard se ovšem ke střele už nedostal.
35:39'
Michal Řepík uklidnil hru v obranném pásmu a počkal na své spoluhráče, kteří přišli ze střídačky. Vzápětí se domácí dostali do útoku, který musel hasit Zajíček.
34:39'
Moravčík hledal po přejezdu útočné modré čáry připraveného Chlapíka a jeho ránu Zajíček viděl na poslední chvíli. Kotouč šel ovšem těsně mimo branku.
33'
Nabídnuté trestné střílení nedokázal proměnit mezi betony Zdráhal
33:43'
Další pokus si chtěl připsat na své konto útočník Chlapík. Sparťanský forvard střílel z levé strany, ale jeho střela nebyla přesná. Hra plyne dál.
33:32'
Po vhazování ve středním pásmu se sparťané probojovali do útočné zóny. Sobotka vystřelil pohotově z pravého kruhu, ale Zajíček byl opět pozorný.
33:28'
Řepík posunul kotouč do útočného pásma, kde chtěl v akci pokračovat za brankou připravený Sobotka, ale sudí přerušuje hru. Píská se ofsajd domácích.
32'
Parádní individuální akce Thorella vrátila domácí opět do vedení, 3:2
32:51'
Roman Horák zabojoval o kotouč v útočném pásmu, ale Verva se o pár chvil později vrátila na kotouč zpět. Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu.
32:40'
Litvínovští se usadili v útočném pásmu a brankář Alexander Salák musel opět zasahovat. Domácí muž s maskou bez obtíží ukryl kotouč ve své výstroji.
32:34'
Patrik Zdráhal se rozjel velmi rychle, ale svou střelou neuspěl. Salák své betony sklapl včas a nepřipustil další vyrovnání. Následuje komerční přestávka.
32:34'
Útočník Patrik Zdráhal ujel do samostatného úniku, ale v poslední chvíli ho sekl vracející se obránce Tomáš Dvořák (SPA). Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
31:51'
Miroslav Forman poslal kotouč svému spoluhráči podél mantinelu a domácí hokejisté se posunuli do útočného pásma. Zajíček musel zkrotit kotouč svou hokejkou.
31:12'
Ovšem vzápětí se sparťané vrací zpět do vedení! ERIK THORELL se prezentoval pohlednou individuální akcí, když si vybruslil od mantinelu až před Zajíčka, kterého překonal svou pohotovou střelou. Asistence: Michal Řepík.
30:12'
Martin Jandus propasíroval kotouč na Patrika Prymulu, ale sparťanský přechod do útočného pásma končí na útočné modré čáře. Verva obrací hru k Salákovi.
29'
Jarůšek nabil Estephanovi, který propálil tvrdou střelou Saláka, 2:2
29:35'
Sparťané se chtějí znovu usadit v útočném pásmu a zahrozit. Sobotka v dobré pozici na střelu ještě hledal svého spoluhráče, ovšem skóre se nemění.
28:08'
Krátce před polovinou utkání máme v O2 areně znovu vyrovnáno! Balinskis posunul kotouč na levý kruh, kde už stál připravený GIORGIO ESTEPHAN a litvínovský forvard nedal Salákovi šanci zasáhnout. Asistence: Uvis Janis Balinskis, Richard Jarůšek.
27:21'
Útočník Miroslav Forman se i přes velkou snahu neprobojoval skrz bránícího hráče u mantinelu. Obránce Denis Zeman v klidu vyváží kotouč do neutrální zóny.
26:58'
Sparťané se znovu pokusili o rychlý přechod do útočného pásma, ale je z toho pouze další zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Saláka.
26:48'
Zdálo se, že útočník Jan Buchtele tečoval rychlou přihrávku od svého spoluhráče, ale nakonec rozhodčí píská další zakázané uvolnění Sparty.
25:58'
Na ledě je už první formace Sparty v čele s Romanem Horákem. Sobotka přihrával svému spoluhráči na modrou čáru, ale jeho rána byla nepřesná.
25:39'
Litvínovští hokejisté se zatím úspěšně brání a nepouští svého soupeře do dalších šancí. Sparťané musí začít další útok zpoza branky Alexandera Saláka.
24:59'
Velká šance Sparty! Chlapík naservíroval kotouč Jandusovi a před ním se otevřel dobrý prostor na střelu. Rána sparťanského beka byla nepřesná.
24:12'
Sotva se Verva ubránila, nyní putuje na trestnou lavici znovu útočník Tomáš Pospíšil (LIT), který tentokrát vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.
24:12'
Verva už hraje v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím sparťané pronikli do útočného pásma a hra je na chvíli přerušena. Bude se vhazovat u Zajíčka.
23:43'
Obránce Michal Moravčík si udělal výlet do útočného pásma, ale vzápětí hledal nepřesnou přihrávkou na modré čáře kapitána Řepíka. Sparta se musí vrátit.
22:46'
Erik Thorell kombinoval s Jandusem na modré čáře, ale litvínovští hokejisté předvedli několik úspěšných bloků. O pár chvil později kotouč končí až u Saláka.
22:18'
Filip Chlapík zasekl hru a předal kotouč svému spoluhráči. Následně se sparťané probojovali do útočného pásma a Formanovu ránu zneškodnil Zajíček.
21:53'
Sparťané měli ponechanou výhodu, nyní se bude vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí za sekání útočník Tomáš Pospíšil (LIT). Verva se musí bránit.
21:24'
Michal Řepík v přečíslení posunul kotouč na obránce Jeřábka, jehož jemnou střelu bez větších obtíží zkrotil ve své výstroji brankář Šimon Zajíček.
20'
Jarůšek na modré chyboval a Horák v oslabení poslal Pražany do vedení, 2:1
20:38'
Domácí hokejisté už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím Jarůšek střílel z dobré pozice na levém kruhu, ale svou střelou minul branku.
20:09'
Litvínov ještě dohrává svoji početní výhodu z konce první třetiny. Sparťané ovšem rychle vyhazují kotouč ven z obranného pásma až k brankáři Zajíčkovi.
20:01'
Hráči už jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina může začít!
Další třetina začne přibližně v 19:27 hodin.
Úvodní třetina je úspěšně za námi a viděli jsme v ní celkem tři branky. Spartu nejprve poslal do vedení Miroslav Forman, který dnes proti Litvínovu hraje svůj 500. zápas v extralize. Verva ovšem vzápětí vyrovnala zásluhou Aarona Irvinga, ale na konci první třetiny vrátil svému týmu ztracené vedení zpět útočník Roman Horák.
20'
20:00'
19:46'
Velká chyba v obraně Vervy znamená další vstřelený gól na straně Sparty! ROMAN HORÁK v signalizované výhodě unikl všem obráncům a tváří v tvář překonal Zajíčka střelou mezi betony. Asistence: Michal Řepík.
18:58'
Zdráhal v dobré pozici na pravém kruhu ještě přihrával před branku Josefu Jíchovi, ale druhý jmenovaný kotouč nezpracoval. Salák nemusel zasahovat.
18:23'
Další dobrý pokus Vervy! Zdráhal po projetí do útočného pásma udělal výhybku na střed kluziště, ale jeho následná rána mířila těsně mimo branku.
17:35'
Jarůškova formace se v útočném pásmu dlouho neohřála a kotouč vzápětí sparťané vyhazují až na druhý konec kluziště k brankáři Šimonu Zajíčkovi.
16:41'
Verva se usadila v útočném pásmu a ihned z toho bylo další nebezpečí pro Spartu! Rána obránce Irvinga byla hodně prudká a Salák zasáhl na poslední chvíli.
16:36'
Poprvé v utkání budou mít k dispozici přesilovou hru Litvínovští. Za faul loktem míří na trestnou lavici obránce David Němeček (SPA), který oslabuje svůj tým.
15:44'
Další velká šance hostí! Střela z mezikruží byla velmi nebezpečná a Salák si raději proti ní povyjel. Sparťanský muž s maskou přerušil hru, bude se vhazovat.
14:56'
Patrik Zdráhal bojoval o kotouč v rohu kluziště, ale úspěšnější byli nakonec hráči Sparty. Domácí se vzápětí na malý okamžik podívali před brankáře Zajíčka.
14:38'
Tomáš Pospíšil se tlačil do zakončení před brankářem Salákem, ale poslední obránce Sparty byl připravený a nedovolil litvínovskému útočníkovi lépe zakončit.
13:41'
Sparťané v samotném závěru přesilové hry zahrozili. Jandus poslal přihrávku Sobotkovi, jehož ránu Zajíček zkrotil. Verva toto oslabení už zvládne.
12:50'
Martin Jandus předal kotouč svému spoluhráči na modré čáře a sparťané na chvíli ohrozili Zajíčka. O pár chvil později se však hosté osvobozují.
12:31'
David Kaše pronikl do útočného pásma a sparťané kombinovali. Sobotkova střela z levého kruhu ovšem gólová nebyla a vzápětí přerušil hru gólman Zajíček.
12:11'
Horák uspěl na vhazování a domácí se zabydleli v útočném pásmu. Brankář Zajíček musel předvést další úspěšný zákrok, za chvilku se bude vhazovat.
12:04'
Bude se poprvé v utkání vylučovat. Za hákování putuje na trestnou lavici útočník Martin Havelka (LIT). Sparťané budou po komerční přestávce hrát přesilovku.
11:04'
Litvínov i nadále tlačí a snaží se vstřelit další branku. Gólman Alexander Salák střelu od modré čáry neviděl a kotouč nakonec lízl boční síťku.
10:19'
Další nebezpečný moment v obranném pásmu Sparty! Josef Jícha se ocitl v samostatném úniku, ale v tísni zakončil pouze do brankáře Saláka.
09:54'
Verva ještě na chvíli zůstala usazena v útočném pásmu a Salák musel být znovu ve střehu. Střela obránce Irvinga ovšem skončila zablokovaná.
09:32'
David Vitouch neuspěl na vhazování ve středním pásmu a domácí se museli bránit. Střela jednoho z hostujících hráčů byla nepřesná, hra pokračuje dál.
09:24'
Čtvrtá formace Sparty v čele s Ladislavem Zikmundem chtěla rychle přejít do útočného pásma, ale domácí byli příliš netrpěliví. Hra je po ofsajdu přerušena.
08:54'
Miroslav Forman obloukem vyhodil kotouč do středního pásma a jeho formace míří na střídačku. Stejně tak střídají hostující hráči z Litvínova.
08:11'
Dobrá šance Vervy! Matěj Stříteský se opřel do střely od modré čáry, ale Salák si proti jeho prudké ráně vyjel a zneškodnil ji. Skóre se nemění.
07:21'
David Němeček před napadajícím Jarůškem raději zvolil oblouk zpátky a sparťané vzápětí posílají na ledovou plochu čerstvé síly. Hra plyne dál.
06:43'
Vladimír Sobotka čekal na přihrávku od svého spoluhráče za brankou, ale obránci Vervy kotouč zablokovali. Hra se přesouvá znovu do středního pásma.
06:11'
Verva chtěla rychle přejít do útočného pásma, ale nastartovaný Kudrna na modré čáře kotouč nezachytil. Rozhodčí tak píská zakázané uvolnění hostů.
5'
Tygří skok Saláka nezabránil vyrovnání z hole Irvinga, 1:1
05:42'
Hosté mohli jít do vedení! Jeden z litvínovských hráčů dorážel kotouč v bezprostřední blízkosti brankáře Saláka, ale puk končí v rohu kluziště.
05:21'
Michal Řepík si chtěl proklestit cestu do útočného pásma po levé straně kluziště, ale poslední obránce Vervy byl na svém místě a zasáhl.
04:48'
Branka Alexandera Saláka byla vychýlena mimo branku, nyní už je vše v pořádku a můžeme pokračovat. Rozhodčí bude vhazovat ve středním pásmu.
04:48'
A v O2 areně máme vyrovnáno! AARON IRVING se dostal ke kotouči na pravém kruhu a pohotovou ranou dorazil kotouč do branky. Asistence: Richard Jarůšek, Marek Hrbas.
03:51'
Teď to bylo ještě nebezpečnější! Andrej Kudrna dorážel na brankovišti, ale svou hokejkou nasměroval kotouč mimo branku. Velké štěstí pro domácí.
03:05'
Verva se dostala do náznaku přečíslení a hned z toho bylo nebezpečí pro domácí branku! Střela jednoho z hostí ze strany ovšem mířila těsně mimo.
2'
Hned ve druhé minutě otevřel skóre Forman, 1:0
02:19'
Sparťané uspěli zásluhou Romana Horáka na vhazování v útočném pásmu, ale obránce Mikliš vzápětí nemohl střílet. Domácí hokejisté přichází o útočné pásmo.
01:56'
Uběhly necelé dvě minuty a sparťané jdou do vedení! MIROSLAV FORMAN si najel do prostoru před brankou a pohotovou střelou překonal brankáře Zajíčka poprvé v tomto utkání. Asistence: David Vitouch, Jan Buchtele.
01:20'
První větší rozruch v útočném pásmu hostí. Richard Jarůšek bojoval o kotouč u branky Saláka, ale v osobním souboji byl nakonec úspěšnější Kaše.
00:42'
Ondřej Mikliš počkal na své spoluhráče v obranném pásmu a domácí založili další rychlý protiútok. Verva ovšem dobře zapracovala na své obranné modré čáře.
00:08'
Roman Horák neuspěl na úvodním vhazování ve středovém kruhu, přesto se domácí hokejisté dostali do útočného pásma. Zajíček nemusel zasahovat.
00:01'
Hráči jsou připraveni na ledové ploše, první třetina může odstartovat!
Krásný hokejový podvečer už přímo z pražské O2 areny! Rozbruslení obou týmů je už pomalu u konce, do startu utkání zbývá jen necelá půlhodina. Mezitím si můžete přečíst sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Moravčík, Mikliš, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Jeřábek, Tomek – E. Thorell, R. Horák, Řepík – Sobotka, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Vitouch, M. Forman – Z. Doležal, Zikmund, Prymula.

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, D. Zeman, O. Baláž – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka, Jícha, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Frodl, Komárek.
Zajímavým příběhem je návrat bývalých sparťanů! V minulé sezoně totiž rudý dres oblékali také slovenští útočníci Andrej Kudrna s Matúšem Sukeľem, kteří zamířili právě do Litvínova.

Z druhé strany bude utkání zajímavé třeba pro Michala Moravčíka, který na severu Čech působil v sezoně 2019/2020.
Velkou zbraní obou mužstev jsou jednoznačně přesilovky. Zatímco sparťané se s úspěšností 30,77 % dostávají přes třetinovou úspěšnost, Litvínov proměňuje každou pátou!
Sparta vstoupila do sezony pravou nohou, když slibně zvládla první čtyři zápasy skupinové fáze Ligy mistrů a v extralize vyhrála tři z prvních čtyř duelů. Svěřenci Josefa Jandače naposledy zdolali po přesvědčivém výkonu lídra z Mladé Boleslavi 3:1, čímž se dostali do poloviny domácí série zápasů.

Čtvrté ze šesti domácích utkání v řadě je čeká proti Litvínovu, jehož start nebyl ideální. Verva sice začala výhrami ve Zlíně a proti Liberci, jenže pak přišla porážka v Třinci, těsná prohra na půdě Kladna a domácí prohra 4:7 s Pardubicemi, které zlomily utkání pěti góly v šesti minutách druhé třetiny.
Všem fanouškům Tipsport extraligy přeji příjemný čtvrteční večer! V předehrávce 7. kola se proti sobě postaví hokejisté Sparty a Litvínova, jejichž vzájemný duel budeme sledovat on-line.