Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Litvínov - 6. října 2023   17:30

K. Vary
13:02' Mikyska (O. Beránek, Černoch)
1:4
(1:2, 0:2, 0:0)
Litvínov
02:19' Jurčík  (Havelka, Demel) • 08:43' Jaks  (D. Kaše) • 23:48' Koblasa  (Hlava) • 28:00' Baránek  (D. Kaše)
K. Vary
Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát
KV Arena, Karlovy Vary
5477 diváků
Litvínov

A je konec. Energie si připisuje první porážku na domácím ledě v letošním extraligovém ročníku. Litvínov však navázal na vítěznou vlnu a zaznamenal už sedmou výhru v řadě.

Nejlepšími hráči zápasu je Vít Jiskra a Liam Kirk.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Stříteská Ströer.
59:16'
Dobře si najížděl Koffer na Havlínovu nahrávku, ale nedokázal ji zpacifikovat.
59:00'
Poslední minuta.
58:30'
Skrytá střela Ondřeje Beránka z kruhů byla zastavena zákrokem litvínovského brankáře.
58:01'
Fanoušci Litvínova ve svém sektoru rozjíždí mexickou vlnu a baví se výsledkem svého týmu.
57:56'
Do konce zápasu zbývají dvě minuty a o vítězi je asi už rozhodnuto.
57:40'
Czuczmanova střela z levého kruhu skončila ve výstroji Frodla.
Diváci se pomalu zvedají ze sedaček a opouštějí ochozy KV Arény.
56:50'
Zakázané uvolnění.
55:30'
Chemici se snaží splnit přání svých fanoušků a vstřelit pátou branku. Blízko byl Zile svou střelou, ale Frodl stačil zasáhnout.
54:47'
Ihned po vhazování se dostal ke střele Ondřej Beránek, Zajíček znovu připravený.
54:30'
Beránek si počkal na najíždějícího Jiřího Černocha. Kapitán mířil někam k tyčce, ale na gólmana Vervy si nepřišel a Energie má nadále tříbrankové manko.
Dnešní utkání sleduje 5477 diváků.
53:20'
Ondřej Procházka shledal mezi kruhy volného Huttulu, jenže nahrávky se dříve ujal litvínovský hráč a Verva mířila do rychlého protiútoku.
52:57'
Střely 41:32.
52:22'
Obrovská neschopnost energetiků trefit prázdnou bránu. Na tři pokusy se Karlovarští pokoušeli dobít bránu Zajíčka, ale ani Jan Hladonik, který stál s kotoučem přímo u branky nedokázala uklidit puk za brankovou čáru.
52:13'
Litvínov přečkal další oslabení bez újmy.
51:20'
Střelené nahození Kangasniemiho o pár centimetrů minulo klec.
50:41'
Po chybě Lukase Zetterberga se do úniku dostal Matúš Sukel', ale Dominik Frodl byl výrazně proti inkasování páté branky a vytáhl perfektní zákrok.
50:20'
Z levé kruhu mířil na bránu Jan Hladonik, ale minul bránu.
50:05'
Karlovarští mají jedinečnou šanci ovlivnit zápas.
50:05'
David Kaše (LIT) se usadí na trestnou lavici za podrážení.
49:26'
Signalizující trest pro Litvínov. Energie si zahraje přesilovou hru.
49:14'
Dalimil Mikyska ze středního pásma projel až ke kruhům, kde byl o kotouč obrán Litívnovem.
48:35'
Zakázané uvolnění hostů, hra se přesouvá před Šimona Zajíčka.
Střely 38:30.
48:22'
Na druhé straně se v dobré šanci ocitl Liam Kirk. Po jeho akci přichází reklamní brejk.
47:20'
Nyní u šance Havlín, ale ani karlovarský obránce nedokázal snížit gólové manko.
47:00'
Dělovka v podání Huttuly skončila v chumlu bránících hráčů před Zajíčkem.
46:30'
Procházka hledal mezi kruhy Koffera. Jenže špatná komunikace způsobila, že druhý jmenovaný nebyl ve správný čas na správném místě.
45:44'
Stříteského pokus z ostrého úhlu se od tyčky odrazil nad bránu Vervy.
45:20'
Abdul na druhé straně vzal zodpovědnost na sebe. Sjel si s pukem mezi kruhy a mířil mezi Frodlovy betony, které karlovarský brankář v pravý čas sklapl.
44:40'
Kangasniemi vybojoval kotouč a nabil na modrou Havlínovi, jenž pálil od modré čáry. Nikdo však nezůstal před bránou a Zajíček vše viděl.
44:30'
Přechod do pásma se energetikům stále absolutně nedaří. Nahození ze střední třetiny ukryl brankář Vervy.
43:57'
Slušně nabitý sektor hostů si žádá o pátou branku.
43:50'
Hosté operují v útočném pásmu, ale nakonec se Jiřímu Černochovi podařilo vyhodit, ovšem jen za cenu zakázaného uvolnění.
Střely 33:27.
43:15'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
42:52'
Z kruhu pálil Czuczman, ale přestřelil domácí síť.
42:16'
Kofferovi nevyšla rozerhávka zpoza hostující brány ideálně, a tak se od útoku hrnou hosté.
41:49'
Tomáš Rachůnek to zkusil od střídačky hostů, Šimon Zajíček jen nastavil svou náruč, do které uklidil kotouč.
41:40'
Litvínov hraje v plném počtu.
41:00'
Chemici posílají kotouč až k bráně Energie, a tak Karlovarští zakládají nový útok.
40:25'
Na kruhu zůstal úplně volný Jiří Černoch, který se do střely příliš opřel a poslal puk vysoko nad litvínovskou bránu.
40:05'
Týmy právě vstoupily do závěrečné dvacetiminutovky.
40:01'
Do začátku třetí třetiny zbývají necelé 3 minuty.
Střely po druhé třetině: 32:27.
Ve druhé části Litvínov navýšil svůj náskok o dvě branky. nejprve se prosadil Petr Koblasa po úniku dva na jednoho a tvrdou ránou od modré čáry pak poslal Vervu do dvoubrankové vedení Marek Baránek. Na začátku třetí třetiny budou domácí dohrávat přesilovou hru, ze které zbývá minuta a čtyřicet jedna vteřin.

Karlovarským hokejistům se nedaří přechod přes střední pásmo. Litvínov kvalitně napadá rozehrávky domácích a Energie má tak spoustu práce. Při domácích nestojí ani štěstí, když měli hráči Karlových Varů před sebou dvakrát zcela prázdnou bránu.

Dovede Verva zápas k vítězství nebo přijde drama ve třetí třetině? Závěrečná dvacetiminutovka začíná v 19:21.
40:00'
39:41'
Domácí si v závěru zahrají přesilovou hru. Na lavici hříchů usedl Radim Šalda, který se provinil držením hole.
39:16'
Po přihrávce od Hladonika pálil Beránek z mezikruží, ale přízemní střelou se trefil pouze do betonu.
38:59'
Domácí se znovu pokouší projít skrze střední pásmo, ale namotivovaná Verva je k ničemu nepustí.
38:19'
Další rána v podání Mikyska a Energie bombarduje litvínovskou bránu střelami.
38:00'
Mikyska nabíjej na Jiskru, kterému však přeskočil puk.
Střely 29:26.
37:50'
Zakázané uvolnění Vervy.
36:13'
Ondřej Beránek manipuloval s kotoučem a nakonec si našel vhodnou pozici.O puk se pak strhla mela v předbrankovmé prostoru, když kotouč vyjel na volného Havlína, jehož střela z vrcholu kruhu skončila v náruči Šimona Zajíčka.
35:20'
Blízko snížení byl nyní Vít Jiskra, který zůstal sám mezi kruhy, odkud se mu nepodařilo překonat maskovaného muže chemiků.
35:00'
Na druhé straně se Verva při přechodu do útočné třetiny dopustila ofsajdu.
34:24'
Od modré čáry po vhazování vypálil Dalimil Mikyska, ale tentokrát nebyl v koncovce úspěšný.
34:14'
Nyní zakázané uvolnění Vervy a Karlovarští se konečně podívají do útočné třetiny.
33:20'
Verva se zabydluje v pásmu Energie. Dělovou ránu od modré vyslal Marek Baránek a odražený kotouč skoro zapadl za Frodlova záda.
Střely 26:26.
33:00'
A máme tu další icing domácích.
32:40'
Při Karlovarských nestojí ani kapka nutného štěstí. Naopak rozjetá Verva je nebezpečná z každé šance, kterou si vytvoří.
32:10'
Lukáš Pulpán nahodil puk zpět do útočné třetiny a brankář chemiků vyrazil puk do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
31:10'
Iika Kangasniemi byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale minul bránu.
30:41'
Karlovarští si mohli zahrát přesilovou hru, ovšem faulovaný Dávid Gríger předvedl gesto fair-play a ve hře se bude pokračovat ve standardním počtu hráčů na ledě.
30:00'
Tomáš Havlín prověřil Zajíčka střelou od modré čáry, ten však puk lapil do svých spár.
29:10'
Zile chtěl navýšit a pokoušel se o to z levého kruhu, ale mířil vysoko nad bránu Energie.
28:00'
Litvínov právě vstřelil branku! David Kaše se prokličkoval až do pásma a předal puk MARKU BARÁNKOVI, který střelou z mezikruží navýšil vedení chemiků. Asistence: David Kaše.
Střely na branku 20:22
27:20'
Po pasáži, ve které se Energie snažila získat třetinu, následuje komerční brejk.
26:20'
Domácí ztěží hledají cestu přes střední pásmo a důslednou hru chemiků.
26:13'
Zakázané uvolnění Karlových Varů a hra se vrací před Frodla.
25:53'
Další střelecký pokus energetiků už raději Zajíček schoval do své výstroje.
25:02'
Zajíček opět nechal volnou bránu a prostor měl Tomáš Redlich, který minul prázdnou brázdu chemiků.
24:26'
Tomáš Rachůnek byl v neuvěřitelné šanci, když se k němu dostal odražený kotouč, ale Šimon Zajíček vytasil životní zákrok a zastavil puk na čáře.
23:48'
Litvínov právě vstřelil branku! Jenže je to právě Verva, která dokázala navýšit skóre. Do úniku dva jednoho se vydal Nicolas Hlava s PETREM KOBLASEOU. První jmenovaný potáhl kotouč a počkal si střelce gólu, před kterým zůstala částečně otevřená brána a šikovný snajpr v koncovce nemýlil. Asistence: Nicolas Hlava.
23:00'
Domácí fanoušci se domáhají vyrovnání.
22:53'
Hra se na mžik přesunula před Zajíčka, který musel zasahovat proti střele Huttuly.
22:24'
Další střelu si připsal Denis Zeman, ale gólman Energie drží svůj tým.
21:40'
Po špatné nahrávce ve středním pásmu se do útoku znovu přesunula Verva. Czuczman to zkusil z levého kruhu, ale recept na Frodla nenašel.
21:08'
Na druhé straně si úspěšný zákrok připisuje Frodl.
20:43'
Vervě se brzy podařilo osvobodit a domácí se přesouvají znovu do útočné třetiny.
20:20'
Karlovarští v rohu bojují o puk a nakonec kotouč získal Beránek.
20:03'
Prostřední dějství právě začalo a do útočné třetiny se hbitě nahrnula Energie.
20:01'
Střely na branku 12:17
Úvodní a náročná první třetina je za námi. Litvínov vstoupil do utkání velice aktivně a už ve 3. minutě otevřel gólový účet zápasu Ondřej Jurčík. Vedení navýšil v přesilové hře Janis Jaks. Domácí dokázali v 14. minutě odpovědět, když hbitou střelou propálil Zajíčka Dalimil Mikyska. Utkání nabité osobními souboji a šance na obou stranách bude pokračovat zhruba v 18:26.
20:00'
19:48'
Na konci se ještě snažil prosadit Liam Kirk, ale jeho snažení ukončila siréna signalizující konec první třetiny.
19:20'
Huttulovu lehkou střelu od modré čáry vyrazil Zajíček bez větších obtíží.
18:59'
Dotěrná a tvrdá hra chemiků se Energii nelíbí a nepřichází jí na chuť.
18:40'
Huttula nahazuje do třetiny hostů a domácí se snaží něco vymyslet.
18:14'
Ondřej Jurčík si dobře počínal v pásmu a z otočky chtěl znovu překonat Dominika Frodla, který udržel puk pod rukavicí i během následného tlaku ze strany útočícího litvínovského hráče.
17:26'
Cheza si však znovu našla cestu k domácí bráně. Od modré čáry pálil Baránek, ale na Frodla si nepřišel. Na led se vrací trestanec Beránek a Karlovarští jsou v plném počtu.
16:58'
Lukáš Válek byl dobře postavený na vrcholu levého kruhu, odkud prověřil karlovarského maskovaného muže. Vzápětí se Energii podařilo osvobodit.
16:25'
Střelu Ondeřeje Kaše zblokoval Tomáš Redlich.
16:00'
Domácí se brzy osvobozují a Verva tak musí znovu zakládat útok.
15:44'
Další oslabení na straně Energie. Na trestnou lavici zamířil Ondřej Beránek (KVA).
15:40'
Ihned po vhazování od modré pálil Czucman, ale gólman energetiků sklapl betony a nepustil puk za svá záda.
15:10'
Zile poslal dopředu Andreje Kudrnu, který pospíchal po levé straně kluziště a u kruhu zkusil vystřelit. O jeho pokus se postaral brankář Energie.
14:39'
Z vrcholu levého kruhu pálil Tomáš Rachůnek, jeho bomba minula klec Vervy.
14:10'
Rachůnek zavezl puk do třetiny, poté dostal prostor ke střele Lukáš Pulpán.
14:00'
Litvínov posílá kotouč k Frodlovi pouze za cenu zakázaného uvolnění.
13:02'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie snižuje na rozdíl jedné branky. DALIMIL MIKYSKA si počkal na vhodný okamžik a ve správnou chvíli vyslal dělovou ránu, která zapadla do litvínovské brány. Asistence: Ondřej Beránek.
12:40'
Nakonec se domácí přeci jen dostali před Zajíčka.
11:44'
U kotouče je Michal Plutnar a snaží se se svým kolegou rozehrát útok.
11:20'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ale Energie těžko hledá cestu za litvínovskou obranu.
10:50'
Kaše se při přechodu do útočné třetiny dopustil ofsajdu.
10:34'
Tomáš Havlín z vrcholu levého kruhu vyslal ostrou střelu, kterou Zajíček zastavil.
09:20'
Rozehrávku Energie zachytil Matúš Sukel', který se během několika málo vteřin řítil sám na Dominika Frodla. V koncovce však přestřelil karlovarskou svatyni.
08:43'
Litvínov právě vstřelil branku! Dělovkou od modré čáry využil přesilovou hru JANIS JAKS a Verva je před polovinou první třetiny už ve dvoubrankovém vedení. Asistence: David Kaše.
08:21'
David Kaše dostal puk zpět do pásma a Verva se už zabydlela ve třetině.
08:20'
Karlovarští posílají puk až k Zajíčkovi.
08:12'
Dvě minuty za sekání inkasoval od sudích Michal Plutnar (KVA).
08:05'
Z mezikruží vyzkoušel pozornost Frodla Abdul, ale brankář Karlových Varů si připsal další zákrok. Po komerční přestávce si přesilovou hru zahrají hosté.
08:00'
Nyní jsou opět v akci chemici, kteří okupuju pásmo Energie.
07:00'
Z předbrankového prostoru to zkoušel Redlich, ale taktéž nebyl v koncovce úspěšný. Litvínov přečkal oslabení bez újmy a drží si hubené vedení.
06:25'
Karlovarští už přes minutu drží útočnou třetinu. Dělovku od modré čáry vyslal Michal Plutnar.
06:10'
Jiskrovu střelu zblízka lapil brankář Vervy do své výstroje a bude se znovu vhazovat.
05:30'
Energie se točí v útočné třetině. Zodpovědnost na sebe vzal Kangasniemi, ale trefil pouze hokejku Zajíčka.
05:16'
Domácí si zahrají přesilou hru. Na trestnou lavici míří Matúš Sukel' (LIT), který se provinil sekáním soupeře.
04:57'
Redlich se vší silou pokoušel dotlačit puk i se Zajíčkem do brány Litvínova, ale maskovaný muž Vervy se nenechal.
04:43'
Nakonec se energetikům podařilo vymanit ze spáru Litvínova.
04:20'
Chemici rozjíždí další útočnou akci, která končí až v útočném pásmu.
03:50'
Další pokus si připsala Nicolas Hlava, ale Frodl opět úspěšný.
03:30'
Litvínovští se drží v pásmu a bombu od modré vyslal Demel.
03:09'
Na ledové ploše je vidět Dávid Gríger, který se po střetu vrátil na ledovou plochu a pokračuje v zápase.
02:19'
Litvínov právě vstřelil branku! Zpoza kruhu otevřel gólový účet zápasu ONDŘEJ JURČÍK a karlovarský brankář se za ránou pouze stačil ohlédnout. Asistence: Martin Havelka, Patrik Demel.
02:12'
Nebezpečná šance chemiků. Abdul to zkoušel z levého kruhu z otočky. Scházely pouze milimetry, aby puk prošel za brankovou čáru.
01:23'
Energie se snaží udržet v útočné třetina a nakonec se propracovala také ke střele, kterou litvínovský brankář zlikvidoval.
01:23'
Po střetu zůstal na ledě ležet Dávid Gríger, který za pomoci kolegy Stříteského a doktora míří na střídačku.
01:00'
Úspěšný zákrok si připisuje na druhé straně Frodl, který Hlavou střelu vyrazil ramenem.
00:30'
První střela. Od modré to zkoušel Jan Hladonik, jehož střelu zpacifikoval Zajíček.
00:10'
A je odstartováno. Prvního kotouče se zmocnili domácí, kteří se hbitě přesouvají do útočné třetiny.
00:01'
Ještě před úvodním vhazování proběhne slavnostní ceremoniál na počest Pavla Holého, kustoda mládeže Energie.
KV Aréna se plní tábory obou fanoušků a nyní se představují soupisky obou mužstev.
Hokejoví příznivci,
vítám vás u dnešního onlajn přenosu ze zápasu karlovarské Energie a litvínovské Vervy. Před několika minutami odstartovalo rozbruslení a začátek klání se pomalu blíží.

Do KV Arény by mělo přijít přes 5 000 diváků.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
Trenér: David Bruk

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Zile, Demel (A), Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše (A) – Válek, Kirk, Abdul – Jurčík, Gut, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát.
HC Energie Karlovy Vary
Svěřenci Davida Bruka se chystají k dalšímu domácímu zápasu a hodlají potvrdit dosavadní pravidlo "Můj dům, můj hrad." Z obou předchozích domácích klání vyšli energetici s tříbodovým ziskem do tabulky. Karlovarští vstupují do zápasu s lehkou psychickou pohodou. V zádech mají dvě výhry. V tabulce se nachází na 5. místě s 12 body a jedním zápasem k dobru.

Branku energetiků statečně hájí Dominik Frodl, který s procentuální úspěšností nad 94% patří mezi nejlepší brankáře extraligy. Za svá záda propustil gólman Energie pouze 11 gólů, a tak je Energie inkasovala nejméně gólů ze všech týmů. V kanadském bodování se daří Tomáši Rachůnkovi, Dávidu Grígerovi a Janu Hladonikovi. První extraligový gól zaznamenal v předchozím klání Iika Kangasniemi.

Dominantou Karlových Varů jsou přesilové hry, ve kterých se řadí mezi elitu soutěže. Při hře v oslabení jsou energetici nadprůměrní.

Energie zastavila šňůru Hradce, zastaví i rozjetý Litvínov?

HC VERVA Litvínov
Svěřenci Karla Mlejnka zažívají velice povedený start soutěže. Po úvodní porážce se vezou na vítězné vlně. Na kontě mají už šest výher v řadě. Chemici jsou střelecky velice aktivní a v průměru vstřelí 3,7 gólu na zápas. V brankovišti Litvínova se nachází primárně Matej Tomek s 92,21% inkasuje zhruba 2,5 gólu na zápas.

Bodově se daří Jindřichu Abdulovi, Davidu i Ondřeji Kaše. Co se týká oslabení, je Verva nejúspěšnějším týmem v počtu ubráněných oslabení. V přesilových hrách jsou chemici taktéž vcelku úspěšní a promění přibližně každou čtvrtou přesilovou hru.

Dle statistik to vypadá na napínavý souboj, který rozhodne výkon brankáře. Který ze dvou maskovaných mužů dovede své mužstvo k vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.