Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Brno - 29. září 2023   18:00

Kladno
56:21' Ticháček (Plekanec, Frolík)
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Brno
07:46' Gazda  (Pospíšil, Ďaloga) • 32:52' Pospíšil  (Moses) • 42:25' Zaťovič  (Flek) • 53:54' Flek
Kladno
Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek
ČEZ stadion, Kladno
Brno

Přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček (KLA) a Jakub Flek (KOM).
Třetí třetinu otevřel gólem Martin Zaťovič a pro Kladno bylo hotovo. Poté se navíc domácí museli bránit dlouhému oslabení po vyloučení Vebera a následně Marteneta. Oslabení sice zvládli, ale při následné přesilovce a risku bez gólmana stejně inkasovali zásluhou Jakuba Fleka. V 57. minutě ještě snížil v přesilové hře Jiří Ticháček, ale Brno si veze domů všechny tři body.
59:34'
Kladno je na puku, ale až u své branky.
57:45'
Kučeříkova střela od modré skončila v Brízgalově lapačce, ale Brízgala ještě rozehrál hru.
56:21'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. JIŘÍ TICHÁČEK od modré prostřelil všechny a všechno. Asistence: Tomáš Plekanec, Michael Frolík.
56:18'
Tralmaksova střela skončila jen na tyčce.
55:36'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Radek Kučeřík – 2 min., podrážení.
55:22'
Tralmaks zkoušel objet 3 hráče Brna, ale byl zastaven. Kladno si na 5 vteřin zahraje přesilovou hru pěti proti třem.
54:55'
Kladno je pryč z pásma.
54:05'
Brízgala je opět pryč z branky.
53:54'
Kometa právě vstřelila branku! Risk Kladna se nevyplatil a Kometa jde do trháku 4:0. Kusý pokazil přihrávku a JAKUB FLEK dal přes celé hřiště gól do prázdné branky. Bez asistence.
53:41'
Kladno odvolalo Brízgalu z branky.
53:41'
Steve Moses – 2 min., hákování.
53:41'
Kladenští se poté dál drželi v pásmu, ale hra je přerušena chycením puku do Furchovy lapačky.
52:40'
Ani Tralmaksova střela na druhé straně gólem neskončila.
52:25'
Ďaloga a Flek ujeli do přečíslení, ale Ďalogovi střela z první nesedla.
52:07'
Kusého střela z otočky byla zblokována do ochranné sítě.
50:58'
I Ščotkovu střelu Brízgala přikryl.
49:58'
Hosté vyhráli čistě vhazování, ale Zbořilova střela končí v náručí Brízgaly.
49:51'
Domácím je odpískána přihrávka rukou a místo osvobození se bude vhazovat před Brízgalou.
49:20'
Kladno hned posílá kotouč k Furchovi.
49:17'
Domácí se sice ubránili dlouhému oslabení a hře pěti proti třem, ale opět jsou vyloučení a hra v oslabení bude pokračovat.
49:17'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Antonín Melka – 2 min., krosček.
49:05'
Cingelovu střelu z mezikruží Brízgala zlikvidoval.
45:50'
Ale nedostalo se ke střele a puk je znovu až na druhé straně hřiště.
43:31'
Brno má další velkou možnost a zahraje si dlouhou přesilovou hru.
43:31'
Václav Veber – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Petr Ton.
42:25'
Kometa právě vstřelila branku! Po Brízgalově chybě Kometa odskakuje na 3:0. Adam Brízgala rozehrál za brankou přímo na hůl,Flekovi který přihrál před branku MARTINU ZAŤOVIČOVI, který poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Jakub Flek.
40:46'
Aktivněji začali domácí, i když byli v početní nevýhodě, ale nedokážou si udržet pásmo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Druhá třetina byla od obou týmů nepřesná a hra se uklidnila. Ve 33. minutě ale hosté opět rozveselili své fanoušky a zásluhou Kristiána Pospíšila navýšili svoje vedení na 2:0. Brno si do poslední dvacetiminutovky přenese 5 vteřin přesilové hry.
40:00'
39:50'
Pospíšilova střela z blízkosti z první vůbec nesedla a netrefil puk.
38:42'
Zbořil ze středního pásma projel kolem všech kladenských hráčů, ale zakončil nepřesně.
38:19'
Kometa vyhrála vhazování, ale Kladno se osvobozuje.
38:05'
Brno si na konci druhé třetiny zahraje svou první přesilovou hru v zápase.
38:05'
Jaromír Pytlík – 2 min., hákování.
37:51'
Ani tuto přesilovou hru Kladno nevyužilo.
37:35'
Kusého teč skončila jen v ochranné síti.
37:14'
A opět je kotouč až u Brízgaly.
36:32'
Kladno začátek přesilové hry strávilo v útočném pásmu, ale žádná střela brankou neskončilo. Brno se osvobozuje.
35:51'
Tomáš Marcinko – 2 min., držení.
35:35'
Po dlouhé době se Kladno usadilo v útočném pásmu a zahraje si přesilovou hru.
32:52'
Kometa právě vstřelila branku! A Brno navyšuje na 2:0. Pospíšil přihrál od levého kruhu osamocenému KRISTIÁNU POSPÍŠILOVI, který zakončil přesně. Asistence: Stephen Moses.
32:40'
A další skvělý zákrok Brízgaly špičkou betonu po střele Holíka.
32:00'
Brízgala měl plné ruce práce. Kometa na něj vyslala několik nebezpečných střel, ale ani Pospíšil, ani Marcinko nebyli úspěšní.
30:21'
Brízgala raději přikryl odražený kotouč od zadního mantinelu.
29:15'
Flekova střela letěla jen mimo klec.
27:48'
Zbořil mohl dát kotouč do odkryté branky, ale Brízgala se skvěle natáhl přes celé brankoviště a střelu z levého kruhu zachytil vleže.
26:00'
Před Babkou se otevřel úplně volný prostor, ale jeho střelu z první Furch vychytal.
24:57'
Ticháček ale nestihl zachytit kotouč na modré čáře a Rytířům je odpískán ofsajd.
24:32'
Další vhazování vyhrála Kometa, ale Kladna je v útočném pásmu.
24:21'
Rozhodčí nesprávně pískli zakázané uvolnění Kladna a vhazovat se bude ve středním pásmu. Vhazování vyhráli domácí, ale po pár vteřinách puk končí na střídačce Kladna.
23:30'
Na druhé straně se usadili Brněnští, ale poslední Ďalogovu střelu zablokoval Ton.
22:00'
Kladenský tlak končí, po Klepišově střele se domácí vyhání ze třetiny.
20:41'
Slováček přímo nahrál ze své obranné třetiny na hůl hostů, ale střelu následně zablokoval v kleče.
20:10'
Brno se hned provinilo zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Furchem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Útočněji začali zápas domácí, ale z velkého tlaku neskórovali. Zato na druhé straně se fanoušci mohli radovat. Daniel Gazda z vrcholu kruhu propálil vše před sebou a Brno šlo do vedení 1:0. I když si Kladenští na konci třetiny zahráli jedinou přesilovku v zápase, nedokázali vystřelit a do druhé dvacetiminutovky naskočí s gólovým mankem.
20:00'
18:50'
Kusý nedokázal dostat kotouč do útočného pásma a Kladno snad ani jednou za početní výhodu nevystřelilo.
18:06'
Ticháček přihrál na hůl přímo brněnskému hráči a Kladnu se přesilovka vůbec nedaří.
17:40'
Puk skončil na brněnské střídačce a vhazuje se. Nicméně chvíli po něj se Brno opět osvobozuje.
14:45'
Hra začala, ale znovu se vhazuje po zásahu Furcha lapačkou.
14:40'
Kvůli upadnuté části mantinelu a nefunkční časomíře a kostce je přerušena hra.
13:10'
Ticháčkova střela byla zblokována bránícím brněnským hráčem a vyletěla také jen mimo klec.
11:35'
Zbořil ve vysoké rychlosti najel ke kladenské brance, ale jeho tečí puk vyletěl jen vysoko a branku netrefil.
10:18'
Kusý chtěl střílet z mezikruží z první, ale uklouzl a dopředu se mohli vydat tři Brněnští. Kladeňáci ale přečíslení nedovolili a hosty zastavili.
09:13'
Frolík si uzmul kotouč za brněnskou brankou a zpoza branky zkoušel zakončit. Furch se ale na poslední chvíli přemístil.
09:05'
Kvůli posunuté brance je hra přerušena.
07:46'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa otevírá skóre zápasu. DANIEL GAZDA vystřelil z vrcholu pravého kruhu, a protože měl Brízgala zakrytý výhled, trefil Gazda přesně vzdálenější růžek. Asistence: Kristián Pospíšil, Marek Ďaloga.
06:40'
Okál hned po buly prověřil Brízgalu z otočky, ten se ale stihl přemístit.
06:35'
Brízgala přerušuje hru zákrokem lapačkou.
05:18'
Procházka si obětavě klekl do střely a kotouč se od něj odrazil tak, že Brízgala nemusel zasahovat.
03:00'
A následná střela od Plekance projela Fruchovi mezi betony vedle tyčky.
02:45'
A velká šance i na druhé straně. Beran vybojoval kotouč za brankou a přihrál osamocenému Tonovi. Jeho střela ale letěla do tyčky.
02:05'
Gazda přihrál před brankou stojícímu Zaťovičovi, který tečoval kotouč mimo klec.
00:26'
Nicméně jako první se v útočné třetině usadila Kometa, která ale neměla žádnou nebezpečnou šanci.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Veber, Ticháček, Hejda, Babka, Martenet – Frolík (A), Plekanec (C), Tralmaks – Kusý, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, M. Procházka – Ton, Melka, Beran.

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Kratochvíl.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek.
Výsledky posledních zápasů Brna:

HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov 2:3
BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 6:3
HC Kometa Brno – Banes Motor České Budějovice 4:0
HC Kometa Brno

Kometa se nachází na předposledním 13. místě v tabulce Tipsport extraligy a má na svém kontě 3 body. V posledním zápase Brno konečně vyhrálo a zapsalo si první body do tabulky. Na svém ledě přivítalo Banes Motor České Budějovice a nedovolilo, aby soupeř dal jediný gól. Díky gólům Daniela Gazdy, Steva Mosese, Jakuba Fleka a Martina Zaťoviče zvítězilo 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Daniel Gazda (2+2). V brance má zatím větší prostor Dominik Furch, který odchytal čtyři zápasy, ale jeho úspěšnost je pod 90 % – 88,89 %. Jen jeden zápas si odchytal Štěpán Lukeš proti Mladé Boleslavi a kvůli šesti inkasovaným gólům má úspěšnost pouze 73,91 %. Brněnským se na rozdíl od Kladna příliš v oslabení nedaří a z 18 oslabení inkasovali celkem sedm gólů.
Výsledky posledních zápasů Kladna:

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 2:3sn
Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 1:7
Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 3:2
Rytíři Kladno

Rytíři se nacházejí na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy a mají na svém kontě jen 2 body. V posledním kole se utkali s Bílými Tygry z Liberce a kvůli nezvládnuté první třetině prohráli těsně 2:3. Kladenští inkasovali během prvních osmi minut tři góly a manko dotahovali marně. V prostředním dějství snížili Jiří Ticháček a Eduards Tralmaks, ale v poslední třetině již žádná branka nepadla.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Jiří Ticháček (2+2) a Tomáš Plekanec (1+1). Landon Bow si kvůli třem gólům a jen dvěma zásahům v posledním zápase zhoršil úspěšnost na 88,14 %. Zato Adam Brízgala v zápase s Libercem neinkasoval vůbec a jeho úspěšnost je 91,49 %. Kladno má stále problém s vysokým počtem vyloučení. Se 140 minutami jsou nejvylučovanějším týmem ze všech. Nicméně díky tomu jsou na 2. místě v procentuálním podílu ubráněných oslabení.