Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Liberec - 5. listopadu 2023   16:00

Kladno
00:10' Kusý (Klepiš, Tralmaks) • 22:27' Strnad (Hejda) • 33:27' Klepiš (Dotchin, Kusý)
3:6
(1:1, 2:1, 0:4)
Liberec
04:14' Filippi  (Vlach) • 34:24' Rychlovský  (Filippi) • 41:43' Vlach  (Klíma, Pérez) • 43:31' Bulíř  (Rychlovský, Knot) • 44:16' Rychlovský  (Vlach) • 57:20' Rychlovský  (Filippi, Knot)
Kladno
Hribik, Kika – Ondráček, Thuma
ČEZ stadion, Kladno
2739 diváků
Liberec

Nejlepší hráči utkání: Denis Kusý (KLA) a Jakub Rychlovský (BTL).
Kladenští nevyužili svoje vedení o dvě branky a během necelých tří minut nechali soupeře otočit skóre zápasu. Poslední třetina patřila pouze hostům, i když začali aktivněji domácí. Zásluhou Jaroslava Vlacha, Michala Bulíře a dvou gólů Jakuba Rychlovského si Liberec odváží před reprezentační pauzou domů všechny tři body. Kladno se tak bude muset vzpamatovat ze tří porážek v řadě.
59:45'
Tralmaksova střela byla zblokována a letěla jen vysoko do vzduchu.
59:00'
Procházka mohl ujíždět sám, ale byl dobře bráněn a dostal se pouze k pomalé střele bekhendem.
Dnešní utkání sleduje 2739 diváků.
58:27'
Klepiš nepřesně přihrál na modrou a kotouč je až u kladenské branky.
57:20'
Liberec právě vstřelil branku! Liberec využívá volné klece a vede 6:3. JAKUB RYCHLOVSKÝ si připisuje hattrick a dává gól do prázdné branky. Asistence: Tomáš Filippi, Ronald Knot.
56:30'
Na druhé straně operoval Klima, ale ke střele se nedostal.
55:50'
Kladenská branka je prázdná.
55:38'
Kladno si zahraje delší přesilovou hru, ale neudrží se v pásmu.
55:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Eduards Tralmaks – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Michal Bulíř – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Daniel Pekař.
Slováček se zvedá sám a jde si sednout na střídačku. Je otřesen a jdou k němu doktoři. Přeci jen odchází do kabiny a zápas nedohraje.
55:12'
Slováčka narazili hlavou na mantinel a je přivolán lékař.
53:25'
Melka hledal před brankou stojícího Smoleňáka, ale kotouč se zasekl o bránícího hráče.
52:10'
A kvůli dalšímu Veberu pokusu od pravé tyčky musel Král skočit pro puk a zachytit ho v letu.
50:54'
Nejdříve Veber střelou od modré trefil jen bránící hráče před brankou a následnou jeho střelu Král chytil do náruče.
48:13'
Liberci je ale odpískáno zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Králem.
47:54'
Hejda nestihl zachytil kotouč na modré čáře a dopustil se ofsajdu.
46:38'
Rychlovský dostal přihrávku zpoza branky, ale tentokrát Brízgala obstál.
46:04'
Král zachytil kotouč do lapačky raději za svou brankou a hra je přerušená.
44:16'
Liberec právě vstřelil branku! A Liberec odskakuje na rozdíl dvou gólů. JAKUB RYCHLOVSKÝ ujel a bekhendovým blafákem zakončil za roztaženého Brízgalu. Asistence: Jaroslav Vlach.
43:31'
Liberec právě vstřelil branku! Liberec jde do vedení a Kladno ztrácí vydřené vedení dvou gólů během chvilky. MICHAL BULÍŘ dostal krásnou přihrávku od Rychlovského k levé tyčce branky a zasunul kotouč do odkryté klece. Asistence: Jakub Rychlovský, Ronald Knot.
43:01'
Kladnu je odpískán ofsajd.
42:41'
Martin Faško-Rudáš – 2 min., podrážení.
41:43'
HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Jakub Babka.
41:43'
Trenéři Kladna si chtějí ještě situaci ověřit a rozhodčí se jdou podívat na video kvůli nedovolenému bránění brankáři. Po poradě rozhodčí gól uznali a Liberec si zahraje přesilovou hru.
41:43'
Liberec právě vstřelil branku! A je srovnáno. Ze skrumáže před brankou se kotouč odrazil až do branky za Brízgalu. Střílel Klima a od JAROSLAVA VLACHA se kotouč odrazil do kladenské branky. Asistence: Kelly Klima, Jaromír Peréz.
40:15'
Klepiš vybojoval kotouč u zadního mantinelu a přihrál před branku svým spoluhráčům, aby mohli střílet z první. Nikdo z nich ale nedával pozor a reakce byla příliš pomalá.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Na začátku druhé třetiny bylo vyloučeno Kladno, které samo z vlastního oslabení skórovalo. Jakub Strnad si najel na levý kruh a trefil se do bližšího růžku. Zapsal si tak svůj první bod v této sezoně. Další gól padl také při nevyrovnaném počtu hráčů na ledové ploše a úspěšné bylo opět Kladno. Jakub Klepiš po vyhraném vhazování navýšil rozdíl na dvě branky. Necelou minutu po gólu se ale radovali i hosté zásluhou Jakuba Rychlovského. I tato branka padla hned po vhazování.
40:00'
39:17'
Kusého střela letěla jen do ochranné sítě.
38:04'
Melanconovi přeskočil kotouč hokejku na modré čáře a Kladno zamířilo dopředu. Melka ale přihrál do prázdna a připravil svůj tým o útočné pásmo.
37:04'
Liberec je zpět v pásmu, ale Najmanova střela letěla mimo a kotouč se odrazil za Brízgalovu klec. Tam se puku ujali domácí a vyhazují.
36:40'
Kladno se osvobozuje a kotouč je až u Krále.
36:18'
Liberec vyhrál buly a úřaduje v pásmu Kladna.
36:13'
Jiří Ticháček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
34:24'
Liberec právě vstřelil branku! Bílí Tygři snižují na 3:2. Filippi vyhrál buly na JAKUBA RYCHLOVSKÉHO, který se trefil k protější tyčce. Asistence: Tomáš Filippi.
34:04'
Frolík po střele a zachycení kotouče Králem ještě zkoušel kotouč najít a dotlačit do branky. To se mu však nepovedlo. Frolík se dál bodově trápí. Zatím má na svém kontě pouze jednu asistence z 29. 9. 2023.
33:27'
Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři využívají přesilovou hru a zvyšují svůj náskok na rozdíl dvou branek. Kladno vyhrálo buly, Dotchin přihrál JAKUBU KLEPIŠOVI na levý kruh a ten propálil vše před sebou. Asistence: Jacob Dotchin, Denis Kusý.
33:13'
Kladno vyhrálo vhazování a Dotchin vyzkoušel pozornost Krále střelou od modré čáry. Král chytil kotouč do lapačky.
32:57'
Michal Birner – 2 min., nedovolené bránění.
32:05'
Kladno ujelo do přečíslení tří na jednoho, ale Kusého střela letěla hodně mimo klec.
31:39'
Deven Sideroff – 2 min., hrubost.

Kelly Klíma – 2 min., hrubost.
31:25'
Dotchin přes dvě čáry přihrál přesně Pytlíkovi, který orazítkoval Královu branku.
30:27'
Ticháček tečoval z bezprostředního blízkosti, ale u svoji branky. Brízgala pohotově zareagoval a kotouč chytil do náruče.
27:58'
Tralmaks nedokázal získat kotouč ze skrumáže před brankou a na druhé straně pálil McCoshen jen do lapačky kladenského brankáře.
27:04'
Bulířovi nesedla střela mezi kruhy z první a kotouč na branku ani nezamířil.
25:45'
Dotchin přihrál v útočné třetině přesně na hůl libereckému hráči, ale následně ho dojel a zabránil úniku hostů k Brízgalovi.
24:49'
Klepiš dostal do předbrankového prostoru přihrávku zpoza branky, ale proti Královi neuspěl.
24:00'
Melancon dvakrát netrefil branku a jeho střela letěla mimo.
22:27'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno se prosazuje v oslabení a jde do vedení! JAKUB STRNAD si najel na levý kruh a trefil se přesně do bližšího růžku. Strnad tak zapisuje svůj první bod v této sezoně. Asistence: Tadeáš Hejda.
22:00'
Liberec sehrál hezkou kombinaci, ale díky bránícímu Strnadovi je kotouč pryč z pásma.
21:55'
Ondřej Slováček – 2 min., nedovolené bránění.
21:44'
Kladno se udrželo několik vteřin v útočném pásmu, ale ke střele se dostal až Slováček, který trefil bránící hráče.
20:42'
Poprvé ve druhé třetině musel zasahovat Král, ale kotouč zachytil v pořádku lapačkou.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Hra začala velice aktivně a hned 10 vteřin po začátku zápasu se prosadil Denis Kusý. Kladno se však nechalo vyloučil a toho zužitkoval Tomáš Filippi, který srovnal na 1:1. Ze hry následně měli více domácí, ale skóre se až do konce třetiny neměnilo.
20:00'
19:30'
Bulířova střela z mezikruží byla zblokovaná.
18:25'
Tralmaksova střela hned po buly skončila v náručí Krále.
17:16'
Nic ale nevymyslel a u puku je Kladno.
16:37'
Hejda na modré trefil jen hráče před sebou a Liberec se po delší době dostávají k Brízgalovi.
16:05'
Hejdova střela z pravé strany letěla jen vedle klece.
15:10'
Sideroffovu střelu Král vyrazil před sebe, kde se puku ujal Tralmaks, ale kotouč nezvedl a trefil jen ležícího libereckého brankáře.
14:45'
Až teď zůstávají déle v pásmu, ale Frolíkova střela nebyla nebezpečná.
14:24'
Kladnu se jejich první přesilová hra nedaří.
13:37'
Jaromír Pérez – 2 min., podrážení.
13:19'
Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, Filippi přihrál Rychlovskému, ale jeho střela letěla mimo branku.
12:23'
Frolíkova přihrávka byla zblokována bránícím hráčem a následně měl Frolík ještě šanci zakončit, ale trefil beton Krále.
11:04'
Richard Jarůšek – 2 min., hrubost.

Lukáš Derner – 2 min., hrubost.
11:04'
Derner s Jarůškem se do sebe pustili a rozhodčí bude vylučovat.
11:01'
Slováčkova střela od modré byla směřována jen doprostřed gólmana.
09:35'
Frolík nasměroval kotouč pryč z pásma, a i když mohl bránící hráč na modré puk zachytit, proletěl mu jen pod nohama a ven z pásma.
09:00'
Teď se dostává Liberec do útočných pozic, ale Kladno se opět osvobozuje.
08:21'
A opět Kladno posílá kotouč až ke Královi.
08:12'
Kladno se osvobozuje.
07:57'
Eduards Tralmaks – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
07:00'
A na druhé straně ujel na Brízgalu Bulíř, ale jeho střela také letěla jen vedle branky.
06:40'
Následně byl v obrovské šanci Frolík, který vystřelil, a vyražený kotouč ještě zachytil Sideroff mezi kruhy. Jeho střela ale letěla mimo branku.
06:20'
Smoleňák hledal od levého mantinelu přihrávkou Procházku do přebrankového prostoru, ale ten kotouč nezachytil.
05:38'
Jarůšek zachytil kotouč ještě v útočném pásmu, nabruslil si mezi kruhy a trefil rameno Krále.
05:14'
A Kladenští ve třetině zůstávají.
05:04'
Kvůli přihrávce rukou je hra přesunuta před Krále.
04:14'
Liberec právě vstřelil branku! Liberec využívá přesilovou hru a srovnává na 1:1. TOMÁŠ FILIPPI si nabruslil na pravý kruh a trefil se k bližší tyčce. Asistence: Jaroslav Vlach.
03:43'
Melanconova střela od modré čáry skončila mimo klec.
03:05'
Svojí šance hosté nevyužili, ale dál mají přesilovou hru.
02:54'
Liberečtí si na pár vteřin zahrají přesilovou hru pěti proti třem.
02:44'
Jakub Strnad – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
02:40'
Birner zůstal osamocený mezi kruhy, ale ve velké příležitosti přestřelil.
02:10'
A na druhé straně měl dobrou šanci Bulíř, ale jeho střela skončila v náručí Brízgaly.
01:15'
Kladenští se hned po začátku svého oslabení dostali dopředu, ale Strnad Krále nezaskočil.
01:04'
Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.
00:10'
Kladno právě vstřelilo branku! A je to tady, Kladenští vedou po 10 vteřinách od začátku zápasu. Skóre otevírá stejný hráč jako v posledním zápase, DENIS KUSÝ dostal přihrávku zpoza branky od Klepiše a z levé strany překonal Krále. Asistence: Jakub Klepiš, Eduards Tralmaks.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Frolík – Strnad (A), Babka, Jarůšek – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka.

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Schnattinger) – McCoshen, Knot, Budík, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Klíma – Pekař, Šír, Dlouhý.
Výsledky posledních zápasů Liberce:

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 0:8
Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 5:4
Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:3
Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 5:2
Bílí Tygři Liberec

Liberec se nachází na 6. místě v tabulce Tipsport extraligy s 27 body. Bílí Tygři ale odehráli už 18 zápasů, a mají tak o tři zápasy více než Kladno. Liberec zvládl poslední zápas podle plánu a porazil vysoko postavený Litvínov. Tygři šli do vedení v 11. minutě, a i když Litvínov srovnal ve středním dějství, domácí Liberec přidal další góly a dovolil hostům pouze snížit na 5:2. Úspěšnými střelci byli Klíma, Rychlovský a Faško-Rudáš, který vsítil hattrick.

Nejproduktivnějším Tygrem je Tomáš Filippi (7+14), jehož kolegové Jakub Rychlovský (5+7), Oscar Flynn (4+8) a Adam Najman (3+9) jsou bodově až daleko za ním. Proti Litvínovu se do branky postavil Daniel Král a jeho úspěšnost je nyní 92,83 %. Úspěšnost Dávida Hrenáka je 89,74 %. Liberec má zatím nejhorší využití přesilových her ze všech extraligových týmů a je na posledním místě s 11,69 %. Ani v úspěšnosti ubránění oslabení se Liberci nedaří a se 72,37 % je na předposledním místě.
Výsledky posledních zápasů Kladna:

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 1:2
Rytíři Kladno – HC Olomouc 3:2
Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 2:6
Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 2:3
Rytíři Kladno

Rytíři se nacházejí na 12. místě v tabulce Tipsport extraligy se 17 body. Stále ale kolem sebe mají týmy, které mají o jeden až dva zápasy navíc. Kladenští přivítali naposledy na domácím ledě hráče Sparty, a i když byl zápas napínavý až do konce, Pražené si odvezli z kladenského stadionu všechny tři body po prohře Kladna 2:3. Domácí otevřeli skóre zápasu už v 1. minutě zásluhou Kusého. Poté Sparta zužitkovala dvě přesilové hry a šla do vedení po gólech Chlapíka a Řepíka. Ve druhé třetině ještě hosté odskočili na rozdíl dvou branek po další trefě Řepíka. V poslední dvacetiminutovce snížil Tralmaks, ale ani odvolání gólmana nevedlo k dalšímu gólu.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (4+12), kterého doplňuje Eduards Tralmaks (9+3) a Jakub Klepiš (1+8). Kladno je v letošní sezoně nejvylučovanějším týmem extraligy a na krk mu v této statistice dýchá právě Liberec, který má 221 trestných minut (Kladna 252 minut). Do utkání proti Spartě naskočil do branky Adam Brízgala, který si o trochu pohoršil úspěšnost na 90,42 %. Landon Bow má úspěšnost 88,74 %. V posledních zápasech kladenští trenéři své gólmany střídali spravedlivě, bude tedy Bow nasazen proti Liberci?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.