Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : M. Boleslav - 6. října 2023   17:00

Ukončeno
Třinec
04:18' Daňo (Hudáček) • 43:00' Hudáček (Nestrašil, Daňo) • 48:02' Kurovský (Čacho) • 59:53' M. Růžička (Marinčin)
4:1
(1:0, 0:1, 3:0)
M. Boleslav
30:30' Aaltonen  (Lantoši, Skalický)
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Švančara) – Marinčin, Smith, Polášek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Walega, Dravecký (A) – Čacho.
Rozhodčí
Kika, Cabák – Hlavatý, Rožánek.
WERK Arena, Třinec
3960 diváků
M. Boleslav
Sestavy:
Novotný (J. Růžička) – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad – Šmerha, O. Roman, Aaltonen – Söderlund, Lantoši, Skalický – Suchý, Fořt, Malát – Stránský (C), Závora, Dvořáček.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z třinecké WERK Arény je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Třinečtí se ziskem tří bodů posunuli v tabulce na sedmí místo před Kometu a Liberec, Boleslav se propadla o příčku níž za Olomouc. Další zápas čeká oba celky už v neděli, Třinec doma hostí od 17 hodin Karlovy Vary a Mladá Boleslav přivítá o hodinu dříve Kladno.
Domácí hokejisté ve třetí třetině dokázali urvat vítězství na svou stranu. Postaral se o to především útok vedený Hudáčkem a právě tento centr se stal autorem vítězného gólu, když dorazil puk za Novotného. O pár minut později přidal pojistku Kurovský a tři body do třineckého koše pečetil střelou do prázdné branky Růžička.
Konec zápasu.
59:53'
Třinec právě vstřelil branku!
MARTIN RŮŽIČKA se nakonec dočkal a střelou z vlastního pásma dopravil puk do mladoboleslavské branky! Asistence: Martin Marinčin – 4:1.
59:24'
Střelecké štěstí zkusil také Mazanec, ale jeho pokus zachytil jeden z mladoboleslavských hráčů ve středním pásmu.
59:10'
Růžička střílel na prázdnou branku, ale trefil jen tyč.
58:36'
Domácím se povedlo vyhodit do útočného pásma.
58:29'
Po souboji Romana s Fořtem za třineckou brankou puk vyskočil před branku, kde jej ulovil do lapačky gólman Mazanec.
57:48'
Marinčin zkoušel získat nahozený puk, ale neuspěl. Brankář Novotný odcestoval z branky, hosté hrají v šesti.
57:29'
Trenér Jiří Kalous sáhl po oddechovém čase.
57:29'
Boleslav zkouší tlačit, ale nedorozumění na modré čáře znamená ofsajd a vhazování ve středním pásmu.
56:21'
Daňo pálil po buly z pravé strany, gólman Novotný střelu letící k levé tyči vyrazil do rohu.
55:59'
Aaltonen byl v obrovské šanci u levé tyče, ale ani nadvakrát neprotlačil puk přes brankáře Mazance, který utěsnil prostor u tyče.
55:31'
Osburn se po ose hřiště vymíchal do střelecké pozice, ale následným pokusem odeslal puk do Mazance.
54:45'
Skalický se odhodlal ke střele z pravé strany, brankář Mazanec střelu dobře viděl a kotouč odrazil do ochranné sítě.
53:52'
Kurovský dostal ukázkový lob do útočného pásma, najel si před Novotného, na kterého zkusil kličku do bekhendu, ale tentokrát mladoboleslavský gólman jeho nájezd zneškodnil, když betonem vyrazil puk.
52:04'
Po další střele Romana z pravého kruhu, kterou vyrazil brankář Mazanec se domácí dostali ze hry v oslabení.
51:50'
Osburn našel od modré v pravém kruhu Romana, který z první vypálil na třineckou branku, ale v dobré pozici minul.
50:47'
Lantoši zkoušel nahodit puk před branku od levého mantinelu, ale trefil jen třinecké hokejky, domácí vyvezli kotouč do středního pásma.
50:02'
Jeřábek u zadního mantinelu podrazil jednoho z mladoboleslavských hráčů a hosté si zahrají druhou přesilovou hru.
48:59'
Hosté byli blízko druhému gólu, po střele Jánošíka z levé strany se puk odrazil od Mazance mezi kruhy, kde se ke kotouči dostal Aaltonen, ale jeho křížná střela minula třineckou branku..
48:02'
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí odskakují soupeři na rozdíl dvou gólu! Čacho vypustil ze své hokejky krásnou kolmici do jízdy DANIELU KUROVSKÉMU, třinecký útočník zakmital s hokejkou před Novotným a mladoboleslavskému brankáři puk projel mezi betony až za brankovou čáru! Asistence: Viliam Čacho – 3:1.
47:07'
Pánik nedosáhl na puk před rozjetým Jánošíkem a rozhodčí odpískali domácímu celku zakázané uvolnění.
45:20'
Po střele Aaltonena z nějakých pěti metrů se gólman Mazanec zapotil, když puk vyrazil vedle Šmerhy, který si z úhlu objel třineckého gólmana, ale nedokázal puk zasunout za ležící Mazancův beton.
44:19'
Jeřábek zahrozil po buly, když prudce vypálil z pravé strany, avšak netrefil branku. Gólman Mazanec máchl lapačkou do prázdna.
43:00'
Vypadalo to, že kapitán Stránský si vezme na pomoc video, ale po konzultaci s rozhodčím k tomuto kroku nedošlo.
43:00'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři jdou znovu do vedení! Daňo zavezl puk zpoza branky až k pravé tyči, odkud vystřelil. Novotný první střelu vyrazil, následně kotouč dorážel Nestrašil, který ještě mladoboleslavského gólmana neprostřelil, to se povedlo až LIBORU HUDÁČKOVI, který našel ležící kotouč u Novotného betonu a důrazně ho dorazil do branky! Asistence: Andrej Nestrašil, Marko Daňo – 2:1.
42:49'
Roman po vyhraném buly vyjel z obranného pásmu až před pravý kruh, ale následnou střelu srazil Pyrochta do ochranné sítě.
42:35'
Dvořáček dostal trochu prostoru v levém kruhu, následný pokus zápěstím schoval Mazanec do výstroje.
42:06'
Fořt zakroužil od pravého mantinelu mezi kruhy, odkud zápěstím vystřelil do horní poloviny branky, gólman Mazanec puk ramenem vyrazil vedle branky.
41:02'
Jeřábek tvrdě vypálil z pravé strany, brankář Novotný puk vyrazil před sebe a obránci měli co dělat, aby se k dorážce nedostal Hudáček.
40:25'
Roman objel levý kruh a vystřelil na branku téměř z osy hřiště, gólman Mazanec puk dobře viděl a střelu bývalého vítkovického hráče zneškodnil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nabídla více bojovný hokej. Vyrovnaný souboj se vyrovnal i ve skóre, protože Mladá Boleslav rychle využila přesilovou hru, když se z pravé strany prosadil Aaltonen. Pevně doufám, že třetí třetina nabídne pohlednější hokej s více šancemi na jedné i druhé straně.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
Hosté ztroskotali při přečíslení tři na dva na třinecké obraně, Malát vyhodil puk o třineckého hráče mezi diváky.
38:56'
Lantoši zkusil štěstí průnikem z pravé strany, ale ztroskotal na bránícím hráči. Následně se do situace jeden na jednoho dostal Pánik, ale soupeře neobjel.
38:18'
Přerušeno je nyní na druhé straně, kam dojel k brance Marinčin. Třinecký obránce nedovolil Novotnému rozehrát puk.
38:08'
Bekhendové nahození Osburna od modré čáry dopadlo přímo do Mazancovy lapačky. Třinecký gólman raději nechal rozhodčí přerušit hru a nerozehrával.
36:50'
Po střetu s Ondřejem Romanem ve středovém kruhu zůstal ležet na ledě kapitán Vrána. Ten musel s pomocí kustoda odbruslit na střídačku. Uvidíme, zda bude pokračovat. Vylučovat se nebude.
36:38'
Nahození Daňa od levého mantinelu sklepl brankář Novotný na druhou stranu ke svým spoluhráčům.
36:02'
Dvořáček vybruslil od pravého mantinelu až k modré čáře, odkud zkusil vystřelit, ale trefil jednoho z třineckých obránců před brankou.
34:49'
Růžička zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Adámkovi, který prudce vypálil od modré čáry. Brankář Novotný jej vyrazil vedle branky, těsně vedle dorážejícího Pánika.
33:25'
Oceláři selhali při přečíslení tři na jednoho, Čacho hledal před brankou přihrávkou z pravé strany Kurovského, ale puk zblokoval padající obránce.
32:42'
Daňo fotbalovým způsobem přijal puk v útočném pásmu od soupeře, najel si za branku, odkud hledal některého ze spoluhráčů, ale třinecká akce se zbrzdila a nebezpečí nepřinesla.
31:26'
Jeřábkovo nahození od pravého mantinelu prolétlo k brankáři Mazancovi, třinecký gólman jej schoval pod lapačku.
30:30'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Středočeši bleskově využili přesilovou hru. Lantošiho nahození od modré čáry se před brankovištěm odrazilo od nohy jednoho z hráčů do pravého kruhu k volnému JUHAMATTIMU AALTONENOVI, který bleskově vystřelil k bližší tyči a o Smitha poslal puk do třinecké branky! Asistence: Róbert Lantoši, Pavol Skalický – 1:1.
30:21'
Marian Adámek byl tím, kdo seknul Fořta v zajímavé příležitosti. Třinecký hráč si odsedí dvouminutový trest za sekání.
30:02'
Fořt si z levého rohu najel k bližší tyči, kde zkoušel bekhendovou kličkou zakončit, jenže byl seknut soupeřem do ruky.
29:24'
Lantoši si objel útočné pásmo až do levého kruhu, kde bekhendem nahodil puk před branku, tam vznikl závar, ale hosté z něj neudeřili, protože Skalický puk nezasáhl dobře.
28:35'
Aaltonen si pinkal s pukem ve vzduchu a najel si z levé strany před Mazancem, jenže bekhendovou střelou minul vzdálenější tyč.
27:46'
Závora nahodil puk od pravého mantinelu před branku a nechybělo moc, aby Dvořáček jemnou tečí usměrnil kotouč za Mazance. Naštěstí pro domácího gólmana trefil jen výstroj strážce svatyně.
27:08'
Hrehorčák strhnul hru z pravé strany do středu, ale následná tečovaná střela zápěstím o pár centimetrů minula levou tyč Novotného branky.
26:31'
Další rychlá kombinace domácích končí neúspěchem, Pánik chtěl křížnou přihrávkou vybídnout ke střele Růžičku, ale špatně přihrál.
26:08'
Voženílek zavezl puk do útočného pásma mezi obránce, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Smitha, který pokusem k pravé tyči minul branku.
25:12'
Osburn dostal přihrávku do druhé vlny od Pyrochty, sjel si s pukem mezi kruhy a vystřelil k levé tyči. Gólman Mazanec střelu viděl a puk vyrazil před sebe, kde se jej snažil dorazit znovu Osburn a poté i Roman, ale ani jeden nepřekonal třineckého gólmana.
24:11'
Hudáček dostal krásnou zadovku k pravému mantinelu, třinecký útočník objel branku a zkusil zakončit střelou k bližší tyči, jenže Novotný se včas přesunul a betonem zabránil Hudáčkovi zasunout puk za brankovou čáru.
23:23'
Růžička dostal nabito od Poláška v levém kruhu, ale střela mu nesedla a puk skončil u zadního mantinelu.
21:45'
Šmerha čistým střetem odstavil od puku Pánika a rychlou přihrávkou vyslal do úniku Dvořáčka, který si najel do levého kruhu, odkud vystřelil na Mazance, ale trefil jen hruď třineckého gólmana.
21:08'
Roman prudkou přihrávkou minul Vránovu hůl a způsobil ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
20:37'
Voženílek hledal od pravé tyče před brankou Daňa, ale ten nedokázal skákavou přihrávku usměrnit do soupeřovy branky, dobrou práci odvedli bránící hráči.
20:01'
Začala druhá třetina.
První dějství je minulostí. Oceláři byli o něco lepším celkem, vytvořili si více šancí a po úvodní dvacetiminutovce zaslouženě vedou 1:0 po gólu Marka Daňa. Třinečtí budou moci skóre na začátku druhé třetiny navýšit, protože je čeká téměř celá přesilová hra.
20:00'
První třetina skončila.
19:52'
Marinčin střílel z pravé strany na zadní tyč, ale puk do odkryté části branky nezamířil, protože jeden z mladoboleslavských hráčů se postavil střele do cesty a puk odrazil vedle branky.
19:48'
Lantoši přesekl u mladoboleslavské střídačky hůl jednomu z domácích hráčů a nabídl soupeři první přesilovou hru. Lantoši byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
19:33'
Střelu Růžičky z levého kruhu odrazil Osburn bruslí vedle branky.
19:10'
Domácí hrají při signalizované výhodě a snaží se držet kotouč co nejdéle.
18:10'
Nepříjemná střela Marinčina od modré čáry byla před brankou několikrát tečována, nakonec vyplavala vedle branky a odrazila se od zadního mantinelu.
16:59'
Kurovský získal nepřesnou přihrávku Pyrochty na útočné modré, najel si před Novotného a střelou na bližší tyč chtěl zasunout kotouč do branky, jenže Novotný včas přiložil beton k ledu a puk zachytil.
16:36'
Po úspěšně vyhraném buly střílel od modré čáry Stránský, ale jeho pokus zápěstím prolétl nad třineckou brankou.
15:10'
Daňo z pravého kruhu hledal bekhendem před brankou Hudáčka, ale k tomu se skákající puk nedostal.
14:06'
Při průniku do útočného pásma se Pánikovi zamotal puk mezi bruslemi, jeden z jeho spoluhráčů následně vjel rychleji do útočného pásma a způsobil porušení pravidla o ofsajdu. Čeká nás komerční přestávka.
13:19'
Tvrdá rána Suchého od modré čáry nedoletěla k Mazancovi, puk zblokovali clonící hráči před třineckou brankou. Na druhé straně neuspěl zřejmě Kurovský střelou z levé strany.
12:25'
Hudáček dostal puk na levé straně od Nestrašila, z velkého úhlu zkoušel protáhnout hokejku s kotoučem kolem brankoviště, ale gólman Novotný mu holí přerušil úmysl a obral třineckého útočníka o puk.
12:07'
Nahození po mantinelu v podání Jeřábka končí zakázaným uvolněním.
10:32'
Nahození Vrány od levého mantinelu nebylo příliš prudké, brankář Novotný se nachystal a pokryl pokus třineckého kapitána.
10:00'
Nestrašil bojoval u mantinelu o puk, nakonec jej zadovkou dostal na Daňa, který prováhal dobrý moment pro střelu a v souboji se soupeřem přišel o puk.
08:01'
Po střele Poláška od modré čáry se puk odrazil od Novotného a Pánika k Růžičkovi, ale ten z úhlu nedokázal prostřelit gólmana Středočechů.
07:33'
Po přihrávce Pánika za kruhy prováhal ideální střelecký moment Marinčin a svou střelou trefil jen dojíždějícího mladoboleslavského hráče.
07:25'
Pravidlo o zakázaném uvolnění porušili teď hosté, vhazovat se bude po Novotného pravici.
07:01'
Nahození od modré čáry v podání Maláta končí v lapačce brankáře Mazance.
06:43'
Po krátkém intermezzu způsobeném reklamní přestávkou se chvíli hrálo, jenže pak vyhodil puk o mantinel za mladoboleslavskou branku Nedomlel a rozhodčí znovu přerušili hru.
05:52'
Krásná kombinace Třineckých po ose Polášek, Pánik, Růžička, posledně jmenovaný mohl střílet z levého kruhu do branky, ale z první minul odkrytou klec.
04:40'
Vrána byl mohl přidat druhý gól, když se ocitl sám před mladoboleslavskou brankou, ale přihrávku ze strany neusměrnil za Novotného záda.
04:18'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se z první vážnější situace dostávají do vedení! Hudáček zadovkou našel u branky MARKA DAŇA, který ze vzduchu sklepl puk do mladoboleslavské branky! Gólman Novotný neměl šanci. Asistence: Libor Hudáček – 1:0.
03:54'
Lantoši našel z levého rohu před brankou Skalického, jenže tomu se puk zamotal mezi bruslemi a následnou střelu poslal vedle branky.
03:10'
Oceláři na chvíli zamířili do útočného pásma, pokusili se o několik střeleckých pokusů, jenže gólman Novotný do akce nemusel.
01:51'
Úvodní desítky sekund patří Mladé Boleslavi, Třinečtí se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.
01:16'
Söderlund přihrávkou od levého mantinelu našel na ose hřiště Lantošiho, který natáhl ke střele a prudkou ranou nad ledem nechal vyniknout Mazance. Třinecký brankář betonem vyrazil puk vedle branky.
00:42'
Třinečtí z útočné akce neohrozili soupeřovu branku, na druhé straně to bylo jiné, protože Čech spolu s bránícím třineckým hráčem vyhodili Mazancovu klec ze svého tradičního postavení.
00:18'
Pyrochtovo nahození od modré čáry zblokoval clonící Voženílek. Hra se přesouvá na druhou stranu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Kapitán Petr Vrána dnes odehraje jubilejní 500. extraligové utkání.
Třinec jako vždy bude i dnes hrát v domácím prostředí v bílých dresech, hosté z Mladé Boleslavi mají na sobě zelenou sadu.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Marinčin, Smith, Polášek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Walega, Dravecký (A) – Čacho.
Trenér: Moták.

BK Mladá Boleslav: Novotný (J. Růžička) – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad – Šmerha, O. Roman, Aaltonen – Söderlund, Lantoši, Skalický – Suchý, Fořt, Malát – Stránský (C), Závora, Dvořáček.
Trenér: Kalous.

Rozhodčí: Kika, Cabák – Hlavatý, Rožánek.
Krásný podvečer z WERK Areny, kde za malou chvíli odstartuje bitva mezi hokejisty Třince a Mladé Boleslavi. Třinecký trenér Zdeněk Moták udělal v sestavě několik změn. Oproti poslednímu zápasu chybí obránce Tomáš Kundrátek a v prvním útoku nahradil Daňa Pánik.

Trenér Jiří Kalous vynechal z obrany Štibingra, kterého nahradil Radek Jeřábek. V prvním útoku chybí Järvinen. Následkem toho se proměnily i ostatní útočné formace.
Třinec – Mladá Boleslav, v play-off tyto zápasy budí velké vášně, zvláště u některých jedinců na ledě. Během základní části jsou tyto zápasy mnohem klidnější.

Zřejmě ani v pátek večer nepůjde o nervy drásající souboj plný emocí, ale rád bych se mýlil. Jasným favoritem jsou domácí hokejisté, kteří i přes poslední dvě prohry mají na papíře mnohem silnější kádr. Oceláře trápí nekoncentrovanost v defenzivní činnosti. Právě toho by mohla využít Mladá Boleslav, která má ve svém týmu několik rychlých hráčů.

Na druhou stranu Oceláři umí soupeře uvařit kombinacemi v útočném pásmu a následně také udeřit, případně si vybojovat početní výhodu.

Oba celky mají jedno společné – kolísavou formu. Po dvou prohrách zaznamenaly tři výhry a sérii zápasů uzavřely dvěma neúspěchy. Slezané jsou v tabulce o příčku výš, protože mají o bod více než osmibodová Boleslav.

Třinecký tým drží na předních příčkách útočná trojice Daňo, Voženílek, Růžička. Poslední jmenovaný je na čtvrtém místě v produktivitě s devíti body. Produktivním číslům vévodí ve středočeském týmu trio útočníků Lantoši, Järvinen, Aaltonen.

Brány WERK Areny se otevřou v 16 hodin. O hodinu později pak hlavní rozhodčí vhodí úvodní buly souboje 8. kola. Kdo vyhraje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 25 17 2 4 2 95:51 59
2. Sparta 25 15 3 1 6 78:52 52
3. Třinec 24 11 5 4 4 77:60 47
4. Litvínov 25 12 3 0 10 76:73 42
5. Mountfield 25 11 2 4 8 66:59 41
6. Brno 24 11 3 1 9 73:59 40
7. Č. Budějovice 24 10 2 4 8 62:63 38
8. Liberec 26 10 3 2 11 82:85 38
9. Olomouc 25 8 3 3 11 56:71 33
10. K. Vary 24 7 4 2 11 63:65 31
11. Plzeň 24 7 3 3 11 56:66 30
12. Vítkovice 23 5 1 5 12 54:72 22
13. Kladno 23 4 3 4 12 54:83 22
14. M. Boleslav 25 4 2 2 17 49:82 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud