Děkujeme za sledování našeho onlajnu.
Po prvních dvou třetinách šly vždy oba celky na odpočinek do šaten za smírného stavu, což znamenalo, že rozhodnout měla třetina třetí. V první i druhé periodě byli o něco lepší a aktivnější domácí Rangers, přičemž tomu tak bylo i v dějství posledním. Ani celková střelecká převaha v poměru 25:18, ale celku okolo kapitána Ryana Callahana body nepřinesla, neboť Canadiens dvěma góly ve třetí třetině přelil vítězství na stranu hostujícího kanadského celku.
60:00
58:54
Montreal právě vstřelil branku!
Gól! RAPHAEL DIAZ se dokázal skvěle zorientovat v souboji u mantinelu, neboť puk poslal vzduchem téměř přes celé hřiště přesně do branky.
58:35
Hra je pozastavena. Z přesilovky zbývá 19 sekund.
58:19
Montreal vyhrává buly a vyhazuje puk.
58:11
Oddechový čas týmu z Manhattanu.
58:11
Jezdci pálí na branku, ale Price nachází puk ve své lapačce.
57:28
Nádherná série přihrávek skončila neúspěšnou střelou do prázdné brány, avšak z příliš velkého úhlu!
57:14
Bueshirts se dostávají do postavení mimo hru.
56:59
Hosté vyhazují a osvobozují se.
56:54
Tomáš Plekanec u mantinelu fauloval Dereka Stepana a Jezdci tak mají během dalších dvou minut příležitost vyrovnat.
56:06
Další icing v podání Habs.
55:19
Rangers jsou v plném počtu.
55:12
Hosté v pásmu dobře drží puk, ale ke střele se nedostávají.
53:48
Ryan Callahan s Brianem Boylem se dostali do šance v oslabení! Callahan pálil z pravé strany, aby Boyle mohl dorážet. Ani jeden však úspěšný nebyl.
53:39
Jezdci se osvobozují výhozem.
53:29
První přesilová hra pro Montreal v tomto utkání. Provinilcem se stal Brad Richards, který nedovoleně hákoval.
52:47
Lehká střela z bekhendové otočky v podání Maxe Paciorettiho nebyla pro Lundqvista příliš velký problém.
51:44
Po pádu P. K. Subbana se Rangers otevřela možnost skórovat, ale Stepan neproměnil!
51:29
Po sporném momentu se bude konat buly uprostřed středového hřiště. Předcházet tomu však bude komerční přestávka.
51:03
Domácí Rangers teď tlačí bránící pětici Habs. To vše vrcholí zakázaným uvolněním a následným oddechovým časem montrealského trenéra Michela Therriena.
49:46
Díky dobrému forčekingu Briana Boyla se ke střele dostal J. T. Miller, kterého ale Price zastavil.
48:40
Krásný Lundqvistův zákrok vyrážečkou proti Davidu Desharnisovi!
48:00
Domácí fanoušci začínají Jezdce mohutně povzbuzovat.
46:46
Domácí jsou teď týmem, který téměr neustále kontroluje puk, kdežto Montreal pouze vyčkává.
45:50
Dlouhé usídlení Rangers v obraně soupeře je ukončeno bekhendovým vyhozením puku do středního pásma.
44:55
Puk ve středním pásmu zapadl na jednu ze střídaček, takže se hra přerušuje.
44:03
Carl Hagelin poslal zpoza branky dobrou přihrávku Dereku Stepanovi, ale ten byl přistrčený, takže neměl na zakončení dostatek klidu.
43:23
Hraje se na mantinelech v obranném pásmu Blueshirts.
41:48
Montreal se ujímá vedení! Po neúspěšném přečíslení domácích se do rychlého protiútoku vydali hosté. Brandon Prust nakonec přečíslení tří proti jednomu vyřešil přihrávkou skrz brankoviště na ALEXE GALCHENYUKA, který už byl ve snadné pozici.
41:21
Jezdci dělají chybu v rozehrávce a málem je chyba stála branku!
40:47
Rene Bourque kvituje Hagelinovu střelu bekhendem na druhé straně. Při střele ale zlomil hůl.
40:15
Carl Hagelin prověřuje Price z pravé strany.
40:01
Třetí třetina začne zhruba za pět minut.
Prostřední část utkání už byla o mnoho zajímavější. Oba týmy zvýšily obrátky prakticky ve všech směrech, od bruslení, přes osobní souboje, až po střely na branku. Výsledkem byly hned dva góly - nejprve se nadvakrát za Jezdce prosadil Anton Stralman, aby pak Max Pacioretty mohl chvíli před odchodem do šaten stav zápasu srovnat.
40:00
39:44
Montreal prověřil Henrika Lundqvista střelou z velké vzdálenosti. Švédský brankář byl v pozoru.
38:45
A máme tu vyrovnání! Habs hráli v útočném pásmu puk u mantinelu, ale poté si Josh Gorges všiml dobře postaveného MAXE PACIORETTIHO mezi kruhy, který se ranou z první nemýlil.
38:16
Brian Boyle při hlubokém forčekingu vybojoval puk, což vyústilo ve slibnou dělovku Ryana McDonagha!
37:26
Brian Gionta přejel modrou čáru a s ničím se nemazlil. Jeho nápřah a následnou střelu ale Lundqvist dobře viděl.
36:51
Montreal se snažil založit útok přihrávkou vzduchem. Ryan McDonagh ale puk dobře vypíchl.
35:57
Habs se probojovali do útočného pásma, ale vytvoření souvislejšího tlaku se nedočkali, neboť se po teči kotouč ocitnul mimo kluziště. Následuje buly ve středním pásmu a komerční přestávka.
34:42
Domácím se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.
34:23
Zakázané uvolnění newyorského celku. Následuje buly před Henrikem Lundqvistem.
33:29
Buly v útočném pásmu Habs vyhráli domácí, kteří ho hned poté bezpěčně vyvezli ze své obranné třetiny.
32:29
Rangers právě vstřelili branku!
Nenápadné založení útoku končí první brankou večera! Carl Hagelin zavezl puk do pásma, přičemž mezitím byl faulovaný Marián Gáborík. Puku se proto při výhodě zmocnil Derek Stepan, který skrz brankoviště svým pasem našel ANTONA STRALMANA, který nadvakrát uklidil puk do branky!
31:35
Po levém křídle unikl Brandon Prust, ale jeho střelu vyráží Lundqvist!
31:27
Brian Boyle se pokusil Careyho Price překvapit střelou z vhazování. Jeho pokus ale byl sražený do ochranné sítě.
28:43
Montreal chtěl založit útočný výpad dvou proti dvěma, ale hru přerušila píšťalka sudího, který viděl postavení mimo hru.
28:08
Těsný bruslařský souboj dvojice Matt Gilroy - Travis Moen vyhrál prvně jmenovaný. Výsledkem byl odpískaný icing hostů.
27:15
Domácí stále kombinují v útočné třetině.
26:23
Nenápadná střela Briana Boyla těsně nad ledem dělala montrealskému brankáři celkem problém.
25:43
Habs nahazují puk do pásma. Tam ho ale zastavují obránci soupeře.
25:08
Montreal nepřesně rozehrál a výsledkem je zakázané uvolnění s následným buly v obranném pásmu Canadiens.
24:43
Marián Gáborík pálil zápěstím z levého kruhu. Bez úspěchu.
24:27
Travis Moen se snažil překvapit Lundqvista bekhendovou střelou, ale minul branku.
23:47
Přečíslení tří proti dvěma zakončil Arron Asham zprava. Carey Price si ale připsal zákrok vyrážečkou.
23:08
Hra je pozastavena, neboť si rozhodčí všimli přihrávky rukou na straně domácích.
22:34
Henrik Lundqvist si připisuje těžký zákrok ramenem proti dělové ráně P. K. Subbana!
22:02
Montreal kombinuje v obranném pásmu Jezdců.
21:29
Hosté nahazují puk do pásma. Za brankou ho ale pro Blueshirts zastavuje Henrik Lundqvist.
20:47
Po buly po pravici Careyho Price pálil jeden z domácích beků od modré. Price ale dobře viděl a zasáhl.
20:07
Plekanec odjel na střídačku a vypadá to, že bude v pořádku.
20:07
Tomáš Plekanec zůstává poté, co ho puk zasáhl do obličeje, ležet na ledě.
20:01
Druhá třetina začne za několik chvil.
První dějství se neslo ve znamení klidného tempa, které by se v určitých momentech dalo popsat skoro jako tempo přátelského zápasu. Na první střelu se čekalo téměř osm minut, přičemž na konci třetiny Rangers vedou statistiku střelby poměrem 5:3. Ke gólu ale měli daleko oba celky a tak se nelze divit, že skóre je zatím stále bezbrankové.
20:00
19:39
Poslední momenty třetiny se již dohrávají v poklidu.
18:41
Montreal si teď připsal hned dvě tvrdé rány od modré čáry. Lundqvist ale dokázal chytit jak projektil Raphaela Diaze, tak následný střelecký pokus Larse Ellera.
17:54
Střela Habs zblokovaná do ochranné sítě.
17:47
J. T. Miller nahazoval puk před branku, kde dojížděl Marián Gáborík. Slovenský kanonýr ale těsně touš minul.
17:39
Jezdci drží puk za svou brankou, protože střídají.
16:13
Montreal se dostal ke své první střele a hned se jednalo o zajímavou pozici! Před brankou se dobře zorienoval bývalý Ranger Brandon Prust, který prověřil Lundqvista.
15:41
Lars Eller nastřeloval po vyhraném buly puk od modré čáry. Po teči ale skončil mimo branku.
14:40
McDonagh teď pálil znovu, ale již o mnoho nebezpečněji! Jeho střelu se ještě snažil tečovat Carl Hagelin, ale Price puk našel ve své výstroji.
14:20
Ryan McDonagh přejel modrou čáru a vyslal na Careyho Price skutečně pouze jemnou střelu. S ní kanadský brankář neměl nejmenší problémy.
14:10
Další komerční přestávka.
13:47
Zápas je zatím stále hrán ve velmi vlažném tempu. Kromě bezbrankového stavu se diváci v MSG dočkali pouhých tří střel.
12:56
Hostující tým je v plném počtu.
12:44
Chris Kreider pálí tvrou ránu z levého kruhu. Carey Price bez problémů jeho střelu lapí.
12:32
Puk opět opouští hřiště. Stejně jako v prvním případě byl předtím ještě tečovaný.
11:57
Dobrou kombinaci Jezdců přerušila riskantní nahrávka a pohodlné vyhození puku.
11:17
Puk opustil hrací plochu po vyhození brankáře Careyho Price. Opakovaný záběr ale ukázal, že ho ještě přizvedl napadající Hagelin, takže se vylučovat nebude.
11:07
Montreal vyhazuje.
10:55
Ospalé tempo začátku utkání by nyní mohlo být konečně vystřídáno akcí. Newyorští hokejisté si zahrají přesilovku, neboť puk zavážejícího Ryana McDonagha podrazil Lars Eller.
10:30
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Henrikem Lundqvistem.
09:37
Hráči obou týmů se zřejmě dohodli, že utvoří rekord v nejmenším počtu střel na branku za zápas. Z pravé strany teď Pricovu klec minul Ryan Callahan.
08:57
Hraje se v útočném pásmu domácích, ale puk se neustále pouze posouvá po hrazení.
07:52
Utkání přerušuje první komerční přestávka. Po téměř osmi minutách hry se toho příliš nestalo - důkazem je i poměr střel, který je zatím chabých 1:0 ve prospěch Rangers.
07:36
Teď sice jedna ze střel zblokována nebyla, ale o kus minula Lundqvistovu bránu.
06:37
Montreal chtě opět pálit, ale stejně jako předtím se puku do cesty postavil bránící hráč. Canadiens tak zatím na první střelu v zápase stále čekají.
04:27
První větší šance utkání! Taylor Pyatt vybojoval pro Jezdce při forčekingu puk, z čehož byl nepříjemný závar před brankou. Následná dorážka Callahana byla zblokována.
03:39
Lars Eller pálil na Lundqvista skrz obránce. Ten ale Ellerův projektil zblokoval.
03:30
Další icing hostujícího celku.
03:06
Habs se snažili zpomalit tempo hry, a po získání puku chtěli svou akci v klidu rozehrát. Soupeř ale využil hluboký forčeking, kterým Montreal donutil vyhodit na zakázané uvolnění.
02:18
Úvodní střela hostů minula branku. Zleva pálil Tomáš Plekanec.
01:40
Marián Gáborík hledal přihrávkou skrz brkoviště spoluhráče na druhé straně. Pas byl ale zblokovaný.
00:49
Chris Kreider si připisuje první střelu na branku. Jeho bekhend ale nebyl příliš nebezpečný.
00:01
Utkání začne za pár okamžiků.
Z táboru domácích se pár minut před začátkem střetnutí vyrojily zprávy, že do utkání nezasáhne ofenzivní superstar Rick Nash. Místo ní nastoupí mladý rychlík Chris Kreider.
Dobré ráno, vítáme Vás u sledování onlajnu ze zápasu mezi týmy New York Rangers (domácí) a Montreal Canadiens (hosté).

NEW YORK RANGERS: Tým kouče Johna Tortorelly po rozpačitém startu do zkrácené sezóny pomalu, ale jistě nachází správný styl hry, se kterým se v minulém roce dostali až do finále Východní konference. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhráli a pouze jednou prohráli po nájezdech.

MONTREAL CANADIENS: Kanadský celek dokázal chytit formu již od prvního utkání hracího ročníku, přičemž dobré výkony si zatím dokáže klub trenéra Michela Therriena udržovat až do teď. Důkazem je i čtyři zápasy trvající šňůra vítězství.

Který z obou rozjetých týmů bude pokračovat ve sbírání bodů, a který naopak bude z ledu odjíždět ze svěšenou hlavou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.