Nashville - Montreal | ONLINE | 4.1.2017 02:00 | NHL 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Tři hvězdy utkání

Max Pacioretty (MTL) (1 + 0)
Pekka Rinne (NSH) (41 zásahů)
Shea Weber (MTL) (1 + 0)
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 18:32)
Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 23

Montreal Canadiens: 43
Je konec napínavého utkání, ve kterém jsme viděli spoustu šancí, ale málo branek. Velkou zásluhu na tom mají oba brankáři, Pekka Rinne i Carey Price se mohli přetrhnout, aby nepustili kotouče do branky. Nakonec každý z nich inkasoval v základní hrací době jednou, rozhodnout muselo prodloužení. V závěru nastavené pětiminutovky udeřil dnes velmi aktivní Max Pacioretty. Bod navíc tak bere Montreal, a to zaslouženě. Habs vyslali na branku dohromady 43 střel a více než polovinu zápasu byli na ledě aktivnějším celkem. Predators mohou být i s bodem spokojeni. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.
Konec zápasu.
64:30
Montreal právě vstřelil branku!
Samostatné nájezdy dnes neuvidíme, protože Montreal Canadiens vítězí ještě na konci nastavených pěti minut prodloužení. MAX PACIORETTY dnes pálil na branku jednu střelu za druhou, nakonec se opravdu dočkal sladké odměny. A to v ten nejlepší možný moment. Ve chvíli, kdy ubíhaly poslední vteřiny do konce, dokázal šikovný útočník Canadiens najít místečko mezi betony Pekky Rinneho. Nádhernou nahrávku mu připravil Alexander Radulov, toho je také třeba pochválit. Takže Montreal vítězí. Asistence: Alexander Radulov, Nathan Beaulieu.
64:08
Na druhé straně zase samotný Roman Josi, který prověřil Price. Trefil ale jen jeho pravý beton.
63:48
Gallagher nevěřícně kroutí hlavou. Řítil se téměř sám na Rinneho, ale finský brankář také v tomto případě uspěl. Takže zápas pokračuje.
63:33
Sledujeme pohledné prodloužení s docela velkými šancemi. Ale zdá se, že Nashville raději bude chtít čekat na nájezdy, než aby riskoval.
62:53
Až teď se Predators dostávají na kotouč, hned z toho byla dobrá možnost pro Ellise. Jenže Forsberg z druhé vlny už si tak moc dobře nevedl.
62:30
Střela Plekance nevypadala špatně, avšak ani tento pokus nezamířil na branku.
62:06
Stále ještě Montreal kolem zařízení Nashvillu, vůbec nedává domácím šanci, aby během prodloužení zaútočili.
61:45
Výborná práce Rinneho, ten vyrazil puk na poslední chvíli, přestože na něj docela dobře viděl.
61:18
Shea Weber a jeho střela od modré čáry, která ale letěla hodně vedle branky, pouze orazítkovala mantinel za brankou Pekky Rinneho.
60:58
Nashville se ještě v prodloužení nedostal na puk, Habs očividně sázejí na jistotu a pohodlný přechod do útočného pásma.
60:25
Stále kotouč drží na svých hokejkách Montreal Canadiens, obtáčejí puk kolem branky, z jedné strany na druhou. Střela Petryho pak prosvištěla těsně kolem tyčky.
60:09
Jako první se puku v prodloužení zmocňují Montreal Canadiens. Pacioretty okamžitě pálil, připisuje si tak další střelu na branku v zápase.
60:01
Začalo prodloužení.
Za tři třetiny jsme viděli jen dva góly, po jednom na každé straně. Rozhodnout tak bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy. Predators si zahrají nastavenou pětiminutovku počtvrté za sebou.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:41
Minimálně jedno další vhazování po pravé ruce hostujícího brankáře. Montreal Canadiens totiž poslali puk na zakázané uvolnění.
59:23
Poslední vteřinky do třetí sirény, ještě možnost pro Ekholma, jenž se nebál vypálit z dálky. Price ale nezaskočil.
58:50
Radulov ukličkoval dva hokejisty Predators, na třetího však sám nestačil. Je jasné, že teď už se nebude chtít nikdo nikam hnát, velmi pravděpodobně uvidíme prodloužení.
58:25
Jemelin rozehrál rychle kotouč ze středního pásma, ale nikdo z útočníků v bílém dresu na něj nedosáhl. A tak mohli hrát na druhou stranu Arvidsson s Johansenem.
58:06
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Dopředu zkoušel přečíslit soupeře Nashville, jenže domácí na modré čáře zastavuje postavení mimo hru.
57:49
Max Pacioretty pokračuje ve zběsilé jízdě, už zase střílel na branku. Pekka Rinne si na něj ale počíhal lapačkou, čímž zařídil další buly před svými zraky.
57:30
Po delší době se zdá, že by se Nashville mohl udržet v pásmu. Ale není tomu tak, obrana Habs zapracovala s klidem a získala kotouč pro sebe, následně dostřídala.
56:58
Na druhé straně to zkoušel individuálně James Neal, jenže tomu nevyšlo zakončení bekhendem. Přesto málem překvapil doposud jistého Price.
56:30
Stále ještě hostující celek v útočném pásmu, už ale bez přesného zakončení na branku.
56:02
Před Rinnem je teď ale pořádná mela, jedna šance za druhou, puky létají kolem branky a finský brankář se má co ohánět. Montreal chce očividně rychle rozhodnout.
55:35
Pacioretty hledal spoluhráče na pravém kruhu, ale neměl nikde moc prostoru, kudy by mohl puk přihrát. Obrana Predators je nyní dobře pozorná.
55:05
Chvíli se zdálo, že Radulov unikne sám na branku, pak mu ale někdo z domácích borců zablokoval hokejku. I tak brzy Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:45
Pokračujeme ve hře. Johansen nahodil puk o zadní mantinel, kotouč se pak ještě odrazil zpátky ke stejnému hráči a mohlo z toho být solidní nebezpečí pro Price.
54:26
Hned po buly pálil jeden z domácích hokejistů, Price ale jeho pokus dobře viděl a také jej zastavil. Ještě jedna krátká komerční přestávka, poté budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby. Očividně nás čeká napínavý závěr střetnutí.
54:21
Montreal Canadiens si vybírají oddechový čas.
54:21
Kanadský mančaft podcenil rozehrávku, jeho počínání tak končí pouze zakázaným uvolněním.
53:55
Ozývají se také domácí fanoušci, kteří by rádi viděli puk v síti Price. Ale zatím se tak neděje, mnohem aktivnější jsou Canadiens v závěru základní hrací doby.
53:10
Dlouho drželi hosté útočnou třetinu, až teď o nich přicházejí. Ne však na dlouho, Nashville pouze odevzdal kotouč soupeři nahozením o zadní mantinel.
52:40
Na ledě třetí a velmi aktivní útočná formace Montrealu. Lehkonen od levého mantinelu hledal Plekance, ten měl ale v rozhodujícím okamžiku zablokovanou hokejku.
52:18
Radulov byl v rohu osekáván a vypadalo to, že za tento prohřešek mohl být někdo z domácích vyloučení. Ale neděje se tak, obě strany pokračují v plném počtu.
51:48
Je více velmi pravděpodobné, že další branka tohoto zápasu rozhodně o vítězi. Proto jsou oba týmy daleko opatrnější směrem dopředu a hlídají si střední pásmo.
51:25
Radulov potřeboval pomoc od obránce Petryho, to se také stalo. Rinne ale může zůstat v klidu, protože celá akce je nyní dostatečně daleko od jeho zařízení.
50:53
Price si zahrál s kotoučem za brankou, pak už vepředu operovali jeho spoluhráči. Gallagher měl slibnou možnost, jenže nedokázal přesně trefit prostor mezi třemi tyčemi.
50:35
Pokračovat budeme hned po skončení komerční přestávky.
50:33
Puk někdo vyhodil mimo hrací plochu, ale pravděpodobně to bylo s tečí, takže rozhodčí nikoho za katr nepošle.
50:02
Začalo posledních deset minut základní hrací doby, Jemelin měl tentokrát spoustu obranné práce, ale celkem bez problému ji zvládl. Price si přesto musel připsat zákrok.
49:45
Přeci jen je tu ale ještě nebezpečí pro domácí. Jemelin nahazoval jednoduše puk od modré čáry, před brankou ho ale tečoval Tomáš Plekanec. Kdyby kotouč zasáhl o něco lépe, klidně mohl doskotačit až do sítě.
49:14
Mattias Ekholm je zpátky na ledě, Predators předvedli dobré oslabení a dokázali se ubránit. Nyní už zase mohou pomýšlet na hru dopředu.
48:55
Znovu dobrá práce finského gólmana ve službách Nashville Predators. Znovu je to právě on, kdo drží vyrovnané skóre a naděje na domácí vítězství v tomto střetnutí.
48:40
Až teď přišlo první přesilovkové zakončení od Montrealu, Rinne jej ale dokázal s přehledem vyrazit.
47:58
A další domácí vyhození přes všechny čáry. Carey Price rychle vyjel z branky spoluhráčům na pomoc, aby mohl rozehrát kotouč zpátky do útočné třetiny kanadského celku.
47:25
Hosté začali v početní výhodě dobře, dvěma krásnými nahrávky rozhodili domácí obranu. Pak už ale Nashville vyhazuje, takže na první střelu v početní výhodě si musejí hosté počkat.
47:13
Přesilovou hru si nyní zahrají Montreal Canadiens. Vyloučen je na dvě minuty za držení Mattias Ekholm. Hosté tak mají možnost jít vůbec poprvé v tomto utkání do vedení.
47:06
Také Nashville zkusil ohrozit Priceovo zařízení, avšak neúspěšně.
46:28
Už se znovu hraje, směrem k Rinnemu měl namířeno Max Pacioretty, ale už nedokázal vypálit. Nikdo z jeho spoluhráčů se této chvíli navíc na kotouč nedostal.
46:15
Následuje první komerční přestávka ve třetí třetině, po jejím konci hned budeme pokračovat ve hře.
45:58
Domácí Weber nyní uklidnil situaci kolem své klece, aby následně mohl vyvézt kotouč kupředu.
45:28
Nashville je ale malinko překvapivě na začátku poslední části aktivnější. Snaží se tak o to, aby znovu neinkasoval a naopak opět usiluje o návrat do vedení.
44:45
Vhazovalo se po pravé ruce Careyho Price, ale ten nemá teď tolik práce.
44:26
Montreal právě vstřelil branku!
Docela dlouho čekali hosté na první branku v zápase, pokud budeme počítat šance, které si za celou dobu vytvořili. Ale přeci jen se nakonec radují. Tuto příležitost už nedokázal pokrýt ani fantastický Pekka Rinne. Výborně vypracoval šanci pro hostující celek Alexander Radulov, jenž našel na pravém kruhu úplně volného SHEU WEBERA. Bývalý hráč Nashvillu tedy dává gól do sítě někdejšího zaměstnavatele a vyrovnává skóre na kostce. Povedená střela od obránce Webera. Asistence: Alexander Radulov, Torrey Mitchell.
43:35
Smith získal na nějakou chvíli pro domácí barvy pásmo, ale Price nemusel vůbec zasahovat, protože střela z dálky orazítkovala jen zadní mantinel.
43:05
Price a jeho výborný zákrok, dokázal zastavit jak první střelu, tak i následnou dorážku.
42:28
Järnkrok převzal nahrávku od Wilsona a pokusil se Price překvapit nečekanou střelou. Ale první uvedený přestřelil o pořádný kousek horní tyčku.
41:59
Až teď musel rozhodčí použít píšťalku, puk skončil mimo hrací plochy.
41:45
Ryan Johansen možná až zbytečně dlouho kličkoval s kotoučem u pravého mantinelu. O puk následně lacino přišel.
41:20
Zatím se ve třetí části hraje bez přerušení, Montreal má ale problém dostat se na kotouč.
41:04
Pekka Rinne sice vyjel z branky, ale jen na rychlou rozehrávku. Jeho spoluhráči pak vepředu odvedli dobrou práci, jen se ještě budou muset dostat ke střele.
40:28
Ještě to zkusil jednou sám Roman Josi, ale ten zase neměl dostatečnou podporu spoluhráčů z druhé vlny.
40:13
Na úvodním vhazování třetí třetiny uspěli Predators, ti se hned zkusili vrhnout dopředu, ale střelu na branku si nepřipsali.
40:01
Začala třetí třetina.
Zajímavost

Hostující útočník Max Pacioretty už vyslal za dvě třetiny šest střel na branku!
Za chvíli startuje třetí třetina utkání. Podaří se Nashvillu udržet těsné vedení, nebo Montreal potvrdí, že je dnes na ledě o něco lepší a pošle zápas minimálně do prodloužení?
Střely na branku po dvou třetinách

Nashville Predators: 14

Montreal Canadiens: 25
Sledujeme parádní útočný hokej, ale na branku jsme čekali skoro celých čtyřicet minut. Nakonec ji dal domácí Kevin Fiala, přestože aktivnější na ledě je stále hostující Montreal. Predators si tak do závěrečného dějství ponesou těsný náskok. Ale budou mít co dělat, Canadines jsou dnes při útočné chuti.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:57
Neuvěřitelné! V brankovišti Nashvillu se teď děly věci, chyběly jen centimetry a puk byl v síti, ale Rinne společně s obranou ještě dokázal zachránit situaci.
39:06
Nashville právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se dočkáme úvodní branky zápasu ještě ve druhé třetině. Montreal Canadiens měli i v prostřední části více ze hry, vedení se však ujímají domácí barvy. KEVIN FIALA dnes od začátku ukazuje hlad po gólech, teď se mu tato chuť střílet branky vyplatila. Mladý útočník se protáhl s pukem až před Careyho Price a krásným bekhendovým zakončením poslal kotouč do sítě. Uvidíme, jak bude reagovat Montreal, toto je rozhodně smolný závěr dvacetiminutovky pro hosty. Naopak Nashivllu se povedlo vytěžit z minima maximum. Asistence: Ryan Ellis, Roman Josi.
38:49
Změnit toho mohl Roman Josi, jenže ten k sobě neměl po ruce nikoho do kombinace.
38:20
Predators dělají co mohou, aby si také vytvořili nějakou další větší šanci. Ale když už se dostanou do útočné třetiny, nemají moc prostoru na střelu.
37:52
Ofsajd v podání Montreal Canadiens. Vhazování ve středním pásmu tak uklidní hodně zběsilé tempo hry, které v posledních okamžicích můžeme na ledě sledovat.
37:35
Oba celky jsou kompletní, ale ani menší počet hráčů na ledě nepřinesl změnu ve skóre.
37:08
Sledujeme nyní hokej ze strany na stranu, hra ve čtyřech ještě více podpořila útočný hokej. Ribeiro to zkoušel z dálky, ale vůbec se mu nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.
36:19
Do vedení však mohl jít Nashville! Úplně sám se na branku řítil Arvidsson, jenže mu nevyšla klička do bekhendu, znovu skvělá práce Careyho Price.
35:55
Také vy čtyřech jsou aktivnější hosté, kteří ne a ne pustit puk ven z útočné třetiny. A když už se tak stane, brzy jsou zase zpátky u branky Pekky Rinneho.
35:15
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Hostující Radulov dostává dvě minuty za podražení, domácí Järnkrok inkasuje trest za hákování.
35:15
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Hostující Radulov dostává dvě minuty za podražení, domácí Järnkrok inkasuje trest za hákování.
35:03
Šance pro Radulova, jenž přebíral nahrávku od Petryho. I když je skóre stále bez branek, Montreal má nadále v útočném pásmu herní převahu.
34:49
Jen tak tak, ale Pekka Rinne znovu udržel kotouč před brankovou čarou. Otočku kolem klece provedl jeden z útočníků hostů, ale Fin nechal přilepený beton u tečky a zabránil problémům.
34:38
Už se znovu hraje a Carey Price vyjel z branky, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Docela se mu to podařilo.
34:28
Ještě jedna komerční přestávka v této části, poté už budeme pokračovat v jejím zbytku.
34:05
Brankáři jsou dnes opravdu ve formě. Když nelikviduje střelce Price, tak zase Rinne na druhé straně. Teď se domácí gólman skvěle stačil přesunout k pravé tyči.
33:50
Colin Wilson a jeho nepříjemná střela, avšak Carey Price opět úspěšný, dokázal utěsnit mezírky u tyčky. Bude se vhazovat před jeho zraky.
33:30
Ještě Smith zkusil nahodit kotouč od modré čáry, mnohem nebezpečněji ale vypadala následná dorážka od levého mantinelu, kterou Price očividně nečekal.
33:02
Smith a Ekholm získali útočnou třetinu pro domácí barvy, pak jejich spoluhráči operovali s pukem za brankou Price. Ale víc nedokázali, gólman Canadiens zůstává v klidu.
32:48
Zatím to ale nevypadá, že by se Predators chtěli v plném počtu někam hnát. Kevin Fiala sice mohl mít možnost, jenže kolem sebe na útočné modré čáře neměl komu nahrát.
32:13
Nashville je kompletní, sice měl problémy, ale ani nyní neinkasoval. Takže nadále pokračujeme bez branek.
31:55
Petryho nahození od modré čáry se pokusil tečovat před brankou Lehkonen, ale nepodařilo se mu to, za okamžik budou domácí zpátky v plném počtu.
31:20
Už Rinne přerušil hru, následně jeho spoluhráči vyhazují přes všechny čáry a vypadá to, že by se mohli stačit ubránit.
30:08
Přesilovku si nyní naopak zahraje Montreal, hosté se tedy mohou pokusit v polovině základní hrací doby otevřít skóre. Za katr je na dvě minuty rozhodčím odeslán Petter Granberg, ten držel McCarrona.
29:50
Josi jen nahodil puk o mantinel, víc už ale nestihl.
29:40
Třetí formace Montrealu dnes na ledě opravdu doslova létá. Další šance pro českého útočníka Tomáš Plekance, který spolu se spoluhráči z lajny přehrával celou pětici ve žlutém. Rinne měl zase co dělat, nakonec domácí řeší problém vyhozením na zakázané uvolnění.
29:39
Naopak na druhé straně jednoduchý přechod Montrealu až k Rinnemu, zakončoval Alexander Radulov. Názorná ukázka, jak může být hokej jednoduchý.
28:28
Josi má puk na hokejce, ale kolem sebe naopak nemá žádné spoluhráče. To byl hlavní problém, proč teď domácí nemohli vymyslet žádnou solidnější útočnou akci.
28:08
Hosté si nerozuměli v dlouhé rozehrávce, jejich počínání končí pouze zakázaným uvolněním.
27:38
Výborný zákrok Price proti Kevinu Fialovi. Útočník Predators ve výtečné šanci nedokázal puk propasírovat až za záda soupeřova brankáře.
27:10
Jemelinova střela na druhé straně se také neujala, i když nevypadala špatně, postrádala přesnost. Asi budeme nyní sledovat často hru ze strany na stranu.
26:35
Pokračujeme ve hře, nahození od jednoho z obránců Canadiens však pouze rozezvučelo zadní mantinel, před brankou nikdo kotouč zavčas netečoval.
26:23
Pokračovat budeme po krátké reklamní pauze.
26:20
Už zase hrají hosté v útočném pásmu, jakmile jsou kompletní, jde z nich cítit nebezpečí.
25:56
Montreal je v plném počtu a zvládl oslabení, výrazně se na tom podílel Carey Price. I když i jemu na chviličku přálo štěstí.
25:22
Ani dvě dorážky na Price nestačily, ale Ribeiro a Wilson teď zvedli publikum ze sedaček, zatím největší šance domácího výběru v tomto zápase vůbec.
24:48
Více než polovina domácí početní výhody je minulostí. Forsberg se vydal sám až za branku, získal pásmo pro Predators. Jenže Nashville musí více střílet, pokud chce v přesilovce uspět.
24:35
Následný pokus Jamese Neala netrefil branku a skončil sražený v ochranné síti.
24:04
Až nyní vypálil od modré Ekholm, puk před Pricem někdo tečoval, ale gólman Habs stačil dát betony k sobě a zastavit tuto nebezpečnou příležitost.
23:52
Domácí sice drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím beze střely.
23:28
Máme tu vyloučení ze strany Montreal Canadiens, takže se nabízí přesilovka pro Predators. Dvě minuty za sekání dostává od hlavního rozhodčího Paul Byron. Takže teď zase bude muset dávat větší pozor Carey Price.
23:16
Nashville uspěl na vhazování, i tak si musel dávat pozor na výpad Radulova, aby se ruský útočník nedostal do samostatného úniku.
23:04
Hra přerušena, puk pravděpodobně skončil někde mimo hrací plochu.
22:48
Pacioretty udělal vítr před Rinnem, brankář domácích jen tak tak dokázal puk u levé tyče zastavit betonem.
22:10
Domácí se mohou vůbec poprvé v této části pokusit zaútočit, ale zatím k tomu nemají dostatek prostoru. Canadiens před brankou soupeře kvalitně napadají.
21:56
Buly se bude muset opakovat, rozhodčí nebyl spokojen s jeho průběhem.
21:25
Pekka Rinne má puk v náruči, to už je Nashville v plném počtu, a dokonce i časomíra už je v provozu.
21:05
V hale teď na chvíli přestala fungovat kostka, přesněji časomíra, takže nemáme přesný přehled o čase.
20:28
Radulov a Gallagher kombinovali napříč celým pásmem, ale než se odhodlali ke střele, už bylo po největší příležitosti.
20:12
Jako první se na buly ve druhé třetině zmocnili kotouč Montreal Canadiens, hned se také pokusili zavézt puk do pásma.
20:01
Začala druhá třetina.
Hokejisté přijíždějí zpátky na ledovou plochu, vše je připraveno k úvodnímu buly druhé třetiny.
Nebude dlouho trvat a začne druhá třetina. Dočkáme se během ní první branky zápasu?
Střely na branku v první třetině

Nashville Predators: 7

Montreal Canadiens: 11
Více už se toho v první třetině nestane. Viděli jsme dost šancí, hlavně Montreal se v útočném pásmu činil. Ale výsledek je stále bezbrankový a na góly si tedy budeme muset počkat minimálně do prostředního dějství. Na startu druhé části bude samozřejmě Montreal pokračovat v přesilové hře.
20:00
První třetina skončila.
19:45
Shea Weber sice měl puk na hokejce, ale už si jej nedokázal zavčas zpracovat na střelu.
19:25
Ještě se bude ale vylučovat z řad Predators. Přesilovou hru si zahrají Canadiens, protože Colin Wilson hákoval soka a bude muset za tento prohřešek pykat. Takže možnost pro hostující partu otevřít skóre.
19:03
Hraje se poslední minuta první třetiny, na kotouči po delší době domácí, ale ne dlouho, hned se totiž sám na Rinneho řídil Pacioretyy.
18:53
Predators se podařilo puk aspoň nahodit do pásma soupeře, Montreal o chvíli později navíc chyboval a zbytečně poslal kotouč na zakázané uvolnění.
18:28
Ryan Ellis a jeho obranná práce za svou klecí, ale i tak se Habs dostali na kotouč. Konkrétně prověřil Rinneho ruský šikula Radulov.
17:48
Montreal přečíslil soupeře tři na jednoho a znovu u toho byla třetí hostující formace. Lehkonen zkoušel hledat Plekance, nicméně zakončení jim vůbec nevyšlo.
17:28
A další vyhozený kotouč mimo hrací plochu. Z tohoto důvodu se přerušuje v první třetině velmi často. Nyní by nové buly mělo proběhnout před Careym Pricem.
17:08
Postavení mimo hru v podání Montreal Canadiens.
17:02
Už se znovu hraje a buly v pásmu Nashvillu zvládl lépe Montreal. Pak ale chyboval a mohlo z toho být přečíslení pro hokejisty ve žlutém.
16:57
Hosté jsou při plném počtu hráčů na ledě opět aktivnější a Rinné musí být opět pozorný. Teď měl i docela štěstí. Navíc následuje ještě jedna reklamní pauza.
15:20
První oslabení utkání tedy Montreal zvládl bez inkasování a už se zase může soustředit na hru dopředu. Předvedl to ukázkově Radulov.
14:55
Poslední vteřiny do návratu Petryho na ledovou plochu, domácí potřebují více zakončovat na branku.
14:19
Ryan Ellis zavezl puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráčům už se nepodařilo roztáhnout přesilovkový deštník. Canadiens opět vyhazují přes všechny čáry.
13:57
Puk sražený mezi diváky, takže si Montreal může na chvíli oddechnout a dostřídat zbytek formace.
13:38
Nealova střela z dálky pouze orazítkovala zadní mantinel, pak Nashville pro kotouč musel zpátky do vlastního pásma.
13:02
Bude se poprvé v utkání vylučovat. Přesilovou hru si zahraje Nashville, protože dvě minuty za vysokou hůl inkasuje hostující hokejista Jeff Petry. Tak uvidíme, co domácí mužstvo v početní výhodě vymyslí.
12:40
Roman Josi nahodil puk od modré čáry před branku, tam operoval jeden z forvardů ve žlutém, ale nepovedlo se mu puk protečovat do sítě.
12:20
Jde vidět, že se Nashville snaží být daleko aktivnější směrem do útoku a zatím se mu to vyplácí. Montrealu v aktuální situaci nezbývalo nic jiného, než vyhodit na zakázané uvolnění.
12:09
Hra přerušena, vhazovat by se mělo někde ve středním pásmu.
12:05
Už se znovu hraje, na buly uspěli domácí. Přesto následně vyrazili do útočné akce hokejisté v bílých dresech.
11:52
Krátká komerční pauza, ale za chvíli budeme pokračovat.
11:24
Výborný zákrok Rinneho poté, co hostující obránce napřáhl na modré čáře a vypálil. Pak byli ještě útočníci Canadiens připraveni na dorážku, ale Fin ve službách Nashvillu to zvládl.
10:45
Montreal už sice nemá tak vyložené možnosti jako na začátku první třetiny, ale přesto je častěji v útočném pásmu a trápí obranu Predátorů.
10:14
Pacioretty neměl moc prostoru na práci s pukem, a tak ještě vyhledal na druhé straně Gallaghera. Ani jeden z uvedených však nakonec nedokázal akci zakončit.
09:40
Brankář Nashvillu má puk v rukavici poté, co byl nucen krýt lehké nahození z dálky od Petryho.
09:20
Nashvillu se postupně daří otupit úvodní montrealský tlak, ale nadále se domácí musejí mít na pozor, aby nevyrobili nějakou zbytečnou chybu.
08:55
Rinne vyjel z branky a rozhodl se rozehrávat kotouč. Musel ale dávat pozor na to, zda kolem sebe nemá někoho v bílém trikotu.
08:37
Nyní střílel pro změnu jiný Weber, ten domácí, tedy Yannick, který přebíral nahrávku v rychlosti od Arvidssona. Price si s jeho počinem nicméně poradil a vyrazil puk do ochranné sítě.
08:02
Zajímavé to ale mohlo být také na druhé straně. Jeden z domácích hokejistů se hned po buly natlačil do zakončení a Price měl co dělat, aby stačil zareagovat.
07:49
Zakázané uvolnění Montreal Canadiens.
07:34
Weber zařídil práci pro Rinneho, prověřil jeho pozornost z dálky. Finský brankář musel vzdorovat už šesti střelám, a to za sebou máme necelých osm minut utkání.
07:05
Už se znovu hraje a po dlouhé době je kotouč u branky Price. Moc dlouho se tam ale neohřál, právě Weber se jej pokusil dostat co nejdříve na druhou stranu.
06:58
Publikum nadšeně tleská svému bývalému obránci Weberovi, který měl nyní na kostce připravenou prezentaci. Parádní gesto od domácích fanoušků.
06:58
Následuje krátká komerční přestávka, za okamžik pokračujeme.
06:56
Petry vzal zodpovědnost na sebe a pálil z dálky, i když si ještě chvilku mohl počkat. Rinne jeho pokus viděl, takže v pohodě zasáhl. Ale hosté nadále na ledové ploše dominují.
06:04
Druhá útočná formace Montrealu v akci, ale jeden z členů této trojice o kousek z dálky přestřelil levou tyčku.
03:53
Vhazování po levé Rinneho ruce. Domácí se ještě prakticky vůbec nedostali do útočného pásma.
03:35
Pekka Rinne si na chvíli zahrál s pukem, když vyjel za branku a rozehrával jej tam. Ale pak už se situace ujali jeho spoluhráči z obrany.
02:55
Šance nyní také pro Radulova, ale následně už kotouč končí sražený někde mezi diváky.
02:08
To je opravdu pořádný nástup od Montrealu do zápasu a je jasné, že hosté dnes budou chtít sázet na útočnou taktiku. Rinne měl nyní štěstí, že se stačil ještě přesunout k levé tyčce.
01:48
Další zásah pro Pekku Rinneho. Je ale pravda, že zatím nemá speciálně složité zákroky.
01:08
Třetí útočná formace Montrealu je na ledě a udělal pořádný vítr v obraně Predators. Plekanec dával Lehkonenovi, jenž těsně netrefil klec.
00:35
Gallagher si udělal místo na levém křídle a měl solidní šanci. Avšak o kousek přestřelil Rinneho branku, takže neoslavoval.
00:21
Znovu přerušená hra, snad se nám podobně nebude kouskovat tak často.
00:15
Jako první získali kotouč na své hokejky hostující hráči, ale brzy touš skončil sražený za mantinelem.
00:01
Utkání právě začalo.
Tento zápas je samozřejmě významný tím, že se do Nashvillu vrací jeho bývalý hráč Shea Weber. Uvidíme, jak se mu u bývalého zaměstnavatele bude dařit.
Už pouze zazní hymny a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, za pár minutek začneme.
Úvodní sestavy:

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, Irwin, Y. Weber, Granberg – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, Fisher, Neal – Fiala, Ribeiro, C. Smith – Sissons, Järnkrok, Watson.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty, Danault, Gallagher – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Farnham, McCarron, Carr.

Rozhodčí: Morton, Rehman – Pancich, Miller.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat duel týmů z opačných konferencí, proti sobě se postaví Nashville Predators a Montreal Canadiens.
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) (3 + 13)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu v této sezóny ještě nepotkaly. Naposledy na sebe narazily v únoru minulého roku, tenkrát Nashville Predators razili do Montrealu a zvítězili tam těsně 2:1 po samostatných nájezdech.
NASHVILLE PREDATORS

Predators prožívají hodně proměnlivé dny, z posledních čtyř utkání vyhráli jediné, a to právě poslední odehrané. Stalo se tak ještě v rámci loňského kalendářního roku, celek z Centrální divize přehrál St. Louis Blues na jejich ledě 4:0 a Predátoři tak od jednoho z rivalů odváželi cenné vítězství. Bude zajímavé sledovat, jestli na něj stejný výběr dokáže navázat i před domácím publikem. Nashvillským náleží až pátá divizní příčka, na první Chicago Blackhawks navíc ztrácejí opravdu pořádný ranec bodů. Naopak se Predators mohou pokusit dotáhnout na čtvrtý Dallas, který má jen o bodík více a k tomu odehrál o dvě střetnutí navíc. A hlavně, z šestého patra Centrální divize se na výběr z města country muziky tlačí Winnipeg Jets, ani ti nehodlají zůstat za očekáváním. Největší problém Nashvillu aktuálně spočívá v absenci elitního obránce P. K. Subbana, jenž je na marodce a není vyloučeno, že se tuto sezónu už do hry nevrátí.

Týmové statistiky vede Ryan Johansen (7 + 20), kterého doplňují Viktor Arvidsson (10 + 14) a Filip Forsberg (8 + 15). Nejlepším střelcem pak je útočník James Neal (14 + 6).
MONTREAL CANADIENS

Nadále platí, že Montreal Canadiens zůstávají nejlépe postaveným týmem v Atlantické divizi, aktuálně s náskokem šesti bodů před druhými Ottawa Senators. Habs tak drží na kontě čistou padesátku bodů, kterou se dnes budou chtít pokusit rozšířit. Naposledy se jim nevedlo podle jejich představ, na Nový rok Montreal vyzval Pittsburgh Penguins a padl s Tučňáky těsně 3:4 po prodloužení, o duel dříve se Canadiens naopak radovali z výhry. Dokázali totiž udolat Floridu Panthers. Taktéž během nastavené pětiminutovky. Celkově už hrál Montreal více než šedesát minut hry třikrát po sobě, což mu sice přináší body do tabulky, ale mančaft z Východní konference by tentokrát jistě rád bral plný počet. Podaří se mu v Nashvillu uspět? Uvidíme.

Kanadské bodování kádr vede útočník Max Pacioretty (15 + 15), který je s vyrovnaným počtem branek a nahrávek také nejlepším střelcem Habs. Dobře jej doplňuje například Alexander Radulov (8 + 18) nebo Paul Byron (12 + 11).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.


Články odjinud