Kanada - OS z Ruska | ONLINE | 11.2.2018 13:10 | ZOH - Lední hokej Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : OS z Ruska - 11. února 2018   13:10

Ukončeno
Kanada
Kanada
21:55' Johnstonová (Saulnierová, Jennerová) • 24:13' Irwinová (Johnstonová) • 35:58' Daoustová (Agostaová, Poulinová) • 48:41' Johnstonová (Lacquetteová, Poulinová) • 50:44' Daoustová (Poulinová)
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)
OS z Ruska
OS z Ruska
Kanada
Sestavy:
Desbiensová (Szabadosová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová, Lacquetteová, Rougeauová, Mikkelsonová – Agostaová (A), Poulinová (C), Daoustová – Johnstonová, Jennerová (A), Saulnierová – Wakefieldová, Turnbullová, Spoonerová – Nurseová, Clarková, Staceyová – Bramová, Irwinová.
Rozhodčí
Celarová (SVK), Timglasová (SWE) – Heikkinenová (FIN), Linneková (GER)
Kwandong Hockey Centre
OS z Ruska
Sestavy:
Morozovová (51. Alexandrovová) – Ganejevová, Batalovová (A), Pirogovová, Gončarenková, Nikolajevová, Lobovová, Tkačovová – Pavlovová, Běljakovová, Sosinová (C) – Štarjovová, Děrgačovová (A), Šochinová – Smolinová, Ďupinová, Kadirovová – Starovojtovová, Kanajevová, Kulišovová.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Střely na branku: 48 – 18
Je dobojováno, obhájkyně zlata z Kanady vstoupily do olympijského turnaje přesvědčivou výhrou 5:0 nad Ruskem, a učinily tak první krok k přímému postupu do semifinále. Rusky hrající pod olympijskou vlajkou se po celý zápas spíše bránily a v první třetině ještě udržely čisté konto, v prostřední části hry ale Kanaďanky třemi trefami rozhodly o svém vítězství. Činily se především Johnstonová a Daoustová, obě se prosadily dvakrát. Jednu trefu pak přidala devětadvacetiletá Haley Irwinová, pamětnice čtyři roky starého triumfu v Soči.
Konec zápasu.
59:27'
Rusky se ještě pokouší připravit Desbiensovou o čisté konto, střela Ljudmily Běljakovové ale kanadskou brankářku nenachytala v nedbalkách.
58:53'
Jillian Saulnierová dostala nabito do mezikruží, její následná dělovka z voleje ale proletěla nad břevnem ruské svatyně.
58:19'
Před Alexandrovovou vznikl další nepřehledný závar, žádná z kanadských hráček ale nedokázala dostat puk za záda ležící ruské brankářky!
58:06'
Ann-Renée Desbiensová musela po delší době zasahovat, se střelou Pirogovové z ostrého úhlu si ale snadno poradila.
57:30'
Lauriane Rougeauová za vlastní brankou vyčkává na dostřídávající spoluhráčky, samotný závěr zápasu už se dohrává spíše z povinnosti.
56:49'
Mikkelsonová na pravém kruhu přenechala puk volné Daoustové, která se ale místo střely ještě rozhodla přihrávat, načež už se nikdo v červeném dresu k puku nedostal.
56:04'
Kadirovová ale jen nahodila puk do útočného pásma a odjela střídat, Kanaďanky už zakládají další protiakci.
55:19'
Laura Staceyová ujela po pravém křídle, v rohu kluziště ale o puk nakonec přišla a na opačnou stranu už může vyrazit Fanuza Kadirovová.
54:21'
Krátce po buly v útočném pásmu z vrcholu levého kruhu vypálila Jillian Saulnierová, Alexandrovová ale její střelu bez potíží pokryla.
53:09'
Po delší době byla hra přerušena a před námi je poslední komerční přestávka tohoto utkání.
52:26'
Rebecca Johnstonová se v mezikruží dostala k další střele, její naděje na hattrick ale Naděžda Alexandrovová dokázala eliminovat.
51:28'
Individuální akce Saulnierové další šanci pro Kanadu nepřinesla, ženský výběr Olympijských sportovců z Ruska ale poté dostal puk jen do středního pásma.
50:44'
Naděžda Morozovová toho má tak akorát, zápas tak dochytá náhradnice Naděžda Alexandrovová.
50:44'
Kanada právě vstřelila branku!
Rusky schytaly nepopulárního bůra. Marie-Philip Poulinová se v předbrankovém prostoru zmocnila odraženého kotouče a její následný bekhend sice skončil na tyči, MÉLODIE DAOUSTOVÁ však poté dokázala doklepnout puk do sítě! Asistence: Marie-Philip Poulinová.
50:20'
Naděžda Morozovová pro jistotu přerušila hru a před námi je další komerční přestávka.
49:52'
Kanaďankám byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, to už se trest Angeliny Gončarenkové pomalu chýlí ke svému konci.
48:41'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďanky podruhé v zápase využívají přesilovku a už je to o čtyři góly. Brigette Lacquetteová našla na pravé straně úplně volnou REBECCU JOHNSTONOVOU, která poté z ostrého úhlu dokonale zaskočila Morozovovou parádní ranou pod břevno! Asistence: Brigette Lacquetteová a Marie-Philip Poulinová.
48:17'
Gončarenková (OAR) vypálila puk až na tribunu a rozhodčí ruskou obránkyni nakonec po debatě s čárovými vyloučily za zdržování hry.
48:02'
Po závaru v předbrankovém prostoru se k dorážce střely Fortinové málem dostala Haley Irwinová, Morozovová jí ale nakonec nepustila k puku.
47:37'
Marie-Philip Poulinová připravila střeleckou pozici pro Johnstonovou, jejíž střelu však Naděžda Morozovová dokázala zlikvidovat.
47:07'
Marija Batalovová (OAR) se provinila úplně zbytečným krosčekem, Kanaďanky si tak zahrají další přesilovou hru.
46:03'
Angelina Gončarenková nepustila Daoustovou ke střele a o pár sekund později skončil puk na hostující střídačce, následovat bude komerční přestávka.
45:19'
Fortinová nabrala rychlost ve středním pásmu a po její následné akci se ke střele od modré dostala Brigette Lacquetteová, její pokus byl ale zblokován.
44:26'
Renata Fastová a Lauriane Rougeauová drží puk ve vlastním pásmu a sbírají cenné vteřinky, přesilovka Rusek už se chýlí ke svému konci.
43:29'
Marija Batalovová nabila napřažené Sosinové, jejíž následná dělovka z vrcholu kruhů ale Desbiensovou nevystrašila.
42:44'
Sarah Nurseová (CAN) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.
41:54'
Kadirovová už je zpět na ledě, Rusky toto oslabení bez větších potíží ubránily.
40:53'
Kanaďanky se hned zkraje třetí třetiny usadily v útočném pásmu, ke střele se ale nedostaly a Rusky vyhodily puk do bezpečí.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 14:45.
V prostřední části už herní převaha Kanaďanek vyústila v góly a jeden z hlavních aspirantů na zlato už nad Olympijskými sportovci z Ruska vede 3:0. Krátce po úvodní trefě Johnstonové zvýšila vedení javorových listů zkušená Irwinová, v závěru druhé třetiny pak na současných 3:0 zvýšila Daoustová.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:53'
Fanuza Kadirovová (OAR) ještě v samotném závěru druhé třetiny vyfasovala dvouminutový trest za držení.
39:42'
Dělovka Brigette Lacquetteové z pravého kruhu byla zblokována a puk poté proskotačil až k zadnímu mantinelu.
38:47'
Alevtina Štarjovová uvízla v ofsajdu, pár sekund před návratem Johnstonové na led se bude vhazovat ve středním pásmu.
37:59'
Marija Batalovová tvrdě vypálila od modré, její dělovka ale těsně minula kanadskou svatyni! Svěřenkyně Laury Schulerové se následně osvobodily.
37:31'
Ve vlastním oslabení se do šance dostala Emily Clarková, která ale svým bekhendovým pokusem z mezikruží na Morozovovou nevyzrála.
36:58'
Rebecca Johnstonová (CAN) byla vyloučena za nedovolený zásah tělem, Rusky si tak poprvé zahrají přesilovku.
36:43'
Pavlovová dostala puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišla a u puku jsou opět Kanaďanky.
35:58'
Kanada právě vstřelila branku!
A už je to o tři góly! Marie-Philip Poulinová vybojovala puk ve středním pásmu a vyslala na zteč Agostaovou, která poté nahodila kotouč do předbrankového prostoru, kam si najela MÉLODIE DAOUSTOVÁ a doklepla černou pryž do sítě! Asistence: Meghan Agostaová a Marie-Philip Poulinová.
34:35'
Morozovová teď pro jistotu přerušila hru, následovat bude další komerční přestávka.
33:44'
Sledujeme hlušší pasáž hry, po dvou slepených gólech Kanaďanek se hra trochu uklidnila a na ledě se nic zajímavého neděje.
32:01'
Jevgenija Ďupinová od pravého hrazení nahodila puk na Desbiensovou, která pro jistotu přerušila hru. Následovat bude komerční přestávka.
31:23'
Po závaru v předbrankovém prostoru se k dorážce dostala Bailey Bramová, rozhodčí ale nakonec ještě předtím přerušily hru pro postavení útočící hráčky v brankovišti.
31:04'
Natalie Spoonerová se ze středního pásma prokousala až do mezikruží, odkud se jí ale nepodařilo vystřelit a Rusky poté znovu dostaly puk do bezpečí.
30:19'
Pokus Agostaové z pravého kruhu postrádal přesnost a Anna Šochinová poté dostala puk alespoň do středního pásma.
29:25'
Nina Pirogovová (OAR) zasáhla Jennerovou tělem, svěřenkyně Laury Schulerové si tak zahrají další přesilovku.
28:40'
Valerija Pavlovová měla na hokejce dosud dvě největší šance Rusek, obě její střely z bezprostřední blízkosti ale Desbiensová dokázala zlikvidovat!
28:03'
Sarah Nurseová se uvolnila na levém kruhu, její následný pokus ale orazítkoval jen zadní hrazení.
27:07'
Anna Šochinová zastavila akci Agostaové a vydala se kupředu, akce Olympijských sportovců z Ruska ale skončila už ve středním pásmu.
26:32'
Do stoprocentní palebné pozice teď dostala nabito Mélodie Daoustová, která ale na Morozovovou nevyzrála!
26:11'
Olga Sosinová to zkusila z vrcholu kruhů a Ann-Renée Desbiensová měla zakrytý výhled, přesto si ale dokázala poradit.
25:47'
Beljakovová vybojovala černou pryž ve vlastním pásmu, následná protiakce Rusek ale neměla dlouhého trvání a u puku je opět Saulnierová.
25:11'
Po levém křídle se vydala kupředu Jillian Saulnierová, Liana Ganejevová její průnik ale dokázala čistě zastavit.
24:13'
Kanada právě vstřelila branku!
A Kanaďanky přesilovku bleskově využívají! Rebecca Johnstonová od modré nahodila kotouč směrem na ruskou svatyni a zkušená HAYLEY IRWINOVÁ z předbrankového prostoru šikovně protečovala puk za záda Morozovové! Asistence: Rebecca Johnstonová.
24:05'
Jekatěrina Lobovová (OAR) u hrazení dohrála Staceyovou, za což automaticky vyfasovala dvouminutový trest.
23:32'
Fortinová z rohu kluziště nahodila puk do předbrankového prostoru, kde se ale Emily Clarková ke kotouči nedostala.
22:49'
Další obrovskou šanci měla na hokejce Wakefieldová, ta si ale z mezikruží na Morozovovou nepřišla!
21:55'
Kanada právě vstřelila branku!
Na začátku druhé třetiny už se Kanaďankám podařilo odčarovat kouzlo ruské brankářky. Saulnierová zpoza branky našla v předbrankovém prostoru z druhé vlny si najíždějící REBECCU JOHNSTONOVOU, která z první propálila Morozovovou! Asistence: Jillian Saulnierová a Brianne Jennerová.
20:01'
Začala druhá třetina.
Po úvodní dvacetiminutovce se jde do kabin za bezbrankového stavu. Kanaďanky byly podle očekávání mnohem aktivnějším týmem a vypracovaly si několik stoprocentních příležitostí, Naděžda Morozovová ale stále drží čisté konto. Změní se to ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 13:56.
20:00'
První třetina skončila.
19:36'
Nahození z rohu si Ann-Renée Desbiensová pohlídala a nepustila dotírající Běljakovovou k dorážce.
18:47'
Valerija Pavlovová nenápadnou střelou od levého hrazení vybojovala další vhazování v útočném pásmu, to už je první třetina téměř u konce.
17:50'
Nepovedená rozehrávka Olympijských sportovců z Ruska skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Morozovovou.
16:57'
Mélodie Daoustová se prokousala až do předbrankového prostoru, v klíčový moment jí ale puk sjel z čepele!
16:06'
Desbiensová před dotírající Sosinovou pro jistotu přerušila hru, následovat tak bude ojedinělé vhazování v útočném pásmu Rusek.
15:46'
Neuvěřitelné. Kanaďanky se usadili před brankovištěm svých soupeřek a dostali se k několika střelám, Wakefieldová, Spoonerová ani Turnbullová ale nedokázaly dostat puk za záda Morozovové!
14:55'
Fanuza Kadirovová uvízla v ofsajdu a hra byla přerušena, následovat bude komerční přestávka.
14:02'
Na střely na branku je to 11:3 pro Kanaďanky, ty ale stále nenašly recept na skvěle chytající Morozovovou.
13:09'
Ruské hokejistky i druhé oslabení nakonec ubránily a nyní mohou konečně vystřídat.
12:16'
To byla rána! Jennifer Wakefieldová měla na hokejce úvodní gól, její dělovka ale orazítkovala břevno!
12:07'
Rána Rebeccy Johnstonové byla tak prudká, že se po mantinelu svezla až do středního pásma.
11:34'
Mélodie Daoustová z mezikruží trefila jen svou spoluhráčku Irwinovou, Kanaďanky ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
11:00'
Ljudmila Běljakovová (OAR) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.
10:45'
Po chybě Pirogovové v rozehrávce se do zakončení z předbrankového prostoru dostala Marie-Philip Poulinová, jíž se ale nepodařilo trefit kotouč podle představ.
09:48'
Laura Staceyová nabrala až příliš vysokou rychlost a uvízla v ofsajdovém postavení, hra tak byla po delší době přerušena.
09:02'
Jekatěrina Smolinová zachytila nepovedenou rozehrávku Kanaďanek a byla z toho obrovská šance pro Rusky, Ann-Renée Desbiensová ale dokázala zakročit!
08:39'
Angelina Gončarenková uklidnila hru pasem na volnou Děrgačovovou, která se ale dostala jen do středního pásma, kde o puk zase přišla.
07:52'
Hráčky v bílých dresech hrající pod olympijskou vlajkou se podle očekávání jen brání, i po necelé polovině první třetiny ale drží nerozhodný stav.
07:04'
Před Morozovovou vznikl další nepřehledný závar, Jillian Saulnierová ale nedokázala dostat kotouč za záda ruské brankářky!
06:16'
Spoonerová ujela po levém křídle a poté nahodila puk do předbrankového prostoru, kde se ale volné Turnbullové nepodařilo zakončit!
05:45'
Mélodie Daoustová se povedenou kličkou zbavila dvou hráček soupeře, po jejím nahození do útočného pásma už se ale nikdo v červeném dresu ke kotouči nedostal.
04:50'
Anna Šochinová od modré nahodila puk na Desbiensovou, ta ale snadno zasáhla a Kanaďanky už zakládají další rychlý protiútok.
03:52'
První příležitost outsidera měla na hokejce Valerija Pavlovová, která se natlačila až před Desbiensovou, kanadská brankářka si ale dokázala poradit.
03:33'
Laura Fortinová se zmocnila volného kotouče ve středním pásmu a po její akci se dostala do zakončení Jocelyne Larocqueová, její pokus ale postrádal gólové parametry.
02:59'
Až teď se Rusky dokázaly osvobodit, to už je trest Gončarenkové téměř u konce.
02:20'
Nahození Lacquetteové sice branku Olympijských sportovců z Ruska neohrozilo, svěřenkyně Laury Schulerové ale i nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
01:41'
Pokus Johnstonové z levého kruhu byl zblokován a o chvilku později se ještě dostala ke střele Laura Fortinová, její dělovku z vrcholu pravého kruhu ale Naděžda Morozovová dokázala polapit.
01:09'
Angelina Gončarenková (OAR) se o chviličku později provinila krosčekem, Kanada si tak zahraje první přesilovku.
00:58'
První velká šance Kanaďanek. Marie-Philip Poulinová našla v předbrankovém prostoru úplně volnou Agostaovou, ta ale na Morozovovou nevyzrála!
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Kanada: Desbiensová (Szabadosová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová, Lacquetteová, Rougeauová, Mikkelsonová – Agostaová (A), Poulinová (C), Daoustová – Johnstonová, Jennerová (A), Saulnierová – Wakefieldová, Turnbullová, Spoonerová – Nurseová, Clarková, Staceyová – Bramová, Irwinová.

Olympijští sportovci z Ruska: Morozovová (Alexandrovová) – Ganejevová, Batalovová (A), Pirogovová, Gončarenková, Nikolajevová, Lobovová, Tkačovová – Pavlovová, Běljakovová, Sosinová (C) – Štarjovová, Děrgačovová (A), Šochinová – Smolinová, Ďupinová, Kadirovová – Starovojtovová, Kanajevová, Kulišovová.

Rozhodčí: Celarová (SVK), Timglasová (SWE) – Heikkinenová (FIN), Linneková (GER).
Kanada a Olympijské sportovkyně z Ruska ve skupině A zápolí ještě s Finskem a USA. Kanaďanky spolu s Američankami patří k hlavním favoritkám na zisk zlatých medailí, výběr javorových listů minulý turnaj v ruském Soči navíc ovládl. Na posledních světových šampionátech se ale dařilo spíše týmu USA. Do Koreje však trenérka Laura Schulerová vzala největší hvězdy týmu v čele s Marií-Philip Poulinovou, Natalií Spoonerovou, Brianne Jennerovou či Jennifer Wakefieldovou. Rusky dnes mohou jen překvapit, výsledek tohoto zápasu bude stát a padat především na jejich brankářce.
Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z hokejového utkání skupiny A ženského turnaje na olympiádě v Pchjončchangu, v němž výběr Kanady vyzve Olympijské sportovce z Ruska. Úvodní buly by mělo být vhozeno ve 13:10 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.


Články odjinud