ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Tým ROV - 20. února 2022   05:10

Finsko
Finsko
23:28' Pokka (Björninen, Ohtamaa) • 40:31' Björninen (M. Anttila, Ohtamaa)
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Tým ROV
07:17' Grigorenko  (N. Nestěrov, N. Gusev)
Finsko
Bjork, Bruggeman – Hancock, McCrank
Tým ROV

Tento duel rovněž zakončil sportovní program této olympiády. Celé dění v Pekingu uzavře závěrečný ceremoniál, který je na programu ve 13 hodin. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů.
V hale se už chystá předávaní medailí. Ve tvářích ruských hokejistů je vidět obrovské zklamání. Rusové chtěli obhájit vítězství z roku 2018 a v historické tabulce se odpoutat od Kanady.
Finové dnešním triumfem potvrdili výborné výsledky z posledních let. Na světovém šampionátu v Bratislavě v roce 2019 Finsko získalo zlato. Loni v Rize padli Finové ve finále s Kanadou a odvezli si stříbrné medaile. Nyní ale přidávají opravdu cenné zlato z olympijských her. V květnu je navíc čeká domácí světový šampionát.
Střely na branku: 31 – 17
Je konec! Finsko se stává vítězem olympijských her v Pekingu! Finové na turnaji zvítězili ve všech svých zápasech a zaslouženě si domů odvezou zlaté medaile. Do finálového duelu přitom vstoupil lépe ruský výběr. V osmé minutě využil přesilovku Michail Grigorenko. Ve druhé části ale vyrovnal nenápadnou střelou Ville Pokka. Rozhodující moment přišel v úvodu třetí třetiny, kdy se tečí Anttilovy rány prosadil Hannes Björninen. Finsko ve zbytku třetiny předvedlo fantastickou defenzivu a soupeře k ničemu nepustilo. Sami naopak měli další možnosti, ale Fedotova zachránila i branková konstrukce.
59:44'
Ruský kouč si šestnáct sekund před koncem třetí třetiny vyžádal oddechový čas. Rusové to ale budou mít těžké, jelikož se bude vhazovat ve středním pásmu.
59:40'
Finové zablokovali zakončení soupeře a dostali kotouč za modrou čáru. Rusové už musí spěchat a tlačit všechny síly do útoku.
59:09'
Ivan Fedotov je na střídačce a ruský výběr zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!
59:03'
Finové opět vyhodili kotouč ven z obranného pásma a už jsou opravdu blízko od olympijského triumfu. Rusové se ne a ne dostat do zakončení.
58:24'
Do zakončení se naopak dostali Finové. Markus Granlund se uvolnil v útočném pásmu a poslal kotouč do lapačky ruského brankáře. Vhazuje se po pravici Ivana Fedotova.
58:12'
Anton Slepyšev spěchal za vlastním nahozením do útočného pásma, ale proti přesile finských hokejistů neměl sebemenší šanci na úspěch.
57:36'
Gusev si sjel pro puk do středního pásma, nicméně akce ruského celku opět vyústila jen v nahození, které bez problémů dojeli zadáci v modrých dresech.
57:06'
Marko Anttila dojel puk v obranném pásmu a po mantinelu jej poslal do bezpečí. Rusové se jen těžko probíjejí skrz pozornou finskou defenzivu.
56:40'
Fedotov vyjel za svou branku, kde zkrotil nahození soupeře. Zadáci ruského výběru ale nedokázali rozehrát. Finové pokračují v aktivním napadání.
56:06'
Pesonen poslal přihrávku před branku, kam spěchal Valtteri Filppula, ale jeden z ruských hokejistů mu na poslední chvíli stačil přizvednout hokejku.
55:37'
Jakovlev se pokusil o individuální průnik, ale nakonec musel puk nahodit po mantinelu do útočného pásma. Finsko brání na podtrženou jedničku.
55:06'
Miro Aaltonen si skvěle splnil defenzivní povinnosti a ze vzduchu odpálil puk za modrou čáru. Nestěrov okamžitě otáčí směr hry.
54:29'
Plotnikov se v rohu útočného pásma uvolnil do střelecké pozice, nicméně jeho projektil prolétl kolem zadní tyčky. Obrana Finska puk následně vyhodila za modrou čáru.
54:12'
Anttila ustál souboj za ruskou brankou a nasbíral pro Finsko další cenné sekundy. Rusové se několik minut prakticky nepodívali do útočného pásma.
53:51'
Juuso Hietanen dostal přihrávku mezi kruhy, kde si kotouč rychle připravil a zakončil zápěstím. Jeho projektil trefil horní tyč!
53:48'
Ruský olympijský výbor hraje v plném počtu.
53:09'
Až nyní se Rusové osvobodili vyhozením kotouče do útočného pásma. Finové rychle otočili směr hry a snaží se z přesilové hry něco vytěžit.
52:26'
Po další kombinaci poskakoval kotouč před brankovištěm, ale obětaví hokejisté v bílém nedovolili nikomu v modrém dresu zakončit.
52:06'
Aaltonen dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, ale pozorný Fedotov jeho ránu dokázal zneškodnit. Finové se drží v útočném pásmu.
51:48'
Andronov dostává dvě minuty za podrážení. Finové si zahrají přesilovku a mohou se přiblížit ke zlatu.
51:40'
Saku Mäenalanen dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl úplně sám, ale Fedotov vytáhl vynikající zákrok a drží ruský výběr v boji o zlato!
51:30'
Až nyní se po velmi dlouhé době přerušuje hra. Nestěrov chtěl najít dlouhou přihrávkou Plotnikova, ale jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění.
51:06'
Nikita Gusev se ve středním pásmu sice zbavil prvního soupeře, ale další hokejista v modrém dresu už mu nedal prostor a obral ruského tahouna o kotouč.
50:29'
Jelesin nahodil puk od červené čáry za finskou branku, ale volný kotouč opět získali jen hokejisté v modrých dresech. Třetí třetina se hraje ve vysokém tempu.
50:00'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a Finové zatím kráčejí za historickým triumfem na olympijských hrách.
49:37'
Dmitrij Voronkov sklepl kotouč na Jegora Jakovleva, který se dostal pod tlak v obranném pásmu. Finové zlepšili pohyb a napadají ruskou rozehrávku hodně vysoko.
49:02'
Atte Ohtamaa si počkal na nabídku svých spoluhráčů. Finové ale chybovali ve středním pásmu a pustili soupeře do ofenzivy. Vojnov ale nezvedl puk nad beton brankáře.
48:34'
Joonas Nättinen uspěl v souboji u mantinelu ve středním pásmu, kde vybojoval puk a vyhodil jej do rohu ledové plochy. Finové se snaží nepouštět soupeře do útočného pásma.
48:02'
Kirill Semjonov poslal přihrávku na útočnou modrou čáru, nicméně zadáci Finska opět vystoupili v pravou chvíli a nepustili soupeře do útočného pásma.
47:36'
Pesonen se dostal do souboje za ruskou brankou, nicméně kotouč nevybojoval. Finové po delší době nasbírali vteřinky v útočném pásmu.
47:09'
Pavel Karnauchov se uvolnil na levé straně útočného pásma, jenže jeho projektil minul horní roh soupeřovy klece. Ruský tlak nadále pokračuje.
46:27'
Sergej Plotnikov dojel vyhození finských hokejistů a počkal s rozehrávkou. Oba týmy stačily vystřídat a Rusové se už znovu tlačí do ofenzivy.
46:06'
Rusové se usadili v útočném pásmu. Od modré čáry napřáhl ke střele Nestěrov, ale jeho dělovka prolétla kolem finské klece.
45:29'
Niklas Friman se v obranném pásmu dostal k volnému puku a bekhendem jej vyhodil do bezpečí. Rusové se snaží dostat do tlaku, ale proti fantastické obraně Finska je to náročné.
45:03'
Leo Komarov se na útočné modré čáře natahoval po kotouči, ale Vojnov byl u puku o krok dříve a dokázal rozehrát na pravou stranu ledové plochy.
44:29'
Petteri Lindbohm dojel nepovedené nahození soupeře a v obranném pásmu získal kotouč pro Finsko. Ani Finům se rozehrávka vůbec nepovedla.
44:03'
Nestěrov uklidnil rozehrávku ruského celku za svou brankou a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Také finský lodivod poslal na led čerstvé síly.
43:30'
Nestěrov získal puk za svou brankou a okamžitě rozjel ruskou akci. Jeho pobídku protečoval do útočného pásma Slepyšev, ale Finové teď hrají skvěle.
42:29'
Jegor Jakovlev pálil od modré čáry, ale ani jeho pokus nebyl z kategorie přesných. Finové opět uklidňují rozehrávku ve své třetině.
42:10'
Gricjuk nahodil puk do rohu útočného pásma, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu. Pozorní zadáci v modrém puk vyhodili do středního pásma.
41:34'
Nestěrov nahodil puk do středního pásma, ale tam neměl nikoho v bílém dresu. Finové v úvodu třetí třetiny skutečně hýří aktivitou.
41:10'
Finové se nadále tlačí do útoku. Hietanen střílel od modré čáry, ale trefil brusle svého spoluhráče, který stál kousek před ruskou brankou.
40:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Fantastický vstup Finska do třetí třetiny! Finové hned v úvodu závěrečné periody dávají gól a dostávají se do vedení! Marko Anttila se dostal mezi kruhy, odkud vypálil a HANNES BJÖRNINEN jeho pokus tečoval za Fedotova! Asistence: Marko Anttila, Atte Ohtamaa.
40:10'
Finové uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda třetí část rozhodne o držiteli zlaté medaile.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:50.
Střely na branku: 21 – 14
Druhá třetina končí. Po čtyřiceti minutách souboje o zlato platí nerozhodný stav 1:1. Ve druhé části se totiž Finům podařilo vyrovnat. Nenápadnou střelou se prosadil Ville Pokka. Rusové poté lehce zvýšili svou aktivitu, ale nějaké vyložené šance si nevypracovali.
40:00'
39:24'
Valtteri Kemiläinen poslal přihrávku na pravou stranu, odkud zakončil Komarov, ale Fedotov se stačil přemístit k levé tyči a dobře zasáhl.
39:01'
Marko Anttila dostal kotouč za ruskou brankou, vyvezl jej podél hrazení a přihrál na modrou čáru. Nikdo z hráčů v modrém dresu si však netroufl na zakončení.
38:27'
Čibisov se pokusil ohrozit finskou branku z ostrého úhlu, nicméně Harri Säteri jeho ránu viděl a pokus od mantinelu schoval do lapačky.
38:03'
Sami Vatanen se dostal za branku k odraženému kotouči a pomohl si vyhozením puku do středního pásma. Rusové ale puk získali pro sebe a mohou se vydat vpřed.
37:19'
Arsenij Gricjuk se po odpískání zbytečně dostal do menší rozmíšky s Hietanenem. Rozhodčí se ale rozhodli, že vylučovat nebudou.
37:06'
Jelesin dostal přihrávku na pravou stranu, nahodil puk do rohu útočného pásma, nicméně ani na jeho pobídku nikdo v bílém dresu nezareagoval.
36:29'
Čibisov dostal přihrávku do útočného pásma, kde si puk přehodil na bekhend a zakončil. Jeho pokus ale prolétl kolem branky a zaduněl o mantinel.
36:01'
Mikko Lehtonen poslal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, ale tentokrát neoslovil nikoho v modrém dresu Finska. Defenzivy obou týmů zatím hrají skvěle.
35:26'
Miro Aaltonen dostal přihrávku za ruskou branku, ale okamžitě u něj hlídkoval důrazný Jegor Jakovlev, který finského hráče odstavil od kotouče.
35:00'
Ville Pokka uklidnil rozehrávku Finska v obranném pásmu. Oba trenéři zatím stačili poslat na ledovou plochu čerstvé síly.
34:20'
Na opačné straně střílel zápěstím Marko Anttila, jehož pokus prolétl kolem zadní tyčky. Finové ukazují, že ruská obrana na ně nesmí zapomenout.
33:58'
Gricjuk se dostal mezi kruhy, odkud vyslal nebezpečnou střelu z otočky, ale jeho zakončení prolétlo kolem vzdálenější tyčky!
33:16'
Další ofenzivní snažení Finska zhatila přihrávka rukou ve středním pásmu. Proti pravidlům se provinil Iiro Pakarinen.
33:00'
Pesonen sice spěchal za dlouhou přihrávkou, ale Vojnov byl u kotouče o chvíli dříve. Čárový rozhodčí navíc odpískal zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.
32:33'
Lehtonen dostal kousek prostoru na modré čáře, ale ránou příklepem trefil obětavého Plotnikova, od jehož nohy se puk odrazil do bezpečí.
32:06'
Niklas Friman si dal pozor na napadajícího Grigorenka a rozehrál odrazem o hrazení. V posledních minutách sledujeme bitvu o každý metr ledu.
31:26'
Karnauchov chtěl přihrát na modrou čáru do střelecké pozice, jenže Nestěrov jeho pobídku musel rychle sklepnout k mantinelu. Finové mají skvělý pohyb.
31:03'
Aaltonen vybojoval puk na útočné modré čáře, ale neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů. Finové si museli pomoci kombinací v zadních řadách.
30:18'
Saku Mäenalanen projel po levé straně do útočného pásma, kde vyzkoušel zakončení zápěstím. Jeho sražený pokus jen zaduněl o zadní mantinel.
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby finálového střetnutí a zatím sledujeme vyrovnané utkání. Z levé strany střílel Semjonov, ale finský brankář opět zasáhl.
29:31'
29:03'
Finové se v této přesilovce zatím ne a ne udržet v útočném pásmu. Také ruské kvarteto se dobře pohybuje a soupeři značně komplikuje kombinaci.
28:18'
Mikko Lehtonen poslal přihrávku na levou stranu útočného pásma, ale Rusové rychle získali kotouč a vyhodili jej přes celé kluziště za finskou klec.
28:02'
Mikko Lehtonen se na modré čáře chytře zbavil napadajícího obránce a poslal přihrávku k mantinelu. Finové se v úvodu přesilovky drží v útočném pásmu.
27:31'
Finsko si zahraje další přesilovku. Kirill Semjonov dostává dvě minuty za faul loktem.
27:03'
Alexandr Jelesin se dral do útočného pásma, ale neustál souboj s hráčem v modrém dresu. Rusové ale v posledních minutách zvýšili svou aktivitu.
26:28'
Tělegin dostal přihrávku na modrou čáru, odkud puk nahodil na branku soupeře, ale jeho pobídka prolétla kolem pravé tyčky finské klece.
26:00'
Po delší době se rozehrávka nepovedla ani Finsku a puk proletěl až na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.
25:34'
Alexandr Nikišin vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, kde číhal Nikita Gusev, ale ten puk protečoval jen na hole finských zadáků.
25:06'
Jelesin se dostal pod tlak a musel si pomoci vyhozením o mantinel. Rusové se snaží dostat zpátky do utkání alespoň důrazem.
24:26'
Rusové se z tlaku soupeře vymanili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před Fedotova.
24:03'
Šaripzjanov poslal dlouhou přihrávku do útočného pásma. Důrazní Finové v obranném pásmu opět zabrali a vybojovali kotouč pro sebe.
23:28'
Je vyrovnáno! Finsko se v úvodu prostřední periody dostává zpátky do hry! Hráči v modrém udeřili z nenápadné akce. VILLE POKKA jednoduše nahodil kotouč od střídačky a jeho pokus propadl mezi betony ruského brankáře! Asistence: Hannes Björninen, Atte Ohtamaa.
23:00'
Sledovali jsme dlouhý souboj o kotouč v rohu ledové plochy. Hned čtyři hráči sváděli souboj o puk, ale kotouč nakonec skončil zašlápnutý.
22:29'
Grigorenko jen nahodil puk do útočného pásma. Nikdo v bílém dresu za jeho pobídkou nespěchal. Finové mohou rozjet útok od své klece.
22:03'
Vladimir A. Tkačov získal puk v obranném pásmu a před soupeřem jej chtěl vyhodit za modrou čáru po hrazení. Úvod druhé části je z obou stran opatrný.
21:34'
Petteri Lindbohm projel vpřed po levé straně a nahodil jej do útočného pásma. Jeho pobídka skončila sražená v ochranné síti.
21:10'
Granlund se hnal za nahozením do útočného pásma, ale Nestěrov se s ním rychle stáhl a pomohl si přihrávkou na spoluhráče z defenzivy.
20:29'
Hannes Björninen se na modré čáře snažil udržet kotouč v útočném pásmu, ale puk mu přeskočil přes čepel. Finové musí spěchat do defenzivy.
20:10'
Rusové uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Aktivní Jelesin zkusil pozornost finského brankáře z velké dálky, ale Harri Säteri ukázal, že je po návratu z kabiny koncentrovaný.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 6:01.
Střely na branku: 15 – 7
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté z Ruska. Ti se do vedení dostali v osmé minutě, kdy se v početní převaze prosadil Michail Grigorenko. Přesilovku poté hrálo také Finsko, ale pozorný brankář Fedotov předvedl jisté zákroky. Finové soupeře výrazně přestříleli, ale své náznaky nepřetavili ve vyrovnání.
20:00'
19:29'
Finové v poslední minutě první třetiny hrají s kotoučem na hokejkách, ale zatím se nedostávají dopředu. Rusové se dobře pohybují ve středním pásmu.
19:02'
Pavel Karnauchov získal kotouč v obranném pásmu, jenže Slepyšev ze středního pásma vyhodil kotouč na finskou střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
18:10'
Teemu Hartikainen se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, ale v pohybu se nedokázal srovnat tak, aby poslal kotouč do odkryté části ruské branky!
18:01'
Nikita Gusev projel po pravé straně do útočného pásma a z ostrého úhlu prověřil pozornost finského brankáře. Harri Säteri neměl s jeho ránou problém.
17:31'
Ivan Tělegin pálil od modré čáry, nicméně Harri Säteri měl čistý výhled a jeho ránu vyrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude před finskou klecí.
17:02'
Finové opět uklidňují rozehrávku v obranném pásmu. Napadající Kirill Semjonov sice kotouč získal, ale bleskově se k němu vrátil Pokka.
16:34'
Pavel Karnauchov nahodil puk do rohu útočného pásma. Souboj u mantinelu svedl důrazný Voronkov, kterého ustrážil Sami Vatanen.
16:03'
Grigorenko napadal finskou rozehrávku v obranném pásmu soupeře. Hokejisté v modrém si na autora dosud jediné branky dali pozor a puk odehráli do bezpečí.
15:26'
Gusev z pravé strany poslal prudkou přihrávku před finskou branku, kde číhal jeho spoluhráč, ale Harri Säteri pobídku výborně zastavil.
15:03'
Tělegin získal kotouč v obranném pásmu a poslal jej na levé křídlo. Finové ve středním pásmu znovu skvěle napadali a nenechali soupeře přejít přes modrou čáru.
14:42'
Finsko je aktivní i po skončení své úvodní přesilovky. Fedotov si dal pozor na nahození ze střední vzdálenosti a před dojíždějícími soupeři raději podržel puk.
14:20'
14:10'
Finové pokračovali v kombinaci v útočném pásmu. Hráči v modrém vyslali další dvě rány, ale tu druhou tečoval Valtteri Filppula jen do ochranné sítě.
13:20'
Lehtonen dostal nabito na modrou čáru, odkud bez váhání zakončil příklepem, ale pozorný Fedotov si připsal další jistý zákrok.
13:00'
Finové zatím kombinují v útočném pásmu, ale jejich přesilovkové střely jsou nepřesné. Hráči v bílém se přesto nedokázali osvobodit.
12:20'
Také Finsko si zahraje svou první přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Damir Šaripzjanov.
12:06'
Miro Aaltonen udržel pro Finsko kotouč v útočném pásmu. Hráči v modrém si po delší době vybojovali nějaký tlak, ale schází tomu zakončení.
11:34'
Pesonen projel do útočného pásma a zakončil z těžké pozice od mantinelu. Jeho ránu Fedotov dobře viděl a připsal si jistý zákrok.
11:10'
Grigorenko dostal přihrávku na modrou čáru, protečoval puk za sebe, ale tam byli jen zadáci v modrém. Finové mohou rozjet další útočný výpad.
10:38'
Nikita Nestěrov chtěl dlouhou přihrávkou rozjet Karnauchova, jenže jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před Fedotova.
10:06'
Pokka poslal přihrávku do středního pásma, ale jeho spoluhráč kotouč protečoval přímo na hokejku Jegora Jakovleva. Finové se jen těžko dostávají do zakončení.
09:30'
Až nyní Finové po delší době mohli uklidnit rozehrávku. Oba týmy zatím střídají.
09:03'
Plotnikov dostal přihrávku za finskou branku, odkud přihrál na modrou čáru, nicméně následné zakončení prolétlo kolem finské branky.
08:37'
Petteri Lindbohm ve středním pásmu bojoval o skákavý kotouč, ale důrazný soupeř mu nedal šanci. Rusové hrají hodně důrazně.
08:12'
Teemu Hartikainen z otočky nahodil puk do útočného pásma, nicméně k jeho pobídce se nikdo v modrém dresu Finska před soupeřem nedostal.
07:38'
Mikko Lehtonen získal kotouč za svou brankou a podél hrazení vyhodil puk do středního pásma. Rusové jsou brankou nabuzeni a tlačí se do útoku.
07:17'
Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Rusové se dostávají do vedení využitou přesilovkou. Početní převaha netrvala vůbec dlouho. Hráči v bílém se usadili v útočném pásmu, kde dostal přihrávku MICHAIL GRIGORENKO a jeho rána zápěstím zapadla do branky! Asistence: Nikita Nestěrov, Nikita Gusev.
06:59'
Poprvé v utkání se bude vylučovat. Hannes Björninen dostává dvě minuty za vysokou hůl.
06:19'
Komarov na modré čáře tečoval prudké nahození, ale od jeho hole se kotouč odrazil na ruskou střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:02'
Sergej Tělegin v souboji ve středním pásmu poslal k zemi jednoho z finských hokejistů, nicméně podle názoru rozhodčích se nejednalo o nedovolený zákrok.
05:22'
Iiro Pakarinen podpořil finskou ofenzivu, dostal přihrávku na pravé křídlo a pohotově zakončil. Fedotov jeho ránu dobře viděl a připsal si jistý zákrok.
05:03'
Alexandr Jelesin se pěknou stahovačkou dostal do útočného pásma, kde chtěl zakončit zápěstím, nicméně jeho pokus zastavil hned první zadák.
04:34'
Juuso Hietanen protečoval kotouč do útočného pásma, ale jeho pobídku zastavil ruský obránce už na modré čáře.
04:03'
Finále se rozjelo v hodně opatrném tempu. Oba týmy si dávají pozor na výpady soupeře. Na ledě je k vidění velké množství osobních soubojů.
03:37'
Hannes Björninen se vrátil do rohu obranného pásma, kde vybojoval kotouč a obloučkem jej poslal do pásma středního. Čtvrtá formace Finska nedává soupeři prostor.
03:06'
Michail Grigorenko poslal přihrávku na pravou stranu, jenže Jakovlev se dostal pod tlak. Ruský obránce musel puk na poslední chvíli odehrát bruslí.
02:37'
Sergej Tělegin uklidnil rozehrávku v obranném pásmu a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Finové zatím ruskou rozehrávku neatakují.
02:13'
Gusev dostal přihrávku za branku Finska a pohotově poslal bekhendovou přihrávku před branku. Na jeho pobídku nikdo v modrém nedosáhl.
01:34'
Markus Granlund číhal na přihrávku mezi kruhy, nicméně nikdo v modrém kotouč jeho směrem neposlal. Finsko ale vstoupilo do boje o zlato velmi aktivně.
01:12'
Nikita Nestěrov si dal pozor na napadajícího soupeře a rozehrál bekhendem odrazem o mantinel. Do zakončení se dostali také Rusové a zasahovat musel Harri Säteri. Oba gólmani mají za sebou úvodní zákrok.
00:35'
Marko Anttila se na pravé straně útočného pásma dostal k volnému kotouči a prověřil Fedotova. Ruský brankář si hned v první minutě připsal zákrok.
00:10'
Finové na úvod nasadili na led čtvrtou formaci, která uspěla na úvodním vhazování dnešního souboje. Finsko se poté vydalo do útoku, ale akce skončila nepřesností.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Finsko oblékne modré dresy, zatímco ruský výběr bude hrát v bílém.

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – N. Nestěrov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – K. Semjonov, Šipačov (C), Čibisov – Gricjuk, V. A. Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – Kajumov..