Skupina F

Z V R P Skóre B
1. ACF Fiorentina 6 3 3 0 14:6 12
2. Ferencvárosi TC 6 2 4 0 9:6 10
3. K.R.C. Genk 6 2 3 1 8:5 9
4. FK Čukarički Bělehrad 6 0 0 6 2:16 0

Skupina F - kompletní program a rozpis zápasů

Evropská konferenční liga, je třetí nejprestižnější a zároveň nejmladší klubová fotbalová soutěž pro evropské týmy. Pořádá jí Evropská fotbalová asociace (UEFA). Konferenční liga byla založena v roce 2021 a navazuje na Pohár vítězů pohárů, který se hrál v letech 1960-1999. V Konferenční lize hrají týmy, které se nekvalifikovaly do Ligy mistrů nebo Evropské ligy či vypadli v předkolech těchto soutěží.

Skupinovou fázi Konferenční ligy hraje 32 mužstev. Týmy jsou rozděleny do 8 skupin po 4 účastnících (utkávají se systémem každý s každým doma-venku). Do další fáze turnaje postupují dva nejúspěšnější týmy z každé skupiny.

V předkole play off doplní týmy z 2. místa takétýmy z Evropské ligy, které ve své skupině skončily na 3. místě. Vítězové skupin jsou nasazeni přímo do osmifinále. Dvojice mezi sebou odehrají dva zápasy systémem doma-venku, postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti obou skóre se pak prodlužuje a případně rozhodují pokutové kopy).

Finále Konferenční ligy se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu. Vítěz Konferenční ligy si zajistí účast v příští sezoně Evropské ligy bez ohledu na postavení v lize.

Články odjinud


Články odjinud