Losování soutěží - Los osmifinále Evropské ligy -  ONLINE PŘENOS -  26. února 2021   13:00

Los osmifinále Evropské ligy

Osmifinále evropské ligy (11. a 18. března)

Granada CF – Molde FK
Pro skotské Rangers to bude pátý souboj proti českým či československým týmům.

Naposledy se v Praze představili v sezóně 2002/03, kdy je v Poháru UEFA senzačně vyřadila Viktoria Žižkov. Ta po výhře 2:0 na domácím trávníku prohrála na Ibrox Stadium 0:2, v prodloužení inkasovala třetí branku, ve 101. minutě ale postupovou trefu vstřelil Marcel Lička.

V rámci Československa se Rangers v sezóně 1959/60 střetli s Rudou Hvězdou Bratislava, tehdy vyhráli doma 4:3 a v Bratislavě hráli 1:1.

V roce 1981 Rangers z Poháru vítězů pohárů vyřadila pražská Dukla, která na Julisce vyhrála 3:0 a k postupu ji stačila i prohra 1:2 ve Skotsku.

O deset let později Rangers opět nezvládli zápas proti pražskému celku, tentokrát vypadli v Poháru UEFA se Spartou, které podlehli 0:1 v Praze a nepomohla jim ani domácí výhra 2:1 v odvetě.
8'
Posledním týmem v osudí zbylo Molde FK, norský celek tak bude soupeřem Granady.
8'
Granada CF se při premiérové účasti v Evropské lize dostala do osmifinále, které zahájí na svém stadiónu.
7'
Slavia se utká s Rangers FC! Glasgowský tým letos suverénně vede skotskou ligu.
7'
SK Slavia Praha zahájí osmifinále na domácím trávník, kdo ji bude vylosován za soupeře?
6'
Obrovská bitva gigantů, neboť Manchester United se střetne s AC Milán.
6'
Manchester United byl vylosován jako domácí tým pro šestý dvojzápas.
5'
Dinamo Záhřeb se utká s londýnským Tottenhamem Hotspur.
5'
Doma svoji osmifinálovou bitvu odstartuje GNK Dinamo Záhřeb.
4'
Olympiakos nastoupí proti Arsenalu, ten včera hrál domácí zápas proti Benfice právě v Pireu na stadiónu svého budoucího soupeře.
4'
Dalším týmem, který začne svůj dvojzápas doma, je Olympiakos Pireus.
3'
Římané se střetnou se Šachtarem Doněck.
3'
Třetí dvojzápas zahájí na domácím hřišti AS Řím.
2'
Dynamo Kyjev se utká s Villarrealem.
2'
Ve druhé dvojici je prvním vylosovaným týmem Dynamo Kyjev.
1'
Soupeřem Ajaxu je švýcarský mistr BSC Young Boys Bern.
1'
Prvním vytaženým týmem z osudí je AFC Ajax Amsterdam.
Losování začíná
Probíhá připomenutí, že se jedná o tzv. „otevřený“ los, tedy bez žádného nasazení i žádných dalších restrikcí. První vytažený tým z každé dvojice bude hrát doma, tam jen může dojít k případnému prohození domácího a venkovního zápasu, o čemž už jsem informoval.
Losování se ujme bývalý švýcarský reprezentant Hakan Yakin. Ten ve své kariéře hrál tři roky za Young Boys Bern, kteří jsou také v osudí.
Tvůrci sestřihu si z každého týmu vybrali jednu hlavní osobu, která výrazně napomohla k postupu. Například z Manchesteru United to byl Bruno Fernandes, z Tottenhamu Gareth Bale, ze Slavie pak Abdallah Sima.
Na úvod losovacího aktu probíhá představení šestnácti účastníků osmifinále.

Young Boys (SUI)
Čtvrtfinále se odehrají 11. a 18. března.

Pro los nejsou žádná omezení, hrát může kdokoliv s kýmkoliv. Mohlo by se však stát, že se prohodí pořadatelství prvního a druhého zápasu v případě, že budou ve stejný termín nalosovány k domácímu zápasy týmy hrající na stejném stadiónu (Dynamo Kyjev a Šachtar Doněck) nebo ve stejném městě (Arsenal a Tottenham).
Zkušenosti slávisté mají celkem se sedmi případnými soupeři. V minulosti už se ve dvou sezonách Poháru UEFA utkali s Tottenhamem, dvakrát už narazili na Ajax. Třeba na Šachťar však mají hořké vzpomínky z kvalifikace Ligy mistrů v roce 2000, kdy po hořké domácí odvetě vypadli v prodloužení.

Kromě toho už sešívaní narazili také na Villarreal, Arsenal, AS Řím, a Dynamo Kyjev.
Ve hře jsou tak giganti jako Manchester United, Arsenal, Ajax nebo Tottenham. Není radno podceňovat ani méně zvučné kluby, protože Molde vyřadilo německý Hoffenheim, zatímco YB Bern vyklepli Leverkusen s Patrikem Schickem.
Ohlasů k účasti Slavie není určitě dost, ale létají ze všech stran, proto se pojďme věnovat losu. V osudí bude nejlepších šestnáct klubů, mezi kterými nebude žádné politické ani geografické omezení, ačkoliv UEFA může nějaká omezení vytasit před losem. Na první pohled by však k žádným omezením dojít nemělo.
Kam teď? Znovu do Anglie, kouč chce Rangers

Už ohlasy nastínily, kam by se slávisté vydali nejraději. Jan Bořil bezprostředně po utkání přiznal, že by se se svým týmem rád vrátil do Anglie, kde by nejraději narazil na Manchester United.

Jak vzápětí potvrdil trenér Jindřich Trpišovský, kapitánův pohled není v kabině vůbec ojedinělý. A notu drží i kouč sešívaných, který by se ovšem rád vydal kousek vedle – do Skotska. Trenér českých šampionů by rád vyzval Stevena Gerrarda a jeho Rangers!
Fantastický úspěch – Slavia skolila Angličany

V nejlepší šestnáctce mužstev Evropské ligy nechybí pražská Slavia, která po domácí bezbrankové remíze zvládla venkovní odvetu fantasticky a díky vítězství 2:0 postoupila do dalšího kola!

V něm si Pražané zahrají po dvou letech, když v sezoně 2018/2019 senzačně vyřadili španělskou Sevillu, po které narazili ve vyrovnaných partiích na Chelsea.
Všem fanouškům fotbalu přeji velmi příjemné páteční odpoledne! Už od 13 hodin totiž vypukne los osmifinále Evropské ligy, v němž znovu nechybí česká stopa, protože v osudí bude také pražská Slavia!