Mistrovství světa v ragby - Austrálie - Fidži -  ONLINE PŘENOS -  21. září 2019   06:45

Austrálie - Fidži

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Fidži si z tohoto utkání nakonec neodváží žádný bod, nedokázalo totiž skórovat 4 a více pětek, ani se mu nepovedlo prohrát o 7 a méně bodů. To Austrálie do tabulky skupiny D získala 5 bodů. Čtyři body za vítězství a bonusový bod za 4 a více pětek.
Austrálie potvrdila v utkání proti Fidži role favoritů a vítězí 39:21. Jak se očekávalo, rozhodl druhý poločas, zejména posledních 25 minut, kdy Austrálie začala své soupeře přehrávat. Fidži došly síly a Australané, když se jim konečně podařilo protlačit míč do brankoviště, se rozehráli k velkému obratu a několika rychlými pětkami si vybudovali jasné vedení.
Fidži nakonec po osmi přihrávkách přichází o míč a utkání končí!
80+4'
Fidži má znovu výhodu.
80+3'
Tuhá bitva o každý centimetr. Australané nepouští soupeře dál než na čtyři metry. Výhoda Fidži, trestný kop a bude se vhazovat z autu na australské pětce.
80+3'
Rozehrávka nakrátko, Fidži je v australské pětce a snaží se protlačit do brankoviště.
80+1'
Trestný kop pro Fidži. Volavola odkopává do autu a bude se vhazovat na australské pětce.
80+1'
Fidži se ještě snaží v posledním útoku o zaskórování pětkou. Tím by získali do tabulky alespoň bod za 4 a více pětek.
80'
I australská akce končí předhozem. Mlýn zhruba na polovině hřiště.
79'
Krásný průnik přes polovinu od Fidži. Míč ale Australané vybojovali, když Nayacalevu chyboval předhozem.
79'
Rychlý odkop do autu a vhazování pro Fidži na 46 metrech.
79'
Došlo k prohřešku Australanů. Fidži dostává trestný kop.
78'
Odkop z vlastní dvaadvacítky do autu. Austrálie vhazuje těsně před dvaadvacítkou Fidži.
77'
Mlýn vhazují Fidžané a míč vybojovali.
77'
Bude se hrát na pěti metrech Fidži, mlýn.
76'
Na dvou metrech byl Toomua tvrdě zasažen a přišel o míč. Fidži s výhodou si přihrávalo ve vlastním brankovišti. Ale únik nevyšel.
75'
Rychlé přenesení míče na levou stranu, Australané se přibližují k brankovišti.
75'
Hodge z trestného kopu zahrává do autu. austrálie bude vhazovat na nějakých 15 metrech soupeře.
74'
Výkop Fidži, Austrálie zkouší znovu hrát a získává trestný kop.
74'
Matt Toomua proměnil svou druhou konverzi v utkání a zvyšuje na 39:21!
72'
Rychlá kombinace z pravého křídla po autu až k levé lajně a Marika Koroibete oběhl posledního obránce a proměnil svůj únik v další pětku Australanů!
71'
Fidži vypršelo oslabení. Fidži hraje opět s patnácti hráči.
71'
Australané na jistotu odkopli míč z vlastní dvaadvacítky do autu.
70'
Toomua proměnil snažší konverzi za dva body a Austrálie vybudovala náskok více než jedné pětky s konverzí.
69'
Hra se přesunula na levou stranu, Samu Kerevi s míčem naznačil přihrávku a pronikl skrz dva obránce do brankoviště! Další australská pětka, a to je také bonusový bod do tabulky za 4 a více pětek.
68'
Skvělá práce Australanů v rucku, tedy přetlačování, a už jsou zase na sedmi metrech!
67'
Na zemi ovšem došlo ke ztrátě a Lomani odkopl do autu. Vhazovat budou Australané na dvaceti metrech.
67'
Australané jsou už na pěti metrech, přesunuli hru na pravou stranu.
67'
Pocock a Rodda se dotlačili na šest metrů.
66'
Rychle do autu, zhruba 10 metrů od brankoviště. Vhazuje Austrálie.
65'
Australané se protlačili až k téměř polovině a poté, po rozpadu mlýnu ze strany Fidži, přišel trestný kop Austrálie.
64'
Nakarawa nestihl zpracovat a došlo k předhozu. Australané budou vhazovat do mlýnu na vlastní pětatřicítce.
64'
Fidži vykopávalo, Australané udělali drobnou chybu a Fidžané jsou u míče.
63'
Další neproměněná konverze Australanů. To už jsou čtyři body ztráta během dvou skórování. Nicméně to Austrálii nyní mrzet nemusí.
62'
Další úspěšné protlačení Australanů po autu až do brankoviště a pětka od Tolu Lata! Druhá pětka během nějakých 6 minut a Austrálie jde do vedení!
61'
Austrálie vhazuje na pěti metrech soupeře.
61'
Žlutá karta pro Fidži za hru na zemi, byl to opakovaný prohřešek a Fidži bude 10 minut hrát ve 14 hráčích. Sednout si jde Botia, který obdržel žlutou kartu.
61'
Hodge se dostal dva metry od brankoviště!
60'
A už jsou na dvanácti metrech! Úžasná australská akce!
59'
Nádherná kombinace Australanů, kteří se z vlastní dvaadvacítky dostali před skládkou až na dvaadvacítku soupeře!
58'
Reece Hodge neproměnil svou konverzi ze 40 metrů. Fidži tak zůstává o jeden bod ještě ve vedení.
57'
A povedlo se! Tolu Latu byl dotlačen svými spoluhráči až do brankoviště a je to pětka pro Austrálii, která se může dostat poprvé v utkání do vedení!
57'
Další vhazování Austrálie na pěti metrech a snaha se protlačil k brankovišti.
56'
Australané se protlačili na dva metry, dostali výhodu a zkusili překop na na křídlo. Tam sice míč získalo Fidži, ale byl to dobrý risk. Kvůli prohřešku Fidžanů se totiž míč vrací zpět na místo faulu.
55'
Fidži zatím svou pětku drží, ale poté dochází ke strhávání protlačení a rozhodčí píská trestný kop pro Austrálii. Ta znovu kope do autu a bude vhazovat na pěti metrech.
54'
Ravai se dopustil ofsajdu a Australané získávají trestný kop. Rychlý odkop do autu a bude se vhazovat na pěti metrech Fidži. Australané vhazují díky výhodě trestného kopu.
53'
Fidži nepouští soupeře z vlastní dvaadvacítky, až nakonec přichází odkop na polovinu Fidži. Míč dopadl napřed do hřiště a poté do autu. Vhazovat bude Fidži na vlastních 30 metrech.
52'
Výkop obstarali hráči Fidži. Australané zatím neodkopli, zkouší hrát.
51'
Hodge sebejistě proměnil trestný kop. 15:21!
51'
Kopat bude poprvé v utkání Reece Hodge. Z 25 metrů, ze středu bez úhlu.
50'
Ratuva se dopustil postavení mimo hru. Trestný kop pro Austrálii. A bude se kopat na háčko.
50'
Austrálie opět zkouší dobývat území soupeře. Zatím se ale nedostává přes dvaadvacítku.
49'
Předhoz Austrálie, výhoda Fidži a Lomani odkopl do autu až téměř na polovině hřiště. Tato obranná část se povedla.
48'
Jenže Murimurivalu zabojoval a obral na zemi Australany o míč! Fidži toho využívá k rychlému odkopu do autu.
48'
Hooper se doslova protlačil a proskákal do dvaadvacítky soupeře. Austrálie je blízko.
47'
Chyba v autu se málem vymstila. Míč sice získalo Fidži, ale to také chybovalo a po nepřesné přihrávce se vrací míč na australskou stranu.
46'
Fidži ve vlastní dvaadvacítce nakonec odkopli míč do autu ze hry. Vhazovat proto bude Austrálie.
45'
Jednoduše proměněná dvoubodová konverze.
45'
Volavolu čeká konverze z 10 metrů, ze středu, bez úhlu.
44'
Jenže přichází hrubá chyba v rozehrávce, míč ziskal Waisea Nayacalevu, který z poloviny hřiště vyrazil do úniku a dobrých 48 metrů si doběhl pro pětku! Fantastická akce Fidži!
44'
Austrálie získala míč na trestný kop. Rychlý výkop do autu a vhazování pro Austrálii.
43'
Ale výborně hru přečetl Pocock, který okamžitě srazil soupeře, na něhož šla rozehrávka.
42'
Po prohřešku soupeře zahrával Volavola kop do autu. Vhazuje Fidži.
41'
Australané z vlastní dvaadvacítky odkopli míč do autu. Vhazovat bude Fidži.
Druhý poločas byl zahájen výkopem Fidži.
Druhý poločas začne přibližně v 7:47.
Fidži po prvním poločase sice vede 14:12, ale rozhodovat se bude zejména v posledních 20 minutách. Australané, kteří jsou kvalitnější hráči, by měli právě v závěru mít převahu. Nicméně Fidži předvedlo velmi sympatický výkon a zatím favorita poráží. Je to zásluhou zejména dvou hráčů – Peceliho Yata, který naběhal 81 metrů, a také Bena Volavoly, jenž proměnil tři trestné kopy.
40+1'
Fidži po zisku míče z mlýnu odkopává do autu. První poločas tedy končí.
40'
Fidži se rozhodlo zahrávat mlýn.
40'
Ale chyba Australanů a ti ztrácí míč.na 25 metrech Fidži.
39'
Australané se dostali už k 12 přihrávkám a dál se posouvají blíž k brankovišti soupeře.
39'
Australané nechtějí odkopávat po přijmu míče a pomalými posuny se dostávají až na polovinu.
38'
Lealiifano konverzi z velmi ostrého úhlu neproměnil.
36'
Skvělá rozehrávka do křídla a pravou stranou už to šlo. Přes čtyři přihrávky se dostal míč k Reece Hodgeovi, který skočil do brankoviště a skóruje pětkou!
35'
Austrálanům se zatím nedaří proniknout skrz pětku Fidži. Zkouší jeden útok za druhým, Fidži se drží.
35'
Ale volí trestný kop do autu a Austrálie bude vhazovat na pěti metrech Fidži.
34'
Pěkný průnik Beala, který přiblížil míč na 25 metrů. Došlo poté k vysoké skládce. Australané by klidně mohli kopat do háčka.
33'
Austrálie bude zahrávat aut na 44 metrech poloviny soupeře.
32'
Fidži skvěle brání svou polovinu a dostává míč mimo jakékoliv nebezpečí.
31'
Volavola parádně zakroutil míč do háčka! Už to vypadalo, že netrefí pravou tyč branky, ale míč se zakroutil nakonec do háčka a jsou to další tři body pro Fidži!
30'
Volavola bude znovu kopat do háčka. Riskne to ze 49 metrů s ostřejším úhlem.
29'
Tuisova s míčem obcházel jednoho soupeře za druhým a byl faulován vysokou skládkou. Trestný kop pro Fidži.
28'
Nakarawa protlačil míč na spoluhráče, který se dostal na pět metrů, jenže Australané se ubránili a rychle odkopávají až za polovinu hřiště.
28'
Rychlý odkop Australanů, který ale šel do autu jen pár metrů od brankoviště. Vhazuje Fidži.
27'
Fidži sice při mlýnu získali míč, ale chybují v přechodu k brankovišti. Předhoz a Austrálie může hrát.
26'
Hra se mírně zdržuje, Peceli Yato byl při poslední skládce tvrdě složen a turnajový lékař ho stáhl ze hřiště. To je pro Fidži ztráta. Yato bude nyní vyšetřen v útrobách stadionu.
26'
Chyba Austrálie po rychlé rozehrávce autu! Fidži přinutilo soupeře zalehnout míč ve vlastním brankovišti a bude to mlýn na australské pětce právě pro Fidži. Fidžané mají o něco slabší mlýn, co se týče váhových proporcí, ale výhoda vhodu je veliká.
26'
Parádní finta Fidži, Yato doběhl s míčem na sedm metrů před brankoviště.
25'
Volavola kope do autu a Fidži bude vhazovat na australské dvaadvacítce. Tedy 22 metrů před brankovištěm.
24'
Nejen, že Fidži zatím soupeře pořádně v obraně masíruje, ale ještě nutí soupeře k chybám a po další tvrdé skládce mohou zahrávat z poloviny trestný kop.
23'
Volavola se ze 45 metrů trefil do háčka a získává další tří body na konto Fidži!
22'
Volavola bude riskovat a zkusí z velké dálky trefit háčko. Je to z dobrých 45 metrů.
22'
Výborná obranná práce Fidži. Tvrdý náraz a Yato přeběhl na polovinu soupeře. Navíc došlo k faulu a bude to trestný kop.
21'
Botia se dopustil předhozu, místo vybojování míče tak zůstává v držení Australanů, kteří odkopli do autu a budou vhazovat na polovině soupeře.
18'
Jednoduchá konverze pro Lealiifana, který kopal do háčka prakticky ze středu, bez nepříjemného úhlu.
18'
Austrálie dává pětku! Michael Hooper se protlačil s rukou až do brankoviště. Na začátku celé akce byl úspěšný mlýn, ve kterém vazač sebral míč a rozjel kolotoč přihrávek Australanů, kteří se dostali k prvnímu skórování na tomto mistrovství světa.
18'
Australané se probili na pět metrů před brankoviště!
16'
Jenže Fidži se dopustilo předhozu a zahrávat se bude mlýn na posledním úseku před brankovištěm Fidži. Vhazovat do mlýnu může Austrálie.
16'
Chyba v rozehrávce, ztráta při deváté fázi.
15'
Beale měl trochu prostoru a skvěle rozehrál na levé křídlo. Fidži útok prozatím zastavilo, ale Austrálie dál pokračuje v útoku.
14'
Dobrá defenziva australského mlýnu. Fidži se rozpadla přední linie a rozhodčí udělil míč Austrálii.
13'
Australané se přinejmenším tomuto náporu ubránili. Zahrávat se bude mlýn, nějakých 10 metrů před brankovištěm Austrálie.
12'
Další parádní akce Fidži, které zahrávalo aut. Rozehrávač přehodil až na Peceliho Yata, který přeběhl o dobrých 15 metrů blíž k brankovišti.
11'
Austrálie je kousek od brankoviště, ale přes tuhou obranu projít dál nemůže. Po tvrdé skládce se Beale dopustil prohřešku a Volavola může odkopávat.
10'
Konverzi Volavola proměnit nedokázal, musel kopat z velmi těžkého úhlu a háčko minul.
8'
Jenže vzápětí už přichází nádherná akce Fidži! Z vlastní poloviny se dokázalo trio hráčů v bílých dresech protlačit za polovinu hřiště, zbavili se tří obránců a Mata vyslal do úniku Peceliho Yata, který si doběhl až do brankoviště pro pětku!
7'
Bealovi při srážce se soupeřem vypadl míč z rukou, ale Fidži toho nevyužilo! Australané rychle vybojovali míč zpět a dostávají ho za polovinu. Tady velmi hrozila pětka.
6'
Australský výkop výtečně zachytil Rodda, který s míčem doběhl blíž k brankovišti. Fidži bude házet aut po drobné chybě v útoku, kdy se míč na levém křídle nepodařilo zachytit.
5'
Ben Volavola se zhostil trestného kopu z levé strany, svůj kop poslal do háčka a zapisuje první tři body pro Fidži!
4'
První hvizd rozhodčího po chybě White, který zbrzdil rozehrávku a obrana Fidži soupeře přinutila umrtvit míč. Bude to trestný kop pro Fidži!
3'
Fidži se dostalo až za polovinu hřiště, odkud zakopli míč do autu. Bude se tedy poprvé vhazovat. Australané při hodu chybu neudělali a získali míč.
2'
Oba týmy předvedly několik odkopů. U míče jsou hráči Fidži, kteří se rozhodli zkusit útočný přechod.
2'
Ta však záhy o míč přichází. Fidži zisku využívá k dalšímu odkopu až k brankovišti soupeře.
1'
Fidži od svého brankoviště muselo odkopnout do bezpečí a k míči se dostává Austrálie.
1'
A hned velká chyba Fidži, jež málem poslala Austrálii až k brankovišti. Murimurivalu ale situaci nakonec zachránil.
Utkání zahájila výkopem Austrálie.
Fidži ještě před začátkem utkání předvede svůj bojový tanec.
Austrálie
Sio, Latu, Alaalatoa, Rodda, Arnold, Pocock, Hooper (C), Naisarani, White, Lealiifano, Koroibete, Kerevi, O'Connor, Hodge, Beale.
Náhradníci: Uelese, Slipper, Kepu, Coleman, Salakaia-Loto, Genia, Toomua, Haylett-Petty

Fidži
Ma'Afu, Matavesi, Ravai, Cevubati, Nakarawa, Waqaniburotu (C), Yato, Mata, Lomani, Volavola, Radradra, Botia, Nayacalevu, Tuisova, Murimurivalu.
Náhradníci: Vugakoto, Mawi, Saulo, Ratuva, Voka, Matawalu, Veitokani, Goneva
Austrálie se s Fidži utkala naposledy v roce 2017, kdy vyhrála 37:14 v přátelském utkání. Co se soutěžních zápasů týče, na mistrovství světa 2015 vyhrála Austrálie 28:13 a zdá se, že pryč jsou doby, kdy svého soupeře dokázala přejet rozdílem několika tříd, jako například při Rugby League World Cupu v roce 2013, kdy Fidži schytalo tvrdý debakl 0:64.
Austrálie z posledního mistrovství světa, které se hrálo v roce 2015 v Anglii, obhajuje stříbrné medaile, když ve finále prohrála s Novým Zélandem 17:34.

Mnohem zkušenější a kvalitnější Australané během tohoto roku předvedli své kvality například na The Rugby Championshop, kde zdolali Nový Zéland a Argentinu, padli naopak s Jihoafrickou republikou, se kterou prohráli i v přípravě. Co Australanům vůbec nevyšlo byl přátelský zápas s Novým Zélandem v polovině srpna, kdy schytali debakl 0:36. V generálce na mistrovství světa pokořili Samou hladce 34:15.
Fidži, které na posledním mistrovství světa dokázalo porazit Uruguay, což byla jediná výhra této oceánské země, má za sebou vcelku vydařený Pacific Nations Cup, na kterém sice prohrálo s Japonskem, ale dokázalo přehrát Samou a Kanadu. V generálce na Světový pohár pak Fidžané na konci srpna porazili Tongu.
Něco málo k bodovacímu systému. Za položení míče do brankoviště se uděluje 5 bodů, za úspěšnou konverzi, tedy kop do "háčka" po úspěšném položení míče, se udělují 2 body. Hned 3 body se dávají za dropgoal, tedy kop do háčka během hry, a také za gól z trestného kopu.
Mistrovství světa v ragby pokračuje svým druhým hracím dnem, během něhož se do akce dostane také favorizovaná Austrálie v souboji s Fidži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:45.