OH - Dráhová cyklistika - Sprint - čtvrtfinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  13. srpna 2016   21:00

Sprint - čtvrtfinále (muži)

21:00 čtvrtfinále

S konstatováním, že do semifinále ze svých čtvrfinálových jízd mužského sprintu postupují dráhaři Jason Kenny, Callum Skinner, Matthew Glaetzer a Denis Dmitrijev, který zajel z osmi závodníků během dvou rozjížděk čtyř čtvrfinálových dvojic dvousetmetrový úsek nejrychleji – 10,166 vteřiny – se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Konečné výsledky čtvrtfinále:
Čtvrtfinále 1:
(závodníci, výsledek,
časy závodníků v první a druhé jízdě v sekundách)

(10,202 – 10,265, 10,166 – 10,379).
Čtvrtfinále mužského sprintu dopadlo v prvních třech dvojicích tak, jak se dalo předpokládat. Jason Kerry, Callum Skinner i Matthew Glaetzer porazili své soupeře v prvních dvou jízdách a nemuseli tak jít do třetí, rozhodující. Výbornou podívanou nabídlo v obou jízdách čtvrté čtvrtfinále. Taktický boj v prvním kole vyhrál Denis Dmitrijev a ještě větší bitvu dvou taktických mistrů přinesla druhá jízda. Rus i jeho francouzský sok Gregory Bauge se téměř zastavili, ale ruský závodník ovládl nájezd do poslední zatáčky a vystavil stříbrnému dráhaři z Londýna možnost obhájit cenný kov.
Konec
Čtvrtfinále sprintu mužů skončilo.
4/4
Oba dva si nedali ani milimetr prostoru, šli proti sobě neskutečně, nepovolili. Jenže Dmitrijev využil toho, že byl u vnitřku dráhy a Bauge to při výjezdu z poslední zatáčky už vzdal. Rus jde dále a Francouz neobhájí stříbro z Londýna.
4/4
Bauge si sjíždí v zatáčce z horní části trati dolů, ale Rus ho nepouští před sebe. Jde se na to, poslední kolo.
4/4
Boj pokračuje, Rus se ohlíží za svým protivníkem.
4/4
Oba dva se téměř zastavili.
4/4
Bauge a Dmitrijev nabídli v první jízdě taktickou podívanou. A i nyní taktizují, je to hodně pomalé, Rus má Francouze za sebou.
3/4
Matthew Glaetzer si pozdržel při nájezdu do posledního kola Joachima Eilerse za sebou, jenže poté si sjel z vrcholu dráhy do vnitřku a následně vnějšku, získal na poslední zatáčce rychlost a o tři čtvrtě kola poráží Australan svého protivníka. Jde také jasně do semifinále, což by v případě Eilerse bylo asi překvapení.
3/4
Je to tak, Němec i Australan hodně taktizují.
3/4
Zbylé dvě čtvrtfinále byly v prvních jízdách hodně vyrovnané, bude tomu tak i ve druhých jízdách?
2/4
Tohle Číňan doslova zazdil. Nechal si Calluma Skinnera odjet a neměl šanci jej dohnat. Pohodový postup dalšího Brita do semifinále a Skinner může na krajana Kennyho narazit až ve finále.
2/4
Čao Xu ve druhé jízdě zatím taktizuje, nechává si Skinnera hodně před sebou.
1/4
Naprosto jasný výkon Jasona Kennyho, který dál útočí na cenný kov. Bezproblémový postup, ani ve druhé jízdě nedal Constablovi šanci a jde do semifinále po výhře 2:0.
1/4
Druhá jízda mezi Kennym a Constablem je zde.
Nyní přijde na řadu souboj o 9.-12. místo sprintu mužů a dvě semifinále ženského keirinu.
4/4
Krásný taktický boj. Francouz i Rus se dlouho štengrovali o tom, kdo začne. Francouz vyčkával, ale poté si Rus sjel z horní části dráhy a Bauge ho před ostrým nájezdem do měřeného kola pustil před sebe. Poté již Francouz nestačil svojí chybu napravit a Denis Dmitrijev si parádní taktikou pohlídal vítězství.
4/4
Rus si najíždí na horní část oválu, stejně tak Francouz. Bitva o první vítězství začíná.
4/4
Bauge má příznačné kolo Look, ohlíží se za Dmitrijevem.
4/4
Bauge jede jako první, svého soupeře dobře zná, ale to si může říct i Dmitrijev o zástupci země galského kohouta. Na světovém šampionátu se potkali několikrát.
4/4
Poslední dvojicí tvoří Rus Denis Dmitrijev a Francouz Gregory Bauge, jenž bral v Londýně stříbro.
3/4
Glaetzer si držel Němce za sebou. Ten jej zkoušel v závěrečné zatáčce předjet, což se mu nepodařilo, a v poslední rovince neměl šanci protáhnout se před Australana. Glaetzer bere první výhru.
3/4
Také Australan kontroluje Němce a drží vnitřní dráhu.
3/4
Favoritem třetího čtvrtfinále by měl být Australan Matthew Glaetzer, který nastoupí proti Joachimu Eilersovi z Německa.
2/4
No jo, tohle bylo takticky skvěle zvládnuté. Xua dojel na protější rovince a ačkoliv útočil z vnějšku, byl o hodně rychlejší než na vnitřku jedoucí Číńan.
2/4
Už je to tady, oba se rozjíždějí a Skinner si rozjíždí svojí bitvu.
2/4
Nyní si naopak Xu hlídá Brita, neustále se za ním otáčí.
2/4
Jako druhý brit je Callum Skinner, který vyzve Čao Xu z Ćíny.
1/4
Jason Kenny nedává svému soupeři vůbec žádnou šanci a má na svém kontě první vítězství. Tohle je suverénní jízda britského závodníka, jeho průměrný čas byl téměř 68 km/h.
1/4
Nyní za to začíná Kenny brát, první souboj je tu.
1/4
Kenny na svém Cérvelu kontroluje přední kolo Constabla, který je zatím za ním. Ohlíží se za svým soupeřem.
1/4
Jason Kenny a Patrick Constable se pomalu rozjíždějí.
Start
Čtvrtfinále sprintu mužů bylo zahájeno.
Čtvrtfinále se jede na dvě vítězné jízdy. Chtějí-li závodníci jít dál, musí svého soka dvakrát porazit.
Jako první se na svojí jízdu připravuje obhájce vítězství z Londýna Jason Kenny, proti kterému se postaví Patrick Constable.

Gregory Bauge (FRA)
Úvodní šestici postupujících do čtvrtfinále se dozvíme zhruba v 15:42, kdy skončí všech šest osmifinále. Další dva cyklisté postoupí do čtvrfinále z oprav, které skončí zhruba v 16:15.

Dva poražení z oprav a dva čtvrtfinalisté s nejhorším časem jdou do bojů o konečné 9.-12. místo.
Od 21 hodin nás čekají čtyři čtvrtfinále. V každém z nich bude dvojice závodníků, ti s lepším časem postoupí do semifinále, které se jede týž den od 22:41.
Čeští ani slovenští závodníci ve čtvrtfinále sprintu dráhové cyklistiky zastoupení nemají. Pavel Kelemen nejprve postoupil díky čtrnáctému nejlepšímu času z kvalifikace. Jeho soupeř pro první kolo byl právě favorizovaný Gregory Bauge, který českého cyklistu porazil zhruba o polovinu kola, ačkoliv jej český cyklista v závěru pořádně dotahoval. Pavel tak šel do oprav (tři skupiny po tří, postupuje vždy vítěz), kde to sice chvíli vypadalo dobře, ale poté dojel Pavel Kelemen až jako třetí.
A právě Jason Kenny a Gregory Bauge jsou na trati olympijského sprintu jednotlivců také nyní. Brit se představí hned v první rozjížďce (osmifinále) proti Venezuelci Puerto-Zapatovi, Francouz jde do pátého osmifinále proti Jeffrey Hooglandovi z Nizozemska.
Londýn 2012:
Na předchozích hrách v Londýně se z vítězství radoval domácí dráhař Jason Kenny, jenž ve finále porazil francouzského cyklistu Gregory Baugeho. Třetí místo obsadil australský závodník Shane Perkins.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u cyklistických závodů na letošních olympijských hrách v Riu. Po silničních závodech se pozornost cyklistických fanoušků přesouvá na ovál, od 21 hodin je na stadionu Rio Olympic Velodrome na programu čtvrtfinále mužského sprintu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:00.