OH - Lukostřelba - Jednotlivci - ČF, SF a F (muži) -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   07:45

Jednotlivci - ČF, SF a F (muži)

07:45 Čtvrtfinále a semifinále - muži

09:30 O medaile (Finále) - muži
TUR 1. M. Gazoz
ITA 2. M. Nespoli
JPN 3. T. Furukawa

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.

8. Li Ťia-lun (CHN)
Turecko má historicky první olympijskou medaili v lukostřelbě, a to hned zlatou. Zasloužil se o ni Mete Gazoz, jenž na dnešní den nejlépe seřídil mířidla a zaslouženě si došel pro triumf. Už ve čtvrtfinále se postaral o senzaci, když vyřadil největšího favorita na zlato, Američana Bradyho Elissona. V semifinále nedal šanci ani Japonci Takaharu Furukawovi, načež ve finále svedl velkou bitvu s Italem Maurem Nespolim, kterou rozhodl až pátý set a v něm uspěl Turek, když využil zaváhání soupeře v podobě trefené osmičky, zatímco Gazoz zapsal celkový nástřel 29 (10,9,9).

V souboji poražených semifinalistů se o bronz utkali Takaharu Furukawa a Tang Chih-Chun, domácí Japonec zvítězil poměrně hladce 7:3.
Fin'
Olympijským šampiónem je Mete Gazoz z Turecka! V rozhodujícím dějství trefil dvě desítky a jednu devítku, zatímco Nespoli si výrazně zavařil osmičkou hned na úvod, jeho soupeř mu pak nedovolil ještě zabojovat.
Fin'
Situace se opakovala! Nespoli musel trefit desítku, ale tentokráte uspěl! Finále nemohlo být vyrovnanější! Buď rozhodne čtvrtý set, v případě vyrovnaného součtu v něm půjdou lukostřelci do tiebreaku.
Fin'
Skóre je vyrovnané! Oba hráči si neodpustili jednu osmičku a byl to Nespoli, kdo musel trefit desítku pro srovnání skóre. Ale trefil devítku, takže je to 3:3.
Fin'
Druhý set končí vyrovnaným výsledkem, oba zapsali shodně 28 bodů. K jedné desítce přidali dvě devítky. Skóre je tak 3:1 pro Itala.
Fin'
Lépe začíná Ital Nespoli! A to poměrně výrazně, když ke dvěma desítkám přidal jednu devítku. To Turek měl kromě dvou devítek ještě osmičku.
Fin'
Zbývá vyřešit poslední otázka, kdo si vystřílí zlato? Bude to Mauro Nespoli, nebo Mete Gazoz?
Bronz'
Držitelem bronzu se stává Takaharu Furukawa! Pro srovnání skóre soupeře potřeboval zasáhnout třetím šípem desítku. Domácí reprezentant udržel nervy na uzdě a požadovaný počet zasáhl, byť těsně.
Bronz'
Takaharu Furukawa je jediný bod od bronzové medaile! Dvěma desítkami dostal soka pod tlak, ten k devatenáctce přidal devítku. Devítku pak trefil i Japonec, který se ujal vedení 5:3.
Bronz'
V souboji o bronz je k vidění obrovská bitva. I do třetice měli lukostřelci po dvou šípech stejný součet osmnácti bodů. Ten zůstal i po zasažené devítce z obou stran, oba tak získávají po bodu.
Bronz'
Vyrovnáno! Stejná situace jako v prvním setu, akorát s opačným výsledkem. Zatímco reprezentant Tchaj-pej zasáhl desítku, tak Japonec pouze osmičku.
Bronz'
Hodně dramatická první sada. Po dvou výstřelech měli oba lukostřelci po osmnácti bodech. Zatímco Tang Chih-Chun tím třetím trefil desítku, tak Furukawa desítku a bere tak první dva body pro sebe.
Bronz'
Proběhlo uvítání lukostřelců usilujících o bronzovou medaili. Zaujmout místa a jde se na věc.
Souboj o bronz začne v 9:30.
Finále

Mauro Nespoli (TUR) – Mete Gazoz (TUR)

O 3. místo

Tang Chih-Chun (TPE) – Takaharu Furukawa (JPN)
Výsledky semifinálových duelů

Tang Chih-Chun (TPE) – Mauro Nespoli (ITA) 2:6
Mete Gazoz (TUR) – Takaharu Furukawa (JPN) 7:3
2/2'
Mete Gazoz je historicky prvním Turkem s olympijskou medailí z lukostřelby! Znovu potřeboval zasáhnout posledním pokusem devítku, což se mu tentokráte podařilo dokonale, neboť poslal šíp rovnou do desítky.
2/2'
Mete Gazoz byl jeden šíp od vítězství, potřeboval trefit devítku. Podlehl však tlaku a těsně zasáhl jenom osmičku. Furukawa snižuje na 3:5.
2/2'
Tak pozor! Rozhodčí po bližší kontrole vystřeleného tureckého šípu přehodnotili trefenou hodnotu, z osmičky je devítka! A to je i velký zásah do skóre, protože Furukawa místo snížení na 2:4 prohrává 1:5.
2/2'
Souboj pokračuje! Japonec skutečně zabral a nástřelu 29 bodů Gazoz nedokázal konkurovat, byl o jeden bod horší.
2/2'
Turecký reprezentant je jeden vyhraný set od vítězství. Před třetím šípem musel trefit desítku, což se mu podařilo s velkým přehledem. Furukawa musí přidat.
2/2'
První set nebyl ideální ani z jedné strany. Přece jej ho ale zvládl o něco lépe Gazoz, který zapsal 27 bodů, Japonec byl ještě o dva body horší.
2/2'
Druhý semifinálový souboj mezi Metem Gazozem a Takaharu Furukawou začne za pár chvil.
1/2'
Mauro Nespoli je ve finále a má jistou medaili! Ital potřeboval pro vítězství poslat poslední šíp alespoň do devítky a přesně tento cíl splnil. Tang Chih-Chun zabojuje alespoň o bronz.
1/2'
Velké nervy museli oba lukostřelci prožívat, když bylo skóre po dvou výstřelech ve třetím setu 18:18. Zatímco Chih-Chun přidal třetí devítku, tak Nespoli trefil desítku a vede tak 4:2!
1/2'
Fantastická třicítka v podání reprezentanta Tchaj-pej. Ten po prvním setu seřídil mířidla a srovnal na 2:2.
1/2'
První dva body míří za italským favoritem. Nespoli trefil dvě desítky, přičemž tou druhou trefil kameru umístěnou rovnou ve středu terče. Přidal i jednu devítky, ty trefil tři.
1/2'
Oba lukostřelci už se chystají, první semifinále za pár okamžiků začne.
První semifinále odstartuje v 8:45.
Semifinálové duely

Tang Chih-Chun (TPE) – Mauro Nespoli (ITA)
Mete Gazoz (TUR) – Takaharu Furukawa (JPN)
Výsledky čtvrtfinálových duelů

Tang Chih-Chun (TPE) – Kim Woojin (KOR) 6:4
Florian Unruh (GER) – Mauro Nespoli (ITA) 4:6
Mete Gazoz (TUR) – Brady Elisson (USA) 7:3
Takaharu Furukawa (JPN) – Li Ťia-lun (CHN) 6:0
4/4'
Je hotovo. Poslední čtvrtfinále mělo hladký průběh, japonský lukostřelec Takaharu Furukawa přejel svého čínského konkurenta Li Ťia-luna 6:0. Všechny tři sety skončily stejným výsledkem 29:26.
4/4'
Poslední čtvrtfinále se zatím vyvíjí jednoznačným soubojem. Číňan zopakoval 26 bodů a také Japonec měl stejný nástřel jako v prvním setu, zásluhou dalších 29 bodů vede už 4:0.
4/4'
První set si podmanil Japonec Furukawa. Ke dvěma desítkám přidal desítku, zatímco jeho čínský protivník začal pomaleji, nástřelem průměrných 26 bodů.
4/4'
Začíná čtvrté čtvrtfinále mezi Furukawou a Ťia-lunem.
3/4'
Další obrovský šok! Po Kimovi totiž vypadává další obrovský favorit Brady Elisson! Vypadl na šípech Turka Meteho Gazoze, jenž v posledním setu korunoval svůj parádní výkon třemi desítkami, zatímco Elisson trefil jednu devítku. I třicítka by jej ovšem vzhledem ke stavu utkání poslala ze hry.
3/4'
Brady Elisson není ve vůbec dobrém rozpoložení. Po dvou osmičkách sice trefil desítku, jenže Gazoz zasáhl shodně třikrát devítku. Vede tak 5:3 a je blízko senzačnímu postupu!
3/4'
Turecký lukostřelec byl ohromně blízko odskočení do náskoku 5:1, pokud by však trefil devítku. I devítku by určitě bral alespoň na srovnání, jenže tlak neustál a trefil osmičku, takže Elisson vyrovnal stav na sety na 3:3.
3/4'
Mete Gazoz je zase o krok blíže postupu. Oba lukostřelci zaznamenali ve druhém stu shodný součet 28 bodů, Turek tedy vede 3:1.
3/4'
První dva body putují překvapivě na stranu Turka. Tomu stačili i tři devítky, neboť jeho americký soupeř začal vlažněji a ke dvěma devítkám přidal ještě osmičku.
3/4'
Na řadu přichází třetí čtvrtfinále, a to mezi Turkem Metem Gazozem a po vypadnutí Jihokorejce Kima největším favoritem na zlato, Američanem Bradym Elissonem.
2/4'
Florian Unruh začal fantasticky, když trefil dvě desítky, ježe pak selhal a šíp poslal do sedmičky. Nespolimu po dvou devítkách stačilo stejné číslo k potřebnému zisku pátého setu. Devítku zasáhl i napotřetí a může se radovat z postupu do semifinále.
2/4'
Dramatická čtvrtá sada! Za stavu 18:18 trefil Nespoli desítku a čekal na odpověď soka. Ten neustál tíhu okamžiku, dal osmičku, a proto se dostává do ztráty 3:5. Italovi v následujícím setu stačí k postupu i vyrovnat součet konkurenta.
2/4'
Vyrovnáno! Fantastický nástřel Nespoliho hodnoty 29 bodů. Unruh vystřelil také dva skvělé terče, potopila jej ovšem osmička trefená prvním pokusem v setu.
2/4'
Ve čtvrtfinále už si Nespoli sedmičky nemůže dovolit. Pak k ní sice přidal desítku a devítku, nicméně mu to nebylo nic platné, protože Unruh začal dvěma desítkami a vítězství ve druhé sadě pojistil devítkou. Německý lukostřelec vede 3:1.
2/4'
I druhé čtvrtfinále naznačuje, že by mohlo být vyrovnané a mohla by rozhodovat malá zaváhání. Ital byl blízko zisku prvního setu, jenže jeho německý konkurent třetím šípem trefil desítku a vyrovnal tak soupeřův součet 28.
2/4'
Za malý moment začne druhé čtvrtfinále mezi Němcem Florianem Unruhem a Italem Maurem Nespolim.
1/4'
Senzace dokonána! Velký favorit nejen na medaili, ale i na zlato Kim Woojin končí ve čtvrtfinále! Tang Chih-Chun si v posledním pátém setu vytvořil takový náskok, že i osmička mu stačila na vítězství, a právě tu trefil. Jižní Korea nejenže bude bez zlata, ale i bez medaile!
1/4'
Kim Woojin trefil osmičku, zatímco jeho soupeř desítku! Obrovský favorit je ve velkých problémech!
1/4'
Čtvrtý set a další drama. Stejně jako před malou chvílí potřeboval Tang Chih-Chun trefit pro zremizování stavu desítku, což se podařilo! Stav je tedy srovnaný 4:4 a vítěz následujícího setu postoupí do semifinále. V případě, že znovu dojde ke shodnému skóre, uvidíme tiebreak.
1/4'
Pokud chtěl Tang Chih-Chun pomýšlet alespoň na srovnání soupeřova stavu, musel třetí šíp poslat do desítku. Ale protože trefil devítku, tak protivníkovi dovolil srovnat na 3:3.
1/4'
Fantastický výkon reprezentanta Tchaj-pej! Ke dvěma desítkám přidal třetím výstřelem devítku, zatímco Jihokorejec začal osmičkou, pokračoval devítkou a až třetím pokusem trefil desítku. Favorit tak prohrává 1:3.
1/4'
V každém setu se střílí tři rány. První set nabídl velmi zajímavou podívanou. Oba začali desítkou, pak přidali dvě devítky. Body se tak dělí.
1/4'
Obrovským soubojem prvního čtvrtfinále je jihokorejský lukostřelec Kim Woojin. Jeho soupeřem je Tang Chih-Chun z Tchaj-pej.
Čtvrtfinálové souboje začaly.
V souboji o zlato se očekává bitva hlavně mezi dvěma muži, a sice Jihokorejcem Kim Woojinem a Američanem Bradym Elissonem. Oba zatím procházejí soutěží bez většího zaváhání a bylo by překvapením, pokud by právě jeden z nich nakonec nebral zlato. Ale šanci na prvenství pochopitelně mohou živit všichni, neboť každý zápas začíná od stavu 0:0. Klidně i Ital Nespoli nebo Číňan Li Ťia-lun, s nimiž se počítá do bitvy „pouze“ o bronz.
Čtvrtfinálové duely

Tang Chih-Chun (TPE) – Kim Woojin (KOR)
Florian Unruh (GER) – Mauro Nespoli (ITA)
Mete Gazoz (TUR) – Brady Elisson (USA)
Takaharu Furukawa (JPN) – Li Ťia-lun (CHN)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné sobotní ráno. Vítám vás při sledování lukostřelby mužů, v níž se dnes rozhodne o medailistech. Ještě předtím se ale musí odehrát čtvrtfinálové a semifinálové souboje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 07:45.