OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   12:00

Austrálie – Belgie

12:00 Austrálie - Belgie (Finále) 1:2sn - muži
BEL 1. . Belgie
AUS 2. . Austrálie
IND 3. . Indie

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Červené karty: 0 – 0
Dnešní nesmírně dramatická bitva o zlato je u konce! Úvodní poločas spíše probíhal v opatrnějším duchu a oba výběry se složitě dostávaly do zakončení. Belgie šla do vedení krátce po začátku druhého poločasu, ovšem houževnatí Australané odpověděli v úvodu závěrečné čtvrtiny. Nervy drásající penaltový rozstřel nakonec zvládli Belgičané v nejtěsnějším poměru 3:2, když z trestného úderu skóroval hrdina Hendrickx. Mužská reprezentace Belgie tak získává zlaté medaile vůbec poprvé ve své historii, naopak Australané o kousek nezopakovali triumf z roku 2004.
Zápas právě skončil.
K němu se tentokráte postavil Blake Govers a na Vanasche nevyzrál, Belgičané se tak poprvé ve své historii stávají vítězi olympijských her!

2:3
Ale pozor! Austrálie si ještě vyžádala video a to jí dalo za pravdu, jelikož zákrok Vanasche nebyl úplně čistý! Nájezd se tak bude opakovat!
A to se jí nepovedlo! Jacob Thomas Whetton totiž nevyzrál na Vanasche!

2:3
K němu se postavil tradiční exekutor Hendrickx a s přehledem ho proměňuje, Austrálie teď musí skórovat!

2:3
Wegnez sice nepřekonal Chartera, ten ho ale fauloval a Belgie se může dostat do vedení z trestného úderu!
Ve čtvrté sérii neuspěl za Austrálii Simmonds!

2:2
Austrálie opět srovnává zásluhou Tima Branda, naopak Belgie je poprvé neúspěšná, jelikož na Chartera si nepřišel Denayer. Čeká nás tak nesmírné drama!

2:2
Za Austrálii to teď udělal skvěle Ogilvie a z mírného úhlu rozvlnil síť, ale poté byl úspěšný i De Sloover a Belgičané tak stále mají navrch jeden gól.

1:2
Jako první začal Govers a brankáře Vanasche nepřekonal, naopak za Belgičany se po chytré otočce dokázal prosadit jediný dnešní belgický střelec Florent van Aubel!

0:1
Samostatné nájezdy začínají.
Základní hrací doba nerozhodla, o zlatých medailistech proto rozhodnou až samostatné nájezdy!
60'
4. čtvrtina právě skončila.
60'
Jejich výzva je ale neúspěšná a o vítězi tak rozhodnou až samostatné nájezdy!
60'
Čtyři vteřiny před koncem jde vůbec poprvé do hry video, Australané se totiž dožadují odpískání trestného rohu!
60'
Probíhá poslední minuta základní hrací doby a je téměř jasně, že se v ní už nerozhodne.
59'
Základní hrací doba se vskutku chýlí ke svému konci a vypadá to, že o vítězi rozhodnou až nájezdy.
58'
Mírný outsider momentálně tlačí, jeho nadějnou akci však brilantně zastavuje vracející se Dohmen!
57'
Austrálie opět přešla do rychlého útoku, ale vzápětí byla zastavena.
56'
O překvapivou střelu se teď postaral Ogilvie, avšak pozorného Vanasche nepřekonal.
55'
Belgie je teď přeci jen lepší a má navrch, jenže do zakončení se ne a ne dostat!
54'
Základní hrací doba spěje ke svému cíli a oba celky začínají taktizovat.
53'
K dobré střele se dostal Denayer, avšak na brankáře Chartera si nepřišel!
52'
A teď mají šanci, jelikož budou zahrávat svůj druhý trestný roh v tomto zápase!
51'
Belgičané se ještě snaží rozhodnout v základní hrací době a tlačí se do útoku.
50'
Austrálie ale pozorně brání a protivníka k ničemu nepouští.
49'
Belgičané stále krouží kolem defenzívy soupeře a snaží se něco vymyslet.
48'
Austrálie se však vzápětí dostává do mírných problémů, jelikož Beale vidí zelenou kartu a půjde si odpočinout na dvě minuty!
47'
Austrálie právě vstřelila branku!

No a vítězové z roku 2004 zaslouženě srovnávají stav! Po výborné práci Zalewskiho se dostal ke střele JOSEPH TOM WICKHAM a nadvakrát z velké výšky překonává brankáře Vanasche – 1:1!
47'
Belgičané samozřejmě nikam nespěchají a snaží se držet balónek.
46'
Australané přečkali úvodní nápor soupeře a plynule přešli do útoku.
46'
4. čtvrtina právě začala.
Na začátku třetího dějství se Belgičané dostali do vedení, pak ale polevili a Australané měli několik možností, jak srovnat stav. To se jim však nepovedlo a do poslední čtvrtiny proto vstupují s jednobrankovým mankem.
45'
3. čtvrtina právě skončila.
45'
Do konce třetí části chybí zhruba půl minuty a Belgičané stále těsně vedou.
44'
Belgičané se vrací do hry, v posledních pár minutách ale zažívali pořádně horké chvilky.
43'
Austrálie ale vzápětí opět tlačí a za každou cenu se snaží srovnat stav.
42'
Belgičané až nyní uklidňují hru a mohou si na chvíli vydechnout.
41'
No a nyní se vytáhl brankář Vanasch! Po trestném rohu se totiž dostal ke střele Hayward, nicméně belgický strážce parádně zasahuje a odvrací vyrovnání! Tohle může být pro zemi Beneluxu nesmírně důležité!
40'
Australané zvyšují tlak a nyní budou zahrávat svůj první trestný roh!
39'
Australané přeci jen našli mezírku v defenzívě protivníka a měli blízko ke srovnání stavu! Nejaktivnější hráč Austrálie Zalewski totiž okamžitě vypálil a orazítkoval bližší tyčku!
38'
Hra se opět přesunula na australskou polovinu, nyní spíše sledujeme opatrnější pasáž.
37'
Belgičané se ujali míčku a bez potíží kombinují na vlastní polovině.
36'
Australané se samozřejmě nevzdávají, momentálně ale neví kudy kam.
35'
Teď navíc mohli inkasovat podruhé, avšak střelu De Kerpela brilantně likviduje Charter a ještě drží svůj výběr ve hře o zlato!
34'
Naopak Australané jsou hodně opaření a v ofenzívě jim to vůbec nefunguje.
33'
Belgičany tento moment hodně uklidnil a nikam nespěchají. V tuto chvíli kombinují na vlastní polovině.
32'
Belgie právě vstřelila branku!

A teď už se mírný favorit přeci jen dostává do vedení! Po krásné přihrávce před branku stanul sám před gólmanem Charterem osamocený FLORENT VAN AUBEL, a i když napoprvé neuspěl, tak s dorážkou si už věděl rady a rozvlnil síť – 0:1!
31'
I do této čtvrtiny vstupují Belgičané o něco aktivněji.
31'
3. čtvrtina právě začala.
Vše už je nachystáno na začátek druhého poločasu, který tak za malý okamžik započne.
Nepříliš zajímavý první poločas je za námi, finalisté odcházejí do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu. Zhruba pět minut před koncem první půle zahrávali Belgičané trestný roh, nicméně Hendrick ho neproměnil. Druhý poločas začne přibližně ve 12:44.
30'
2. čtvrtina právě skončila.
30'
Dockie se ještě v zápase dožadoval dalšího trestného rohu, ale polský rozhodčí Grochal je neoblomný.
29'
První poločas se pomalu a jistě chýlí ke svému konci, u míčku jsou nyní Belgičané.
28'
Po předchozím vzrušení se hra opět uklidnila a Australané nyní kombinují na vlastní polovině!
27'
Australané se ale otřepali z předchozího tlaku a nyní krouží kolem belgické defenzívy!
26'
Belgičané ale trestný roh nevyužili! Tradiční exekutor Hendrickx totiž pálí nepřesně!
25'
Po střele Dohmena dobře zasáhl Vanasch a poté nešťastně zahrál nohou Beltz! Belgie tak bude mít k dispozici úvodní trestný roh!
24'
Austrálii se tentokráte povedla rozehrávka, avšak poté o míček přišla. Úvodní poločas je nesmírně, ale nesmírně opatrný.
23'
Belgičané opět v klidu kombinují na vlastní polovině.
22'
Až v tuto chvíli skvěle pálil Kina a gólman Charter předvedl fenomenální zákrok holí, v tomto zápase zatím drží Austrálii nad vodou!
21'
Belgičané se znovu snažili přejít do rychlého brejku, jenomže do zakončení se znovu nedostali.
20'
Máme za sebou už úvodní třetinu tohoto utkání a vyložené šance byly k vidění na obou stranách, nicméně na první branku finálového duelu stále čekáme.
19'
Austrálie znovu uklidňuje hru a nikam nespěchá, hra stále velmi rychle plyne.
18'
Belgičané jsou povzbuzeni předchozím průběhem a mají evidentně navrch, nicméně Australané výborně brání.
17'
Teď navíc mohli jít do důležitého vedení, ale tvrdou ránu Charliera brilantně likviduje brankář Charter!
16'
Belgičané vstupují i do tohoto dějství aktivněji a snaží se dostat do útoku.
16'
2. čtvrtina právě začala.
Úvodní čtvrtina podle předpokladů nepřinesla strhující tempo, zatím sledujeme bezgólovou taktickou bitvu.
15'
1. čtvrtina právě skončila.
15'
Austrálie dohrává úvodní čtvrtinu na útočné polovině.
14'
Chytrou střelou z úhlu se pokusil překvapit Wickham, ale Vanasch si svou bližší tyčku s přehledem pohlídal.
13'
Zápas teď přeci jen nabírá na obrátkách, Australané se ale v území Belgie nezdrželi příliš dlouho.
12'
Nyní registrujeme velkou šanci také na opačné straně, jelikož ránu Kiny z mírného úhlu výborně likviduje svou pravou nohou pozorný Charter!
11'
Austrálie se teď mohla dostat z ničeho nic do vedení, avšak po střele ze střední distance výborně zasahuje brankář Vanasch!
10'
Van Aubel se neprosadil, Australané proto pokračují v postupném útoku.
9'
Australanům nyní nevyšla rozehrávka na vlastní polovině a přicházejí o máček, ani jeden výběr zatím nemá výraznou převahu.
8'
Vůbec prvního nedovoleného zákroku v tomto zápase se dopustil Zalewski a Belgičané budou rozehrávat z půlící čáry.
7'
Australané vůbec nikam nespěchají a stále kombinují na vlastní polovině, ani v tuto chvíli ještě nebyla hra přerušena.
6'
Protinožci se teď dokonce dostali ke střele, ovšem ta byla zblokována a balónek má v držení gólman Vanasch.
5'
Až doposud se hraje bez jakéhokoliv přerušení, Austrálie má míček v držení a krouží kolem dobře zformované defenzívy protivníka.
4'
Teprve až teď se Austrálie dostává k míčku, podle očekávání sledujeme urputnou taktickou bitvu.
3'
První větší šanci tohoto duelu si vytvořil Dockier, nicméně jeho dobrou ránu skvěle likviduje gólman Charter!
2'
Nyní se dokonce dostal ke střele Kina, avšak míří těsně vedle australské branky.
1'
Belgičané se hned v úvodu zápasu tlačí na útočnou polovinu a snaží se Australany zaskočit.
1'
1. čtvrtina právě začala.

Austrálie: Charter – Dawson, Ockenden (C), Simmonds, Hayward – Whetton, Zalewski, Ogilvie, Beale – Wickham, Brand

Náhradníci: Howard, Sharp, Beltz, Martin, Govers

Belgie: Vanasch – van Doren, Boccard, de Sloover, Luypaert – Denayer (C), Kina, Wegnez – van Aubel, Dockier, de Kerpel

Náhradníci: Dohmen, Charlier, Hendrickx, Briels, Gougnard

Rozhodčí: Grochal (POL) – Van Bunge (NED)
Oba výběry se už nacházejí na hrací ploše a čekají je státní hymny.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Australané se už jednou radovali ze zlatých medailí a to v Aténách roku 2004, naopak Belgie by zvítězila na OH vůbec poprvé. Oba dva výběry se spolu naposledy utkaly v ledu uplynulého roku a úspěch slavila země Beneluxu (4:2).
Protinožci se v roce 2016 probojovali do čtvrtfinále a podlehli Nizozemsku celkem jasně v poměru 0:4. Letos však ovládli svou skupinu A se čtyřmi výhrami a jedinou remízou, mezi osmičkou nejlepších oplatili Nizozemsku pět let starou porážku a uspěli v penaltovém rozstřelu. V semifinále pak přehráli Německo (3:1). Belgičané byli první ve skupině B se shodným počtem 13 bodů, ve čtvrtfinále porazili Španělsko (3:1) a v semifinále historicky nejúspěšnější zemi Indii (5:2).
Turnaj pozemních hokejistů spěje ke svému cíli, v tuto chvíli zbývá rozřešit už jen medailovou hádanku. Do finálové zápasu se znovu probojovali Belgičané, kteří před pěti lety na brazilské půdě taktéž svedli boj o zlatou medaili a byli neúspěšní, jelikož podlehli Argentině po výsledku 2:4. Poslední mistři světa tak rozhodně mají obrovskou motivaci napodruhé uspět a budou přeci jen plnit úlohu mírných favoritů proti Australanům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.