OH - Pozemní hokej (ženy) - Irsko - Indie -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   05:45

Irsko - Indie

To je ode mě vše. U dalších zápasů z Olympijských her se těším na shledanou!
Indie nakonec svoji aktivitu přetavila ve vítězství poté, co se tři minuty před koncem trefila Navneet Kaurová. Irky jsou velice zklamané, ihned po zápase jsme je mohli vidět s obličeji v dlaních. Na indické straně pak panuje euforie, jelikož hráčky vědí, že se tímto vítězstvím vrátily do bojů o postup do další fáze turnaje. Irky sice zůstávají na čtvrté pozici, avšak další zápas proti Velké Británii musejí bezpodmínečně vyhrát, pokud se nechtějí ohlížet na výsledek svých dnešních soupeřek.
Konec Zápasu.
15'
Půlminuta do konce, Indky jsou na míčku. Tohle už bude pro irské hráčky nesmírně těžké.
15'
Pukhrambamová opět zasažena, tentokráte Watkinsovou. Opět se ale zvedla a bude pokračovat.
14'
Indky se vydaly vstříc prázdné brance, irská obrana se ale na poslední chvíli vrátila, čímž si udržela naděje na vyrovnání.
14'
Na zemi se po ráně jedné z irských hráček ocitla s bolestivou grimasou Pukhrambamová. Zdá se ale, že je v pořádku.
13'
Irky odvolávají McFerranovou a budou se snažit útočit s jednou hráčkou v poli navíc!
12'
Indie právě vstřelila branku!

Máme tady první branku zápasu, která může být zároveň rozhodující! Po fantastické přihrávce Rani do předbrankového prostoru zakončila do poloprázdné branky NAVNEET KAUROVÁ. McFerranová se snažila přesunout, avšak toto nemohla stihnout.
11'
Dukeová celkem jednoduše přišla o míček, avšak její spoluhráči získaly míček zpět.
10'
Savita předvedla dva výborné zákroky. Jako poslední si na indické brankářce vylámala zuby z bezprostřední blízkosti O'Flanaganová.
9'
Volný úder Irek rozehrála selfpassem Watkinsová. Následný útok byl ovšem zavčasu zastaven.
8'
Indky kombinovaly na vlastní polovině, načež se vydala na zteč Deviová. Irská obrana zareagovala včas.
7'
Lalremsiami střílela z pravé strany, její pokus ovšem zamířil mimo branku.
5'
Deset minut do konce poslední čtvrtiny a zatím jsme neviděli jedinou branku. Nyní se to snažila změnit na jedné straně Matthewsová a na druhé straně Lalremsiami. Ani jedné se ovšem nezadařilo.
4'
Přihrávka Deviové před branku našla pouze hokejku Matthewsové. Ta odehrála míček do bezpečí.
3'
Teteová už je na hrací ploše.
3'
Útok irských hráček neměl úspěšný konec. Indky mají opět míček ve své moci.
2'
Indky se ovšem dostaly na polovinu svých soupeřek, kde chvíli kombinovaly, aby ušetřily čas.
1'
Zelená karta pro Teteovou. Tohle může být klíčový moment zápasu.
1'
Indky se ihned vrhly do útoku, nicméně Deviové utekl míček do zámezí.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Třetí čtvrtina se nesla v podobném duchu, jako dvě předchozí. Herní vyrovnanost, avšak velké šance na straně Indie. Největší z nich měla Lalremsiami, která si ovšem nepřišla na McFerranovou. Stav je tedy stále bezbrankový.
Konec třetí čtvrtiny.
15'
Indkám chvíli rozehrávka trvala. Přihrávku ovšem irské hráčky zachytily a dopředu se snažila dostat Torransová. Její průnik ovšem neslavil úspěch.
14'
Pokus Ticeové z velké dálky končí vedle Savitiny branky.
13'
Dobrý zákrok musela předvést také Savita proti průniku Hawkinsové. Následně se dobředu hnala i Torransová, avšak indická obrana jí o míček obrala.
12'
Jejich snažení ovšem přerušil hvizd rozhodčích. Irské hráčky si tak mohou oddechnout.
11'
Indky se drží na hranici čárkovaného kruhu a snaží se vymyslet nejlepší cestu do předbrankového prostoru.
10'
Katariyaová si naběhla až na hranici levého kruhu, odkud vypálila. Rozhodčí následně přisoudila Indii trestný roh, ze kterého přišla další rána jedné z indických hráček. McFerranová opět musela zasahovat.
9'
Dobrá rána Navneet Kaurové, kterou však zastavil ještě lepší zákrok brankářky McFerranové.
8'
Další volný úder pro rozehrávala Dukeová. Míček se následně dostal až před branku, avšak žádná z irských hráček se k zakončení nedostala.
6'
Ekkaová se provinila proti pravidlům, a umožnila tak Irkám volný úder.
5'
Lalremsiami měla další obrovskou příležitost po samostatném úniku. McFerranová ovšem předvedla další fantastický zákrok!
4'
Trestný roh pro irské hráčky nedopadl podle představ, Indky se hned vrhly do protiútoku. Ten ovšem po nepřesné přihrávce nedopadl dobře.
3'
Pokus Holdenové byl zablokován, avšák následně zahrála nohou Guirjt Kaurová. Trestný roh pro Irsko.
2'
Irky zatím drží míček na své polovině a snaží se rozehrát.
1'
Stejný prohřešek znamenal třetí trestný roh v řade. Z něj se ovšem Indky neprosadily, McFerranová poslala míček do bezpečí.
1'
Další trestný roh. Tentokráte nohou zahrála Hawkshawová.
1'
Bylo to velice těsné, míček skončil po ráně Navneet Kaurové jen několik centimetrů od pravé tyče. Střelu tečovala Matthewsová, která si musela opravdu oddychnout.
1'
Indky budou hned zkraje třetí čvrtiny zahrávat trestný roh. Nohou zahrála Matthewsová.
Začátek třetí čtvrtiny.
Ve druhé čtvrtině jsme se dočkali vyrovnanější hry, avšak Indky měly vyšší počet velkých gólových příležitostí. Jediným důvodem, jenž drží prozatimní bezgólový stav, je vynikající výkon brankářky McFerranové, která Irky podržela zejména v závěru při pěti trestných rozích v řadě. Nyní následuje delší přestávka.
Konec druhé čtvrtiny.
15'
Z levé strany pálila Navneet Kaurová. Její rána skončila na tyči!
15'
Fantastické zákroky McFerranové drží bezgólový stav! Irky se ale musí bránit pátému trstnému rohu v řadě.
15'
A počtvrté. Tentokráte zahrála nohou Torransová.
15'
Trestný roh do třetice.po zásahu těla jedné z Irek.
14'
Ekkaová střílela z dobré pozice. McFerranová srazila míček poze na nohu jedné ze svých spoluhráček. Další trestný roh pro Indii.
14'
Trestný roh pro Indii po irském zásahu nohou.
14'
Dalyová přihrála do nadějné pozice O'Flanaganové. Té ovšem na poslední chvíli míček přeskočil, a tak její rána neměla potřebnou razanci, ani směr.
13'
McFerranová nepřipustila žádné nebezpečí před svoji brankou a úderným kopem poslala míček do bezpečí.
12'
Nyní se střelu McLoughlinové snažila usměrnit do branky Carollová, avšak její teč nakonec skončila těsně vedle levé tyče.
11'
McLoughlinová tečovala střelu jedné ze svých spoluhráček pouze nad branku Savity.
10'
Trestný roh se bude opakovat, jedna z Indek vyběhla rychleji, než měla.
10'
Faul byl potvrzen, Irky budou zahrávat trestný roh.
10'
Tentokráte zleva přihrávala před branku Hawkshawová. Rozhodčí nyní řeší, zdali při obranném zákroku faulovala Deviová.
9'
Přihrávka Watkinsové na O'Flanaganovou byla zastavena indickou obranou.
8'
Volný úder Irek rozehrála selfpassem Dukeová.
7'
McFerranová teď musela vyběhnout proti Lalremsiami, která na ní běžela úplně sama. Svůj zákrok zvládla bravůrně!
5'
Akce Indek sice byla zastavena, avšak pouze za cenu nedovoleného zákroku. Následovat bude volný úder.
4'
Monika si s míčkem chvíli hrála v levém rohu, avšak pomoci spoluhráček se nedočkala. Irská obrana poté zapracovala tak, jak by měla.
3'
Zajímavá střela Holdenové, kterou výborným zákrokem vyrazila Savita.
3'
Guijrt Kaurová se dostala do tlaku v rohu hřiště, což způsobilo její chybnou rozehrávku. Následně zahrála nohou Monika, a tak mají Irky možnost trestného rohu.
2'
Střela Carrolové z plného kruhu byla zastavena indickou obranou. Následně se Irky pokusily o další útok, avšak míček skončil vedle branky Savity.
1'
Torransová se pokusila o rychlé založení útoku, nicméně její přihrávka nebyla přesná a míček končí v zámezí.
Začátek druhé čtvrtiny.
Máme za sebou úvodní čtvrtinu zápasu mezi Irskem a Indií. Indky jsou prozatím aktivnějším výběrem s větším počtem příležitostí, avšak i irské hráčky měly několik zajímavých příležitostí. Uvidíme, zdali se ve druhé čtvrtině dočkáme i nějaké branky.
Konec první čtvrtiny.
15'
Místo velké šance Indie po trestném rohu přišel rychlý protiútok. Indická obrana jej na poslední chvíli zastavila, nicméně je to pro hráčky důrazné varování, aby nenechaly zadní vrátka až moc otevřená.
14'
Stejná situace, stejný výsledek. Další trestný roh, tentokráte po zásahu Mullanové.
14'
Zásah nohy Dalyové znamená další trestný roh pro Indii.
13'
Tentokráte Monika našla na pravé straně volnou Nehaovou, jež posílala střílenou přihrávku před branku. Na poslední chvíli zasáhla brankářka McFerranová.
12'
Do další útočné akce se hnala Monika, avšak její snaží zastavil faul jedné z Irek.
11'
Výborný obranný zákrok Watkinsové alespoň na chvíli zastavil útočný nápor indických hráček.
11'
Guirjt Kaurová to zkoušela zpoza plného kruhu, avšak její rána nakonec skončila mimo.
10'
Rozehrávka trestného rohu byla jednou z těch pomalejších. Hráčky Indie si ji ovšem budou moci zopakovat.
10'
Indky šly teď ve čtyřech proti dvěma Irkám, nakonec z toho bude další trestný roh.
9'
Rána po trestném rohu z hokejky Guirt Kaurové skončila nad brankou.
8'
Šance po fantastickém sprintu Teteové. Míček skončil jen těsně vedle irské branky. Následovat bude trestný roh pro Indii.
7'
Dalyová se chvíli hádala se svojí protihráčkou o to, kdo bude rozehrávat poté, co míček skončil v zámezí. Sudí nakonec přiřknul rozehrávku Indce.
6'
Tentokráte se ovšem budou muset bránit. Monika obdržela zelenou kartu.
5'
Indky jsou zatím v první pětiminutovce aktivnější. Sice jejich další střela skončila mimo branku, avšak v útočném snažení nepolevují.
4'
Toto zakončení se Navneet Kaurové opravdu nepodařilo. Míček netrefila ideálně a její střela se pouze doplazila k brankářce McFerranové.
3'
Útok irských hráček skončil nepovedenou přihrávkou, jež skončila až za brankou Navjot Kaurové.
2'
Navneet Kaurové v rozhodujícím momentu přeskočil míček hokejku, načež skončil v zámezí.
1'
Úvodní útočnou akci Irek zastavil hvizd rozhodčích. Následně se Indky vydaly do protiútoku, avšak finální přihrávka před branku něměla potřebné parametry.
Utkání právě začalo, úvodní rozehrávku měly na starosti Irky, které nastupují v černých dresech. Indky hrají v bílém.
Přichází oficiální nástup, uslyšíme hymny obou týmů. Start zápasu se nakonec prodloužil o hodinu.
Konečně máme záběry přímo ze hřiště, kde se hráčky zatím rozcvičují. Zanedlouho tak snad opravdu začneme.
Zápas opravdu nezačne včas, tedy ve 4:45. Čeká se nejspíše na skončení utkání mezi Jihoafričankami a Němkami, které se hraje na stejném hřišti.
Podle oficiálních údajů to zatím vypadá, že začátek zápasu bude posunut. Uvidíme, jak se situace vyvine.

Irsko: McFerranová – Watkinsová, Mtthewsová, Torransová, Dalyová, Uptonová, McLoughlinová, Dukeová, Mullanová (C), McCayová, Hawkshawová, Ticeová, Carrollová, Holdenová, McAuleyová, O'Flanaganová, Careyová, Malseedová

Indie: Savita. – Kaurová G., Ekkaová, Monika, Khokharová, Deviová, Pradhanová, Kaurová N, Nisha, Katariyaová, Udita, Toppoová, Lalremsiami, Kaurová N., Pukhrambamová, Rani (C), Teteová, Nehaová

Rozhodčí: Neumannová (AUS), Rostronová (USA)
Vzájemné zápasy:

Oba výběry se naposledy utkaly na mistrovství světa v roce 2018. Tehdy došlo na dva vzájemné souboje, přičemž oba měly dvě společné věci – vyrovnanou hru a konečné vítězství Irek 1:0. V prvním případě ve skupině zvítězily irské hráčky v základní hrací době. Ve čtvrtfinále pak musely o výhře rozhodnout až nájezdy.
Indie:

Indky zatím na olympijském turnaji nepoznaly chuť vítězství. Podobně jako Irky nestačily na Nizozemky (1:5) a Němky (0:2). Následně prohrály i s Velkou Británií (1:4). Pokud se chtějí udržet ve hře o postup, musí svá zbývající dvě utkání zvládnout a zároveň doufat, že jejich dnešní soupeřky nezvládnou následující duel s Britkami. Prozatimní páté místo v tabulce pak indické hráčky drží díky o jeden gól lepšímu skóre před posledními Jihoafričnakami.
Irsko:

Irky po úspěšném vstupu do turnaje výhrou nad Jihoafričankami (2:0) zaznamenaly dvě porážky v řadě. Nutno podotknout, že obě byly proti zatím stoprocentním týmům. Nejprve nestačily na Nizozemky (0:4), načež si vylámaly zuby i na Němkách (2:4). Tyto výsledky stačí irským pozemním hokejistkám na čtvrté místo v tabulce, které jako poslední zaručuje postup do další fáze turnaje.
Krásné ráno všem příznivcům ženského pozemního hokeje! Dnes se společně podíváme na zápas skupiny a mezi Irskem a Indií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:45.