OH - Pozemní hokej (ženy) - Austrálie - Čína -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   05:15

Austrálie - Čína

To je ode mne vše, na počtenou příště!
Dohráno! Australanky kompletně ovládly střetnutí s Čínou a po vysokém vítězství 6:0 se aspoň dočasně přesouvají na špici tabulky skupiny B! Asijskému týmu dnes na jižním hřišti nevyšlo zhola nic a bude nejlepší, když nepovedenou bitvu hodí úplně za hlavu.
60'
Chalkerová se chtěla dokončit svůj hattrick, na čínskou brankářku ale tentokrát nevyzrála.
59'
Australanky ještě nemají dost a znovu dobývají svatyni protihráček, pokus Kershawové byl zblokován.
56'
Austrálie právě vstřelila branku!
Tak na tohle střetnutí budou chtít čínské reprezentantky co nejrychleji zapomenout! Pod šestý zásah Austrálie se podepisuje GRACE STEWARTOVÁ, míček znovu letěl mezi betony Tung-siao Li – 6:0!
57'
Čína znovu chvíli operovala na soupeřově polovině, ani tentokrát z toho ale nic nebylo.
56'
Tak tohle už zavání čínským debaklem! Tung-siao Li vyrazila projektil Williamsové přímo na hůl číhající STEPHANIE KERSHAWOVÉ, která bez obtíží balónek následně uklidila mezi nohy padající brankářky – 5:0!
55'
O pátý gól se chtěla postarat Perisová, gólmanka ale byla proti a tentokrát pokus vyrazila.
54'
Žlutá karta pro Ťin-žung Žang (CHN), čínský tým bude bez hráčky hned pět minut!
54'
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Papírově domácí tým se prosazuje hned ze svého prvního tažení na soupeřovu polovinu ve čtvrté čtvrtině a pojišťuje si náskok dalším zásahem, z bezprostřední blízkosti brankové čár balónek do sítě tečovala AMBROSIA MALONEOVÁ – 4:0!
52'
Mrzet je to nicméně ale asi nemusí, stále mají dění plně pod kontrolou a kráčí k bodovému zisku.
51'
Austrálie se po delší době zkusila kouknout dopředu, její snahy přesunout hru před Tung-siao Li však zhatila špatná rozehrávka. Balónek zajel za postranní lajnu.
50'
Čínským hráčkám dnes nevychází vůbec nic, stále jsme od nich neviděli ani jednu povedenou střelu.
49'
Tempo se oproti prvním třem čtvrtinám výrazně zklidnilo, Australanky se stáhly do obrany.
48'
Čung na sebe opět upoutala pozornost, tentokrát nepřesnou tečí dlouhé nastřelené přihrávky.
47'
Ťia-čchi Čung překonala dotěrnou soupeřku a zkusila štěstí, její projektil zblokovala jiná protihráčka.
46'
Madison Fitzpatricková přestřelila, balónek se po krátké pauze vrátí na hole čínských hráček.
46'
Poslední dějství otevíráme trestným rohem, Australanky mají další šanci si pojistit vítězství.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
45'
Začala poslední minuta. Amy Lawtonová nyní mířila ke vzdálenější tyči, svatyni ale minula.
44'
Závěr třetí čtvrtiny se nese v klidném tempu, oba celky zřejmě už vyhlíží krátkou přestávku.
43'
Fitzpatricková se snažila po straně proklouznout až před branku, přes hustý les protihráček v bezprostřední blízkosti brankoviště ale balónek nepronesla.
42'
Boneová se může vrátit na hrací plochu, její spoluhráčky si s oslabením poradily na jedničku.
41'
Australanky zatím nevýhodu zvládají naprosto hravě a nepouští soupeřky na delší dobu k míčku.
40'
Sudí nyní poprvé udělila zelenou kartu také na druhé straně, ven míří Edwina Boneová (AUS).
39'
Bojuje se dál, nyní uvidíme další trestný roh australského výběru. Přetaví jej vedoucí tým v gól?
38'
Údržbář nyní čistí kapičky krve, které po Ping-feng Ku zůstaly na hřišti. Jednalo se o opravdu ošklivou, ač bezpochyby neúmyslnou kolizi.
38'
Asijská bojovnice opouští hrací plochu s kapesníkem u hlavy, snad bude v pořádku. Na hřiště míří náhradnice.
38'
Chalkerová pomalu vstává z hrací plochy, srážka s Ku nevypadala vůbec příjemně. Obě hráčky jsou otřesené, Číňanka je na tom o něco hůř.
37'
Zakončení se tentokrát ujala Ping-feng Ku, jejíž pokus ze zastavil na australské gólmance.
36'
Číňanky dostávají šanci zamíchat kartami, zahrají svůj druhý trestný roh v dnešním utkání.
35'
Nakonec se však probírá a rozjíždí kombinaci, kterou se snaží dostat blíže k Lynchové.
34'
Hustá oceánská obrana likviduje první pořádný útok asijského celku, který ke střele nevedl.
33'
Austrálie kontroluje hru a nepouští protihráčky na balónek, Čína působí hodně opařeně.
32'
Klokanky jsou stále na míčku a snaží se dosáhnout branky číslo čtyři, která by nejspíš už znamenala definitivní konec čínských nadějí na body.
31'
Neuvěřitelný start do druhé poloviny utkání ze strany Australanek a Čína to teď bude mít už hodně těžké! Z předbrankového prostoru skákající balónek za bezmocnou gólmanku doklepla BROOKE PERISOVÁ – 3:0!
31'
Začala třetí čtvrtina.
Polovina duelu je za námi, Austrálie si ve velmi povedené druhé čtvrtině vybojovala dvoubrankový náskok. Ve vedení se však drží zejména díky zodpovědné defenzivní hře, která zatím soupeřkám nedovolila ani jednu střelu. Po většinu doby se hraje daleko od Lynchové. Uvidíme, co přinese další část.
30'
Druhá čtvrtina skončila.
30'
Běží poslední minuta, Čína drží balónek u středu hřiště. Moc zajímavého toho už asi neuvidíme.
29'
Čínské ofenzivní trápení pokračuje stále dál a dál, pevná obrana soupeřek stále nehodlá polevit.
28'
Dvě a půl minuty před koncem druhé čtvrtiny jsou na balónku Číňanky, kterým se nedaří se vrátit před Lynchovou. Austrálie je nekompromisní.
27'
Zakončení se ujala znovu Fitzpatricková, Jang Čchen balónek zblokovala. Další roh.
26'
Trestný roh pro Austrálii.
25'
Jing Čang se podařilo balónek konečně rozehrát dopředu, Čína se prokousává obranou Austrálie.
24'
Čína se už několik minut nepodívala na druhý konec hrací plochy, od první inkasované trefy je zamčena hluboko ve své obranné polovině.
23'
Emily Chalkerová má zaděláno na hattrick, povede se jí ho před koncem utkání završit?
22'
Tak tohle byla velká paráda! Maloneová zavezla balónek po pravé straně přímo až před branku a posunula ho na úplně volnou EMILY CHALKEROVOU, která následně zakončila do obrovského prázdného prostoru v kleci! Čínská defenzíva kompletně selhala – 2:0!
20'
Čchiou-sia Cchuej (CHN) dostává zelenou kartu, Austrálie si vyzkouší přesilovou hru.
19'
Číňanky se snaží najít nějakou skulinu v defenzívě soupeřek, kterou by mohly proklouznout před Lynchovou.
18'
Vstřelená branka papírově domácím nahnala krev do žil, další rychlý výpad zastavila protihráčka zachycením nepřesné přihrávky.
17'
Tenhle útok Austrálie už ale úspěšný nebyl, Čína bude rozehrávat od své vlastní branky.
16'
Nepsané sportovní pravidlo "nedáš – dostaneš" bylo znovu naplněno, Klokanky hned v první minutě druhé čtvrtiny odskakují do vedení! Rychlý protiútok z pravé strany přesně zakončila EMILY CHALKEROVÁ – 1:0!
16'
Do zakončení se dostala Jing Čang, která trefila jen připravenou gólmanku Austrálie.
16'
Druhou pasáž hry otevíráme prvním trestným rohem čínského týmu v dnešním utkání.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
15'
Patnáct sekund do konce, Čína otupila další útok protihráček a vyváží balónek na opačnou polovinu.
14'
Čepel hole Ping-feng Ku se zachytila za hokejku Williamsové, sledovali jsme agresivní souboj u hrany hrací plochy.
13'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, první čtvrtina se na jižním hřišti Oi Hockey Stadium chýlí ke konci.
12'
Obrana Austrálie pracuje na plné obrátky a nenechává protihráčkám na ploše moc prostoru pro delší přihrávky, Mej-jü Liang míček poslala jen sokyni.
10'
Asijský tým se usadil na polovině svých soupeřek a snaží se něco vymyslet, zatím bezúspěšně.
9'
Nyní musela snad poprvé v zápase jít do akce také Lynchová, která ve snaze zabránit střele vyběhla proti jedné ze sokyň.
8'
Klokanky mají nyní jednoznačně navrch, Číně se nedaří soupeřky na delší dobu oddělit od míčku.
7'
Austrálie se po krásné sérii bleskových přihrávek propracovala do bezprostřední blízkosti branky, Tung-siao Li následně projektil z vysokého úhlu vyrazila betonem.
6'
Lawtonovou dvě protihráčky zatáhly do rohu hřiště a následně jí ukázkově zbavily míčku.
5'
O něco málo více ze hry nicméně mají Australanky, které nyní vyhlíží rozehrávku.
4'
Dění se přelévá z jedné strany na druhou, sledujeme svižnou a vyrovnanou podívanou.
3'
Australanky se tentokrát ani nedostaly ke střele, Čína vyváží míček daleko od své svatyně.
3'
Situace se bude opakovat, projektil Fitzpatrickové byl nyní zblokován protihráčkou.
3'
Uvidíme první trestný roh, zahrávat ho budou Australanky. Bude z toho rychlý úvodní gól?
3'
Na druhém konci hrací plochy se ke střele dostala Fitzpatricková, jejíž zakočení ale šlo vysoko nad břevno klece papírově hostujícího celku.
2'
Jing Čang balonek rozehrála dopředu, Siao-süe Čang s ním nyní operuje v rohu a snaží se proniknout blíže k brance.
1'
Čína se hned zkraje střetnutí chtěla přesunout před svatyni svých soupeřek, jejich postup však zastavila bídná přihrávka. Míček končí na holi protihráčky.
1'
Hráčky vyráží na hrací plochu, před startem si ještě poslechneme národní hymny obou zemí.
Příjemné ráno, duel mezi Australankami a Číňankami začíná za pár minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

Austrálie: Lynchová – Boneová, Jennerová – Perisová, Lawtonová, M. Fitzpatricková, Nobbsová, Taylorová – Williamsová, Stewartová, S. Fitzpatricková.
Náhradnice: Maloneová, Kershawová, Claxtonová (C), Somervilleová, Chalkerová.

Číná: Tung-siao Li – Jing Čang, Čchiou-sia Cchuej, C'-sia Ou – Mej-jü Liang, Chung Li, Ťin-žung Čang, Na Wang – Jang Pcheng (C), Siao-süe Čang, Tchien-tchien Lou.
Náhradnice: Ping-feng Ku, Wen-jü Sü, Meng Liou, Jang Čchen, Ťia-čchi Čung.

Rozhodčí: Churchová (NZL), Delforgeová (BEL).
Čína včera vstoupila do turnaje těsnou výhrou 4:3 nad Japonskem, kterou si zajistila osm minut před koncem zásahem Mej-jü Liang. Na Australanky pak čekalo měření sil se Španělskem, osmým týmem posledních her v Riu, ve kterém vybojovaly vítězství 3:1. Oba týmy se tak dnes budou snažit navázat na své dobré starty.
Příjemné pondělí u sledování olympijského pozemního hokeje! Dnešní program skupiny B zahájí duel mezi reprezentantkami Austrálie a Číny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:15.