OH - Pozemní hokej (ženy) - Španělsko - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  10. srpna 2016   15:00

Španělsko - Nový Zéland

Nový Zéland potvrdil roli favorita a dokázal porazit Španělsko 2:1, když měl celý zápas jasně pod kontrolou. Dnešní výhrou se tak přiblížil čtvrtfinálové účasti. Na definitivní jistotu si bude muset počkat ještě na ostatní dnešní vítězky.Naopak Španělky potřetí v Riu prohrály, ale už se dočkaly branky, když se v poslední vteřině zápasu trefila Petchameová a dává ještě naději Španělkám na dobré výsledky do zbytku turnaje.
60:00
Zápas právě skončil.
60:00
V poslední vteřin zápasu se přeci jen Španělky dočkávají prvního gólu na turnaji. Do střelecké listiny turnaje se zapisuje CARLOTA PETCHAMEOVÁ a Španělky mají ze vstřelené branky velkou radost.
58:42
Comeranová se vrací zpět na hřiště.
56:58
McLarenová zakončoval v krátkém sledu dva trestné rohy Nového Zélandu. Sice v obou případech zamířila mimo, ale do konce zápasu zbývají tři minuty a o vítězství by je nemělo nic připravit.
56:39
Comeranaová navíc dostává zelenou kartu a oslabuje španělský tým.
54:00
Do konce zápasu zbývá šest minut a Nový Zéland má hru zcela pod kontrolou.
52:37
Zvláště poté, co se k další střele dostala Harrisonová a Equilazová jen s těží vyrazila míček mimo ohrožení její branky.
51:30
Troufám si tvrdit, že je po zápase, poněvadž v silách Španělek rozhodně není, aby vstřelily dvě branky v posledních deseti minutách zápasu.
50:40
Španělky už se nachylovaly k útoku, ale nepřesnou rozehrávku vystihla KELSEY SMITHOVÁ a přidává druhou branku na konto Nového Zélandu.
47:49
Novozélanďanky se pokouší přidat druhou uklidňující branku, ale nedaří se jim překonat Equilazovou. Proti ní byla znovu neúspěšná Merryová.
45:01
Čtvrtá čtvrtina začala.
45:00
A v poslední vteřině se dostala ještě ke střele Nealová. Equilazová ale neměla problém s její střelou doprostřed brány. Současně s tím skončila třetí čtvrtina.
44:57
Haywardová byla zablokována a Austrálie bude mít v samotném závěru ještě trestný roh.
43:29
Zůstane tomu tak i po střele Merryové, proti které opět výborně zasáhla Equilazová.
42:10
Nový Zéland zvyšuje tlak, španělská obrana ale zatím však odolává.
39:30
Equilazová drží Španělsko stále ve hře o cenný bod, nyní se jí podařilo vyrazit střelu Harrisonové z levé strany.
37:29
Nápor Novozélanďanek pokračuje. McLarenová ale nyní netrefila španělskou branku.
3513
K následné střele se ale dostala Cocksová a proti ní už musela zasahovat Equilazová.
3504
Probudily se už i Novozélanďanky, střela Merryové ale byla zablokována.
3312
Zdařilá kombinace Španělek, na jejímž konci byla střela Salvateallaové. Rutherfordová se ale stihla včas přemístit.
31:45
Touha Španělek vstřelit první gól na turnaji je vidět na každé hráčce a podle toho také vstoupily do třetí čtvrtiny.
30:01
Třetí čtvrtina začala.
30:00
Druhá čtvrtin skončila.
28:15
Novozélanďanky drží míček na svých holích a snaží se udržet jednobrankový náskok do konce prvního poločasu.
27:40
Zasahovat musela i na druhé straně Rutherfordová, která musela zneškodnit individuální akci Bonastreové.
26:43
Nyní už musela španělská gólmanka vytáhnout svůj beton proti střele Pearcové, jejíž bekhend letěl těsně nad zemí.
25:00
Novozélanďanky se snaží přidat další gól, ale nemohou se zatím dostat k ohrožení Equilazové.
2317
Vedení Nového Zélandu mohla navýšit Harrisonová, ale pro té výborně vystoupila Equilazová.
2107
Favorit se dostává do vedení. KELSEY SMITHOVÁ dostala přihrávku na hranici vymezeného území a střelou přesně k tyčí posílá svůj tým do vedení.
2058
První trestný roh budou zahrávat také hráčky Nového Zélandu.
1657
Španělky se už radovaly z gólu, ale zpětný videozáznam ukázal nedovolené počínání Perezové a branka tak nemůže být uznána.
1248
Guineaová se dostala do výborné příležitosti z pravé strany, ale ve vyložené příležitosti poslala míček těsně vedle novozélandské branky.
1209
McLarenová dostává zelenou kartu a oslabuje svůj tým.
0511
Celek z Pyrenejského poloostrova zahodil i druhý trestný roh v zápase. Není divu, že stále svítí na jejich kontě stále nula.
0106
Rierová ale z nadějné příležitosti netrefila branku Nového Zélandu. Španělsko tak stéle čeká na první vstřelenou branku.
0057
Španělky mají dobrý start do zápasu a hned v první minutě budou zahrávat trestný roh.
Sestavy týmů

Španělsko:

Lopez de Equilazová, Guttierezová, Ybarraová (C), Petchameovám Lopezová, Rierová, Perezová, Comeranaová, Olivaová, Garciová, Magazová. Náhradníci: Salvatellaová, Bonastreová, Guineová, Gineová, Jimenezová, Trenér: Adrian Lock.

Nový Zéland

Rutherfodová – Whitelocková (C), Merryová, Websterová, Nealová, Charltonová, Cocksová, Flynnová, Keddellová, Michelsenová, McLarenová Náhradníci: Thompsonová, Pearceová, Harrisonová, Smithová, Haywardová, Trenér: Mark Hager
Španělsko

Španělky jsou doposud jediným týmem na turnaji, kterému se nepodařilo ještě skórovat. V úvodním zápase pod pěti kruhy prohrály jasně s největším favoritem na zlato Nizozemskem jasně 0:5 a poté prohrály i s Čínou, které podlehly 0:2, když zaspaly úvod zápasu a poté už nedokázaly manko smazat. Španělsko je zatím poslední bez bodu a pokud chce pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Favoritem je ale jeho dnešní soupeř.
Nový Zéland

Novozélanďanky vstoupily do turnaje jasnou výhrou, když na úvod zdolaly Jižní Koreu 4:1. O výhře rozhodly především v prvních dvou čtvrtinách, kde si vypracovaly náskok 3:0. Následně svedly velmi vyrovnanou bitvu s Německem, kterému podlehly jen těsně 1:2. Po dvou zápasech jim patří poslední postupové 4. místo se třemi body. Pakliže dnes vyhrají a současně Jižní Korea prohraje s Německem, tak si zajistí postup do play-off.
Příjemné středeční odpoledne při startu čtvrtého olympijského dne v brazilském Rio de Janeiro. Turnaj žen dnes nabídne třetí zápasy ve skupinách a dostane se do své poloviny. Celý program odstartuje duel mezi Španělskem a Novým Zélandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.