OH - Pozemní hokej (ženy) - Velká Británie - Argentina -  ONLINE PŘENOS -  10. srpna 2016   18:30

Velká Británie - Argentina

Hráčky Velké Británie slaví! Po vyrovnané první čtvrtině dala dva rychlé góly Helen Richardsonová-Walshová, a když na začátku třetí čtvrtiny zvýšila Sophie Brayová na 3:0, zdálo se rozhodnuto. To však odmítla Florencia Habifová, během 64 sekund snížila na rozdíl jediné branky, avšak další gól se Argentině vsítit nepodařilo. Přestože měla velký tlak a poslední minutu odehrála se 12 hráčkami v poli. Helen Richardsonovou-Walshovou tak nemusí mrzet neproměněná penalta ve 48. minutě. Velká Británie zůstává neporažena a vede tabulku skupiny B, naopak Argentina si překvapivě připisuje již druhou porážku a bude mít nečekané problémy s postupem do play off. To se od jednoho z nejsilnějších týmů současnosti rozhodně nečekalo.
60:00
Konec utkání.
59:08
Granattoová v šanci, ale ani ona neuspěla!
58:53
Succiová opustila branku, naskakuje dvanáctá hráčka do pole!
56:00
Británie staví autobus. Nechává Argentinu hrát a soustředí se vyloženě na ubránění výsledku.
54:50
Chvilkového uvolnění situace využila Cavalleroová, její střela však za záda Hinchové neprošla.
54:39
Výborná práce obrany Velké Británie. Za celé dlouhé oslabení nepustila Jihoameričanky do šance, nedala jim prostor ke střelbě a může si oddechnout. Brayová na hřišti.
52:00
Argentině se krátí čas a na hole se vkrádá nervozita. Porážka by totiž znamenala, že ještě bude muset bojovat o to, aby si čtvrtfinále vůbec zahrála.
50:57
S vypětím všech sil ostrovanky nepustily protivníka do šance. Townsendové právě skončil trest a hned je to pro celý tým o trochu veselejší.
49:30
Argentina se sice nemůže v přesilovce prosadit, ale nyní to bude mít ještě lepší! Žlutou kartu dostává Brayová a Britky budou chvíli jen v devíti!
47:57
Helen Richardsonová-Walshová odmítla hattrick a nedala penaltu! Succiová vystihla její pokus a drží argentinské naděje na zisk aspoň jednoho bodu z tohoto zápasu!
47:57
Rychlý brejk končí penaltou pro Velkou Británii!
47:00
Trenérský štáb Británie reaguje častým prostřídáváním hráček, aby si každá aspoň na chvilku vydechla. Zatím jde o účinnou taktiku.
45:42
Velká komplikace pro Velkou Británii. Nejen, že se dosud nevzpamatovala ze dvou slepených inkasovaných gólů, Townsendová se provinila nedovoleným zákrokem, za který dostává žlutou kartu a Argentina bude hrát pět minut v přesile!
45:01
Začátek 4. čtvrtiny.
45:00
Konec 3. čtvrtiny.
44:55
Do konce této části hry se však Británie dokázala ubránit.
43:30
To ovšem nezabránilo Argentině pokračovat v iniciativě.
42:00
Britky jsou nemile překvapeny ztracenou psychickou výhodou a výrazně prostřídávají sestavu.
41:08
GÓL ARGENTINY
Slepené dva góly a Argentina je zpátky v zápase! FLORENCIA HABIFOVÁ z trestného rohu napálila míček do branky a dává dnes již druhoubranku!
41:08
Jihoameričanky po vstřeleném gólu chytly slinu a cítí, že mají na víc. Vybojovaly trestný roh.
40:04
Jiskřička naděje vykřesána, Argentina snižuje na rozdíl dvou branek! Kouzlo Hinchové je zrušeno, postarala se o to FLORENCIA HABIFOVÁ!
39:00
Argentina se ale nechce vzdát. Stejně jako po předchozím inkasovaném gólu ihned získala aktivitu a útočí.
37:01
GÓL VELKÉ BRITÁNIE
Avšak po zblokované střele Townsendové zůstaly Britky u míčku a SOPHIE BRAYOVÁ přidává třetí gól! To už vypadá s Argentinou velmi špatně!
36:54
Britky jakoby potřebovaly, aby soupeř nebyl oslaben. Aktivita je nyní na jejich holích a Townsendová se drala do šance. Její pokus zastavila jedna z obránkyň.
35:35
Zakončení trestného rohu vyšlo na Ansleyovou, ale Succiová nakonec zasahovat nemusela.
35:22
Ostrovanky získávají výhodu trestného rohu.
34:22
Střela Dansonové nebyla dobře zamířena.
32:56
Barrionuevová na hřišti, Argentina v plném počtu. Britkám se toto vůbec nepovedlo.
30:51
Británii se začátek této části příliš nedaří, Sanchezová dokonce dokázala proniknout obranou a dostat se ke střele. Hinchová chytá.
30:01
Začátek 3. čtvrtiny.
30:00
Konec 2. čtvrtiny.
28:40
Britky jsou sice usazeny na útočné polovině, ale obrana soupeřek v oslabení pracuje výborně.
27:36
Barrionuevoová ukončuje velmi dobrou pasáž Argentiny nedovoelným zákrokem, dostává žlutou kartu a Britky si zahrají pětiminutovou přesilovku.
26:47
Jihoameričanky však série standardních situací dostala do sedla a pokračuje v útoku. Rebecchiová však ani tentokrát na Hinchovou nevyzrála.
25:22
Ani Barrionuevoová neproměnila trestný roh, Hinchová drží své zemi náskok dvou branek!
25:15
Rebecchiová zakončovala trestný roh, ale brankářku neprostřelila. Je tu však další trestný roh.
25:08
Argentina se ale otřepala z tohoto dvojnásobného úderu a Sanchezová byla v dobré šanci. Její střelu však nedovoleným způsobem srazila jedna z obránkyň a je nařízen trestný roh.
24:25
A to se vyplácí, po dvou minutách je to již 2:0! Dansonová sice ještě Succiovou nepřekonala, ale HELEN RICHARDSONOVÁ-WALSHOVÁ stála na správném místě a dorazila míček do branky!
23:00
Britkám vstřelený gól zvýšil sebevědomí a pokračují v aktivní hře.
22:26
Trestný roh proměněn, Velká Británie vede 1:0! HELEN RICHARDSONOVÁ-WALSHOVÁ propálila vše, co jí stálo v cestě!
22:19
A Evropanky hned útočí. Pokus Dansonové sice Succiová chytila, ale Argentina se zároveň dopustila porušení pravidel a je nařízen trestný roh pro Británii.
20:55
MacLeodová na hřišti, Velká Británie v plném počtu.
20:26
Agustina Habifová ve střelecké pozici, nechala pouze vyniknout Hinchovou.
20:07
Ovšem Britky se bránily skvěle a můžou si aspoň trochu vydechnout. Trest Brayové je u konce.
18:43
A další zelená karta, nyní se provinila MacLeodová! Téměř minuta a dvacet sekund dvojité převahy Argentiny!
18:00
Komplikace pro Velkou Británii, Brayová dostává zelenou kartu. Dvouminutová přesilovka Argentiny.
16:59
A další šance ostrovanek, Townsendová ale pálila pouze do jedné z protihráček.
16:30
Britskou odpověď si uchystala Queková, Succiová byla připravena.
15:26
Merinová bude asi zakončovat většinu těchto standardních situací. Ani tentokrát ale nedokázala usměrnit střelu mezi tyče.
15:20
Hned na začátku této části další trestný roh pro Argentinu.
15:01
Začátek 2. čtvrtiny.
15:00
Konec 1. čtvrtiny.
13:00
Argentina sice pokračuje v nátlaku, ale další šance již nepřichází.
12:07
Florencia Habifová je první, která prověřila brankářku soupeře. Hinchovou nepřekonala.
11:48
Zakončení trestného rohu vyšlo na Merinovou, ta však míjí branku.
11:40
Nařízen trestný roh pro Argentinu.
10:00
Ani jednomu týmu se nedaří získat převahu.
8:38
Helen Richardsonová-Walshová pronikla obranou a vypálila, avšak branku netrefila.
7:00
Jde opravdu o hodně. Argentina potřebuje vyhrát, pokud se chce vyhnout silným soupeřkám pro čtvrtfinále.
5:38
Merinová se dostala ke střele.
3:00
Od začátku je vidět, jak vyrovnané týmy proti sobě nastupují. Bojuje se o území.
1:30
Velmi opatrný začátek tohoto zápasu.
0:01
Začátek utkání.
Britky nastoupí celé v červeném, Argentinky v klasické národní kombinaci, tj. modrobílý pruhovaný dres a černé trenky.
Úvodní sestavy

Velká Británie
Hinchová – Unsworthová, Cullenová, Richardsonová-Walshová K. (C), Ansleyová, Webbová – Richardsonová-Walshová H., Townsendová, McCallinová – Dansonová, Brayová
Náhradnice: MacLeodová, Twiggová, Queková, Owsleyová, Whiteová

Argentina
Succiová – Zuloagaová, Habifová A., Barrionuevová, Gomesová – Habifová F., Sanchezová, von der Heydeová – Rebecchiová (C), Merinová, Granattová
Náhradnice: Cavallerová, Albertarriová, Campoyová, Aguirreová, Mutiová

Meisterová, Miao, Trivicová, Metchetteová
Argentina

Ženský tým Argentiny patří k nejsilnějším na světě. Za posledních 16 let neodjel z MS a z OH bez medaile! Na OH jde o dvě stříbra (Sydney 2000 a Londýn 2012) a dva bronzy (Atény 2004 a Peking 2008). Argentinky jsou mistryněmi světa z let 2002 a 2010. Z turnajů v letech 2006 a 2014 si odvážely bronz. Skvostná bilance je předurčuje do pozice favoritek na jakémkoliv turnaji. Kvalifikovaly se na základě výsledků ve Světové lize.
V Riu nejprve těsně podlehly USA 1:2, poté si spravily chuť s Japonskem po výsledku 4:0. V tabulce skupiny B jsou třetí se třemi body.

Ženský tým Velké Británie (a Anglie) se neustále drží v širší světové špičce, ale úspěchů má minimum. Dvě bronzové medaile z OH, ale toť vše. První získal v Barceloně 1992, druhou před 4 lety na domácí půdě. Kvalifikoval se vítězstvím Anglie na ME 2015.
Do turnaje v Riu vstoupily Britky velmi dobře. Austrálii porazily 2:1, poté Indii 3:0 a vedou tabulku skupiny B.
Vítám všechny příznivce pozemního hokeje. Dnes se odehrává kompletní třetí kolo zápasů v základních skupinách ženského turnaje, které již může hodně napovědět ohledně šancí na postup do play off a pozic v něm. Od 18:30 se ve skupině B střetnou hráčky Velké Británie a Argentiny. Vzhledem k historickým vztahům těchto zemí lze očekávat dost vyhrocené utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:30.