OH - Stolní tenis - Dvouhra (ženy) – finále -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   02:30

Dvouhra (ženy) – finále

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového dne.
Olympijskou vítězkou ve stolním tenise žen se stává Ting Ning, která dokázala v repríze londýnského finále oplatit své krajance porážku a zaslouženě se může radovat ze zisku zlaté medaile! Dramatické utkání nabízející extrémně vysokou kvalitu hry rozhodla až sedmá sada, ve které měla pevnější nervy Ting Ning.
11-7
Je konec! Ting Ning oddechový čas prospěl a se slzami v očích zvedá ruce nad hlavu!
10-7
Ještě není konec! Pátá hráčka světa ustála složitou situaci a snižuje. Ting Ning si vyžádala oddechový čas, potřebuje se před důležitou výměnou zkoncentrovat.
10-6
První mečbol Li Siao-sia díky dobrému příjmu odvrací.
10-5
Opět získává Ting Ning přímý bod z podání a má k dispozici 5 mečbolů!
9-5
Ještě však neskládá zbraně a po povedeném výpadu snižuje.
9:4
Nervy pracují naplno! Li Siao-sia znovu chybuje a pouští soupeřku do trháku!
8:4
Chyba z příjmu od páté hráčky světa. Ting Ning vede 8:4 a stále se přibližuje vysněnému primátu.
7:4
Nyní obě hráčky trochu ubraly z razance, ale Li Siao-sia přidává další omyl z bekhendu a Ting Ning je k vítězství blíže.
6-4
Reakce přichází záhy. Vítězný bekhend křížem a snížení na 4:6.
6-3
Paní štěstěna dnes stojí na straně Ting Ning! Míček se od pásky odrazil nechytatelně těsně na druhou stranu stolu.
5-3
Bekhend po čáře byl příliš tvrdým soustem pro pátou hráčku světa, která se nedokázal ubránit a opět ztrácí dva body.
4-3
Ting Ning se ovšem také nechce nechat zahanbit a forhendem ukončuje výměnu.
3-3
Náramné představení! Další agresivní forhend po čáře znamená vyrovnání v rozhodujícím setu.
3-2
Skvělý vítězný forhend křížem. Stav je 3:2 a Li Siao-sia je zpět ve hře.
3-1
Přestávka Li Siao-sii pomohla k tomu, aby se mohla částečně uklidnit. První míček po oddechovém čase získává na svou stranu.
3-0
Pátá hráčka světa opět chybuje a je zcela logické, že si za tohoto stavu vyžádala oddechový čas.
2-0
Li Siao-sia se dopouští chyby a pouští soupeřku do vedení.
1-0
V rozhodující sadě už budou hrát roli také nervy a emoce. První výměnu získává Ting Ning a hlasitě se povzbuzuje.
11-7
Finále olympijského singlu žen rozhodne až sedmý set! Ting Ning si pomohla servisem a Li Siao-sia poslala míček pouze do síťky. Dlouhá a napínavá bitva pokračuje!
10-7
Teď však prokázala dobrý bekhend Ting Ning a má k dispozici tři setboly.
9-7
Li Siao-sia se ještě v tomto setu nevzdává a snižuje na rozdíl dvou bodů. Situace se nezalekla a šla za bodem prostřednictvím vítězného úderu.
9-6
Další výpad Ting Ning byl úspěšný a možná se blíží rozhodující sada!
8-6
Po prasátku možná došlo u Ting Ning k mírné ztrátě koncentrace, každopádně poslala míček pouze do zámezí.
8-5
Li Siao-sia se neubránila tvrdým úderům soupeřky.
7-5
Náramný útok forhendem po čáře a Ting Ning je zase o dva body napřed.
6-5
Vitězný bekhend Li Siao-sii a rozdíl Ting Ning se výrazně ztenčil.
6-4
Změna rytmu, to je recept na Ting Ning. Ostatně to je recept na každou hráčku, ale dokázat to zdařile provést, to je velmi náročné.
6-3
Tentokrát však soupeřku nachytala forhendem křížem a opět vede o tři body.
5-3
Ting Ning při pokusu o vítězný úder po lajně těsně míjí stůl.
5-2
Opět však Li Siao-sia míří pouze do autu, Ting Ning vede 5:2.
4-2
Po špatném příjmu tentokrát přichází na řadu vítězný úder z forhendu.
4-1
Páté hráčce světa se nezdařil příjem, přímý bod z podání pro Ting Ning.
3-1
Li Siao-sia přidala na razanci, čímž překvapila soupeřku.
3-0
Li Siao-sia byla zahnána do rohu, ze kterého se ji nepodařilo vrátit míček zpět do hry.
2-0
Zdařilý útok křížem, druhá hráčka světa začíná tento set lépe.
1-0
Ting Ning ovládla další bekhendovou výměnu a získává první míček v šesté sadě.
8-11
Jenže Li Siao-sia nebyla světovou jedničkou jen tak náhodou a opět to v důležitém momentě ukázala. Útok Ting Ning zastavila páska a Li Siao-sia se dostává do vedení 3:2 na sety!
8-10
Další chyba a množství setbolů se postupně ztenčuje! Už je to jen 10-8.
7-10
Třetí míček v řadě pro Ting Ning, že by nervy pracovaly v případě páté hráčky světa?
6-10
Naděje umírá poslední. Ting Ning se možná v závěru sady trošku uvolnila a přidala na své konto další bod.
5-10
Další fantastická výměna, při které oči nestíhají sledovat rychlost letícího balónku. Ting Ning ještě snižuje, její situace v páté sadě je však nadále velmi složitá.
4-10
Li Siao-sia zakončila míček zdařilou smeří a má šest setbolů!
4-9
Zvláštní rotaci použila Ting Ning, možná i proto překvapila Li, která už nedokázala vrátit míček na druhou stranu.
3-9
Pátá sada se zatím vyvíjí jasně ve prospěch Li, která hraje zatím bezchybně.
3-8
Krása střídá nádheru a diváci jsou ve varu! Exhibiční výměnu získává na své konto Li Siao-sia, která už byla v jednu chvíli skoro na kolenou, jenže dokázala vývoj výměny otočit a vede 8-3.
3-7
Excelentní výměna! Obě hráčky hrály bekhendové topspiny na absolutní riziko, pak však Li Siao-sia změnila rytmus hry a poslala míček do opačného rohu.
3-6
Chyba z bekhendu, Ting Ning snižuje na rozdíl tří bodů.
2-6
Rovnou z příjmu poslala Li Siao-sia na druhou stranu vítězný úder! To bylo znamenité.
2-5
Po dlouhé době však i pátá hráčka světa chybuje a pouští soupeřce bod.
1-5
Ting Ning se nyní nemůže dostat do tempa a ve druhém setu ztrácí, údery Li Siao-sie jsou naprosto přesné a účinné.
1-4
Li Siao-sia jde do mírného trháku. Bekhend křížem byl nepolapitelný.
1-3
Druhá chyba z podání v tomto zápase od Ting Ning, lehký bod pro soupeřku.
1-2
Úder Ting Ning letí až za stůl.
1-1
Forhend křížem byl pro druhou hráčku světa příliš tvrdým soustem, obě hráčky mají po jednom bodu.
1-0
Ting Ning zvolila útok po čáře a soupeřka nestihla adekvátně zareagovat.
9-11
Druhý setbol však Li Siao-sia proměňuje a srovnává na 2:2. Forhend křížem tentokrát na soupeřku zaúčinkoval a vítězka MS 2013 se může radovat.
9-10
První setbol ještě Ting Ning odvrací, bekhend páté hráčky světa letí do zámezí.
8-10
V bekhendové přestřelce byla aktivnější Li Siao-sia, která se po zásluze dostává k setbolům.
8-9
Ting Ning nechce dopustit setboly a náramným forhendem snižuje.
7-9
Li Siao-sia překvapila soupeřku rovnou ze servisu a vede 9-7.
7-8
Li Siao-sia zahrála z příjmu velmi agresivní úder, po kterém krajanka chybuje.
7-7
Dlouho to však netrvalo a opět máme srovnáno.
7-6
Chyba páté hráčky světa z bekhendu, Ting Ning je o krok napřed.
6-6
Li Siao-sia reaguje vítězným forhendem po čáře do protipohybu.
6-5
A obrat v tomto setu pokračuje. Míček se od pásky odrazil až za stůl.
5-5
Čtyři míčky v řadě pro Ting Ning. Náramný forhendový výpad křížem.
4-5
Další přímý bod z podání, Ting Ning svého kvalitního servisu často využívá k zisku bodů.
3-5
Vítězný bekhend křížem a rozdíl ve skóre je jen dva body.
2-5
Ting Ning ale také ukázala svoji extratřídu a přetlačila soupeřku.
1-5
Čtvrtý set se zatím vyvíjí jednoznačně, Li Siao-sia hraje soustředěně a usiluje o vyrovnání stavu setů.
1--4
Li Siao-sia si pochutnala na soupeřce náramným bekhendem do protipohybu.
1-3
Pátá hráčka světa vede 3:1, opět se ji podařilo efektně zaútočit.
1-2
Pokud jedna z hráček zahraje pomalejší úder, ta druhá to okamžitě potrestá. Stejně tak to platilo i při předcházející výměně.
1-1
Náramný bekhendový topspin končí v růžku.
1-0
Opět exkluzivní útočná paráda. Více trpělivosti prokázala Ting Ning a po příliš dlouhém úderu soupeřky získává první bod.
14-12
A druhá hráčka světa ví, jak s takovou situací naložit! Hned prvním úderem po servisu se pustila do útočení a forhendem po čáře přelstila soupeřku! Ting Ning vede 2:1 na sety.
13-12
A karty se obrací! Li Siao-sia posílá míček příliš daleko a setbol má k dispozici Ting Ning.
12-12
Bitva o třetí sadu stále nekončí. Ting Ning se nebála a přelstila soupeřku útočným úderem na čáru.
11-12
Jak se s nabídnutou šancí vypořádá tentokrát? Skvělý útok z bekhendu přináší další setbol.
11-11
Ani druhou šanci však Li Siao-sia nevyužívá a je opět srovnáno!
10-11
Druhý setbol však přichází záhy, Li Siao-sia se o něj zasloužila vítězným úderem křížem.
10-10
Přesný a účinný servis! Li Siao-sia nedokázala vrátit míček zpět přes síťku.
9-10
Třetí míček pro Li Siao-siu, která se dostála z těžké situace a nyní má k dispozici setbol.
9-9
Li Siao-sia srovnává a vrací se zpět do boje o třetí sadu. Opět zahrála soupeřce do bekhendu a dočkala se její chyby.
9-8
Pokus o vítězný úder je neúspěšný. Li Siao-sia snižuje na rozdíl jediného bodu.
9-7
Ting Ning se zaskvěla skvělým kontra forhendem a je dva míčky od zisku setu.
8-7
Útok ven z kurtu, a pak topspin po čáře. To je ideální kombinace, kterou předvedla Li Siao-sia a snižuje.
8-6
Při bekhendových výměnách má mírně navrch Li Siao-sia, soupeřce často míček z pálky uteče do zámezí.
8-5
Skvělý přechod z obrany do útoku předvedla Ting Ning a forhendem po lajně ukončuje výměnu.
7-5
Další snížení stavu. Li Siao-sia byla při ofenzivním pokusu velice přesná a zaslouženě získává bod.
7-4
Diagonální úder Ting Ning doletěl až do zámezí.
7-3
Ting Ning přetlačila svou soupeřku, která z bekhendu trefuje jen síť.
6-3
Další přestřelka končí dlouhým úderem Ting Ning.
6-2
Další výměna jde na konto druhé hráčky světa.
5-2
Teď však Li Siao-sia chybuje při pokusu o výpad a prohrává již o tři body.
4-2
Obě hráčky předvádějí při bekhendových přestřelkách naprosto fantastickou hbitost, chyba přichází jen ojediněle.
3-2
Tentokrát páska stála na straně druhé hráčky světa, míček míří do autu.
2-2
Nádherný topspin Ting Ning vrátila pátá hráčka světa jen do sítě.
1-2
Od pásky se míček z pálky Ting Ning odrazil do zámezí.
1-1
Ting Ning srovnává po nepřesném bekhendu soupeřky.
0-1
Li Siao-sia útočila forhendem do bekhendu soupeřky a tato taktika nyní byla úspěšná.
5-11
Ve druhém setu začala hrát Li Siao-sia přesněji, zasazuje své soupeřce smrtící kontra údery a získává druhou sadu, čímž srovnává stav utkání na 1:1.
5-10
Přímý bod z podání, Ting Ning se nepovedl příjem a Li Siao-sia má k dispozici pět setbolů.
5-9
Ting Ning ještě reaguje a zásluhou dvou úspěšných výpadů snižuje.
3-9
Tvrdý forhend po lajně byl příliš tvrdým soustem pro druhou hráčku světa a Li Siao-sia je dva míčky od zisku setu.
3-8
Po dalším ofenzivním představení je to už 8-3.
3-7
Fantastický kontra forhend od páté hráčky světa, druhý set se pro ni vyvíjí příznivě.
3-6
Hraje se opravdu ve velkém tempu, Li Siao-sia trochu zpřesnila hru a na skóre je to znát.
3-5
Špatný příjem, Li vede znova o dva body.
3-4
Ting Ning zaútočila do bekhendu soupeřky, která zaváhala a dělá chybu.
2-4
Li Siao-sia vede poprvé v utkání o dva body a jde na servis.
2-3
Jsme svědky daleko přímočařejšího stolního tenisu, než tomu bylo v zápase o bronz. Obě hráčky se nebojí útočit a skoro vůbec nepoužívají údery se spodní rotací.
2-2
Opět je však srovnáno, Ting Ning tentokrát pomohla hranu stolu, od níž se míček odrazil mimo dosah soupeřky.
1-2
Druhý míček v řadě pro mladší z Číňanek, Ting Ning posílá míček do zámezí.
1-1
Skvělá reakce Li, která dokázala vytáhnout z bekhendu krásný úder po čáře.
1-0
Výměnu plnou bekhendových topspinů zakončuje Li Siao-sia úderem do sítě.
11-9
Druhá hráčka žebříčku však přeci jen dotáhla první set do zdárného konce! Bekhendový topspin byl příliš tvrdý soustem pro Li Siao-siu, která mocně dotahovala, jenže v samotné koncovce setu již na svou soupeřku nestačila.
10-9
Ting Ning dělá chybu rovnou z podání a daruje míček soupeřce.
10-8
První dechberoucí výměna ve dnešním finále jde na konto Ting Ning, která má k dispozici dva setboly!
9-8
Li Siao-sia zaútočila diagonálně do bekhnedu soupeřky, ta dělá chybu!
9-7
Že bychom byli svědky obratu v první sadě? Li Siao-sia si vyšlápla na soupeřku vítězným forhendem a i nadále snižuje.
9-6
Ting Ning posílá forhendový úder do zámezí.
9-5
Teď však získává dva míčky v řadě a ještě se v první sadě nevzdává.
9-3
První set má zatím rychlý průběh, Li Siao-sia dělá až příliš mnoho chyb, zatím nemůže najít recept na dobře narotované údery soupeřky.
8-3
Ting Ning přešla do ofenzivy a zahrála nechytatelnou smeč do bekhendové strany soupeřky.
7-3
Dobře zvolená kombinace úderů, Ting Ning donutila soupeřku k chybě.
6-3
Li Siao-sia se ještě snaží smazat náskok soupeřky.
6-2
Poprvé odhaluje své zbraně také Li Siao-sia, útok po lajně přinesl zasloužené ovoce.
6-1
Opět si Li Siao-sia nedokázala poradit se skvělým servisem své soupeřky.
5-1
Ofenzivní přestřelka končí ziskem bodu pro Ting Ning, její krajanka zasáhla síť.
4-1
Ting Ning začala skvěla, zatím je ve výměnách přesnější a zaslouženě vede.
3-1
Úspěšný servis, po kterém dělá Li Siao-sia chybu na přijmu.
2-1
Ting Ning zaútočila z forhendové strany křížem, čímž přelstila soupeřku.
1-1
Už první dvě výměny naznačily, že nás dnes čeká opravdu špičkové finále.
Li Siao-sia
Druhá z finalistek je na žebříčku o tři pozice níže, přesto už také okusila, jaké je to být světovou jedničkou. Jejím největším úspěchem je bezpochyby vítězství na Hrách v Londýně, kromě toho také vyhrála Mistrovství světa v roce 2013.
V Riu má zatím excelentní formu, předvádí naprosto bezchybnou hru a v průběhu turnaje neztratila ani set. Preciznost její hry pocítila v semifinále Japonka Fukuharová, která uhrála za celý zápas pouze devět míčků a neměla proti fantasticky hrající Číňance jedinou šanci uspět.
Ting Ning
Druhá nejvýše postavená hráčka v žebříčku touží po olympijském zlatu. Dvakrát dokázala ovládnout Mistrovství světa, a to v letech 2011 a 2015, olympijský titul ji však schází. Nyní přichází ideální příležitost na to, aby oplatila své krajance Li Siao-sia porážku z Londýna.
Na cestě do finále ztratila Ting Ning jeden jediný set, a to v semifinálovém duelu s Korejkou Kim Song I.
Dobrý pozdní večer, zdravím všechny příznivce stolního tenisu té nejvyšší úrovně, ženská dvouhrá dnes vyrcholí finálovým soubojem mezi Li Siao-sia a Ting Ning. Čeká nás repríza londýnského finále, na minulých olympijských hrách byla v rozhodujícím zápase úspěšnější Li Siao-sia. Kdo uspěje tentokrát? Nezapomeňte se dívat, utkání o zlato startuje v 02:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.