OH - Veslování - Skif - rozjížďky (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   14:30

Skif - rozjížďky (ženy)

Ze skifu žen je to vše, program veslování však pokračuje dalšími závody, ke kterým Vás tímto zvu.
Dá se říci, že rozjížďky dopadly přesně dle očekávání. Problémy sice potkaly Brennanovou, ale i ta se vyhne opravám, když dokázala v první rozjížďce nečekané potíže smazat výbornou závěrečnou pětistovkou. Do čtvrtfinále postupuje také Topinková-Knapková, která ve své rozjížďce skončila druhá.

6
Závěrečnou rozjížďku, dle očekávání, ovládla favorizovaná Twiggová před Běloruskou Karstenovou.
6
Rozdíl, který dělí Twiggovou od zbytku startovního pole, se výrazně navyšuje.
6
Twiggová prozatím jasně vévodí závodu. Nijak nechce přepalovat své síly v rozjížďce a tak náskok na druhou Mosqueiraovou není tak výrazný.
6
V závěrečné rozjížďce jede další velká favoritka závodu, Novozélanďanka Twiggová.

Claire Akossiwa Ayivonová (TOG) opravy
Mirka Topinková postupuje z druhého místa! Rozjížďku vyhrála Rakušanka Lobnigová s časem 8:26.83.
5
Topinková si jede pro postup, ten už je prakticky jistý. Z jakého místa?
5
Posledních 500 metrů, Topinková v kontaktu s Nigerijkou i Rakušankou. Je druhá.
5
Ovšem Topinková se pomalu dotahuje na čelo. Už je před Lobnigovou na druhém místě a útočí na Ukoguovou.
5
Je vidět, že na kanálu se zvedají hodně nepříjemné vlny a Topinková se s tím těžce popasovává.
Výborně jede Nigerijka Ukoguová, která na prvním kilometru vede před Lobnigovou. Knapková ztrácí přes vteřinu na třetí Alžířanku. Nečekané problémy Topinkové!
5
Topinková je prozatím těsně čtvrtá.
5
Rakušanka Lobnigová má opticky mírný náskok před Topinkovou. Co ukáže první mezičas?
Trochu náročnější podmínky s větrem a vlnami mohou Topinkové způsobit určité problémy.
Pátá rozjížďka, která nás velmi zajímá, byla odstartována!
Pátá rozjížďka:
Magdalena Lobnigová (AUT)
Chierika Ukoguová (NGR)
Amina Roubaová (ALG)
Miroslava Topinková-Knapková (CZE)
Claire Akossiwa Ayivonová (TOG)
V páté rozjížďce nastoupí Mirka Topinková-Knapková!

4
Do čtvrtfinále postupuje z první příčky Tuanová v čase 8:18.57.
4
Tuanová se dostává mírně do čela před Švýcarku. Zbývá posledních necelých 500 metrů.
4
Vyrovnaný souboj na čele mezi Gmelinovou a Tuanovou. Třetí Mohamedová Rafa'eeová už ztrácí výrazně přes 15 sekund a zároveň má velký náskok před čtvrtým místem.
4
Úvodní pětistovka nejlépe sedla Švýcarce Gmelinové, která vede před Číňankou Tuanovou o necelou vteřinu. Za touto dvojicí se již tvoří mezera.

3
O zhruba půl minuty za ní dojela druhá Puspureová z Irska a třetí Negmová z Egypta.
3
Zeemanová už je v cíli, vyhrála rozjížďku s časem 8:41.12.
3
Negmová jede prakticky ve stejné linii s Puspureovou a bojuje s ní o druhé místo. Zeemanová má náskok 25 sekund, na ni tyto veslařky nemají nárok.
3
Zeemanová má obrovský náskok před Puspureovou, která zase ujíždí Egypťance Negmové. A za ní už je výraznější díra.
3
Jednou z favoritek této rozjížďky je Irka Puspureová, která po 500 metrech prohrává s Kanaďankou Zeemanovou, další adeptkou na přímý postup.

2
Genevra Stoneová si doveslovala pro vítězství v čase 8:29.67! Společně s ní postupuje Dánka Erichsenová a Litevka Saltyteová, která na poslední pětistovce utrhla Íránku Javarovou o více než čtyři vteřiny.
2
Stoneová si vesluje na čele svým tempem a míří za postupem. Také Erichsenová na posledním mezičase vypadá velmi dobře. Za to o třetí místo svádí souboj Saltyteová s Javarovou. Palermová, zdá se, odpadá a tuhne.
2
Ovšem Litevka se po kilometru propadá, na postupující pozici se prokousala Argentinka Palermová.
2
Pro postup by si měly dojet také Litevka Saltyteová a Dánka Erichsenová. Obě se zařadily za vedoucí Američanku.
2
Hned od úvodu to potvrzuje. Po pětistovce je ve vedení.
2
Ve druhé rozjížďce je hlavní favoritkou na postup Američanka Stoneová, která se letos prezentovala velmi solidními výkony ve Světovém poháru.

6. Emily Morleyová (BAH) opravy
Mexičanka Lechugaová Alanisová vyhrála v čase 8:11.44 a postupuje do čtvrtfinále, stejně jako Thornycroftová. Brennanová na závěr přeci jen předjela Korejku Kimovou, doveslovala na třetím místě a jde přímo do čtvrtfinále!
1
Pro favorizovanou australanku hodně nepříjemný závod, oproti očekávání ji může potkat cesta do oprav...
Tak pozor, Brennanová se začíná výrazně propadat! Na metě 1500 metrů je až čtvrtá za Alanisovou, Zimbabwankou Thornycroftovou a i Korejkou Kimovou!
Mexičanka Alanisová druhou pětistovku výrazně napálila a vede před Brennanovou o 6 vteřin. Potvrzuje se, že Australanka se šetří.
Brennanová hned po první pětistovce získává náskok a míří za postupem. Jedna z největších favoritek skifu pochopitelně nevydá ze sebe v rozjížďce maximum.
Emily Morleyová (BAH)
Do čtvrtfinále přímo postupují tři nejlepší z každé rozjížďky. Další budou muset do oprav.
Hezký den při sledování veslařských soutěží. Po postupu Ondřeje Synka do čtvrtfinále skifu se o svůj postup pokusí na dvoukilometrové trati také Mirka Topinková, která pojede v páté rozjížďce.
Startovní listina
1. rozjížďka

2. rozjížďka

4. rozjížďka

5. rozjížďka

Topinková-Knapková letos nemá nijak oslnivou formu, ačkoliv poslední dva závody prokázaly možný progres před závěrečnou přípravou na olympiádu. Po vítězství ve finále C ve Varese a šestém místu na evropském šampionátu si česká veslařka dojela pro bronz na světovém poháru v Lucernu a na pražských Primátorkách byla členkou vítězné osmiveslice.
Mezi skifařkami jsou především dvě suverénky. Australanka Kimberley Brennanová a Novozélanďanka Emma Twiggová. Brennanová na hrách v Londýně skončila ve skifu bronzová, v dvojskifu pak získala stříbrnou medaili a je úřadující mistryní světa z Aiguebelette. Letos navíc poměrně dominuje Světovému poháru, když vyhrála závody v Lucernu a Poznani. Novozélanďanka Twiggová na druhé straně vyhrála kvalifikační regatu v Lucernu a v Poznani na Světovém poháru skončila druhá za Brennanovou.
Ženský skif patří v posledních letech k úspěšné české disciplíně. Skifařky mají ve svém středu veteránku Miroslavu Topinkovou-Knapkovou, zlatou medailistu z Londýna, která však v této sezoně mezi hlavní aspirantky na medaili, alespoň dle svých slov, nepatří.
Lagoa Stadium se stane během olympijských her v Riu svědkem zápolení na vodním kanále, na němž se v první polovině her budou rozdávat medaile ve veslařských soutěžích. Během osmi dnů, které budou patřit tomuto sportu, se desítky mužů a žen představí celkem ve 14 disciplínách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.