OH - Vodní pólo (muži) - Španělsko - Itálie -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   16:40

Španělsko - Itálie

Italové tedy potvrdili roli favorita, i když měli namále. V polovině zápasu nevyužili dvojnásobnou přesilovku a Španělsko se dostalo do vedení 6:4. Jenomže ještě na startu poslední čtvrtiny Itálie vyrovnala na 6:6 a v posledních třech minutá otočili vývoj zápasu ze 7:8 na konečných 9:8.
32
Utkání právě skončilo.
32
Dopouští se ale osm vteřin před koncem útočného faulu a s velkou pravděpodobností si prohrává zápas.
32
Španělsko si bere půl minuty před koncem oddechový čas.
32
Střelu Munarrize Egany zdálky Tempesti likviduje a přibližuje Itálii k vítězství.
31
Italům se navíc daří přerušit španělský útok a kradou jim míč.
30
A dvě minuty před koncem se trefuje Christian Presciutti a dostává Itálii do vedení. Tak je neskutečný závěr dnešního zápasu.
30
Figlioli se dopustil faulu, ale Molina Rios trestuhodně neproměnil penaltu!
29
tři minuty před koncem se trefuje Figlioli a srovnává na 8:8.
29
Tahull Compte dostává v krátkém sledu další trest a znovu oslabuje Španěly.
29
Hned vzápětí ale snižuje na rozdíl jediné branky Fondelli.
28
Po čtyřech vteřinách proměňuje přesilovku Espanol Lifante.
28
S blížícím se koncem zápasu přibývají i vyloučení a v trestu je nyní Ital Nora.
27
Fondelii navíc znovu oslabuje Italy.
27
Echenique Saglietti poslal míč do středu branky, tam byl ale připravený Tempesti.
26
Oba celky začínají přitvrzovat hru a dopouštějí se faulů.
26
vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho a hned o dvacet sekund později vrací Španělsku vedení Molina Rios.
25
Figlioli tentokrát zamířil přesně a dostává Itálii na skóre 6:6.
25
A budou mít přesilovku, poněvadž dostává 20 sekundový trest Španěl Roca Barcelo.
25
Italům vychází úvodní sprinty a i ve čtvrté čtvrtině získávají na úvod míč.
24
V poslední vteřině zneškodnil pokus Figlioliho Aguilar Vicente a do poslední čtvrtiny tak půjde Španělsko s vedením 6:5.
24
Půl minuty před koncem dává šanci Itálii přesným zásahem Christian Presciutti.
23
Střela Munarreze Egany z centru ale byla zablokována a vzápětí jdou do oslabení Španělé.
23
Španělsko si opět bere oddechový čas. Cítí, že v případě úspěšné trefy by mohlo rozhodnout zápas.
23
Další zdařila španělská krádež a Italové se nechávají opět vyloučit. Tentokrát si půjde odpočinout na 20 sekund Gitto.
22
Lopez Pinedo ale ukradl přihrávku Italům a Španělsko může znovu zaútočit.
22
Molina Rios se dostal ke střele z dálky, ale opět minul.
21
Figlioli se pokoušel odčinit předešlý trest, ale jeho akční střela z úhlu skončila na boční síti.
21
Španělsko na rozdíl od soupeře dvojnásobnou početní výhodu využívá a Molina Rios posílá svůj tým do vedení 6:4.
21
Italové opět nezvládají střední pasáž hry psychicky. Sotva poté, co se vrátil Bodegas, jsou vyloučeni Di Fulvio a Figlioli.
20
Sˇpatné chvilky prožívá Bodegas. Jeho pokus z centru španělský gólman zlikvidoval a deset vteřin na to byl hned vyloučen.
19
Na druhé straně zamířil vedle Presciutti stejně jako poté z protiútoku Molina Rios.
19
VRátit Španělsku dvoubrankový náskok mohl Echenique Saglietti, ale z dlouhé vzdálenosti Tempesti jeho pokus chytil.
18
Italové už tentokrát přesilovku využívají a prosazuje se Figlioli.
18
Španělé se ale budou muset bránit, poněvadž je nyní vyloučen Tahull Compte.
17
A napodruhé vyšel z tohoto souboje španělský brankář.
17
Di Fulvio se dostal ke střele, ale Aguilar Vicente jeho pokus k tyči chytil.
17
Italové znovu vyhráli úvodní sprint o míč a mohou zahájit první útok ve třetí čtvrtině.
16
Španělé v závěru zápasu ustáli dvojnásobné vyloučení a vidíme jeden z klíčových okamžiků zápasu, poněvadž Itálie se před vypršením druhé čtvrtiny nedostal na kontakt jedné branky.
16
Italský trenér navíc vidí od rozhodčích žlutou kartu.
15
Jenomže to jim vůbec nevadí. Bodegas se dopustil faulu a Molina Rios proměňuje penaltu a poprvé v zápase posílá Španěly do dvoubrankového vedení.
15
Přesilovku ale nevyužili a naopak oni teď půjdou do oslabení.
14
Španělsko reaguje na možnost početní výhody oddechovým časem.
14
A Italové začínají být neukáznění a dostávají další trest.
13
Espaňol Lifante využívá přesilovku a posílá Španělsko znovu do vedení. tentokrát 4:3.
13
Gitto ale oslabuje Itálii a půjde si odpočinout na 20 sekund.
12
Tempesti se navíc podařil zachytit pokus Tahulla Compteho z pravé strany.
11
První gól druhé čtvrtiny obstarává v polovině dvanácté minuty Christian Presciutti, který se proadil z centru.
11
Vidíme hodně nepřesných střel. Mimo nyní zamířili jak Ital Gallo, tak i Španěl Molina Rios.
10
Dlouhý a rozvážný útok Španělů zakončil Espaňol Lifante. S jeho střelou si ale Tempesti poradil.
9
Pokus Di Fulvia byl ale zablokován.
9
Vyloučen je ale Munarez Egaina a to je šance pro Itálii.
9
/vod druhé čtvrtin je velmi rozpačitý a oba týmy se dopouštějí faulů.
9
Italům se vydařil start druhé čtvrtiny a ujímají se míče.
8
Italové se pokusili vyrovnat v samotném závěru, ale pokus Velottoa byl zablokován.
A ten se jim vyplatil, poněvadž díky střele Espaňola Lifanteho se dostávají do vedení 3:2.
7
Španělé si minutu před koncem první čtvrtiny berou oddechový čas.
7
Italové ale přesilovku nezužitkovali a naopak oni nyní půjdou do oslabení, porotože menší trest dostává Bodegas.
7
Sziranyi Somogyi dostává menší trest.
6
Figlioli byl okraden o míč Molinou Riosem, ale oba se vzápětí faulovali.
6
Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny se dostal ke střele z dálky Mallarach-Guell, ale zamířil mimo italskou branku.
6
Italové si dlouho připravovali útok a Bodegas už musel zakončovat, poněvadž už pomalu vypršel třicetisekundový limit. Aguilar Vicente se stihl přesunout včas a předvedl parádní zákrok levou rukou.
5
Ten samý hráč ale poté dostává trest na 20 sekund.
5
A tu Molina Rios s přehledem proměňuje. je srovnáno 2:2.
5
Gitto se ale dopustil faulu a Španělsko bude mít k dispozici penaltu.
Současně s jeho návratem se ale trefuje Di Fulvio a posílá znovu Italy do vedení.
Početní výhodu si vyzkouší i Italové, poněvadž na dvacet sekund si odchází odpočinout Echenique Saglietti.
4
Úplně stejně ale dopadl na druhé straně Španěl Molina Rios.
3
Další útok Italům ze strany již nevychází a střela Figlioliho byla zblokována.
3
Munarriz Egana využívá přesilovku a srovnává stav utkání na 1:1.
2
na konci druhé minuty navíc dostává 20 sekundový trest Nora.
2
Nicholas Presciuti chtěl napodobit svého bratra, ale výborným zákrokem jeho šanci chytá Aguilar Vicente.
2
Munarrez Egana se dopustil útočného faulu a míče se tak ujímá opět Itálie.
1
A útok se jim daří. Z dálk zakončil první útok Christian Presciutti a Itále vede 1:0.
1
Přihrávku Echediqueho Saguettiho ukradl Di Fulvio a Itálie může jít do protiútoku.
1
jako první se vybojovali míč Španělé.
Utkání bylo zahájeno.
Španělsko s Itálií odehrálo již hodně vzájemných zápasů a poslední tři skončili vždy výhrou jednoho z týmů o jednu branku. Na velkých akcí, ale zatím vítězí Italové, ať už na MS v roce 2013 4:3 či na minulých olympijských hrách v Londýně 10:7
Španělé budou hrát v modrých čepičkách, Italové zase v modrých.
Sestavy týmů:

Španělsko:
Aguilar Vicente (Lopez Pinedo) – Munarriz Egana, Roca Barcelo, Alarcon Tevar, Molina Rios, Miguel Alferez, Sziranyi Somogyi, Espaňol Lifante, Tahull Compte, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Echenique Saglietti. Trenér: Gabriel Paz Hernandéz.

Itálie: Tempesti (Del Lungo) – Di Fulvio, Gitto, Figlioli, Fondelli, Velotto, Nora, Gallo, Ch. Presciutti, Bodegas, Alcardi, N. Presciutti. Trenér:Alessandro Campagna.
Hned na úvod svedl los dohromady týmy, které už dokázaly olympijský turnaj vyhrát. Itálie třikrát (1948, 1960 a 1992) a Španělsko jednou a to před dvaceti lety v Atlantě. Z londýnských her budou obhajovat Italové stříbrnou medaili, když podlehli až ve finále Chorvatsku.
Vodní pólo se nachází v programu olympijských her již od roku 1900 a byl zařazen vůbec jako první kolektivní sport vůbec. Ženský turnaj se poté objevil pod pěti kruhy až o sto let později v australském Sydney. Proti sobě nastupují vždy 13členná družstva. Tento vodní sport se jako jeden ze dvou hraje na čtvrtiny, z nichž každá má osm minut čistého času. Hraje v klasickém bazénu pro plavání a týmy mohou střídat v klasickým hokejovým způsobem.
Příjemné sobotní odpoledne. Olympijské hry začínají dnes pro všechny kolektivní sporty a ani vodní pólo není výjimkou. Dvanáct celků začíná boj ve dvou šestičlenných skupinách o medaile. Úvodní utkání čeká na Španělsko a Itálii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:40.