OH - Vodní pólo (ženy) - Čína - Maďarsko -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   14:00

Čína - Maďarsko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Maďarky potvrdily roli favoritek dnešního utkání a vstupují tak do olympijského turnaje výhrou 13:11 nad houževnatými Číňankami. K dalšímu utkání nastoupí již za malou chvilku Italky proti domácím reprezentantkám.
Konečný výsledek:

Čína – Maďarsko 11:13
(2:2, 4:4, 3:6, 2:1)

Branky: 5., 16. a 31. Ma, 14., 24. a 28. Niu, 7. a 10. Zhao, 13. C. Zhang, 17. Mei, 22. W. Zhang – 20., 21., 22. a 23. Cziganyová, 13., 16. a 21. Keszthélyiová, 4. a 29. Takácsová, 10. a 11. Bujkaová, 6. Tóthová, 17. Antalová.
00:00
Zápas skončil.
00:07
Gabriella Szucsová ještě v závěru zápasu nastřeluje z obrovské dálky tyč čínské branky!
00:50
Rick Azevedo si ještě necelou minutu před koncem zápasu bere oddechový čas pro čínský tým.
01:23
Čína právě vstřelila branku!
Číňanky ještě vykřesaly naději, když početní výhodu využívá další střelou z velké dálky HUANHUAN MA!
02:06
Huanhuan Ma vzala celou situaci na sebe, její dalekonosná střela ovšem nebyla přesná.
02:31
Ani Maďarky nedokázaly svou útočnou akci zdárně zakončit, a tak je tu ještě šance pro Čínu.
02:58
Číňanky navíc svůj útok nezakončily a Maďarsko je tak už velmi blízko vítězství v dnešním zápase.
03:23
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Velmi důležitý gól pro maďarské branky zaznamenává ORSOLYA TAKÁCSOVÁ. Maďarsko tak necelé tři a půl minuty před koncem zápasu vede o tři branky.
03:42
Maďarský trenér Atilla Biro si před početní výhodou svého týmu bere oddechový čas.
04:14
Hanna Kistelekiová se ocitla ve velké šanci, z pravé strany ale nedokázala Yang překonat.
04:43
První branka čtvrté části hry padá až po třech minutách hry! Střelou z velké dálky přes několik hráček se prosazuje GUANNAN NIU!
05:35
Série skvělých zákroků pokračuje i nadále! Ganglová konečky prstů vytáhla technickou střelu Huanhuan Ma.
06:04
Dora Antalová se ocitla v další slibné střelecké příležitosti, Yang ovšem vytáhla její střelu na břevno!
06:35
Se svou ranou neuspěli ani Dora Antalová, dopředu mohou opět plavat Číňanky.
07:04
Na druhé straně trefuje Guannan Niu pravou tyčku maďarské branky!
07:31
Gabriella Szucsová střílel ze střední vzdálenosti, Yang její pokus zlikvidovala.
08:00
Závěrečná čtvrtina začala.
Stav po třetí čtvrtině:

Čína – Maďarsko 9:12

5. a 16. Ma, 7. a 10. Zhao, 14. a 24. Niu, 13. C. Zhang, 17. Mei, 22. W. Zhang – 20., 21., 22. a 23. Cziganyová, 13., 16. a 21. Keszthélyiová, 10. a 11. Bujkaová, 4. Takácsová, 6. Tóthová, 17. Antalová
00:00
Třetí čtvrtina skončila.
00:13
Čínský útok zastaven kvůli útočnému faulu, o poslední střelu třetího dějství se tak budou moci postarat Maďarky.
00:56
Roztrhl se s góly pytel! Číňanky využívají početní výhodu zásluhou GUANNAN NIU, která se trefuje pod rukou obránkyně přesně na zadní tyč!
01:21
Další branka na maďarské straně! Samostatný únik s naprostým přehledem proměňuje opět DORA CZIGANYOVÁ!
02:01
Číňanky se konečně prosazují, střelou z levé strany se prosazuje svým prvním gólem v zápase WEIWEI ZHANG!
02:17
Maďarský koncert pokračuje! DORA CZIGANYOVÁ dostala hodně času a prostoru na středu hřiště a zaznamenává třetí gól během krátké chvíle!
02:35
Oddechový čas také na druhé straně v podání Atilly Bira.
03:09
Čínský trenér reaguje na čtyři góly Maďarska v řadě oddechovým časem.
03:09
Maďarky pokračují v gólové sérii! RITA KESZTHÉLYIOVÁ si nezištně doplavala za čínskou obranu s lehkým lobem přes brankářku přidává desátý maďarský gól!
03:56
Maďarky jdou do trháku, další početní výhodu využívá opět DORA CZIGANYOVÁ a poprvé v zápase je rozdíl ve skóre dvougólový!
04:36
Cong Zhang je dnes střelecky hodně aktivní, její další pokus ovšem končí nad brankou.
04:58
Maďarky jdou do vedení, skrytou střelou přes obránkyni se prosazuje DORA CZIGANYOVÁ!
05:14
Guannan Niu v početní výhodě z výborné střelecké pozice orazítkovala jen tyč maďarské branky!
05:43
Dlouho jsme neviděli žádný střelecký pokus, a to ani na jedné straně.
06:30
Rozhodčí odpískali útočné fauly v krátké době na obou stranách, v útoku jsou nyní Číňanky.
07:10
Maďarky rychle srovnávají, DORA ANTALOVÁ doslova procedila míč z úhlu do čínské branky!
07:27
Číňanky jdou na startu druhé půle do vedení! Početní výhodu využívají střelou zblízka XIAOHAN MEI!
08:00
Druhý poločas začal.
Stav po prvním poločase:

Čína – Maďarsko 6:6

5. a 16. Ma, 7. a 10. Zhao, 13. C. Zhang, 14. Niu – 10. a 11. Bujkaová, 13. a 16. Keszthélyiová, 4. Takácsová, 6. Tóthová
00:00
00:01
Číňanky ale ještě na úplném konci prvního poločasu srovnávají, střelou v nouzi se nakonec prosazuje HUANHUAN MA!
00:33
Maďarky se v závěru první půle ujímají vedení, pěknou kombinaci v početní výhodě zakončuje střelou z levé strany RITA KESZTHÉLYIOVÁ!
01:00
Přesně minutu před koncem prvního poločasu si vybírá Maďarsko svůj druhý oddechový čas.
01:33
Ani další pokus ze střední vzdálenosti v podání Zihan Zhao nekončí v brance.
02:07
Huanhuan Ma zkusila štěstí střelou z velké dálky, prostor mezi třemi tyčemi ovšem minula.
02:52
Číňanky sehrály secvičenou akci výborně a opět srovnávají stav zápasu! Střelou z úhlu se prosazuje GUANNAN NIU!
02:58
Americký trenér čínského týmu Rick Azevedo si bere před početní výhodou oddechový čas.
03:12
RITA KESZTHÉLYIOVÁ si s penaltovým hodem poradila velmi zkušeně, čínskou brankářku poslala k druhé tyčce, než kam poslal balón!
03:12
Penalta pro Maďarsko! Guannan Niu evidentně faulovala unikající Keszthélyiovou.
03:50
Máme opět srovnáno, překvapivou střelou z větší dálky se prosazuje CONG ZHANG!
04:17
Rita Keszthélyiová šikovně prodloužila střílenou přihrávku na čínskou branku, Yang ovšem zasáhla.
04:42
Parádní zákrok vytáhla nyní Ganglová proti slušné ráně Guannan Niu.
05:08
Po chybě Číňanek mohly postupovat Maďarky do rychlého brejku, který ale nedokázaly zakončit.
05:40
Obrovská chyba v defenzivě Číny podpořená další chybou brankářky Yang znamená další snadnou branku pro BARBARU BUJKAOVOU!
06:03
Huanhuan Ma se pokusila překvapit Ganglovou technickou střelou, která skončila na břevně!
06:25
Maďarky rychle srovnávají! Střelou z dálky se prosazuje BARBARA BUJKAOVÁ.
06:43
Razantní střelou o vodu nedala ZIHAN ZHAO žádnou šanci Ganglové na reakci a posílá tak Čínu do vedení!
06:43
Další penalta pro Čínu po faulu Gardaové na Zhao.
07:01
Na druhé straně trefuje Dora Antalová technickým lobem břevno!
07:26
Zihan Zhao střílela ze střední vzdálenosti jen do připravené brankářky Ganglové.

00:11
Úplný závěr první čtvrtiny ještě přinese maďarskou početní výhodu a rovněž i oddechový čas v podání Atilla Bira.
00:37
V poslední minutě první části hry přichází ztráty na obou stranách, v útoku jsou nyní maďarské hráčky.
01:20
Penaltu bez problémů proměňuje ZIHAN ZHAO, která naznačila střelu k pravé tyči, zamířila ale přesně na druhou stranu!
01:20
Anna Illesová fauluje a Čína má k dispozici penaltový hod!
01:37
Také na druhé straně se pokusila Rita Keszthélyiová o technický pokus, který skončil až na konstrukci branky.
02:06
Ganglová neměla žádný problém se zákrokem proti nepovedené technické střele Cong Zhang.
02:25
Maďarky se znovu jímají vedení! ILDIKO TÓTHOVÁ si udělal prostor v předbrankovém prostoru a i díky chybě brankářky Yang dává branku!
02:56
Cong Zhang vypálila z velké dálky, Ganglová vytasila proti její střele výborný zákrok.
03:22
Maďarky svou další útočnou akci nezakončily a hrát mohou opět hráčky z Číny.
03:53
Také Číňanky využívají přesilovku, přesnou ranou ze středu se prosazuje HUANHUAN MA!
04:26
Maďarky otevírají skóre zápasu po parádní akci v početní výhodě! Kistelekiová našla napříč celým bazénem ORSOLYU TAKÁCSOVOU, která zamířila do odkryté části branky!
05:04
Yang zasahuje proti další dobré střele Barbara Bujkaové.
05:29
Stále čekáme na první branku zápasu, Číňanky se nyní provinily faulem.
06:00
Huanhuan Ma vypálila z velké dálky, míč se o hladinu vody zvedl až do břevna maďarské branky!
06:24
Barbara Bujkaová střílela z pravé strany, čínská brankářka Yang byla připravena.
06:45
Početní výhoda také na druhé straně pro Maďarsko.
07:13
Xinyan Wang vypálila ze středu, Ganglová si připisuje první úspěšný zákrok.
07:35
Číňanky už se dostali do časového tlaku, Maďarky ale faulovaly.
08:00
Zápas začal.
Hráčky skáčou do bazénu, utkání za malou chvilku začne.
Hráčky obou týmů nastoupily před bazén, zazní státní hymny Číny a Maďarska.

Čína: Yang, Peng – Ma, Mei, Xiong, Niu, Sun, Song, C. Zhang, Zhao, W. Zhang, Wang, J. Zhang. Trenér: Rick Azevedo.

Maďarsko: Ganglová, Kasová – Cziganyová, Antalová, Kistelekiová, Szucsová, Takácsová, Illesová, Keszthélyiová, Tóthová, Bujkaová, Csabaiová, Gardaová. Trenér: Atilla Biro.

Rozhodčí: Nenad Peris a Georgios Stavridis.
MAĎARSKO

Maďarky jsou dvojnásobnými světovými šampionkami z let 1994 a 2005. Před třemi lety skončily na MS třetí, na předešlých dvou Olympiádách se vždy dostaly až do semifinále, pokaždé ale skončily bez medaile.
ČÍNA

Největším úspěchem Číňanek je 2. místo na Mistrovství světa v roce 2011, o dva roky později ovládla asijská velmoc Světovou ligu. Na předešlých dvou Olympijských hrách skončila Čína shodně na 5. místě.
Systém turnaje

Turnaje v Riu se zúčastní celkem 8 týmů, které jsou rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech. Ze skupin postoupí všechny týmy do čtvrtfinále, kde se pokračuje klasickým vyřazovacím způsobem.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou již v plném proudu, dnes statruje také ženský turnaj ve vodním póle. První hrací den v Maria Lenk Aquatics Centre začne ve 14:00 zápasem mezi Čínou a Maďarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.