OH - Zápas - Volný styl do 76 kg - OF a ČF (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   04:00

Volný styl do 76 kg - OF a ČF (ženy)

04:00 Osmifinále - ženy

06:00 Čtvrtfinále - ženy

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Semifinálové dvojice
Adelina Maria Grayová (USA) – Ajperi Medet Kyzyová (KGZ)
Hiroe Minagawaová (JPN) – Aline Rotter Fockenová (GER)
Čtvrtfinále
Adelina Maria Grayová (USA) - Yasemin Adarová (TUR)
Natalja Vorobjevová (ROC) - Ajperi Medet Kyzyová (KGZ)
Hiroe Minagawaová (JPN) – Epp Maeeová (EST)
Čchian Čou (CHN) – Aline Rotter Fockenová (GER)
Program skončil.
Fockenová tlak ustála, pořevzala aktivitu a nakonec vítězí 8:3 Postupuje do semifinále a bude zápasit s domácí Minagawaovou!
Němka se dostává pod velký tlak své soupeřky. Vede 5:3, ale převahu má nyní čínská zápasnice.
Fockenová zatím zvládá toto čtvrtfinále lépe, ujala se vedení 3:0 a vykročila za postupem. Ještě tři minuty.
Po minutě a půl je zatím skóre vyrovnané 0:0.
Blok zápasů uzavře duel mezi Čchian Čou a Aline Rotter Fockenovou.
Domácí Hiroe Minagawaová zvládla i čtvrtfinále a bude zápasit v odpoledním semifinále. Estonku Maeeovou porazila 3:0 na body.
Chystá se třetí čtvrtfinále. V něm se střetnou Minagawaová a Maeeová.
Výtečně nyní Kyzyová vymetla s Ruskou žíněnku a skutečně, technická převaha. Za stavu 12:0! V semifinále se tak utká s Američankou Grayovou.
A to vypadá na technickou převahu pro Kyzyovou! Vede už 8:0.
Vorobjevová je v obrovských problémech!
V dalším utkání se na žíněnce představí Natalja Vorobjevová a Ajperi Kyzyová.
Adarová sice mohutně stahovala ztrátu, ale Grayová si těsné vedení uhájila. Vítězí 6:4 na body a může se těšit na odpolední semifinále.
Grayová v prvním čtvrtfinále drží zatím vedení 4:0 a přibližuje se postupnými krůčky postupu.
Začíná čtvrtfinále!
Čtvrtfinále
Adelina Maria Grayová (USA) – Yasemin Adarová (TUR)
Natalja Vorobjevová (ROC) – Ajperi Medet Kyzyová (KGZ)
Osmifinále
Adelina Maria Grayová (USA) – Zaineb Sghaierová (TUN)
Aline Silvaová (BRA) – Yasemin Adarová (TUR)
Natalja Vorobjevová (ROC) – Samar Amer Hamzaová (EGY)
Ajperi Medet Kyzyová (KGZ) – Elmiry Syzdykovová (KAZ)
Hiroe Minagawaová (JPN) – Burmaa Ochirbatová (MGL)
Erica Elizabeth Wiebeová (CAN) – Epp Maeeová (EST)
Čchian Čou (CHN) – Alla Bělinská (UKR)
Vasilisa Marzaljuková (BLR) – Aline Rotter Fockenová (GER)
Fockenová nakonec vítězí 2:1 na body a stává se poslední čtvrtfinalistkou.
Poslední souboj o postup spolu svádí Marzaljuková s Fockenovou. Po první půlce je skóre 2:1 ve prospěch Němky.
Vyrovnaný zápas! Číňanka Čou byla sice favoritkou, ale Ukrajinku Bělinskou poráží pouze těsně 4:3 na body.
Epp Maeeová si na body poradila s Ericou Wiebeovou a o postup do semifinále se utká s domácí nadějí Minagawaovou. To slibuje zajímavé střetnutí.
Japonská zápasnice Hiroe Minagawaová dominovala v utkání s Ochirbatovou z Mongolska. Zápas sice neukončila před koncem časového limitu, ale vítězí 7:0.
Medet Kyzyová byla blízko technické převaze, nakonec ale musela zápasit celých šest minut. Kazašku Syzdykovovou však poráží jednoznačně 8:1.
Zatím jednoznačně nejdramatičtější zápas této kategorie. Dokázala jej vyhrát 16-12 na body Natalja Vorobjevová, která v závěru ustála tlak Hamzaové.
Hodně tuhý souboj svádí Vorobjevová a Hamzaová. Ruska v polovině duelu vede 14:10, když se Egypťance povedlo výrazně snížit ztrátu a bojuje ze všech sil o postup.
Turecká zápasnice Yasemin Adarová nakonec musela bojovat o postup celých šest minut, ale Brazilku Silvaovou poráží poměrně jednoznačně 6:0 na body.
Některé ale končí mnohem dříve, jako například první osmifinále. Američanka Grayová dokázala položit Sghaierovou na lopatky a postupuje do čtvrtfinále.
Jednotlivé zápasy trvají šest minut čistého času.
Program zahájen.
Osmifinále
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry v neděli nabídnou úvodní soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:00.