Muži - Dvojbob (3. a 4. jízdy) | ONLINE | 19.2.2018 12:15 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Boby - Muži - Dvojbob (3. a 4. jízdy) -  ONLINE PŘENOS -  19. února 2018   12:15

Ukončeno

Muži - Dvojbob (3. a 4. jízdy)

12:15 3. a 4. jízdy - muži
CZE  J. HavlínJ. NosekJ. VrbaD. Dvořák
CAN 1. . Kripps, Kopacz
GER 1. . Friedrich, Margis
LAT 3. . Melbardis, Strenga
CZE 17. . Dvořák, Nosek
CZE 23. . Vrba, Havlín
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to už pro tento závod všechno. Přeji hezký zbytek dne.
Konečné pořadí

1. Kripps/Kopacz (CAN) 3:16,86
1. Friedrich/Margis (GER) 3:16,86
3. Melbardis/Strenga (LAT) +0,05
4. Walther/Poser (GER) +0,20
5. Lochner/Weber (GER) +0,28
6. Won/Seo (KOR) +0,54
7. Poloniato/Lumsden (CAN) +0,88
8. Maier/Sammer (AUT) +0,90
9. Kibermanis/Miknis (LAT) +0,94
10. Spring/Brown (CAN) +1,38
11. Peter/Friedli (SUI) +1,40
12. Hall/Fearon (GBR) +1,48
13. Heinrich/Hauterville (FRA) +1,62
14. Olsen/Weinstock (USA) +1,68
15. Treichl, Walch (AUT) +1,70
16. Walch/Kuonen (SUI) +1,97
17. Dvořák/Nosek (CZE) +2,00
18. Tentea/Daroczi (ROU) +2,12
19. Rinaldi/Vain (MON) +2,16
20. Stulněv/Kondratěnko (OAR) +2,51
21. Cunningham/Abdul-Saboor (USA)
22. Mata/Mari (AUS)
23. Vrba/Havlín (CZE)
24. Luty/Tylkowski (POL)
25. Bascue/McGuffie (USA)
26. Li/Wang (CHN)
27. Bindilatti/Martins (BRA)
28. Andrianov/Samitov (OAR)
29. Ťin/Š' (CHN)
30. Šilič/Nikpalj (CRO)
Sledovali jsme velmi napínavý závěr mužského dvojbobu a výsledkem je, že zlato získávají Kanaďané Kripps s Kopaczem a také Němci Friedrich a Margis. Obě tyto posádky totiž mají po čtyřech jízdách naprosto totožný čas. Bronzovou medaili získávají Lotyši Melbardis a Strenga, kteří předvedli nejlepší jízdu ve čtvrtém kole a posunuli se na bronz ze čtvrté příčky po třech jízdách. Závěrečnou jízdu pokazili Němci Walther a Poser, kteří ze třetí příčky klesli na čtvrtou.

Česká dvojice Dominik Dvořák a Jakub Nosek si pohoršila závěrečnou jízdou na konečné 17. místo. Dvojbob Jan Vrba a Jakub Havlín se mezi dvacet nejlepších nevešel a proto už ve čtvrtých jízdách nestartoval.
Konec'
Závod skončil.
A spolu s nimi také Němci Friedrich a Margis, kteří mají naprosto totožný čas jako Kanaďané! Zlato se tak dělí mezi tyto dvě posádky! Stříbro nebude uděleno žádné a bronz mají Lotyši Melbardis a Strenga.
1'
Kanaďané Justin Kripps a Alexander Kopacz to zvládli a i přes horší start se udrželi na prvním místě! Mohou začít slavit zlaté medaile!
1'
Daří se jim to, kanadská dvojice je na mezičase o 3 setiny první!
1'
Ale start měli Kanaďané špatní a budou muset hodně zabojovat!
1'
Na zlato nyní zaútočí kanadská dvojice pilot Justin Kripps a spolu s ním Alexander Kopacz. Musí předvést velmi dobrou jízdu, aby předčili Němce.
2'
Friedrich a Margis to zvládli! Druhá nejlepší jízda čtvrtých jízd jim stačí na průběžně vedoucí příčku. Nejhůř budou stříbrní.
2'
Friedrich zatím řídí svůj bob po polovině jízdy na prvním místě.
2'
Medaili tak pro Německo mohou získat Francesco Friedrich a Thorsten Margis. Ti jsou nyní jakožto předposlední posádka na řadě.
3'
Lochner a Weber nejsou vůbec spokojeni. Předvedli až 6. nejlepší čas čtvrtých jízd a nejspíš budou bez medaile. Nyní jsou průběžně třetí.
3'
Nyní se představí Němci Johannes Lochner a Christopher Weber. Po třech jízdách byli třetí.
4'
Pilot Oskars Melbardis předvedl slušný výkon a dvojbob dokázal dovést na první místo. Nyní potřebují dostat jedno dvojici Lotyši pod sebe, aby brali alespoň bronz.
4'
Oskars Melbardis a Janis Strenga z Lotyšska byli po třech jízdách čtvrtí a útočí tak na medaili!
5'
Němci Nico Walther a Christian Poser po dvou jízdách vedli, ale pak se propadli na pátou příčko. A horší už nebudou, protože se po čtvrté jízdy dostávají do vedení!
6'
Korejská dvojice Won, Seo se raduje, protože mají za sebou jízdu bez výraznějších chyb a řadí se ne vedoucí příčku!
7'
Další na řadě byli Lotyši Kibermanis a Miknis. Pomalu začíná jít do tuhého. Lotyšská dvojice byla po třech jízdách sedmá, ale momentálně je průběžně až třetí, takže to vypadá na zhoršení.
8'
Rakouská dvojice Maier, Sammer předvedla čtvrtou nejlepší jízdu čtvrtého kola a to jim stačí na druhé průběžné místo.
9'
A znovu jsou v akci Kanaďané. Tentokrát pilot Nick Poloniato a spolu s ním Lesse Lumsden. Předvedli hodně pěknou jízdu a jdou na první místo!
10'
Kanaďané Spring a Brown udělali několik chyb, ale stačí jim to na průběžnou první pozici. Druzí jsou Švýcaři, třetí Britové.
11'
Další na řadě byli Britové pilot Brad Hall a Joel Fearon. Také oni nemohou být úplně spokojeni. Předvedli až 6. nejlepší finálovou jízdu a pořadím se propadnou.
12'
Dvojice ze Spojených států amerických Justin Olsen a Evan Weinstock předvedla spíše průměrnou jízdu a propadá se průběžně až na třetí příčku.
13'
Švýcarská dvojice pilot Rico Peter a spolu s ním Simon Friedli předvedla druhou nejlepší jízdu čtvrtého kola a to jim stačí na vedoucí příčku.
14'
Rakouská dvojice Treichl, Walch se těsně o 8 setin nedokázala dostat přes Francouze. Ti zůstávají první, Rakušané jsou druzí.
15'
Český dvojbob bohužel nepředvedl dobrou jízdu a průběžně jde až na třetí místo. Znamená to, že by si měl oproti třetí jízdě pohoršit.
15'
Do ledového koryta už vlétla česká dvojice Dvořák a Nosek! Po třech jízdách byla na 15. místě.
16'
Francouzský dvojbob Heinrich a Hauterville předvedli velmi slušnou jízdu a průběžně se řadí na první místo.
17'
Dvojice z Monaka Rinaldi a Vain se moc nepředvedla a v rámci čtvrtých jízd jsou až čtvrtí.
18'
Švýcaři Bracher a Kuonen předvedli o 8 setin rychlejší jízdu než Rumuni před nimi a udrželi se tak před nimi a jsou nyní první.
19'
Rumunská dvojice Tantea a Daroczi si po celou dobu drželi takřka konstantní náskok přes dvě desetiny, ten nakonec narostl na desetiny čtyři a Rumuni jdou na průběžnou první pozici.
20'
Jako první se do koryta vrhli rusové Alexej Stulněv a Vasilij Kondratěnko. Zajeli čas 49,87 sekundy.
Start'
Začátek čtvrtých jízd.
Čtvrtou jízdu už předvede jen dvacet nejlepších, takže jen jedna česká dvojice, a to Dominik Dvořák s Jakubem Noskem.
Po 14 hodině začnou finálové čtvrté jízdy.
Konec'
Konec třetích jízd.
30'
Poslední dvojbob třetích jízd se skládá z chorvatského pilota Dražena Siliče a jeho kolegy Benedikta Nikpalje. Chorvaté předvedli zatím svou nejhorší jízdu a není tak divu, že zůstávají poslední.
29'
Rusové Maxim Andrianov a Ruslan Samitov zajeli slušnou jízdu. Posunuli se ale celkově jen na 28. místo.
28'
Číňané Ťin Ťien a Š' Chao udělali také několik celkem viditelných chyb, které je hodně zpomalily. Předvedli po Brazilcích druhou nejhorší jízdu třetího kola.
27'
Brazilský dvojbob Edson Bindilatti a Edson Ricardo Martins měli několik celkem závažných dotyků a ve třetí zatáčce byli blízko i překlopení. Nakonec je to v jejich podání nejpomalejší jízda tohoto kola.
26'
Číňané Li Čchun-ťien a Wang S'-tung předvedli nejpomalejší jízdu ve třetím kole a zůstávají na 26. místě.
25'
Další americký dvojbob Codie Bascue a Samuel Mc Guffie předvedl 23. nejlepší jízdu třetích jízd, ale zůstávají na 25. místě celkově.
24'
Americká dvojice Nick Cunningham a Hakeem Abdul-Saboor předvedli velmi dobrou jízdu a výsledkem je 15. místo této jízdy a posun na 21. místo.
23'
Vrba s Havlínem předvedli sou zatím nejlepší jízdu a posunuli se na 22. místo. I přes pár dotyků s okrajem koryta.
23'
Na řadě je druhá česká dvojice. Pilot Jan Vrba a spolu s ním Jakub Havlín.
22'
Poláci Mateusz Lutty a Krzysztof Tylkowski se také v této jízdě dostali před rumunskou dvojici, ale celkově se neposouvají a zůstávají dvaadvacátí.
21'
Australská dvojice Lucas Mata a David Mari zajeli 20. nejlepší čas, byli tedy lepší než Rumuni, ale celkově zůstávají na 21. místě.
20'
Dvojbob ruských sportovců Alexeje Stunleva a Vasilije Kondratěnka předvedl druhou nejhorší jízdu třetích jízd. Byly tam výrazné doteky z hrazením a výsledkem je, že tahle dvojice zůstává na 20. místě.
19'
Švýcarský pilot Clemens Bracher a spolu s ním Michael Kuonen byli po dvou jízdách na 19. místě. Ve třetí jízdě předvedli 15. nejlepší výkon a díky tomu se posouvají o dvě místa na 17. pozici.
18'
Dvojice Rudy Rinaldi a Boris Vain z Monaca měli několik lehkých dotyků a ve výsledku zajeli zatím druhý nejpomalejší čas třetích jízd. Posunují se na 17. místo.
17'
Francouzi Heinrich a Hauterville zajeli 12. nejlepší čas třetích jízd a posunou se pořadím směrem nahoru.
16'
Rumuni Mihal Cristian Tentea, Nicolae Ciprian Daroczi jsou nejmladší dvojice na startu. Měli problémy hned při startu, protože Daroczi podklouzl. Nakonec je to pro ně nejpomalejší jízda a zůstávají na 16. místě.
15'
Rakušané Markus Treichl s Kilianem Walchem zajeli dobře a v celkovém pořadí se dostávají před českou dvojici.
14'
Dvořák s Noskem nezajeli vůbec špatně. Ve 3. jízdě mají zatím 13. nejlepší čas a měli by si držet zhruba stejnou pozici po třech jízdách.
14'
A teď už jsou na řadě Češi Dominik Dvořák a Jakub Nosek!
13'
Švýcarský pilot Rico Peter spolu se Simonem Friedlim se několikrát dotkli hrazení. Předvedli nakonec 10. nejlepší jízdu třetího kola a celkově zůstávají třináctí.
12'
Američané Olsen/Weinstock se také neposunuli a zůstávají dvanáctí.
11'
A znovu Kanaďané. Tentokrát pilot Christopher Spring a spolu s ním Lascelles Brown, kteří si svou jízdou nepolepšili. Se ztrátou necelé sekundy zůstávají desátí.
10'
Kanaďané Nick Poloniato a Jesse Lumsden zajeli zatím nejslabší jízdu třetího kola a zůstávají na devátém místě.
9'
Korejská dvojice Won/Seo mohutně povzbuzována domácími fanoušky zajeli slušně a je to nakonec pátý nejlepší čas!
8'
Rakouský dvojbob Benjamin Maier a Markus Sammer zajeli pěknou čistou jízdu a posouvají se na páté místo!
7'
Britská dvojice Brad Hall, Joel Fearon neměli ideální start a od začátku celkem dost ztráceli, což se pak snažili dohnat. Ale moc se jim to nepovedlo. Zůstávají na sedmém místě a budou čekat, kolik dvojbobů se dostane před ně.
6'
Lotyšský pilot Oskars Kibermanis spolu s Matissem Miknisem byli průběžně šestí. Měli velice dobrý start do třetí jízdy, ale posunuli se na páté místo s totožným časem jako měl Nico Walther.
5'
Třetí německá dvojice, tentokrát Francesco Friedrich a Thorsten Margis zajeli skvěle a novým traťovým rekordem se dostávají na druhé místo!
4'
Lotyšský pilot Oskars Melbardis spolu s Janisem Strengou zajeli skvěle a posouvají se na třetí místo! Ztrácí jen 12 setin na vedoucího Krippse.
3'
Další německá dvojice Johannes Lochner, Christopher Weber zajela slušně a v této jízdě jim patří druhé místo o 9 setin.
2'
Kanaďané zajeli skvěle a dostávají se o 23 setin do vedení před Walthera. Celkově jsou teď také ve vedení.
2'
Jako druzí jsou na řadě Jusin Kripps a Alexander Kopacz z Kanady. Zatím si drží náskok 14 setin na Němce.
1'
Dvojice Walther/Poser nakonec zajela čas 49,32 sekundy. Uvidíme, jestli to postačí na udržení prvního místa i po třech jízdách.
1'
Jako první se do koryta vrhl pilot Nico Walther spolu s Christianem Poserem, zatím vedoucí dvojbob. Start měli pomalejší.
Start'
Závod začal.
V pořadí, jaké panuje po prvních dvou jízdách budou jednotlivé dvojboby startovat. Začne nejlepší dvojice, nakonec pojede na třicátá.
Pořadí po dvou jízdách

1. Walther/Poser (GER) 1,38,39
2. Kripps/Kopacz (CAN) 1,38,49
3. Lochner/Weber (GER) 1,38,58
4. Meldarbis/Dreiskens (LAT) 1,38,62
5. Friedrich/Margis (GER) 1,38,68
6. Kibermanis/Miknis (LAT) 1,38,78
7. Hall/Fearon (GBR) 1,38,87
8. Maier/Sammer (AUT) 1,38,88
9. Won/Seo (KOR) 1,38,89
10. Poloniato/Lumsden (CAN) 1,38,96
10. Spring/Wright (CAN) 1,38,96
12. Olsen Weinstock (USA) 1,39,21
13. Peter/Friedli (SUI) 1,39,25
14. Dvořák/Nosek (CZE) 1,39,33
15. Treichl/Walch (AUT) 1,39,34
16. Tentea/Daroczi (ROU) 1,39,41
17. Heinrich/Hauterville (FRA) 1,39,47
18. Rinaldi/Vain (MON) 1,39,54
19. Bracher/Kuonen (SUI) 1,39,63
20. Stulnev/Kondratenko (OAR) 1,39,76
21. Mata/Mari (AUS) 1,39,92
22. Luty/Tylkowski (POL) 1,39,97
23. Vrba/Havlín (CZE) 1,40,00
24. Cunningham/Abdul-Saboor (USA) 1,40,07
25. Bascue/McGuffie (USA) 1,40,19
26. LI/Wang (CHN) 1,40,34
27. Bindilatti/Martins (BRA) 1,40,36
28. Jin/Shi (CHN) 1,40,64
29. Andrianov/Selikhov (OAR) 1,40,85
30. Silič/Nikpalj (CRO) 1,41,67
Průběžné pořadí Světového poháru

1. Justin Kripps (CAN) 1631 bodů
2. Francesco Friedrich (GER) 1504
3. Chris Spring (CAN) 1347
4. Oskars Kibermanis (LAT) 1336
5. Nico Walther (GER) 1250
...
24. Dominik Dvořák (CZE) 432
28. Jan Vrba (CZE) 250
Včera bobisté absolvovali první a druhé jízdy a dnes je čekají třetí a čtvrté, kde se už bude rozhodovat o medailistech. Po dvou jízdách je ve vedení dvojbob Německa ve složení Nico Walter a Christian Poser.

Česká republika bude mít na startu dvě posádky. Průběžně čtrnáctí jsou Dominik Dvořák a Jakub Nosek, třiadvacátí pak Jan Vrba a Jakub Havlín.
Zdravím a vítám všechny příznivce sportů v ledovém korytu u sledování on-line přenosu 3. 4. jízdy dvojbobu mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.
Články odjinud