ZOH - Curling - Týmy - odpolední program -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2018   05:35

8. Finsko 0/4
Dvě vysoké výhry a dvě dramata nabídlo čtvrté kolo curlingového turnaje smíšených dvojic. Finsko další porážkou definitivně ztratilo naději na play-off. Naopak čtveřice pro vyřazovací boje se začíná pomalu krystalizovat, i když do toho může promluvit ještě pátá Jižní Korea.

Ve složité situaci jsou týmy Číny a USA, jež musí bezpodmínečně vyhrát poslední tři zápasy ve skupině, aby měly šanci alespoň na tie-break. Švýcarsko poprvé na turnaji prohrálo, jeho pozici však zakolísání s Norskem neohrozilo. Tabulka se akorát pouze v horní polovině tabulky vyrovnala.
Výsledky 4. kola základní skupiny smíšených dvojic

Kanada – Finsko 8:2
Čína – OS z Ruska 5:6
USA – Jižní Korea 1:9
Švýcarsko – Norsko 5:6
Čtvrté kolo základní skupiny smíšených dvojic právě skončilo.
9'
Krušlenickij tak činí a OS z Ruska nakonec poráží Čínu 6:5 po extra endu a mohou si hodně oddychnout.
9'
Wang Žuej se nepovedl poslední kámen a Alexandr Krušelnickij má jedinečnou možnost odčinit chybu z osmého endu a ukončit zápas.
9'
Olympijským sportovcům z Ruska se podařilo odsunout čínský kámen na kruzích, což se může za pár minut ukázat jako klíčové. Oba týmy mají před sebou poslední kameny zápasu.
9'
Nyní reaguje oddechovým časem i ruské družstvo.
9'
Po poradě s trenérem měl Pa Te-sin rozrazit kameny na kruzích. To se mu ale příliš nepodařilo, naopak posunul jeden ruský blíže ke středu.
9'
Čínská dvojice se musí poradit a tak využívá time-out. Přeci jenom jde oběma týmům o hodně.
9'
Jeho žena ho poslechla přesně a čínský guard tak mizí z kruhů pryč.
9'
Číňané jsou v polovině extra endu jsou blíže k bodu. Nyní ukazuje Bryzgalovové, aby zahrála tak, aby vyrazila čínský kámen.
8'
Také se tak děje. Kámen dorazil přesně na T-line a Švýcarsko tak musí skousnout první porážku na turnaji. Norové si ale vítězství zasloužili.
8'
Skasliendová má vše ve svých rukou. Pokud jen o kousek posune víc kámen blíže ke středu. Norsko vyhraje.
8'
Anastazia Bryzgalovová hodila na svého týmového kolegu hodně vyčítavý pohled. Nicméně se bude muset zkoncentrovat, protože stále může jejich tým vyhrát.
8'
Krušelnickému se poslední kámen nepodařil a zahodil výhru OS z Ruska. Souboj s Čínou jde tak do extra endu.
8'
Vzápětí je vše ale jinak. Norský kámen zajel parádně oba švýcarské guardy jejich kámen je momentálně nejlepší na kruzích.
8'
Martin Rios ze Švýcarska zahrál parádní kámen do středu kruhů.
8'
OS z Ruska nechávají kruhy čisté a hrají na jistotu. Pravděpodobně vše rozhodnou posledním kamenem.
8'
Čína se pokusila rolovat tak, aby byl její kámen před ruským, nicméně se o něj neopírá a je snadno k vyřazení a velmi pravděpodobně tak Olympijští sportovci z Ruska budou hrát.
8'
Stejně tak činí i Bryzgalovová na straně ruského týmu.
8'
Číňané už jsou v endu dál a vyrazili ruský guard před kruhy.
8'
Švýcarům se na úvod osmého endu podařilo zahrát velmi dobrý kámen na umístění.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Čína – OS z Ruska 4:5
Švýcarsko – Norsko 5:5
7'
Také Švýcaři se spokojili raději s jedničkou a srovnávají na 5:5. Před všemi týmy je nyní poslední end.
7'
Čína nakonec získává jedničku, což je v její pozici málo. Sice je na dostřel ruskému soupeři, ten ale bude mít v závěrečném endu výhodu posledního kamene.
7'
Švýcaři naopak útočí na dvojku proti Norsku, čímž by případně otočili zápas opět na svou stranu.
7'
OS z Ruska ale postavili svůj guard tak, aby Čína nemohla zahrát dvojku. Překvapivý, ale na druhou stranu zcela logický krok evropského družstva.
7'
Čínskému páru se příliš nepodařil hit and roll. Ruská dvojice může opět svůj kámen na kruzích ochránit. Nepovedený pokus dokazuje svou frustrací Pa Te-sin.
7'
Oba zbývající duely jsou v polovině sedmého endu. Výhodu posledního kamene mají Švýcarsko a Čína.
Průběžné výsledky po 6. endu

Kanada – Finsko 8:2 (konečný výsledek)
Čína – OS z Ruska 3:5
USA – Jižní Korea 1:9 (konečný výsledek)
Švýcarsko – Norsko 4:5
6'
Olympijští sportovci z Ruska opět jedničkou odskakují Číně a vedou 5:3, nicméně nutno dodat, že už jednou v zápase svůj náskok ztratili.
6'
Kanadské duo zvládlo závěrečný kámen a připisuje nakonec pětku! Finové stejně jako Američané předčasně ukončují zápas. Hraje se tedy už pouze na dvou drahách.
6'
Důležitý krok k vítězství mohou udělat Kanaďané, kteří útočí proti Finům na trojku, čímž by si vytvořili slušný náskok před posledními dvěma endy.
6'
Becce Hamiltonové se nepovedl poslední kámen, který pouze podtrhl totální kolaps Američanů. Zámořský celek předčasně vzdal zápas a Korejci vítězí v doposud nejrychlejším utkání turnaje. jejich soupeři bleskově míří do útrob stadionu.
6'
K Leemu se přidává i jeho týmová partnerka a kazí Američanům zálusk na případnou čtyřku, kterou by ještě zdramatizovali zápas.
6'
Norové jdou do risku a do šestého endu zkouší power-play. jejich kámen tedy na začátku není uprostřed kruhů, nýbrž na straně.
6'
Leemu se neskutečně daří v tomto zápase rolly a především jemu tleská korejské publikum.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Kanada – Finsko 3:2
Čína – OS z Ruska 3:4
USA – Jižní Korea 1:8
Švýcarsko – Norsko 4:4
5'
Norům nevyšel poslední kámen a Norové nechávají Švýcary srovnat krok.
5'
Kausteová ustála tlak a získává pro Finsko jeden bod. Kanada tak vede už pouze 3:2.
5'
Olympijští sportovci z Ruska na poslední chvíli zachraňují jedničku a jdou opět do vedení nad Čínou.
5'
Lawesová zahrála podle předpokladů. Její sokyně Kausteová musí poslat kámen přímo doprostřed kruhů a musí tak akorát rychlý, jestli mu dá příliš velkou razanci, visí ve vzduchu kanadská dvojka.
5'
Finové nadále trápí Kanadu a ač je zámořský celek velkým favoritem, tak se s outsiderem hodně nadře ve vzájemném zápase.
5'
Tak nakonec ne. Velká chyba Američanů! Pokoušeli se o double take-out, ale jejich kámen odjel z kruhů a Jižní Korea navyšuje vedení na 8:1. Domácí tým se může prohrát tento zápas pouze nečekaným vlastním kolapsem. Jenom připomínám, že v minulém kole se povedla Švýcarům šestka. Tu ale Korejci zřejmě nedopustí.
5'
Korejci hrají výborně. Američané pravděpodobně připíší pouze jedničku.
5'
Nicméně Matt Hamilton už je frustrován vývojem zápasu a silou udeřil koštětem do ledu.
5'
Leemu se podařil take-out. Matt Hailton na něj reagoval stejným způsobem.
5'
Korejci se ale nyní dopustili nečekané chyby, když si sami vyhodili dva vlastní kameny. Lee však bere situaci s nadhledem.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Kanada – Finsko 3:1
Čína – OS z Ruska 3:3
USA – Jižní Korea 1:7
Švýcarsko – Norsko 4:3
4'
Také Švýcaři se vracejí do zápasu. Závěrečnou dvojkou snižují zápas s Norskem na rozdíl jediného bodu.
4'
Číňané se probudili v pravou chvíli a úspěšnou trojkou mažou náskok ruského týmu.
4'
Kanada odskakuje další jedničkou Finsku a vede 3:1. Mezitím opakované záběr prozradily, že Američance Hamilltonové vyklouzl z úst i jeden nevhodný výraz.
4'
Ani Becca Hamiltonová nezachránila USA a Jižní Korea si připisuje nečekanou trojku. V polovině zápasu tak Asiaté vedou 7:1 a tým Spojených států má do dalších čtyřech endů hodně o čem přemýšlet.
4'
Američan Hamilton už ze zoufalství sundal i kšiltovku. Zápas s Koreou zámořskému týmu vůbec nevychází.
4'
Nečekané minely se dopustil Švýcar Rios, který pustil kámen až za odrazovou čárou a jeho pokus se tak nemohl počítat.
4'
Trochu netradiční situace. Nejlepší finský kámen zakrývají čtyři kanadské před kruhy. Kanaďané tak budou muset rolovat ze strany.
4'
Americký rychlý kámen nevyrazil tolik těch korejských, kolik zámořský tým potřeboval. Tým USA se nachází ve velkých problémech a na tvářích manželského páru se to rovněž projevuje.
Průběžné výsledky po 3. endu

Kanada – Finsko 2:1
Čína – OS z Ruska 0:3
USA – Jižní Korea 1:4
Švýcarsko – Norsko 4:1
3'
Poslední kámen se nevydařil Švýcarům a Norové si tím pádem připisují další bod.
3'
Kanada se naopak jedničkou dostává znovu do vedení.
3'
Mezitím OS z Ruska přidávají třetí jedničku za sebou a vedou již 3:0.
3'
Hjeji Jang poslala do tak akorát rychlý kámen, který přináší Jižní Korey další dva body a domácí družstvo vede již 4:1.Parádně rozjetý mají zatím zápas o naději v play-off.
3'
Finům se nepovedl poslední roll a Kanada má možnost zahrát jedničku na jistotu.
3'
Morris sice zahrál take-out, ale vyrazil pouze jeden finský kámen. Další finské zůstaly na kruzích, jejichž přední část je však nyní odkrytá.
3'
Korejci poslali doprostřed kruhů další parádní kámen a útočí opět na vícebodový zisk. Skvělou práci zatím předvádí Lee.
3'
Velmi slibně rozjetý end mají Olympijští sportovci z Ruska, protože mají na kruzích lepší své tři kameny, za kterými jsou schované ty čínské a hodně těžkou půjdou vyrazit. Nezávidihodná situace pro Wang Žuej a Pa Te-sina.
2'
Finsko staví guardy, ale lepší na kruzích jsou Kanaďané. Ti mají navíc výhodu posledního kamene.
3'
USA se s Jižní Koreou přetahují, kdo zahraje přesnější kámen na T-line. Momentálně mají navrch Asiaté.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Kanada – Finsko 1:1
Čína – OS z Ruska 0:2
USA – Jižní Korea 1:2
Švýcarsko – Norsko 1:3
2'
Norové získávají trojku a jdou do vedení. Naopak OS z Ruska další jedničkou navyšují svůj náskok před Čínou.
2'
Finové zahráli poslední kámen na jistotu a berou pro sebe bod, čímž srovnávají krok s Kanadou.
2'
Becca Hamiltonová potvrdila má slova USA snižují v duelu s Jižní Koreou.
2'
Korejci zahráli parádní kámen. Momentálně útočí na dvojku. Zakončovat end budou ale Američané, kteří mohou získat pouze jeden bod.
2'
Finové ale ještě zabojovaly a jsou ve hře o body. Před oběma týmy jsou poslední pokusy v druhém endu.
2'
Kanaďanka Lawesová vyrazila oba zbývající kameny na kruzích a její tým má rázem tři svoje na kruzích, které jsou navíc chráněny dvěma guardy.
2'
Švýcarský kámen sice začal zatáčet před kruhy, ale neplánovaně narazil do jednoho z norských a Seveřané mají na kruzích rázem tři vlastní kameny.
2'
Povedený tak-out ukázal divákům i na vedlejší dráze Američan Hamilton.
2'
Morris ale vyřešil situaci po svém a razantním pokusem rozrazil kameny na vrcholu prvního kruhu.
2'
Zajímavý kámen zahráli Finové. Sice posunuli ten kanadský, ale do takové pozice, že bude celkem složité poslat další kámen doprostřed kruhů.
2'
Korejci se dobře připravili na polední zápasy jejich času, protože se jim zatím daří jeden úspěšný roll za druhým.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Kanada – Finsko 1:0
Čína – OS z Ruska 0:1
USA – Jižní Korea 0:2
Švýcarsko – Norsko 1:0
1'
Norce Skaslienové se vůbec nepovedl hit and roll a daruje Švýcarsku bod.
1'
Stejný počin zaznamenali OS z Ruska proti Číně.
1'
Finové odvrátili potenciální hrozbu a dovolili Kanadě získat "pouze" jeden bod.
1'
Milimetrově přesný roll v podání Hjeji Jang a Jižní Korea jde do vedení nad Spojenými státy v poměru 2:0.
1'
Lawesová předvedla parádní double take-out a Finsko bude mít co dělat, aby zahrálo potřebnou jedničku.
1'
Bryzgalovová však vyrazila čínský kámen a Rusové útočí na dvojku. stejně jako Kanaďané v duelu s Finskem.
1'
Oběma asijským týmům se nyní povedl roll doprostřed kruhů. Ty čínské jsou ale na rozdíl od korejského kamene lépe chráněné.
1'
Korejcům se povedl nádherný double take-out a situace na kruzích je před koncem prvního endu otevřená.
1'
Rovněž Olympijští sportovci z Ruska nadějně rozehráli první end a momentálně útoční na trojku.
1'
Američané v souboji s Jižní Koreou vstupují do zápasu zostra a hned se pokoušejí o dvojku při výhodě posledního kamene na straně soupeře.
Čtvrté kolo základní skupiny smíšených dvojic právě odstartovalo.
Malou změnu před zápasem s Jižní Koreou hlásí Američané, kteří poprvé na sebe oblékli světle modrou variantu dresů. Tak uvidíme, zda jim přinese štěstí a potřebnou výhru, která by je držela v naději o semifinále.
Kompletní osmička týmů právě nastupuje k již čtvrtému kolu základní části, které ji posune do druhé poloviny.
Rovněž Čína v duelu z OS z Ruska musí vyhrát, jinak se rovněž dostane do kritické situace, poněvadž by se ocitla na předposlední pozici s jedinou výhrou.

Velký zápas o naději svedou USA s domácí Jižní Koreou. Jedině vítězství udrží vítěze v boji o semifinále. Těžko říct koho atmosféra více sváže, jestli domácí tým či naopak zámořské družstvo.
Pokud ve čtvrtém kole Finové prohrají, prakticky se můžou rozloučit s účastí v semifinále, protože do konce základní části budou zbývat už pouze tři kola a s bilancí 3 výhry a 4 porážky by se následně s velkou pravděpodobností museli spoléhat pouze na dodatečný tie-break.