Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 17. července 2021
Další výměna. Toronto si z trejdu s Pittsburghem odnáší Jareda McCanna, Pens zase dostávají prospekt v podobě Filipa Hallandera a volbu v sedmém kole draftu 2023.
Zprávy ze dne 13. července 2021
Vedení Minnesoty se rozhodlo zbavit dvou letitých opor. Obránce Ryan Suter a útočník Zach Parise (oba 36) byli vyplaceni ze svých dlouhodobých kontraktů, které měly platit ještě následující čtyři sezony. Oba zkušení borci se tak loučí po devíti letech strávených v dresu Wild. „Bylo mnoho faktorů, které vstoupily do obtížného rozhodnutí vykoupit jejich smlouvy, ale primárně jsou tyto kroky pokračováním transformace naší soupisky zaměřené na konečný cíl vyhrát Stanley Cup. Zach a Ryan byli v posledních devíti letech nedílnou součástí úspěchu Wild a vždy jim budeme vděční za jejich četné příspěvky,“ uvedl Bill Guerin, generální manažer Minnesoty pro klubový web.
Zprávy ze dne 3. července 2021
Švédský hokejový útočník Joel Eriksson Ek podepsal nový osmiletý kontrakt s Minnesotou na 42 milionů dolarů. Wild si pojistili služby čtyřiadvacetiletého mistra světa z roku 2017, který se mohl stát chráněným volným hráčem. Eriksson Ek si výrazně finančně polepší oproti dosavadní dvouleté smlouvě na 2,975 milionu dolarů.
V této sezoně si Eriksson Ek vytvořil maxima s 30 body, 19 góly, 16 plusovými body i úspěšností na vhazování 47,1 procenta, přestože ve zkrácené základní části mohl sehrát jen 56 utkání. V sedmi zápasech play off si připsal dva góly a jednu asistenci.
Zprávy ze dne 30. června 2021
Zkušený útočník Wayne Simmonds prodloužil smlouvu s Torontem. Dvaatřicetiletý kanadský hokejista by měl v Maple Leafs pokračovat minimálně dvě další sezony s ročním platem 900 tisíc dolarů
Zprávy ze dne 12. dubna 2021
VÝMĚNA - Toronto je i nadále aktivní. K výměně útočníků se odhodlalo v trejdu se San Jose. Do Sharks putuje Rus Alexander Barabanov, opačným směrem Antti Suomela. Za Maple Leafs bude také nově hrát obránce Ben Hutton. Přichází z Anaheimu za volbu v 5. kole draftu.
Že se schyluje k odchodu Davida Ritticha z Calgary, bylo jasné už před sezonou, kdy klub podepsal švédskou hvězdu Jacoba Markströma. Potvrzený konec však rozesmutnil fanoušky. „Big Save Dave“ emotivním vystupováním a přístupem získal místo v jejich srdcích. Nyní ale před ním stojí nová, ještě větší výzva: získat si místo a přízeň v tradiční hokejové baště. Co Ritticha v Torontu čeká? A může týmu pomoci až k zisku vysněného Stanley Cupu? Více čtěte >>>ZDE<<<.
VÝMĚNA - Český gólman David Rittich se stěhuje do Toronta! Maple Leafs ho získali z Calgary výměnou za volbu ve třetím kole draftu. Rittich má v týmu lídra Severní divize zacelit mezeru při zranění jedničky Fredrika Andersena, kterého skvěle zastoupil Jack Campbell. Rittichovi po této sezoně skončí dvouletá smlouva dohromady na 5,5 milionu dolarů a může se stát nechráněným volným hráčem. Po loňském příchodu Švéda Jacoba Markströma z Vancouveru odchytal v tomto ročníku jen 15 zápasů, v nichž vychytal čtyři výhry, má průměr 2,90 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,4 procenta a jednou udržel čisté konto.
VÝMĚNA - Columbus přichází o kapitána. Zkušený útočník Nick Foligno spolu se Stefanem Noesenem ze San Jose zamířili do Toronta v rámci trejdu tří týmů.
Zprávy ze dne 10. dubna 2021
VÝMĚNA - Toronto přivádí do již nabitého útoku další posilu. Do Maple Leafs přichází kanadský útočník Riley Nash z Columbusu. Do Blue Jackets za něj putuje podmíněná volba v 7. kole draftu v roce 2022.
Zprávy ze dne 16. února 2021
VÝMĚNA - Hokejový útočník Alex Galchenyuk, který v závěru minulého týdne zamířil z Ottawy do Caroliny, nakonec za Hurricanes hrát nebude. Klub jej totiž okamžitě dal k dispozici ostatním celkům NHL a zástupci Toronta se jej rozhodli angažovat. Carolina za Galchenyuka, který do USA po výměně ani neodcestoval a čekal na svůj další osud v Ottawě, získala ruského útočníka Jegora Korškova a obránce Davida Warsofského.
Zprávy ze dne 16. října 2020
PŘESTUP - Je to definitivní! Velezkušený útočník Joe Thornton se stává novou posilou Toronta. Po 23 letech strávených v Bostonu a především v San Jose se vrací do rodné Kanady. S Maple Leafs uzavřel jednačtyřicetiletý veterán roční smlouvu za 700 tisíc dolarů. O velkém zájmu kanadského klubu a změny adresy legendy Sharks se v posledních dnech hodně spekulovalo. Ještě než se dvojnásobný vítěz World Cupu připojí k novému týmu, rozehraje se ve švýcarském Davosu.
We've got a JUMBO announcement 👀
— Toronto Maple Leafs (@MapleLeafs) October 16, 2020
Joe Thornton has signed a one-year contract! #LeafsForever
Details: https://t.co/ZfHrvgA7FBpic.twitter.com/GLKDyXfvNb
Zprávy ze dne 11. října 2020
PODPIS - Další člen obranného valu úřadujících šampionů Stanley Cupu se loučí. Po Kevinu Shattenkirkovi, který podepsal na tři roky s Anaheimem, se z Tampy stěhuje i Zach Bogosian. 30letý americký zadák jde do Toronta, kde dostal smlouvu na jeden rok za rovný milion dolarů.
Welcome to Leafs Nation, Zach!
— Toronto Maple Leafs (@MapleLeafs) October 11, 2020
We've signed Zach Bogosian to a one-year contract. #LeafsForever
Details: https://t.co/DMGoBfo66Epic.twitter.com/5k5WCoSlV5
Zprávy ze dne 10. října 2020
PODPIS - Deset let v Calgary a dost. Obránce T. J. Brodie poprvé v kariéře mění organizaci, bude působit v Torontu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Ročně si 30letý Kanaďan vydělá pět milionů dolarů. Brodie překonal v předchozích ročnících šestkrát za sebou třicetibodovou hranici, v minulé sezoně se mu to ale nepodařilo. V 64 zápasech základní části zaznamenal 19 bodů za čtyři góly a 15 asistencí. V play off přidal v 10 duelech čtyři body (1+3). V pátek mu skončil pětiletý kontrakt na 23,25 milionu dolarů. "Maple Leafs jsou skvělým týmem, hráli jsme proti nim. A byli rychlí a hodně šikovní. Těžko se proti nim hraje a já jen doufám, že k tomu ještě něčím přispěju, ať už půjde o rozehrávku, nebo prací v obranném pásmu. Těším se na to," prohlásil Brodie.
TJ Brodie inked a four-year deal with the @MapleLeafs.
— NHL Public Relations (@PR_NHL) October 9, 2020
He has 48-218—266 in 634 games since debuting in 2010-11. His six regular-season OT goals are tied with Flames captain Mark Giordano for the most among Calgary defensemen over that span. #NHLFreeAgency#NHLStatspic.twitter.com/Me3qwqtcda