Sjezdové lyžování - Slalom žen, 1. kolo, Are -  ONLINE PŘENOS -  11. března 2023   10:30

10. Marie Lamureová (FRA) +1,99
11. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,01
Adriana Jelínková (CZE) DNF
První kolo dnešního slalomu žen ve švédském Åre je u konce. Mikaela Shiffrinová z USA ho ovládla s přehledem, trať zajela v řase 50,93. Za ní se umístila Švédka Anna Swenn-Larssonová se ztrátou 69 setin a třetí skončila Wendy Holdenerová se ztrátou 94 setin. Martina Dubovská skončila devatenáctá a postoupila. Adriana Jelínková bohužel trať nedokončila. Druhé kolo je na programu od 13:30.
56'
No a ani poslední závodnice nedojede do cíle. Estelle Alphandová vypadla už po prvním mezičase.
55'
Tak tady máme třetí lyžařku v řadě, která nedojela. A tou je Belgičanka Kim Vanreuselová.
54'
Adriana Jelínková se bohužel nejen nekvalifikovala, ale ani závod nedokončila. Vypadla před cílem, kdy vyjela z trati.
53'
Nekvalifikovala se ani Susanne Jakobsenová, která nedojela ani na první mezičas.
52'
Emelie Hennigová zajela velice špatný závod. Na druhém a třetím mezičase nabrala 1,4 sekundové ztráty, na posledním dokonce 3,79 sekundovou ztrátu a celkově to dělá čas +7,10.
51'
Lucrezia Lorenziová mimo postupové pozice. Je až na ztrátě 4,4 sekundy a průběžně na 42. místě.
50'
Na trať už vyjela i padesátá lyžařka, kterou je Lisa Hörhagerová. Ta ale po prvním mezičase končí.
49'
Anita Gulliová bude doufat. Se ztrátou 2.95 sekundy se zařadila na 29. místo.
48'
Bianca Bakkeová-Westhoffová nedokončila trať. Nedostala se ani na první checkpoint.
47'
Vera Tschurtschenthalerová se taky do druhého kola neposune. Zařadila se na průběžnou 36. pozici.
46'
Lile Lapanjaové se trať nepovedla. Končí těsně nad hranicí čtyřsekundové ztráty.
45'
Asa Andová zajela velmi dobře! Zařadila se na sedmnácté místo, a to hlavně díky dobrému prvnímu a poslednímu sektoru.
44'
Marie-Therese Sporerová je taky mimo top třicítku, průběžně je až 7 míst za kvalifikací do dalšího kola.
43'
A další výpadek. Po prvním mezičasu, který stačil na šestnácté místo, končí v závodě Moa Boströmová Müssenerová.
42'
Naopak bez jediného mezičasu končí Nina O'Brianová, která závod opouští.
41'
Nicole Goodová pravděpodobně postoupí. Dojela dvaadvacátá se ztrátou +2,86.
40'
Martina Peterlini dojela čtyřiatřicátá, takže také končí bez psotupu.
39'
Chiara Pogneaux dojíždí s časem +3,77 na 32. pozici, takže se jí druhé kolo týkat nebude.
38'
Skvěle jede Marie Lamureová! Ta zvládla dobře první, třetí a čtvrtý úsek a je průběžně desátá!
37'
Další výpadek, tentokrát je to Katie Hensienová, která trať nedokončí.
36'
Cornelia Öhlundová také míchá pořadím. Zařazuje se totiž se ztrátou 2,82 sekundy těsně za Dubovskou a je osmnáctá.
35'
Lara Della Meaová měla podobné mezičasy mezi sebou, ale stačí ji to pouze na 29. místo.
34'
Charlie Guestová vypadává ze závodu poté, co nezvládla obrácenou dvojbránu a spadla.
33'
Naopak Melanie Meillarodvá jela dobře na prvním, druhém a hlavně posledním mezičase a tak je průběžně čtrnáctá.
32'
Kristin Lysdahlová končí se ztrátou přes čtyři sekundy a to nevypadá dobře.
31'
Marta Rossettiová končí dvaadvacátá.
30'
Andrea Filserová dosáhla už téměř čtyřsekudové ztráty a je předposlední.
29'
Neja Dvorniková sjela slalom se ztrátou 3,33 sekundy.
28'
Elena Stoffelová se dostala pod tří sekundovou ztrátu a končí osmnáctá.
27'
Jessica Hilzingerová dojela se ztrátou 3,25 sekundy.
26'
Emma Aicherová zamíchala pořadím. Povedl se jí hlavně druhý úsek. Nakonec končí třináctá.
25'
Kanaďanka Amela Smarová měla velice pomalý už první mezičas, kdy nabrala sekundovou ztrátu. Nejhorší byl ale její poslední sektor, který dojela se ztrátou až 2,81. Nakonec tak končí se ztrátou +5,40.
24'
Nastasia Noensová je druhou lyžařkou, která dojela až nad třísekundovou ztrátou. Zatím je poslední.
23'
Camille Rastová odjela průměrné časy. Nakonec se zařadila těsně za Dubovskou, která zůstává patnáctá.
22'
Katharina Huberová je první z lyžařek, která dojela se ztrátou nad tři sekundy. Konkrétně to bylo +3,28.
21'
Maria Therese Tvibergová se zařadila až za Dubovskou a Nullmeyerovou se ztrátou 2,89.
20'
Trať má za sebou i Martina Dubovská. Ta jela taky nejlépe v prvním úseku. Pak se trochu propadla, ale průběžně to stačí na patnáctou pozici.
19'
Thea Louise Stjernesundová nezajela nejlépe. První úsek stačil na desáté místo, pak se hodně propadla a končí šestnáctá.
18'
Mina Fürst Holtmannová zvládla dobře poslední úsek. Ty ostatní byly ve srovnání s dnešními časy průměrné a je z toho desátá pozice.
17'
Ali Nullmeyerová měla dobrý druhý úsek, ale zbytek trati až tak moc ne. Stačí to pouze na průběžně čtrnácté místo.
16'
Michelle Gisinová byla téměř na všech úsecích skoro nejpomalejší a tak předběhla pouze Liensbergerovou.
15'
Jako další vystartovala Katharina Truppeová. Rakušanka ale nejela nejlíp a její ztráta se vyhoupla přes dvě sekundy.
14'
Hanna Aronssonová Alfmanová si s tratí poradila slušně. Třetí a čtvrtý sektor zajela jako pátá nejlepší a celkově to vychází na čtvrté místo.
13'
Leona Popovićová, další z Chorvatek, už trať dokončila. Ovšem z jezdkyň, které dojely, je na předposlední pozici.
12'
Zrinka Ljutićová, devatenáctiletá Chorvatka, také nedokončí trať. A přitom jí to minimálně na druhém a třetím mezičase docela šlo. Čtvrtý už ale nepřidala.
11'
Laurence St-Germainová ztrácí sekundu a 49 setin. Přeskakuje šest lyžařek a jde na pátou pozici.
10'
A je tady první lyžařka, která trať nedokončila. Je to Franziska Gtritschová, který vypadla po prvním úseku.
9'
Sara Hectorová odstartovala dobře, ale další úseky už nebyly moc dobré. S téměř dvou vteřinovým mankem se zařadila na sedmou pozici.
8'
První z jezdkyň, která se zařazuje pod Petru Vlhovou, je Katharina Liensbergerová. Ta ztratila přes sekundu na druhém mezičasu a nakonec dojela v čase +2,93.
7'
Lena Duerrová měla dobrý první úsek, ale pak postupně ztrácela. Zatím bude šestá.
6'
Anna Swenn-Larssonová se zařazuje na druhou pozici! O necelých třicet setin vylepšila čas Holdenerové, ovšem na Shiffrinovou ztrácí 69 setin.
5'
Mikaela Shiffrinová vylepšila čas o necelou sekundu! Trať atakoval od první brány, vylepšila čas na všech úsecích a dojela v čas 50,93.
4'
Paula Moltzanová jela dobře na druhém a čtvrtém mezičase a se ztrátou 33 setin se zařadila na druhé místo za Holdenerovou.
3'
Petra Vlhová se vydala na trať. V prvním úseku dokonce vylepšila mezičas, to stejné platilo o druhé a třetí části trati. Jenže třetí úsek se jí nepovedl a skončila s časem +1,21.
2'
Ana Buciková jí nepřekonala. Ačkoliv dojela první sektor v úplně stejném čase, začala pak zaostávat a nakonec ztrácí 64 setin.
1'
Jako první se na trať vydala Švýcarka Wendy Holdenerová. Ta nastavila časy 11,43, 15,81, 12,20 a 12,43 v jednotlivých úsecích. Trať dojela v řase 51,85 sekund.

17. Ali Nullmeyerová (CAN)
18. Mina Fürst Holtmannová (NOR)