Kvalifikace HS104, Val di Fiemme | ONLINE | 10.1.2020 18:00 | Skoky na lyžích SP 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Skoky na lyžích  - Kvalifikace HS104, Val di Fiemme -  ONLINE PŘENOS -  10. ledna 2020   18:00

Ukončeno

Kvalifikace HS104, Val di Fiemme

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že kvalifikaci na sobotní závod na středním můstku ve Val di Fiemme vyhrál Dawid Kubacki a postoupili i všichni tři čeští skokani, nejlépe z nich na osmém místě Roman Koudelka, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Konečné pořadí:
1. Dawid Kubacki (POL) 139,7 bodů
2. Karl Geiger (GER) 139,6 b.
3. Stephan Leyhe (GER) 136,7 b.
4. Cene Prevc (SLO) 132,7 b.
5. Stefan Kraft (AUT) 132,3 b.
6. Kamil Stoch (POL) 131,8 b.
7. Jan Hörl (AUT) 131,1 b.
8. Daniel Huber (AUT) 131,0 b.
9. Roman Koudelka (CZE) 130,8 b.
10. Rjoju Kobajaši (JPN) 130,7 b.
...
33. Viktor Polášek (CZE) 116,4 b.
38. Filip Sakala (CZE) 114,3 b.
Kvalifikaci ve Val di Fiemme na středním můstku vyhrál Dawid Kubacki, který byl o jednu jedinou desetinu lepší než Karl Geiger, jenž naopak dostal od jednoho sudího dvacítku! Z 58 skokanů dokázali jít mezi padesátku postupujících i všichni tři čeští skokani. Nejlépe si vedl Roman Koudelka, který obsadil výborné deváté místo. Postup si zajistil i třiatřicátý Viktor Polášek a Filip Sakala, jenž byl na 38. pozici.
Konec'
Kvalifikace skončila.
58'
Rjoju Kobajaši se zdál velkým favoritem na Turné čtyř můstků, ale Innsbruck se mu nepovedl a ani tady to není úplně dobré. 98,5 metrů a až konečné desáté místo. Jen aby se za chvíli neměnil i žlutý dres.
57'
Karl Geiger vytáhl z rukávu rovných 102 metrů a jeho hodnocení je více než dobré. Posuďte sami – 2x 19, 2x 19,5 a je tam také dvacítka, což je nejvyšší známka, kterou může skokan dostat. Ale na Dawida Kubackiho to těsně nestačí, šel do vzdálenosti o půl metr kratší. Nestačí o kolik? O desetinu, nejmenší možný rozdíl!
56'
Na věži jsou poslední tři skokani a jedním z nich je Stefan Kraft, který zapisuje rovnou stovku. Stejnou vzdálenost dali i další čtyři skokani a Rakušan je z nich druhý nejlepší, celkově v součtu na čtvrtém místě a bude dnes z této skokanské velmoci nejlepší.
55'
Marius Lindvik oproti Polákovi o šest metrů ubral a je jasné, že prostě Norům střední můstky nesedí, jsou to letci. Průběžné dvaadvacáté místo.
54'
Vidíme nejdelší skok kvalifikace, který má na svědomí Dawid Kubacki, čerstvý vítěz Turné čtyř můstků. 102,5 metrů, vedení v kvalifikaci o tři body před Stephanem Leyhem a útok na kvalifikační vítězství!
53'
Daniel André Tande určitě nemá střední můstky rád, je to spíš skokan na výrazně větší konstrukce. 99,5 metrů a až devatenácté místo.
52'
Philipp Aschenwald se s kvalifikačním skokem nepopasoval úplně nejlépe. 98 metrů a až třinácté místo. Zítra bude muset přidat.
51'
Kamil Stoch dává rovnou stovku a je sedmým skokanem, který šel na tuto vzdálenost nebo dále. Stylově hezký skok, stejně jako u Romana Koudelky, a Polák je třetí.
50'
Peter Prevc doplňuje bratry Domena a Ceneho v hlavním závodu. Je na desátém místě za 99,5 metrů. Cene je tak v kvalifikaci z bratrské trojice nejlepší, což je překvapení.
49'
Johann André Forfang zapisuje jen 94,5 metrů a jde až na 22. místo hned za Gregora Schlierenzauera.
Na můstku je nejlepší desítka světového poháru.
48'
A naprosto stejnou délku skočil i Anže Lanišek. Měl ale o 1,7 bodů vyšší přípočet za vítr do zad a navíc i od stylových sudích dostal o půl bod více. Proto je desátý.
47'
98 metrů v podání Jukiji Sata. V kvalifikaci je tak druhým nejlepším Japoncem, což znamená 12. místo.
46'
Daniel Huber také v kvalifikaci nezaváhal. To se nyní asi už nedá čekat. Stovka rovná, průběžné čtvrté místo těsně před Romanem Koudelkou – o dvě desetiny.
45'
Naopak Robert Johansson skáče slušných 99 metrů a řadí se o poznání výše než Švýcar – na průběžné osmé místo.
44'
Killian Peier skáče na 94 metrů a jemu úplně střední můstek nesedí. Až šestnáctá pozice.
43'
Daiki Ito jde naopak za Romana, skočil o půl metr méně a měl problémy na dojezdu, takže nedostal za styl takové body.
42'
Jan Hörl je dalším soupeřem, který se musel v sklonit na Turné čtyř můstků před Koudelkou. Nyní je to v kvalifikaci naopak. Dává 100,5 metrů jako Roman, ale měl o něco větší přípočet za zadní vítr a tak o tři desetiny v minisouboji vítězí. Je třetí.
41'
Po dvaceti skocích se mění první místo. Stephan Leyhe skáče výtečných 102 metrů a je ve vedení o čtyři body před Cene Prevcem a o 5,9 bodů před Romanem Koudelkou. Také on si vysloužil dvě devatenáctky, stejně jako český skokan.
40'
Tak ani Piotr Zyla si nedokázal vyšlápnout na Romana Koudelku, který je v kvalifikaci stále druhý a má jistou první dvacítku. Piotr šel na 96,5 metrů a je průběžně pátý.
39'
Domen Prevc doplňuje krajana Cene Prevce v zítřejším závodu. Zatímco Cene vede, Domen – specialista na dlouhé lety a mamuty – je za 92,5 metrů třináctý.
38'
Gregor Schlierenzauer není za 93,5 metrů spokojen. Možná tak s postupem, ale rozhodně nikoliv s délkou.
37'
Po Paschkem skákal jeho krajan Constantin Schmid, který dal o dva metry méně. I tomuto Němci to stačí na postup, je průběžně sedmý.
36'
Pius Paschke, který byl soupeřem Romana Koudelky v Ga-Pa v prvním kole, skáče na 98 metrů. Zase dostal poměrně silný zadní vítr (přičítá 8 bodů) a řadí se na třetí místo za českého skokana.
35'
Timi Zajc v tréninku převedl skok dobrý i hodně špatný, nyní je to průměr. 94 metrů, průběžné dvanácté místo.
34'
Michael Hayböck dává 96 metrů a také si jasně zajišťuje postup – průběžné šesté místo.
33'
Junširo Kobajaši skáče na 90,5 metrů a Japonci, byť zatím postupují ve třech, se v dnešní kvalifikaci trápí. Kobajaši je z nich nejlepší, ale až na 18. místě.
32'
První let nikoliv na stovku, ale za stovku! Roman Koudelka dává 100,5 metrů a dokonce si vysloužil dvě devatenáctky! Je druhý jen kvůli tomu, že Cene Prevc měl vyšší přípočet za vítr do zad. Druhé místo o necelé dva bod za Slovincem.
31'
Naoki Nakamura měl trošku problémy. 89 metrů není výrazně velká délka, ale zachránil ho přípočet devíti bodů za vítr do zad. je tak na osmnácté pozici.
30'
Jevgenij Klimov také dobře! 98 metrů při sice menším větru do zad, ale to nemusí Rusovi vůbec vadit. Průběžné druhé místo!
29'
Je tomu tak, Maciej Kot jde těsně za svého krajana na čtvrté místo, dal jen o metr méně.
28'
Stefan Hula střídá Justina na třetím místě a řadí se právě na tuto pozici za slušných 95,5 metrů. Začíná se skákat daleko.
27'
Rok Justin zapisuje v dalším silném zaďáku 93,5 metrů a je třetí za Prevcem a Buskumem.
26'
Jakub Wolny si nyní vynahradil poměrně špatné výsledkové období. 91 metrů, za vítr do zad k dobru 10,3 bodů – zatím nejvíce – a průběžné sedmé místo.
25'
Keiči Sato skočil o metr a půl méně než Boyd-Clowes. Přičítá hodně za zadní vítr, takže se řadí hned za Kanaďana.
24'
Naopak další zámořský skokan Mackenzie Boyd-Clowes nedopustil problémy a z průběžného jedenáctého místa jistě postupuje – 91 metrů.
23'
Kevin Bickner z Ameriky vůbec netrefil odraz a posílá do hlavního závodu Vladika Zografskiho. Naopak pro Američana je tohle zklamání, průběžné 21. místo a pod ním jsou už jen dva skokani.
22'
Gregor Deschwanden skočil 91,5 metrů a zachránil ho velký přípočet za vítr v hodnotě 9,9 bodů. Je tak osmý, těsně za Filipem Sakalou, a postupuje.
21'
Cene Prevc výborně! 100 metrů rovných, velice dobrý skok a průběžné první místo s náskokem téměř deseti bodů!
20'
Sergej Tkačenko z Kazachstánu může zítra zabojovat o body, v hlavním závodu doplňuje parťáka Muminova.
19'
Andreas Schluler jde na průběžné čtvrté místo těsně za Vitorem Poláškem. Skočil o dva metry méně při horších podmínkách.
18'
Vladimir Zografski bude muset opět čekat, na duo Trofimov – Roth ztratil pouhou desetinu a ta mu nyní chybí k postupu.
17'
Luca Roth dává sice o půl metru více než Trofimov, ale připisuje o bod méně než Trofimo za vítr a oba dva se sešli na stejném počtu bodů – 108,1. Tak že bychom zítra viděli jednapadesát závodníků? Oba se dělí o poslední postupové místo.
16'
Viktor Polášek si skáče pro jasný postup! 94 metrů, dobrý styl, spokojenost a průběžné třetí místo. Výborně, Viktore!
15'
Roman Sergejevič Trofimov je na posledním postupovém místě. Za 88,5 metrů v silném zadním větru je to velké štěstí pro Rusa.
14'
Na téměř opačné pozici je Anders Haare, jenž se řadí o 4,6 bodů za krajana Buskuma. Slušných 94 metrů v zatím nejhorších podmínkách kvalifikace – Nor přičítal 10,2 bodů.
13'
O tom se naopak může Jevhenu Marusiakovi jen zdát, Ukrajinec je za 75,5 metrů zcela poslední.
12'
Martin Hamann naopak jde jistě dále, za 93 metrů postupuje z průběžného třetího místa.
11'
Alex Insam domácí fanoušky nepotěšil, je až čtvrtý od konce a postup se mu vzdaluje.
10'
Federico Cecon bude hodně na hraně. 88,5 metrů, ale má také druhou největší kompenzaci za zadní vítr. Je tak šestý.
9'
Buskum je prvním jistým účastníkem závodu, jelikož Vitalij Kaliničenko dává 85,5 metrů a tohle Ukrajinci stačit zřejmě nebude. Sedmé místo.
8'
Naopak Jarkko Määttä je až na šestém místě a pomalu se může s postupem loučit. Finové dnes zklamali.
7'
Filip Sakala už nevede, jelikož Andreas Granerud Buskum šel na 98 metrů a je prvním ze skokanů, kteří se přiblížili výrazně stovce. Vede o téměř deset bodů před českým skokanem.
6'
Naopak Michail Nazarov zapisuje jen 91 metrů, což pro Rusa není úplně dobrý skok. Je až čtvrtý ze šesti skokanů.
5'
Také Sabiržan Muminov bude zítra skákat první kolo, 92,5 metrů mu na to bude stačit.
4'
Filip Sakala předvedl velice dobrý skok. 95,5 metrů by mělo stačit na postup naprosto s přehledem, Saky je průběžně první s náskokem 5,6 bodů. A dostává i slušné známky za styl.
3'
Andreas Alamommo se řadí na průběžné druhé místo mezi Bresadolu a Gasienicu za 85,5 metrů.
2'
Naopak Patrick Gasienica šel jen na 83,5 metrů a možná bude mezi osmi skokany, kteří nepostoupí do zítřejšího závodu.
1'
Giovanni Bresadola předvedl 93 metrů s minimálním větrem do zad. Slušný skok, to by na postup mělo stačit.
Start'
Kvalifikace byla zahájena.
Startovní listina:
1. Davide Bresadola (ITA)
2. Patrick Gasienica (USA)
3. Andreas Alamommo (FIN)
4. Filip Sakala (CZE)
5. Sabiržan Muminov (KAZ)
6. Michail Nazarov (RUS)
7. Andreas Granerud Buskum (NOR)
8. Jarkko Määttä (FIN)
9. Vitalij Kaliničenko (UKR)
10. Federico Cecon (ITA)
11. Alex Insam (ITA)
12. Martin Hamann (GER)
13. Jevgen Marusiak (UKR)
14. Anders Haare (NOR)
15. Roman Trofimov (RUS)
16. Viktor Polášek (CZE)
17. Luca Roth (GER)
18. Vladimir Zografski (BUL)
19. Andreas Schuler (SUI)
20. Sergej Tkačenko (KAZ)
21. Cene Prevc (SLO)
22. Gregor Deschwanden (SUI)
23. Kevin Bickner (USA)
24. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
25. Keiči Sato (JPN)
26. Jakub Wolny (POL)
27. Rok Justin (SLO)
28. Stefan Hula (POL)
29. Maciej Kot (POL)
30. Jevgenij Klimov (RUS)
31. Naoki Nakamura (JPN)
32. Roman Koudelka (CZE)
33. Džunširo Kobajaši (JPN)
34. Michael Hayböck (AUT)
35. Timi Zajc (SLO)
36. Pius Paschke (GER)
37. Constantin Schmid (GER)
38. Gregor Schlierenzauer (AUT)
39. Domen Prevc (SLO)
40. Piotr Żyła (POL)
41. Stephan Leyhe (GER)
42. Jan Hörl (AUT)
43. Daiki Ito (JPN)
44. Killian Peier (SUI)
45. Robert Johansson (NOR)
46. Daniel Huber (AUT)
47. Jukija Sato (JPN)
48. Anže Lanišek (SLO)
49. Johann André Forfang (NOR)
50. Peter Prevc (SLO)
51. Kamil Stoch (POL)
52. Philipp Aschenwald (AUT)
53. Daniel-André Tande (NOR)
54. Dawid Kubacki (POL)
55. Marius Lindvik (NOR)
56. Stefan Kraft (AUT)
57. Karl Geiger (GER)
58. Rjoju Kobajaši (JPN)
Ve Val di Fiemme se původně mělo skákat na velkém můstku, ale vzhledem k technickým problémům budou oba víkendové závody probíhat na středním můstku. Val di Fiemme a Rasnov jsou tak jediné dvě zastávky světového poháru, kde se bude skákat na můstcích s konstrukčním bodem kolem 90-100 metrů.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího závodu světového poháru ve skocích na lyžích. Po Turné čtyř můstků, na kterém se z vítězství radoval Dawid Kubacki a český skokan Roman Koudelka chytil dobrou formu, pokračuje hned následující víkend světový pohár ve Val di Fiemme na olympijských můstcích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:00.
Články odjinud