0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc.
0:0
Itálie doplňuje v semifinále Rusko a USA. Íránci se statečně drželi v prvním setu, kde měli i čtyři setboly, ale nakonec šel set na stranu Itálie a to bylo rozhodující. Od druhého setu už bylo jasné kdo se bude na konci zápasu radovat. Italové začali soupeře přehrávat na servisu a poté s přehledem útočili.

Itálie se v semifinálovém zápase střetne s výběrem USA, který možná trochu překvapivě vyřadil Polsko ve třech setech.
25:17
Třetí set skončil.
25:17
Nyní už je konec zápasu. Eraghi nezvládl podání a trefil jen síť. Italové tak zaslouženě postupují do olympijského semifinále.
24:17
Ještě jeden bod pro Írán. Birarelli smečoval ze středu sítě jen do autu.
24:16
Juantorena na podání. Nyní už Graha dává míč velmi rychle na zem.
24:15
Hned devět mečbolů pro tým Itálie. Graha se v útoku neprosadil a Zajcev měl proti jednobloku na handě jednoduchou úlohu.
23:15
Juantorena útočí přesně přes blok do kurtu a přidává bod na konto svého týmu.
22:15
Gianneli podává jen do autu a ještě oddaluje konec zápasu.
22:14
Mahmoudi netrefil míč čistě a ten nepřešel ani na polovinu Itálie.
21:14
Itálie si ale jde pro postup. Navíc přichází přešlap podání íránského hráče.
20:14
Pipe vystihl v poli Rossini, ale Zajcev poslal bodovku jen do připraveného bloku soupeře.
20:13
Nyní už přidává bod Zajcev a přibližuje svůj tým k postupu do semifinále.
19:13
Ještě je tu snížení. Juantorena si naběhl na kratší nahrávku, ale je zablokován.
19:12
Írán přidává bod po útoku z univerzálu. Mahmoudi vytlouká blok Itálie útokem po lajně.
19:11
Rossini přišel na podání. Juantorena dokončil práci po výborném servisu na síti.
18:11
Přichází však rychlá odpověď. Lanza z velký výšky vytlouká blok íránského týmu.
17:11
Írán se ještě nevzdává a přidává jedenáctý bod. Zajcev nyní své podání přetáhl do autu.
17:10
Stále pokračuje tlak Itálie. Zajcev přidal podání o pásku a poté boduje také Lanza z hlavního kůlu.
16:10
A už je to o šest bodů. Přímý bod z podání přidává Ivan Zajcev. Ještě jeden oddechový čas íránského týmu.
15:10
Italové přidávají velmi důležitou ztrátu po nepovedeném servisu.
14:10
Írán přidává desátý bod. Zajcev měl na ruce další vedení, ale nyní se trefil jen do reklam v autu.
14:9
Ale Itálie nyní nemá problém dávat body z útoku. Lanza vytloukl v blok soupeře z hlavního kůlu.
13:9
Nyní již boduje také Írán. Mahmoudi dal bod přesně kolem bloku na palubovku.
13:8
Itálie si jde pro postup. Juantorena zasáhl v poli a Zajcev přetavil smeč v bod.
12:8
Série Itálie však pokračuje. Čtyřbodové vedení pro Itálii. Blok si připisuje Birarelli na hlavním kůlu.
11:8
A je to už o tři body. Nahrávač nepoložil míč z druhé přes a Lanta již si s balonem poradil a přidává jedenáctý bod pro svou reprezentaci. Írán si bere oddechový čas.
10:8
Itálie přidává desátý bod, konkrétně Zajcev dává míč na zem z hlavního kůlu.
9:8
Je to znovu jen o jeden bod. Z pipu se prosadil z velké výšky Ghaemi.
9:7
Gianneli na podání. Graha v problémech a to trestá z bodovky Juantorena.
8:7
Itálie je znovu o krok vpřed. Po sehrané kombinaci se prosadil Buti.
7:7
Buti na podání. Mahmoudi mel těžkou pozici proti dvojbloku, ale vytlouká ho.
7:6
Jeho servis však končí znvou jen v síti.
6:6
Mahmoudi využil nahrávky jednou rukou a boduje z univerzálu.
6:5
Birarelli ještě nedal bod, ale Gianneli si zaútočil na druhou přes.
5:5
Lanza ve vyložené pozici poslal jen lehký míč na druhou polovinu.
5:4
Ale Itálie chce ukončit zápas již ve třetím setu. Pomáhá jí i zkažené podání.
4:4
Náskok Itálie je pryč. Lanza nedal bod a nyní už je pipe úspěšný.
4:3
Velké problémy měli hráči Íránu, ale Eraghi dává bod středem sítě.
4:2
Je to o dva body. Zajcev nejdříve zablokoval na hlavním kůlu a poté se vyhazuje hráč, který útočil z pipu.
3:2
Buti nedal míč na zem ze středu, vše však napravuje Zajcev netradičním úderem do zadní části kurtu.
2:2
Srovnáno po dalším nepovedeném servisu Juantoreny.
2:1
Znovu kombinace do pipu a Lanza si pochutnal na nahrávce na bezblok.
1:1
Gianneli na podání. Je vyrovnáno, jeho servis končí mimo kurt.
1:0
První bod ve třetím setu jde za Itálií. Gianneli hrál na druhou přes a vyšlo mu to.
0:0
Začal třetí set.
25:19
Druhý set skončil.
25:19
I druhý set jde na italskou stranu. Nyní položil míč na zem Filippo Lanza, který ukončil druhý set. Írán po velmi vyrovnaném prvním setu, v koncovce druhého setu odpadl.
24:19
Hned pět setbolů pro Itálii po útoku Juantoreny. Írán se nemůže ubránit útokům smečaře Civitanovy.
23:19
Mahmoudi dává míč velmi rychle na zem.
23:18
Navíc přichází nevynucená chyba z útoku z pipu a Italové jsou dva body od druhého setu.
22:18
Nyní si již Juantorena poradil s blokem a vytlouká ho.
21:18
Italové museli jen odevzdat míč a to trestá z pozice univerzála Mahmoudi. Je to jen o tři body.
21:17
Nyní už mladý nahrávač poslal míč z podání jen do sítě.
21:16
Simone Gianneli přidává přímý bod z podání.
20:16
Dvacátý bod pro Itálii přidává Zajcev, který ze zóny číslo jedna vytlouká blok soupeře.
19:16
Nyní už jde jeho servis do autu.
18:15
Už je to o tři! Antonov znovu zatlačil servisem. Mahmoudi jen odevzdal míč a to trestá Juantorena úderem do diagonály. Trenér Íránu si bere oddechový čas.
17:15
A je to o dva body. Antonov přišel na podání. Juantorena si počkal na univerzála soupeře a blokuje ho.
16:15
Itálie ve vedení. Po smečovaném podání o pásku se dostal k útku ze zadní pozice Lanza a dává míč ne zem.
15:15
I druhý set je naprosto vyrovnaný. Írán opět vyrovnává. Z těžké pozice útočil na středu sítě Eraghi, míč šel do autu, ale Gianneli míč tečoval na bloku.
15:14
Itálie o krok vpřed. Zajcev nejdříve míč nedal na zem, ale přichází chyba nahrávače, který nečistě odehrál míč. Írán si bere oddechový čas.
14:14
Buti měl na ruce větší vedení, ale jen nahrál soupeři. Mahmoudi dává míč po lajně přesně do kurtu. Potvrzuje to i videorozhodčí.
14:13
Nyní navíc zasáhl v poli Colaci. Zajcev měl na ruce bodovku, tu ještě neproměnil, ale poté již bodují Italové.
13:13
Také Buti ale nemá problém poslat míč velmi ryhcle na druhou stranu sítě.
12:13
Írán však pořád ztrátuje bez chyb. Útok ze středu končí v kurtu u lajny.
12:12
Ghaemi na podání. Zajcev se po delší době prosazuje. Gianneli mu přichystal výbornou pozici.
11:12
Juantorena kazí podání daleko do autu.
11:11
Srovnáno. Nyní si již pohrál s blokem Birarelli a kapitán Itálie srovnává.
10:11
Proti jednobloku si neporadil Mahmoudi, ale Juantorena proti trojbloku poslal míč jen pod sebe.
10:10
Itálie boduje. Do útoku se dostal Birarelli a vytlouká blok soupeře ze středu sítě.
9:10
Desátý bod pro Írán ve druhém setu. A znovu je to po nepovedeném servisu.
9:9
Také na druhé straně přichází nevynucená chyba na podání.
8:9
Íránský tým hraje velmi kvalitně, nyní ale kazí servis Filippo Lanza.
8:8
Nyní už boduje Itálie. Juantorena drží svůj tým útokem ze zadní pozice.
7:8
Navíc Lanza trefil na síti jen blok soupeře a je to další bod pro Írán.
7:7
Írán opět vyrovnává. Zajcev hrál jen za blok, ale to nevyšlo a Mahmoudi to trestá útokem po lajně.
7:6
Nyní už Zajcev kazí své smečované podání až do zámezí.
7:5
Druhý bod v řadě pro Itálii. Mahmoudi je zablokován na hlavním kůlu Birarellim.
6:5
Zajcev poslal bombu z podání a přidává bod.
5:5
Srovnáno. Nyní už to Lanza zvládl a po pomalém útoku boduje.
4:5
Lanza dostal míč na polovinu soupeře, ale je to bez teče na bloku.
4:4
Úvod setu je velmi vyrovnaný. Lanza měl komplikovanou pozici, ale otřel míč o blok.
3:4
Írán se může radoval. Nyní si Birarelli na blok nepřišel.
3:3
Nyní už boduje Itálie, když se prosazuje zkušený Birarelli středem sítě.
2:3
Gianneli vykryl míč v poli, ale Zajcev je podruhé za sebou zablokován z pozice univerzála.
2:2
Srovnáno. Nesouhra na íránské polovině kurtu. Marouflakrani našel jen hráče pod sítí.
1:2
Z pipu se prosazuje Lanza, který měl proti sobě jednoblok.
0:2
A je to už o dva body. Gianneli si vybral Zajceva a ten je snad poprvé v zápase zablokován.
0:1
Druhý set začíná bodem Írán. Po podání Butiho se dostal ke smeči Gholami.
0:0
Začal druhý set.
31:29
První set skončil.
31:29
Simone Gianneli zatlačil servisem. Juantorena se dostal k bodovce, ale to neukončil set. Míč však končí na polovině Íránu po bloku Birarelliho na Mahmoudiho. První set jde tak za Itálií.
30:29
Itálie má třetí setbol! Znovu Juantorena, který je nyní bezchybný smečuje kolem bloku do kurtu.
29:29
Bitva o první set pokračuje. 29:29. Středem sítě do vyšlo Eraghimu a srovnává stav.
29:28
Nyní má setbol Itálie! Juantorena proměnil bodovku z hlavního kůlu smečí do bloku. Míč se odrazil mimo hru. Druhý oddechový čas pro Írán.
28:28
Itálie ale srovnává krok. Juantorena si sběhl na kratší nahrávku a pohodlně uklidil míč do zadní části kurtu.
27:28
Čtvrtý setbol pro Írán. Rossini přišel na podání a také kazí. To jsou velké chyby na servisu.
27:27
27:27! Itálie se nevzdává. Další netrefené podání ze strany Íránu.
26:27
Mahmoudi dává míč přes blok do kurtu na polovině Itálie.
26:26
První set je velkou bitvou. Ale také Íránec na podání zklamal. Jeho servis zastavila síť.
25:26
Zajcev nesložil do a do útoku mohl jít Ghafour, který dává znovu setbol asijskému týmu.
25:25
Opět není konec. Írán srovnává. Graha měl těžkou pozici na pozici unierzála, ale zvládl to.
25:24
A nyní má setbol Itálie. Zajcev dává také bodový blok na Mahmoudiho na hlavním kůlu. Oddechový čas také pro Írán.
24:24
Srovnáno. Drama pokračuje. Mahdavi přišel na servis, ale na Itálii to neplatilo a Zajcev přidává bod ze smeče.
23:24
Osmany Juantorena kazí podání. Velká chyba zkušeného hráče.
23:23
Drama vrcholí. Zajcev to měl na jedny ruce a také dává míč na palubovku. Hráč v poli si sáhl na míč, to ale nestačilo.
22:23
Írán si jde ale pro první set a přidává další bod. Gianneli na podání. Mahmoudi trefil hráče Itálie v třímetrové zóně do hlavy.
22:22
Znovu je vyrovnáno. Itálie se vrací do boje o první set. Osmany Juantorena si poradil s těžkou situací a vytlouká blok.
21:22
A jde dokonce do vedení. Buti nyní nedal míč na zem a to trestá Mahmoudi z pozice univerzála. Velká komplikace pro Itálii. Blegnini ihned reaguje oddechovým časem.
21:21
Antonov přišel na podání. Ale Írán s tím nemá problémy a v pohodě dává bod po útoku z hlavního kůlu.
21:20
Gianneli našel Butiho a ten smečuje vysoko nad blokem soupeřů.
20:20
Také Lanza nedal podání přes síť a je vyrovnáno.
20:19
Itálie vstupuje jako první k dvacátému bodu po zkaženém servisu Eraghiho.
19:19
Zajcev na podání. Znovu to rozhodil nahrávač Íránu do středu a je z toho bod.
19:18
Lehké ztrátování pro italský celek. Zajcev dostal míč po delší době a vytlouká blok po útoku do lajny.
18:18
Také Eraghi ale dává míč od bloku daleko ven z kurtu a je vyrovnáno.
18:17
Vyrovnaný set jde do koncovky. Po dalším útoku středem sítě vynikl na smeči Birarelli.
17:17
Nyní ale i on kazí podání do až za základní lajnu. Potvrzuje to i video.
17:16
Juantorena si přihrál a také zaútočil. Výborná práce smečaře Itálie.
16:16
Írán bleskově srovnáná, když už druhé podání nahrávač Itálie poslal jen do sítě.
16:15
Do vedení jde Itálie. Simone Gianneli dává eso na základní lajnu.
15:15
Podání o pásku a další bod středem. Nyní se prosadil Emanuele Birarelli.
14:15
Následně poslal plachtící podání. Boduje ale íránský tým také po útoku středem sítě.
14:14
Srovnáno. Gianelli nechal vyniknout Butiho a ten ze středu poslal velmi ránu.
13:14
Velmi tvrdé podání, také Juantorena nedal bodovku na zem. Je zablokován na hlavním kůlu.
13:13
Drama v prvním setu pokračuje. Írán mohl jít do většího vedení, ale míč z bodovky jen ovezdal a Juantorena z pipu boduje.
12:13
Rychlý souhra na Mahmoudiho a je to bod pro Írán z pozice univerzála.
12:12
A je vyrovnáno. Gianelli nadrazil míč na bloku. Itálie se dostala do hry a znovu Zajcev posílá míč do kurtu.
11:12
Po oddechovém čase již boduje favorit dnešního zápasu. Zajcev dostal nahrávku proti jednobloku a s tím si poradil.
10:12
A už je to o dva body. Znovu Lanza neuspěl. Nyní se nepřišel na vysoké íránské bloky a Itálie je v problémech v prvním setu. Gianlorenzo Blegnini si musí brát první oddechový čas.
10:11
A Írán jde dokonce do vedení. Lanza neuspěl v útoku a to trestá lehkým útokem Mahmooudi. Gianelli mohl zasáhnout, ale míč se od něj jen odrazil.
10:10
Opět je vyrovnáno. Znovu kapitán Itálie Birarelli kazí své podání jen do sítě.
10:9
Zápas jde velmi rychle. Nyní se vyšvihl nad všechny nad sítí Lanza.
9:9
Juantorena na podání. Mahmoudi si poradil s blokem a přidává další rychlý bod.
9:8
Nyní se již hrálo. Po útoku z hlavního kůlu se prosazuje univerzál Zajcev.
8:8
Ale Írán se stále drží. Také mladý nahrávač Itálie Gianneli kazí podání.
8:7
Další servis jen do sítě obstaral Mahmoudi.
7:7
Také Írán se prosazuje po velmi rychlé kombinaci středem sítě a je vyrovnáno.
7:6
Osmany Juantorena dostal velmi ryclou nahrávku do hlavního kůlu a smečuje přesně.
6:6
Série zkažených podání prodlužuje i Filippo Lanza.
6:5
Itálie ve vedení. Také Eraghi poslal své smečované podání daleko za základní lajnu.
5:5
Nyní ale už Zajcev kazí svůj servis do autu.
5:4
A je tu první bod z boku. Postaral se o něj Simone Buti na středu sítě a Itálie vede.
4:4
Ale Italové mají také vše pod kontrolou. Zajcev měl vysokou nahrávku, ale poradil si útokem do diagonály.
3:4
Outsideři zápasu zatím povedeně bodují v úvodu zápasu. Birarelli kazí podání jen do sítě.
3:3
Lanza měl těžkou pozici po nepřesné nahrávce, ale vše napravuje Juantorena z pipu.
2:3
Írán znovu ve vedení. Z pipu se dostal na nezblok do útoku Graha a dává míč na zem.
2:2
Zajcev musel útočit z vysoké nahrávky, ale hra pokračovala. Írán měl šanci na bodovku, ale Zajcev vše napravuje blokem.
1:2
Gianneli na podání. Útok středem sítě končí přesně Gholamiho končí v zadní části kurtu.
1:1
Bleskově je srovnáno. Zajcev, hlavní útočná zbraň Italů, dává první bod.
0:1
Třetí čtvrtfinále může začít. Na podání začíná Írán. První bod jde také za asijským týmem. Juantorena měl problémy s příjmem a to trestá Mahmoudi.
0:0
0:0
Hráči obou reprezentací již dokončují rozcvičení v zaplněné aréně. Třetí čtvrtfinálový zápas může za několik málo okamžiků odstartovat.
0:0
Po Rusku a USA se z tohoto zápasu dozvíme třetího semifinalistu. Právě USA velmi zajímá tento duel, protože z něj vzejde soupeř pro americký tým pro zápas o finále.
0:0

Itálie: Gianneli, Sottile – Antonov, Juantorena, Lanza – Birarelli (C), Buti, Piano – Vettori, Zajcev – Rossini, Colaci
Trenér: Gianlorenzo Blengini

Írán: Marouflakrani (C), Mahdavi – Mahmoudi, Graha, Ghaemi, Zarini – Eraghi, Gholami, Sharifat – Mirzajanpour, Ghafour – Marandi
Trenér: Raul Lucio Lozano

Rozhodčí: Denny Cespedes (DOM) – Juraj Mokrý (SVK).
0:0
Írán

Íránci se do Ria dostali jako nejlepší asijský tým ze světové kvalifikace. V Japonsku porazili hráči Raula Luciana Lozana i čtvrtfinalisty olympijských her Polsko nebo Kanadu. Naopak jedinou porážku jim uštědřil tým Francie, který v Riu překvapivě vyhořel a po play-off se nepodívá.

Ve Světové lize měli v první výkonnostní skupině velkou konkurenci. V devíti zápase jen ve čtyřech případech odešli ze zápasu vítězně a museli se spokojit jen s konečnou sedmou pozicí.

I Riu se Írán opírá především na svého smečaře Shahrama Mahmoudiho, který je po základních skupinách desátým nejvíce bodujícím hráčem. Také na bloku exceluje hráč Íránu ve statistikách. Sayed Mohammad Mousavi Eraghi si připsal již dvacet úspěšných bloků a je na prvním místě!

Zápasy íránského týmu:

Írán – Argentina 0:3 (23:25, 24:26, 18:25)
Írán – Polsko 2:3 (17:25, 23:25, 25:23, 25:20, 16:18)

Itálie

Italové se do Ria kvalifikovali jako druhý tým ze Světového poháru, který se v loňském roce odehrál v Japonsku. V roce 2015 se hráči Itálie představili v dobrém světle také na Mistrovství Evropy, kde brali bronzové medaile. V letošním roce se Italové ukázali jen ve Světové lize. V první skupině se dostali až do samotného Final Four, ale v něm se zmohli jen na dva vyhrané sety proti Srbsku. V boji o třetí místo už dominovali dnešní soupeři z Francie jasně 3:0.

Itálii by měl táhnout za pódiovým umístěním nahrávač Simone Gianneli. Hráč Trentina, který je jedním z nejlepších nahrávačů současnosti. O body z útoku by se měl starat především univerzál Ivan Zajcev z Dynama Moskva a smečař Osmany Juantorena, který obléká dres v italské Serii A1 Lube Civitanova.

Kapitán Itálie Emanuele Birarelli a univerzál Ivan Zajcev se účastnili už předešlé olympiády v Londýně a mohou se tak pyšnit bronzovou medailí.

Výsledky italského týmu:

Itálie – Francie 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
Itálie – USA 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23)
Itálie – Mexiko 3:0 (25:27, 25:13, 25:17)
Itálie – Brazílie 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15)
Itálie – Kanada 1:3 (23:25, 17:25, 25:16, 21:25)

Gianneli, Juantorena, Birarelli, Zajcev, Lanza, Piano – Colaci
0:0
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce volejbalu. Dnes nás čeká třetí čtvrtfinále olympijského turnaje ve kterém se popere velký aspirant na celkové prvenství Itálie a dnes jasný outsider z Íránu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.