0:0
Dnešní utkání je u konce! Írán si připisuje první vítězství na tomto turnaji, nicméně dnes to vůbec neměl jednoduché, neboť Kuba předvedla hodně dobrý výkon. Ostrovní stát byl blízko vyrování především ve druhém setu, kdy si vypracoval dokonce i setbol, ten však Kuba nevyužila, a tak Írán vyhrává 3:0 na sety a připisuje si první vítězství na Olympijských hrách!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
25:16
Utkání skončilo.
25:16
Gholami přidal na závěr dnešního zápasu ještě eso a rozhoduje o vítězství svého týmu!
24:16
Ghaemi dostal na levou stranu povedenou přihrávku a přesnou smečí vybojoval pro svou zemi první mečbol!
23:16
Nyní přišla Mahmoudiho chyba a mečbol z toho stále ještě není.
23:15
Gholami nyní předvedl povedenou smeč a Írán už je opravdu velmi blízko!
22:15
Íránu už chybí pouze tři míče k dnešnímu vítězství!
21:15
Teď však Marouflakrani, íránský kapitán, chybuje při servisu a ještě dává Kubě naději.
21:14
Náskok se stále navyšuje a Írán se každým bodem přibližuje důležitému vítězství!
20:14
Írán míří za vítězstvím a aktuálně má již šestibodový náskok!
18:14
Melgarejo vzápětí chybuje při podání a Írán vede opět o čtyři body.
17:14
Ostrovní stát se však stále drží ve hře po dobré smeči Jimeneze, kterou Írán nedokázal zpracovat.
17:13
A i další bod míří na íranského konto! S Kubou už to vypadá hodně špatně...
16:13
Kubánský trenér reaguje oddechovým časem!
16:13
Lopez Castro opět smečoval z pravé strany, avšak zamířil do autu a Írán má již tříbodový náskok!
15:13
Írán předvedl krásnou a hlavně rychlou kombinaci, na jejímž konci byla přesná smeč Mahmoudiho.
14:13
Ghaemi nezvládl situaci při podání a poslal míč pouze do sítě!
14:12
Írán se dostává do dvoubodového vedení, neboť se jeden z kubánských hráčů provinil při blokování proti pravidlům.
13:12
Mousavi Eraghi je dnes na síti obzvlášť silný, což teď předvedl tvrdou smečí!
12:12
Kuba však po přesné smeči Osorii opět srovnává!
11:11
Skóre se v této fázi zápasu přelévá z jedné strany na druhou. Nyní jde do vedení íránský výběr!
11:11
Tentokrát se však Jimenezovi podání vůbec nepodařilo a míč skončil daleko za základní čárou!
10:11
Jimenez Scull poslal krásné podání, které nedokázal íránský tým vybrat!
10:10
A máme srovnáno! Lopez Castro dostal na pravou stranu další přihrávku a zaznamenal svůj patnáctý bod v tomto zápase!
10:9
Íránský tým se dokázal hned dvakrát úspěšně ubránit, avšak nakonec jde bod na konto Kuby.
10:8
A i další bod míří na konto íranské reprezentace!
9:8
Írán si bere zásluhou tvrdé smeče Mousaviho ztracené vedení zpět.
8:7
Na levé straně chyboval Rendon Gonzalet a Írán se dostává poprvé v tomto zápase do vedení!
7:7
Krásná výměna! Kubánský tým dokázal dvakrát skvěle zachránit situaci, avšak nakonec Mahmoudi skvěle zareagoval a poslal míč k zemi.
6:7
Kubě se nepodařil útok, a tak se k smeči dostal Mousavi, který mířil přesně!
5:7
Kuba zatím předvádí ve třetím setu dobrý výkon a bere si ztracené dvoubodové vedení zpět!
4:6
Na podání šel Melgarejo Hernandez, který poslal míč mezi dvojici hráčů a připsal šestý bod pro svou zemi.
4:5
Lopez Castro si přenesl formu i do třetího setu a po další přesné smeči jde Kuba do vedení.
4:4
Kubánská reprezentace opět chybovala při podání a máme srovnáno!
3:4
Íránský tým se pokoušel zachránit situaci po smeči Lopeze Castra, avšak nakonec míč skončil v zámezí.
3:3
Tentokrát se dostal do vzduchu Marouflakrani, jehož smeč byla velmi přesně a máme srovnáno!
1:3
Kubánský tým chyboval při podání a rozdíl je již pouze jednobodový!
1:2
Teď se do míče opřel zkušený Mousaviho, který mířil přesně!
0:2
Z levé strany smečoval Ghaemi, nicméně íránský hráč poslal míč do zámezí!
0:0
Úvodní bod třetího setu míří na konto kubánské reprezentace!
31:29
Začal třetí set.
31:29
Tentokrát už to Lopezovi Castrovi nevyšlo, neboť jeho smeč z pravé strany skončila v autu! Írán tak využil až svůj šestý setbol a udělal velký krok k vítězství v dnešním zápase!
30:29
Írán si vypracoval už šestý setbol v tomto setu!
29:29
Lopez Casto má však na pravé straně pardání formu a další setbol dokázal odvrátit!
29:28
Ani Lopez však neuspěl při podání a Írán má setbol číslo pět!
28:28
Vzápětí však Mousavi dělá chybu při podání a máme opět srovnáno!
28:27
Další skvělá práce Mousaviho Eraghiho, který zařídil čtvrtý setbol pro svůj tým!
27:27
Drama pokračuje! Lopez poslal přesnou smeč přímo na čáru a ani třetí setbol írán nedokázal využít!
27:26
Třetí setbol pro Írán! Jimenez se opřel na pravé straně do smeče, avšak kubánský blok odvedl skvělou práci!
26:26
Írán však první setbol svého soupeře dokázal odvrátit přesnou a tvrdou smečí Zariniho!
25:26
Kuba má setbol, neboť smeč Mahmoudiho končí v autu!
25:25
Kubánské reprezentaci nyní vyšla kombinace na levé straně a po Lopezově smeči máme srovnáno!
25:24
Nervy pracují i u Jimeneze Sculla, který rovněž poslal míč z podání do autu.
24:24
Adel Gholami však pokazil své podání a stav je opět srovnaný!
24:23
Setbol pro Írán, neboť Mahmoudiho smeč se odrazila od kubánského bloku do autu!
23:23
To bude ještě velké drama! Lopez Castro je v závěru druhého setu v laufu, což potvrdil i při své poslední smeči!
23:22
Írán si však drží vedení, o to se nyní postaral Gholami, který přesně smečoval!
22:22
Lopez Castro nyní předvedl krásný lob přes íránský blok a srovnává stav!
22:21
Na pravé straně smečoval Gholami, nicméně jeho smeč nebyla ideální. Od Rivery Sancheze se míč odrazil do zámezí!
21:21
Íránský trenér si bere před důležitým závěrem druhého setu oddechový čas!
21:21
A máme vyrovnáno! To je velký návrat do setu ze strany kubánské reprezentace.
21:20
Na pravé straně ostře smečoval Lopez Castro a míč se od íránského bloku odrazil na polovinu Íránu!
21:19
Írán si však připisuje další důležitý bod a dostává se opět do dvoubodového vedení.
20:19
Kuba je zpět ve hře! Rázem je rozdíl pouze jednobodový!
20:18
Kubánský tým předvedl další rychlou kombinaci u sítě, na jejímž konci byla tvrdá smeč Rojase!
19:17
Důležitý bod pro Írán, o který se postaral tvrdou smečí Mousaviho Eraghiho!
19:17
Oddechový čas Kubě evidentně prospěl, neboť nyní zaznamenal eso Jimenez a rozdíl je již pouze dvoubodový!
19:16
Kuba si teď připsala v krátkém časovém sledu dva body a dostává se zpět do hry!
19:14
Kubánský trenér si bere další oddechový čas!
19:14
Oba týmy předvedly skvělou obranu, nakonec se povedlo Íránu získat bod na svou stranu.
18:14
Nyní si však Írán bere zpět čtyřbodové vedení!
17:14
Kuba se však stále drží na dostřel svého soupeře a bojuje o vyrovnání stavu setů.
17:13
Adel Gholami si sice výskok na levé straně špatně načasoval, nicméně jeden z kubánských hráčů vyblokoval míč do zámezí.
16:13
Lopez Castro se na pravé straně opřel do míče a mířil přesně!
16:12
A je tu další bod pro íránskou reprezentaci po úspěšné smeči Mahmoudiho!
15:12
Oddechový čas nepomohl a Írán si vypracoval důležité, tříbodové vedení!
14:12
Kuba na tento stav reaguje oddechovým časem!
14:12
Íránský dvojblok odvedl parádní práci na síti a "domácí" výběr se dostává už do dvoubodového vedení.
11:11
Oba týmy se ve druhém setu opět přetahují o každý bod. Tentokrát si Írán bere ztracené vedení zpět.
11:11
Mousavi Eraghi šel hned na podání, to se mu však hrubě nepovedlo a máme opět srovnáno.
11:10
Mousavi Fraghi však vytáhl v pravou chvíli dobrou smeč a posílá svůj tým opět do vedení.
10:10
A máme vyrovnáno! Íránský tým si špatně nahrál a míč se od pásky odrazil na polovinu Íránu.
10:8
Jimenez Scull pokazil podání a íránská reprezentace se dostává opět do vedení.
9:8
Ani tentokrát si však Írán nevypracoval výraznější náskok a rozdíl je opět jednobodový.
9:7
Írán si však stále udržuje ve vedení, což platí i po tomto míči, který rozhodl smečí Ebadipour.
8:7
Krásná smeč Lopeze Castra znamená sedmý bod ostrovního státu.
8:6
Kubánský tým si opět špatně křikl, a tak míč skončil na zemi.
7:6
Mousavi Eraghi poslal podání za základní čáru a rozdíl je opět jednobodový.
7:5
Írán si v krátkém časovém sledu dokázal vypracovat dvoubodové vedení!
5:5
Z levé strany opět úřadoval Melgarejo Hernandez, který poslal přesnou smeč do levé části dvorce.
5:4
Tentokrát se Jimenezovi Scullovi nedařilo na podání a Írán jde znovu do vedení.
4:4
Kubánská reprezentace však svého soupeře do trháku nepouští.
4:3
Podobně dobrou smečí se prezentoval také Rendon Gonzalez, a tak jde Írán znovu do vedení!
3:3
Teď však zafungovala u sítě kombinace Osorii a Jimeneze Sculla, který poslal přesnou smeč!
3:2
Írán na vedení ve druhém setu nečekalo, oproti prvnímu setu, příliš dlouho.
2:2
Kubánský hráč předvedl velmi dobré podání a míč se dostal zpět na polovinu Kuby. Následně však Írán předvedl ideální blok a máme srovnáno!
1:1
Na začátku druhého setu se ujímá vedení kubánská reprezentace zásluhou povedené smeči Jimeneze Sculla.
25:21
První set nabídl poměrně vyrovnanou podívanou a outsider z Kuby se držel dlouho dobu ve hře. Závěr setu však patřil íránské reprezentaci, která se dle očekávání ujala vedení v zápase!
25:21
Avšak teď už je první set u konce po přesné smeči Mahmoudiho!
24:21
První setbol íránský tým nevyužil, neboť Mousavi pokazil podání.
24:20
Čtyři mečboly pro Írán poté, co u kubánského týmu nezafungovala komunikace a míč skončil na palubovce.
23:20
Tentokrát smečoval Lopez Castro, avšak jeho smeč skončila v zámezí.
22:20
Írán se však nechce svého vedení vzdát a vede opět o dva body!
21:20
Íránský kouč pohotově reaguje a bere si oddechový čas.
21:20
Pozor, pozor! Kuba dokázala získat druhý míč v řadě a snižuje na rozdíl jediného bodu!
21:19
Na hřiště se dostal Mirzajanpour, jehož podání bylo dobré, avšak Kuba dokázala míč vybrat. Následně se dostal míč do zámezí od íránského bloku!
21:18
Írán se však každým bodem přibližuje zisku první sady.
20:18
Tentokrát íránský blok dokázal dostat míč pouze do zámezí, což znamená, že Kuba snižuje.
20:17
Íránská reprezentace však opět utíká na rozdíl tří bodů po povedeném bloku!
19:17
Kuba se však ještě nevzdává a bojuje o zisk prvního setu!
19:16
Írán předvedl nejprve parádní obranu a následně také skvělý blok, z čehož plyne vedení o tři body!
18:16
Írán jde v závěru prvního setu do trháku! Kubánský trenér opět reaguje oddechovým časem.
17:16
Do vedení jde tentokrát Írán, o to se postaral přesně mířenou smečí Mahmoudi.
16:16
A máme znovu vyrovnáno po tvrdé smeči Melgareja Hernandeze!
16:15
Kubánský celek dostal míč na smečujícího Osoriu Rodrigueze, který se postaral o bod pro svůj celek!
16:14
Írán si však stále udržuje svůj náskok! Ten nyní navýšil přesnou smečí Gholami.
15:14
Vzápětí však přichází chyba na podání íránského týmu a rozdíl je již pouze jednobodový.
15:13
První eso tohoto zápasu, o to se postaral Ebadipour!
14:13
Tentokrát přiložil ruku k dílu také Gholami, jehož tvrdou smeč nedokázal kubánský tým vrátit k soupeři!
13:13
Mashmoudi se dostal na levé straně k smeči, avšak kubánský blok předvedl výbornou práci!
13:12
Kuba opět snižuje na rozdíl jediného bodu!
13:11
Kuba teď dokázala dvakrát zachránit situaci, avšak napotřetí už to nevyšlo a Melgarejo Hernandez se k míči nedostal.
12:11
Z levé strany se opět dostal k smeči Melgarejo Hernandez a mířil přesně!
12:10
Hned poté si bere kubánský trenér oddechový čas!
12:10
A vzápětí přichází další bod pro favorizovaný tým dnešního duelu.
11:10
Írán jde poprvé v tomto zápase do vedení po dobré práci Marouflakraniho.
10:10
První set zatím nabízí neskutečně vyrovnanou bitvu. Smeč Ebadipoura Ghary nebyla ideální, nicméně kubánský blok dostal míč do zámezí.
9:10
Kubě však zatím kombinace poměrně vychází! Na levou stranu dostal ideální náhru Melgarejo Hernandez, po jehož smeči má Kuba desátý bod.
9:9
Írán se však svého soupeře zatím drží a opět srovnává stav!
8:9
Další dlouhý výměna! Írán měl několik velkých šancí, jak se dostat do vedení, avšak nakonec Mousavi Eraghi pokazil přihrávku a míč skončil v síti.
8:8
To už však opět neplatí, neboť zaúřadoval přesnou smečí Mousavi Eraghi.
7:8
Jimenez Scull předvedl chytré píchnutí míče na soupeřovu polovinu a ostrovní stát jde znovu do vedení!
7:7
Opět stejná "písnička". Na pravou stranu dostal ideální přihru Mashmoudi, jehož smeč znamená sedmý bod pro Írán.
6:7
Kuba se však opět dostává do vedení!
6:6
Tentokrát se dostal do vzduchu Mahmoudi, jehož ostrou smeč nikdo z kubánský hráčů nedokázal vybrat.
5:6
Kuba však svého soupeře nepouští do vedení!
5:5
Nyní jsme viděli nejdelší výměnu dnešního zápasu, na jejímž konci byla smeč Ebadipoura. Kuba míč nedokázala zpracovat a je vyrovnáno.
4:5
Podání jednoho z kubánských hráčů nebylo příliš povedené a míč skončil za základní čárou!
3:4
Íránský dvojblok teď přesně splnit to, co měl, a tak je rozdíl už pouze jednobodový.
2:4
Teď už Kuba vede rozdílem dvou bodů po přesné smeči Concepciona Rojase!
2:3
Rendon Gonzalez se dostal ke smeči, kubánský tým sice dokázal míč zblokovat, avšak ten skončil v zámezí.
2:2
Írán však svého soupeře nepouští do trháku zásluhou přesné smeče Ebadipoura.
1:2
Melgarejo dostal na levou stranu přihrávku a zajišťuje svému týmu druhý bod.
1:1
Teď už se Írán dostal do kombinace a smeč Mahmoudiho dostal kubánský blok do zámezí, tudíž máme vyrovnáno.
0:1
První bod míří na stranu Kuby, neboť Gholami pokazil své podání.
0:0
0:0
Oba týmy jsou již nastoupeny na palubovce a za malou chvilku začínáme!
0:0

Írán: Mashmoudi, Ebadipour Ghara, Marouflakrani (C), Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Sharifat, Marandi

Kuba: Gonzalet Nicolas, Melgarejo Hernandéz, Jimenez Scull (C), Concepcion Rojas, Rendon Gonzalet, Garcia Alvarez, Osoria Rodriguez, Ferrer Delis, Rivera Sanchez, Rojas Cohimbra, Lopez Castro, Goide Arredondo

Rozhodčí: Fabrizio Pasquali – Juraj Mokrý.
0:0
Příjemné čtvrteční odpoledne všem fanouškům a fanynkám volejbalu! My se dnes společně zaměříme na skupinu B olympijského turnaje, kde se střetne výběr Íránu a Kuby. Začátek zápasu je naplánován v 14:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
0:0
Íránské reprezentace se vstup do olympijského turnaje příliš nepovedl a v úvodních dvou zápasech si připsala pouze jediný bod za prohru 2:3 v zápase s Polskem. V úvodním duelu Írán podlehl Argentině po jasném průběhu 0:3. V zápase v Polskem však tato reprezentace ukázala svou kvalitu a v dnešním duelu je pasována do role jasného favorita!

To Kuba rozhodně není týmem, který by byl ve skupině B předurčován k postupu. Ostrovní stát ve středu amerického kontinentu rovněž prohrál úvodní dva duely (s Ruskem 1:3 a s Egyptem 0:3), a tak se krčí na poslední příčce skupiny.