0:0
To už je z volejbalového Ria opravdu vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
0:0
Nahrávač Bruno Mossa Rezende to na třetí pokus dokázal! Ve třetím finále již uspěl a může se radovat z olympijského zlata. Druhé zlato si připsal Sérgio, který má do sbírky ještě další dvě stříbra z Her. Na druhé straně si bude muset Ivan Zajcev počkat nejméně čtyři roky, aby mohl napodobit svého otce v zisku volejbalového zlata z olympijských her.
0:0
Brazílie to na domácích olympijských hrách dokázala! Brazilci postoupili až z čtvrté pozice do play-off, když museli domácí porazit v posledním zápase Francii, aby vůbec postoupili. Nyní mohou slavit! V dnešním zápase byli Brazilci lepší na podání a to rozhodlo. Gianneli nemohl kombinovat a Brazilci z toho těžili. Také Wallace hrál fantastické utkání. Naopak na straně Itálie se k Zajcevovi nepřidal ani Juantorena, ani Lanza k nadstandardnímu výkonu.
24:26
Třetí set skončil.
24:26
Evandro přišel na blok místo Bruna. Wallace na podání. Ivan Zajcev dostal znovu důvěru Simone Gianneliho a je zablokován Lipem. Brazílie slaví.
24:25
Bruno poslal míč na Lucase, který smečuje přes blok do kurtu. Druhý mečbol pro domácí tým.
24:24
Ještě není konec. Zajcev zachoval chladnou hlavu a proti mečboku si poradil s blokem.
23:24
A je tu první mečbol! Znovu se dostal k útoku Wallace. Míč končí přesně u lajny v diagonály a celá hala je na nohou.
23:23
Ještě je tu srovnání. Italové ještě žijou. Maurício na podání. Zajcev měl nedobrou pozici, ale pomohl si vytlučením bloku.
22:23
Brazilci jsou hodně blízko. Antonov přišel na podání. Wallace poslal smeč přes blok z hlavního kůlu a přidává třiadvacátý bod.
22:22
Buti v útoku ze středu sítě. Míč byl však tečovaný na bloku a je to opět srovnáno. Potvrzuje to i video.
21:22
Domácí ale přidávají další bod. Bruno si dovolil hodně, když poslal míč z druhé přes na polovinu soupeře.
21:21
Srovnáno. To bude ještě velké drama. Do zakončení se dostal Osmany Juantorena a z pipe přidává bod.
20:21
Ale je tu znovu vedení pro domácí tým. Ivan Zajcev na podání. Ale ani nedává podání.
20:20
Italové se však drží v kontaktu. 20:20 a drama může začít. Lipe však kazí podání.
19:20
Ale Brazílie je blízko. Dvacátý bod pro domácí. Birarelli na podání. Wallace přes blok přidává bod.
19:19
Už je to opět vyrovnané. Itálie nic nevzdává. Po oddechovém čase boduje Lanza, který poslal míč kolem bloku.
18:19
A navíc po jeho podání je to bod pro domácí. Gianneli nečistě nahrál. Hala bouří a Italové si berou druhý oddechový čas.
18:18
Ale Brazílie je ve hře. Wallace je nyní ve formě. Jeho úder končí přesně v rohu kurtu.
18:17
Ale nyní už je to bod pro Itálii. Zajcev se prosadil proti dvojbloku z hlavního kůlu.
17:17
Je srovnáno. Juantorena smečuje jen daleko do autu.
17:16
A už je to o tři! Itálie si jde pro třetí set. Nyní Wallace smečoval a dotkl se u toho sítě. Brazilský univerzál smečoval do Juantoreny a ten je v síti.
17:15
Itálie nyní vede již o dva body. Gianneli na podání. Wallace si neporadil s blokem Zajceva.
16:15
Itálie vede. Bruno nahrával na polovinu Italů. A Bernardo Rezende si ihned bere oddechový čas.
15:15
Itálie odpovídá a vyrovnává. Maurício na podání. Birarelli trochu se štěstím vytlouká blok ze středu sítě.
14:15
Brazilci přidávají bod. Lucarelli měl nalepenou nahrávku, ale dokázal umístit smeč kolem bloku do třímetrové zóny.
14:14
Ivan Zajcev se připomněl na kurtu. Jeho úder končí po lajně v kurtu.
13:14
Nyní ale chybuje na podání Filippo Lanza.
13:13
A je dokonce vyrovnáno. Náskok domácího týmu je pryč. Wallace trefil smečí jen blok Gianneliho a ten si připisuje bod.
12:13
Po oddechovém čas Itálie snižuje. Stále je to jen o jeden bod. Lucas se už radoval z přímého bodu z podání, ale poté přichází nevynucení chyba ze strany Brazilců.
11:13
První dvoubodové vedení. Lucas dal podání a Maurício se dostal k bodovce ze středu sítě. Míč umístil hned za blok a na obranu Itálie to stačilo. Italové si berou oddechový čas.
11:12
Ale Brazilci kontrují. Zajcev na podání, ale ani on se netrefil do vymezeného prostoru.
11:11
Itálie opět vyrovnává. Ve třetím setu zatím čekáme na pořádnou obranu. Také Juantorena si poradil se ztrácenou nahrávkou.
10:11
Vše směřuje k vyrovnané koncovce. Znovu se dostal do útoku Lucas a ten už si s míčem poradil.
10:10
Body se přelévají ze strany na stranu. Ta Itálii boduje Birarelli středem sítě.
9:10
Brazílie pokračuje v tlaku. Lipe smečoval z hlavního kůlu do zadní části kurtu.
9:9
Je však velmi rychle srovnáno. Birarelli nedal bod, ale Wallace neprošel s bodovkou přes italský blok.
8:9
Maurício znovu na podání. A Brazílie ve vedení. Juantorena je zablokovám Lipem.
8:8
Stav je vyrovnaný. Maurício sestřelil v poli Gianneliho. Nahrávač Itálie se však zvedá.
8:7
Velmi rychlý úvod setu pokračuje. Lucarelli na podání a také od chybuje.
7:7
Opět je vyrovnáno. Wallace měl vysokou nahrávku, ale poradil si i s blokem Itálie.
7:6
Bruno na podání. Juantorena si naskočil na rychlou nahrávku do kůlu a smečoval do diagonály.
6:6
Ale i Lanza nedává své podání do kurtu.
6:5
Lipe chtěl útočit z pipu, ale míč končí jen daleko v autu. Itálie poprvé ve vedení.
5:5
5:5. Lucas poslal prudké podání, ale Juantorena boduje po útoku z hlavního kůlu.
4:5
Stále je to jen o jeden bod. Zajcev se na podání déle neudržel. I jeho podání končí v síti.
4:4
Itálie vyrovnává. Nepovedené podání Lipeho.
3:4
Rychlé body pokračují. Lucas dostal nahrávku a smečuje přesně.
3:3
Srovnáno. Také Lanza smečuje do diagonály přesně k lajně.
2:3
Domácí jsou znovu o krok vpředu. Juantorena zatlačil podáním, ale Wallace dává bod po útoku z velké výšky.
2:2
Úvod setu je opět vyrovnaný. Zajcev přihrával, ale poté si poradil také v útoku.
1:2
Gianneli na podání a také od poslal servis jen do sítě.
1:1
Také Itálie začíná set výborně v útoku. Lucarelli kazí podání daleko do autu.
0:1
Itálie musí zabrat, ale první bod ve třetím setu bere domácí tým. Prosadil se Maurício úderem za blok.
0:0
Začal třetí set.
26:28
Druhý set skončil.
26:28
Druhý set jde na konto Brazílie! Maurício našel podáním nejistého Filippa Lanzu a ten dostává eso! Domácí tým je jeden set od olympijského zlata.
26:27
Třetí možnost pro domácí. Maurácio na podání. Zajcev musel útočit z hlavního kůlu a nepřišel si na blok Wallace.
26:26
Znovu je vyrovnáno. Gianneli na podání. Ale také mladý nahrávač nedal podání přes síť.
26:25
Ale Itálie je o krok vpředu. Lucarelli chybuje na podání.
25:25
Až nyní boduje domácí univerzál. Gianneli přiznal teč na bloku.
25:24
A setbol má také Itálie. Sottile znovu na podání. Wallace proti jednobloku neuspěl. Ani Lucarelli neprošel proti dvojbloku.
24:24
A je vyrovnáno. Sottile přišel na podání. Wallace nezvládl ukončit set z hlavního kůlu a Zajcev vyrovnává. Nyní si bere oddechový čas Bernardo Rezende. To je drama ve druhém setu.
23:24
První setbol neproměňuje zkažené podání domácího kapitána.
22:24
Dva setboly pro domácí tým! Bruno byl znovu na podání. A domácí kapitán našel servisem Lanzu, Gianneli poslal míč na hlavní kůl, kde Juantorena útočí jen do autu.
22:23
Bruno na podání a Brazílie jde do vedení v koncovce druhého setu. Wallace položil bodovku a v hale to bouří. Je tu ještě jeden oddechový čas Gianlorenza Blenginiho.
22:22
Ale je vyrovnáno. Wallace si poradil s dvojblokem a vytlouká ho.
22:21
Itálie ale jde znovu do vedení. V dramatické koncovce budou muset domácí dotahovat. Zajcev vytloukl blok z hlavního kůlu.
21:21
Stav je i po dalším servisu Zajceva vyrovnaný. Brazílii podržel právě Zajcev, který poslal míč do autu.
21:20
Itálie je po dlouhé době ve vedení. Ivan Zajcev zaškodil servisem. Míč se od pásky odrazil přesně do rohu kurtu. Bernardo Rezende si bere oddechový čas.
20:20
Také Itálie ale nemá problém se ztrátou. Lipe na podání. Zajcev se dostal k útoku ze zóny číslo dvě s dává bod.
19:20
Brazílie je o krok vpřed. Wallace útočil přesně, míč se dostal mimo po doteku bloku.
19:19
Druhý set jde pomalu do koncovky. A je to stále vyrovnané. Antonov nedal bod, ale vše vyřešil Zajcev útokem po lajně.
18:19
Juantorena na podání. Ale Lipe nemá problém proti jednobloku Zajceva, který poslal míč jen do anténky.
18:18
Body si střídají každý z týmů. Birarelli velmi zkušeně vymetl soupeře nad sítí.
17:18
Gianneli na podání. Lipe vytlouká bez problémů blok z hlavního kůlu.
17:17
Rychlý kombinace pokračují i na druhé straně. Wallace mohl dostat domácí do většího vedení, ale je zablokován na bodovku.
16:17
Simone Buti na servisu. Maurício velmi rychle smečuje středem sítě.
16:16
Bruno na podání. Ale Juantorena proti dvojbloku bezkonkurenční.
15:16
Následně však přidává chybu z podání do sítě.
15:15
Drama ve druhém setu pokračuje. Lucas na podání. Antonov se dostal na palubovku a přidává bod po útoku z hlavního kůlu.
14:15
Domácí jdou znovu do vedení. Sérgio vybral podání v pádu a dostal do útoku Lucarelliho, který pokládá míč.
14:14
A je vyrovnáno. Skvělý volejbal z obou stran. Ivan Zajcev znovu zatlačil soupeře. Wallace proti trojbloku poslal míč daleko za základní lajnu. Teč na bloku nebyla, to potvrzuje i video.
13:14
A Itálie je znovu ve hře. Je to jen o bod. Ivan Zajcev také zkomplikoval hru servisem. Brazilci se nedostali do útoku.
12:14
Až nyní boduje Itálie. Lipe na servisu. Zajcev vytloukl blok z pozice univerzála.
11:14
Brazílie si jde i pro druhý set. Už je to o tři body. Lipe pokračuje na podání a dává přímý bod na základní lajnu. Video potvrzuje bod pro domácí.
11:13
Ve střední části to jde domácím. Dvoubodové vedení. Lipe na podání. Gianneli chtěl vytáhnout míč nahrávkou ze sítě, ale míč už byl na polovině soupeře, přesah. Itálie si bere oddechový čas.
11:12
Brazílie je ve vedení! Snad poprvé ve druhém setu. Juantorena nedal míč na zem z pipu. Ani Lanza se ne dva pokusy neprosadil z hlavního kůlu.
11:11
Emanuele Birarelli na podání. Lipe si přihrál a také odútočil do diagonály.
11:10
Přetahovaná ve druhém setu pokračuje. Gianneli našel Birarelliho a ten zcela volný smečuje do kurtu.
10:10
Stále je však stav velmi těsný. Juantorena přepálil podání do autu.
10:9
Ale Itálie nenechává jít soupeře do vedení. Juantorena protlačil míč přes blok.
9:9
A je vyrovnáno. Maurício na podání. Zajcev je zablovnaný z hlavního kůlu Wallacem.
9:8
Bod také pro domácí. Gianneli ale zatlačil podáním. Juantorena jen odevzdal míč z bodovky a Wallace proti jednobloku smečuje přesně
9:7
Itálie nemusela přihrávat. Lucarelli kazí podání.
8:7
Vyrovnaný set pokračuje. Brazílie přidává bod po útoku Wallace ze zóny číslo dvě do lajny.
8:6
Je tu však odpověď italského týmu. Juantorena útočil jen lehce za blok, ale Zajcev se také předvedl v poli a Wallace chybuje v útoku.
7:6
Lanza na podání. Zajcev zasáhl v poli, ale proti útoku Wallace už neměl nárok.
7:5
Dvoubodové vedení pokračuje. Lucas na podání. Také on podával jen do autu.
6:5
Ivan Zajcev na servisu. Lucas jen pohladil míč ze středu a ten dopadl do středu kurtu.
6:4
Itálie si drží dvoubodový náskok. Také Lipe nedává míč přes síť z podání.
5:4
Vyrovnaný start druhého setu pokračuje. Birarelli na podání. Lucas smečoval do autu, ale míč byl tečovaný na bloku.
5:3
Univerzál Brazílie pokračuje na podání. Ale teď již chybuje.
4:3
A Brazílie snižuje. Wallace na servisu. Birerelli nesložil míč a znovu byl v útoku Wallace, který vytloukl blok soupeře.
4:2
Nyní ale přichází bod pro domácí. Juantorena znovu zatlačil servisem, ale Wallace smečuje přesně do kurtu.
4:1
A je to o tři body. Juantorena na podání dává míč přesně do kurtu. Druhý set začínají lépe Evropané, potvrzuje to i video.
3:1
Maurício na podání. A znovu Juantorena je v útoku a znovu dává míč přes blok.
2:1
Brazílie ale také přidává první bod po nepovedeném podání italského nahrávače.
2:0
A hned to je o dva body. Gianneli na podání. Wallace nedal bod a to trestá jeho konkurent v opačném dresu Zajcev.
1:0
Itálie začíná lépe také ve druhém setu. Juantorena byl proti trojbloku, ale smečuje přesně do diagonály.
0:0
Začal druhý set.
22:25
První set skončil.
22:25
Právě Ivan Zajcev šel na podání, ale nyní trefuje jen svého spoluhráče do zad a tak první set jde na stranu Brazílie.
22:24
Ještě je tu snížení. Zajcev si netradičně přihrál a také zaútočil do lajny.
21:24
Tři setboly pro domácí tým. Lucarelli na podání dává přímý bod z podání. Páté eso v prvním setu pro Brazílii.
21:23
Stále je tu však dvoubodové vedení pro domácí. Emanuele Birarelli na podání, ale útočí Maurício středem sítě.
21:22
Birarelli na podání. A je to jen o bod. Wallace nedal bod proti bloku Zajceva. Dostal ještě jednu šanci, ale smečuje jen do autu.
20:22
Italové bodují po útoku právě Lanzy, která napravuje chybu z předešlé výměny.
19:22
Stále je to o tři body. Juantorena na podání. Lanza měl na ruce bodovku, ale je zablokován z hlavního kůlu. Velká škoda pro Itálii.
19:21
Evropané přidávají bod po zkaženém podání Lucase.
18:21
Brazílie přidává bod po útoku Lucarelliho z hlavního kůlu.
18:20
Itálie ale ještě chce získat první set. Lipe na podání. Zajcev měl míč na dvojblok a ten je v síti.
17:20
Nyní už je to bod pro domácí. Dvacátý bod přidává nepovedený servis Antonova.
17:19
A Itálie dál snižuje. Je to jen o dva body. Antonov znovu solil podání. Wallace dostal míč proti dvojbloku, ale míč poslal daleko do autu.
16:19
Znovu je to jen o tři body. Antonov přišel na podání. Lucas dostal nalepenou nahrávku na síť a smečuje jen do bloku. Také Bernardo Rezende si bere oddechový čas.
15:19
Itálie ale ještě neskládá zbraně. Juantorena znovu tvrdě útočil. Sérgio byl na místě, ale Zajcev už dává bod.
14:19
Lanza odešel z palubovky, Rossini v kurtu. Juantorena ale nepoložil míč a Wallace smečuje přesně přes prsty bloku.
14:18
A Brazílie přidává další slepený bod v řadě. Wallace na podání trefuje eso. Lanza nehraje zatím dobré utkání.
14:17
Ale nyní Lanza chybuje na podání.
14:16
A Itálie dál snižuje. Wallace smečoval z nedobré pozice a to trestá Juantorena z hlavního kůlu.
13:16
Až nyní boduje italský tým. Stále ale má Brazílie luxusní náskok. Buti smečoval kolem bloku do volného prostoru.
12:16
Maurício exceluje na podání. Je to o čtyři. Juantorena měl znovu problémy s příjmem. Do útoku se sice dostal Lanza, ale Bruno byl v poli pozorný a Lipe smečuje přesně. Přichází druhý oddechový čas pro Itálii.
12:15
A už je to o tři body! Brazílie je v laufu. Juantorena nyní nepřihrál míč z podání. Míč se od něj jen odrazil do autu.
12:14
Maurício na podání. Zajcev byl zablokován, oba týmy se začaly radovat a muselo rozhodnout video a je to opravdu blok.
12:13
A Brazílie je dokonce ve vedení. Lanza si přihrál, ale proti dvojbloku neuspěl a to trestá Lucarelli z hlavního kůlu. První oddechový čas Itálie zastavuje tlak domácího týmu.
12:12
A je vyrovnáno. Brazílie je ve hře. Buti nedal míč na zem ani na dva pokusy. Poté byl ubráněný Zajcev a Wallace smečuje přes blok.
12:11
Právě Zajcev je na podání. Univerzál Itálie ale vůbec netrefil míč do kurtu.
12:10
Itálie však kontruje. Je to znovu o dva body. Zajcev je neudržitelný v útoku.
11:10
A už je to jen o jeden bod. Lucarelli na servisu nachytal nepřipraveného Lanzu na příjmu.
11:9
Brazilci jsou však v závěsu. Birarelli na podání a také kapitán Itálie chybuje.
11:8
Stále je to o tři body. Itálie pohodlně ztrátuje. Birarelli měl volnou pozici na středu sítě.
10:8
Právě Juantorena na podání. Lipe si pohrál s blokem a vytlouká ho.
10:7
Ale náskok zůstává. Zajcev jen přehrál blok, ale do útoku se dostal také Juantorena a ten již proti jednobloku neměl problém.
9:7
Nyní už bodují domácí. Nahrávač Itálie poslal podání daleko do autu.
9:6
Gianneli poslal podání o pásku. Bruno chtěl hrát na druhou přes, ale Colaci byl na místě a Juantorena boduje.
8:6
Simone Gianneli na podání. A je to o dva body. Lucarelli neprošel přes blok Zajceva z hlavního kůlu.
7:6
Stále jsou ve vedení Evropané. Lipe nyní poslal tvrdé podání, ale Juantorena byl velmi přesný a smečuje do diagonály.
6:6
Brazílie vyrovnává. Lipe na podání a je to přímý bod na zadní lajnu. Italové si vzali na pomoc video, ale míč je uvnitř kurtu.
6:5
Nyní je na podání Buti. Do útoku se dostal Lucas a jeho smeč byla velmi přesná a tvrdá.
6:4
Bod také pro italskou stranu. Wallace na podání a také nedal míč do vymezeného prostoru.
5:4
Je to jen o bod. Brazilci ztrátují po nepovedeném servisu Lanzy.
5:3
Ale Itálie si drží vedení o dva body. Ivan Zajcev je zatím v pohodě a znovu vytlouká blok z pozice univerzála.
4:3
Maurício na podání. Musel útočit Lanza z nepřesné nahrávky a jen přestřelil celý kurtu do autu.
4:2
Ale Brazílie se dostává do hry po nepodařeném podání Zajceva.
4:1
Znovu Zajcev na podání. A už je to o tři body. Lipe nedal míč přes blok a nyní vytlouká blok znovu univerzál Itálie.
3:1
A hned úvodu je tu dvoubodové vedení. Zajcev zatlačil podáním a Juantorena položil bodovku na zem z hlavního kůlu.
2:1
Lucarelli na podání. Italové jdou znovu do vedení. Smečař domácího týmu kazí svůj servis do autu.
1:1
Ale je vyrovnáno. Znovu Bruno nedal dobrou nahrávku. Vše však zachraňuje blok na Juantorenu.
1:0
Je tu první výměna finále. Ta jde na konto Italů. Buti začal na podání. Wallace nedostal přesnou nahrávku do kůlu a smečuje jen do anténky.
0:0
0:0
Vše už je přichystáno na vrchol olympijského volejbalového turnaje. Hráči dokončují rozcvičení na palubovce. Po státních hymnách může boj o zlato začít.
0:0

Itálie: Gianneli, Sottile – Antonov, Juantorena, Lanza – Birarelli (C), Buti, Piano – Vettori, Zajcev – Rossini, Colaci
Trenér: Gianlorenzo Blengini

Brazílie: William, Bruno (C) – Lucarelli, Douglas, Mauricio B., Lipe – Eder, Lucas, Maurício S. – Evandro, Wallace – Sérgio
Trenér: Bernardo Rezende

Rozhodčí: Andrej Zenovič (RUS) – Denny Cespedes (DOM).
0:0
Bronzové medaile jsou už v držení Američanů. Ti si v souboji s Ruskem dokázali poradit s nepříznivým vývojem. Otočili stav setů z 0:2 a radují se ze zisku bronzu!
0:0
Atény 2004

Týmy se střetly v olympijském finále před dvanácti lety v Aténách! V souboji volejbalových legend se radovali z olympijského zlata Brazilci, kteří měli ve svém středu smečaře Gibu, Danteho nebo nahrávače Ricarda, na soupisce byl i na postu libera Sérgio, který bude na palubovce i dnes! Tým Itálie vedl Samuele Papi nebo blokaři Alessandro Fei či Luigi Mastrangelo. Podobnost je i v tom, že o třetí místo se utkaly jako na letošních Hrách Rusko a USA.

Brazílie – Itálie 3:1 (25:15, 24:26, 25:20, 25:22)
0:0
Simone Gianneli x Bruno Mossa Rezende

Teprve dvacáté narozeniny oslavil na Hrách italský nahrávač Gianneli. Je na svých prvních olympijských hrách a v sezoně obléká dres Trentina. S ním se v letošním ročníku Ligy mistrů dostal až do finále. V Riu je podle statistických údajů zatím nejlepším nahrávačem turnaje. Naproti tomu je tu zkušený Bruno, který bude hrát už své třetí olympijské finále. Vždy však odešel jako poražený a tak bude mít o motivaci postaráno. Bruno vyhrál už vše co se dá vyhrát, jen na olympijský triumf pořád čeká. V Londýně už byl blízko, ale Brazílie nedokázala dotáhnout vedení 2:0 na sety nad Ruskem.

Ivan Zajcev x Wallace Martins

Ve finále to bude také souboj univerzálů. Ivan Zajcev může ziskem zlata napodobit svého otce Vjačeslava, legendu sovětského volejbalu. Poslední dva roky hrál Zajcev v ruském Dynamu Moskva, ale na nadcházející ročník se přesouvá do Perugie, kde se potká s blokařskou reprezentační dvojicí Birarelli – Buti. Ivan Zajcev na své velké reprezentační zlato stále čeká, dočká se dnes? Cestu mu bude určitě komplikovat jeho oponent na postu univerzálního hráče Wallace. Brazilský hráč se v Evropě nikdy neprosadil a i proto převážnou číst své kariéry hraje na domácí půdě. S Campinas si připsal v letošním roce druhém místo v lize i domácím poháru. Na následující sezónu však putuje do exotického Japonska, kde bude oblékat dres Osaky. Wallace je nejvíce bodujícím hráčem turnaje, ale Ivan Zajcev je hned na druhém místě. Navíc je také první v počtu přímých bodů ze servisu. Dal již třináct es!
0:0
Brazílie

Brazilci měli jako pořadatelská země jisté místo v závěrečném turnaji a nemuseli tak absolvovat kvalifikace. Zápasy ale domácí reprezentaci nechyběly. Ve Světové lize prošli základní dvanáctičlennou skupiny s jednou prohrou a postoupili do finálové fáze. V ní se podařilo porazit Itálii i USA. Ve Final Four už nebylo vše v režii brazilských hráčů. Nejdříve vyřídili v semifinále tým Francie ve čtyřech setech, ale finálový zápas už "Kanárkům" nevyšel podle představ. Ve třech vyrovnaných setech nedokázali uhrát proti Srbsku ani sadu a museli se spokojit jen se stříbrem.

Stříbro brali Brazilci také na olympijských hrách v Londýně. Byli u toho také nahrávač Bruno, blokař Lucas a legenda na postu libera Sergio. Ve finálovém zápase již vedli o dva sety, ale poté ruský trenér Alekno udělal šílený a přitom geniální tah, když poslal blokaře Muserskiho na pozici univerzála a přišel zlom. Od třetího setu nemohli Brazilci ubránit a Rusové se dostali do hry. Závěrečný pátý set byl již zcela v režii ruského výběru, který zvítězil 15:9.

Brazilci museli o postup ze základní skupiny bojovat až do posledního zápasu, když si připsali rovnou dvě porážky. Nestačili na Američany, ani na dnešního soupeře z Itálie. Proti Francii šlo domácím o vše, ale tým trenéra Rezendeho to proti Mistrům Evropy zvládl a postoupil ze čtvrtého místa. V jihoamerickém derby ve čtvrtfinále vyřadili Brazilci Argentinu ve čtyřech setech. V semifinále přišla odveta za finálový zápas z Londýna. Rusové se nezmohli ani na jeden set a budou hrát jen o bronz.

Výsledky brazilského týmu ve skupině

Brazílie – Mexiko 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:18)
Brazílie – Kanada 3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:17)
Brazílie – USA 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 20:25)
Brazílie – Itálie 1:3 (25:23, 23:25, 22:25, 15:25)
Brazílie – Francie 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:23)

Čtvrtfinále

Brazílie – Argentina 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)

Semifinále

Brazílie – Rusko 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

Pravděpodobná základní sestava

Bruno, Lucarelli, Lucas, Wallace, Lipe, Maurício – Sérgio
0:0
Itálie

Italové se do Ria kvalifikovali jako druhý tým ze Světového poháru, který se v loňském roce odehrál v Japonsku. V roce 2015 se hráči Itálie představili v dobrém světle také na Mistrovství Evropy, kde brali bronzové medaile. V letošním roce se Italové ukázali jen ve Světové lize. V první skupině se dostali až do samotného Final Four, ale v něm se zmohli jen na dva vyhrané sety proti Srbsku. V boji o třetí místo už dominovali Francouzi.

V olympijském turnaji se Italové prohnali základní skupinou jen s jednou porážkou. S Kanadou však už v posledním zápase už o nic nešlo. Ve čtvrtfinále si Italové poradili s Íránem, který byl nepříjemný především v úvodu zápasu. Měl dokonce několik setbolů, ty ale Itálie odvrátila a nakonec zvítězila 3:0. To nejtěžší však přišlo na italské hráče v semifinále. Volejbalové bitva, která trvala před dvě a půl hodiny nakonec proti Američanům zvládli v pěti setech. V tom čtvrtém to však s Itálií nevypadalo vůbec dobře. Američané vedli již 22:19, poté však přišel na podání Ivan Zajcev a udržel svůj tým ve hře o zlato. V pátém setu již byli Italové lepší a postoupili do finále.

Itálii by měl táhnout za zlatem nahrávač Simone Gianneli. Hráč Trentina, který je jedním z nejlepších nahrávačů současnosti. O body z útoku by se měl starat především univerzál Ivan Zajcev z Dynama Moskva a smečař Osmany Juantorena, který obléká dres v italské Serii A1 Lube Civitanova.

Kapitán Itálie Emanuele Birarelli a univerzál Ivan Zajcev se účastnili už předešlé olympiády v Londýně a mohou se tak pyšnit bronzovou medailí.

Výsledky italského týmu ve skupině

Itálie – Francie 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
Itálie – USA 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23)
Itálie – Mexiko 3:0 (25:27, 25:13, 25:17)
Itálie – Brazílie 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15)
Itálie – Kanada 1:3 (23:25, 17:25, 25:16, 21:25)

Čtvrtfinále

Itálie – Írán 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)

Semifinále

Itálie – USA 3:2 (30:28, 26:28, 9:25, 25:22, 15:9)

Předpokládaná základní sestava

Gianneli, Juantorena, Birarelli, Zajcev, Lanza, Buti – Colaci
0:0
Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. Právě dnes nás čeká rozuzlení olympijského turnaje mužů. Italové se postaví domácím Brazilcům, které požene naplněná hala Maracanãzinho s kapacitou téměř dvanácti tisíc diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.