OH - Volejbal - OH - volejbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Turecko - 27. července 2021   09:25

Turecko

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Již ve 12:40 ovšem začíná další ženský volejbalový souboj. Jedná se o latinskomerickou bitvu Brazílie s Dominikánskou republikou.
Italky porážejí Turkyně 3:1 na sety. Jejich soupeřky dokázaly ovládnout pouze druhou velmi vyrovnanou sadu. Ve zbytku zápasu ale tahaly za delší konec právě reprezentantky Itálie, které si tak připisují druhou výhru ze dvou zápasů na turnaji.
Konec zápasu
25:15'
Zápas končí po druhém mečbolu a bez práce pro Italky. Özbayová totiž nedokázala správně zaservírovat!
24:14'
První mečbol odvrací úspěšným útokem právě Karakurtová.
24:14'
Dlouhá řádka mečbolů pro Itálii je tu! Karakurtová zasmečovala totiž jen do outu.
23:14'
Erdem Dundarová ovšem také chybuje na servisu.
22:14'
Syllaová kazí podání.
22:13'
Na druhé straně se smeč nepovedla Erdem Dundarové a já si myslím, že už je prakticky rozhodnuto.
21:13'
Bosettiová na rozdíl od svých spoluhráček se svým útokem uspěla.
20:13'
Stejně se dařilo i Fahrové. Italský náskok je však i nadále velký.
20:12'
Egonuová chybuje v útoku.
20:11'
Fahrová ovšem vzápětí taktéž úspěšně zaútočila a Itálie tak i nadále jasně kráčí za dnešním vítězstvím.
19:11'
V tomto případě už to stejné turecké hráčce vyšlo.
19:10'
Karakurtová na druhé straně pro změnu kazí útok, takže Itálie stačí už jen šest bodů k ukončení zápasu.
18:10'
Bosettiová kazí podání. Teď to ale jejímu týmu nemusí příliš vadit.
18:9'
Malinová nyní navíc zablokovala Baladinovou a Italky tak nyní mají dvakrát více bodů než jejich soupeřky.
17:9'
Ten jim ale zatím příliš nepomohl, protože Syllaová přidává další úspěšnou smeč Italek.
16:9'
Něco podobného jsme to ale už jednou měli a nakonec se Turkyně dostaly až na jednobodový dostřel. Nyní si berou oddechový čas, kterým se pokusí zkonsolidovat.
16:9'
A další italský bod a mezera se tak zvětšila už na sedm!
15:9'
Bosettiová přidává přímý bod ze servisu a nyní už to pro italské reprezentantky začíná vypadat hodně zajímavě.
14:9'
Baladinová chybuje při smeči a je to tak již o pět bodů pro Italky.
13:9'
Bosettiová však vrací svůj tým opět zpět do vedení o čtyři body. Mezera je tak přibližně stále stejná.
12:9'
Teď už to italské blokařce nevyšlo. Gunesová snižuje na tříbodový rozdíl.
12:8'
Senogluová bya zablokována Danesiová. Ta si tak připsala již několikátý blok v tomto setu.
11:8'
Egonuová zastavila tureckou tříbodovou vítěznou sérii povedeným útokem.
10:8'
A Özbayová nyní navíc boduje přímo z podání. Italky si tak berou time-out.
10:7'
Italky snižují na tříbodový rozdíl. Poprvé ve čtvrtém setu se prosadila Karakurtová.
10:6'
Nyní naopak Gunesová zablokoval právě Danesiovou, takže si hráčky role vyměnily.
10:5'
A znovu úspěšná Danesiová na bloku. tentokrát proti Gunesové. Vzápětí si turecká reprezentace bere oddechový čas.
9:5'
Teď to začíná být pro turecké reprezentantky trochu alarmující. Danesiová totiž zablokovala Bozovou a je to tak už o čtyři body.
8:5'
A nyní opět smečuje úspěšně Bosettiová, což znamená třetí bod v řadě pro Itálie a stejně velké vedení.
7:5'
A po úspěšném útoku Egonuové je to už znovu o dva body pro Italky.
6:5'
Bosettiová ovšem svůj tým opět posouvá o krok vpřed. Zatím to opět vypadá na vyrovnaný set.
5:5'
To teď porušila Bozová, který svou smečí vyrovnává na 5:5.
5:4'
Erdem Dundarová taktéž zakončuje útok svého týmu úspěšně. Celky se v zisku bodů nyní pravidelně střídají.
5:3'
Paola Ogechi Egonuová však taktéž zasmečovala přesně a domácí hráčky si tak stále drží svůj malý náskok.
4:3'
Bozová své předchozí zaváhání napravuje a je to tak znovu pouze o bod.
4:2'
Naopak Baladinová svůj útok pokazila. Již třetí nepovedený atak Turkyň v úvodu čtvrtého setu.
3:2'
Eda Erdem Dundarová už byla úspěšnější a Itálii se tak minimálně zatím nepodaří se dostat do trháku.
3:1'
Meryem Bozová svou smeč neumístila do vymezeného prostoru a je to tak 3:1 pro Itálii.
2:1'
Egonuová vrací svůj tým do vedení dalším úspěšným útokem.
1:1'
Vyrovnáno. Gunesová dokázala zablokovat Syllaovou.
1:0'
První bod čtvrtého setu získávají italské hráčky poté, co Baladinová pokazila svůj útok.
0:0'
Začal čtvrtý set.
Itálie vede 2:1. Třetí set byl dlouho hodně vyrovnaný. V jeho závěru si ale reprezentace Itálie vybudovala potřebný náskok a nakonec zvítězila 25:20.
25:20'
Třetí set končí pokaženým útokem Karakurtové. Italky tak v závěru dokázaly svým soupeřkám upláchnout a díky tomu se vracejí do vedení na sety.
24:20'
Egonuová už ho ale pro svůj tým vybojovat dokázala. Itálie tak má momentálně hned čtyři setboly!
23:20'
Erdem Dundarová ovšem ještě snižuje na rozdíl tří bodů. Italky si tak na setbol ještě musejí počkat.
23:19'
Bozová kazí útok a teď už to budou mít reprezentantky Turecka těžké.
22:19'
Oddechový čas pro hosty.
22:19'
A další bod od Egonuové. Italky se přibližují zisku třetí sady. Stačí ji tři body a stejným rozdílem vedou.
21:19'
Do třetice všeho dobrého. To si nyní řekla italská smečařka Egonuová, která v tomto případě už dokázala se svým útokem uspět.
20:19'
A Egonuová opět neuspěla! Je to tak už opět jen o bod.
20:18'
Ismailogluová zablokovala úspěšně Egonuovou a dává tak Turkyním větší naději na zisk třetího setu.
20:17'
20:17'
Syllaová dokázala přesmečovat Bozovou a Italky tak nyní vedou o tři body. Je to rozhodující náskok?
19:17'
Stejné chyby se ovšem dopustila i Baladinová.
18:17'
Sorokaiteová nedokázal dostat míč při podání přes síť.
18:16'
Egonuová v tomto případě nezaváhala a oproti úvodu setu už přestala chybovat.
17:16'
Aydemir Aykolová ovšem zapisuje úspěšný blok a je to tak stále o jeden bod.
17:15'
Bosettiová ovšem nyní drží udržela svůj tým v malém vedení a Itálie tak momentálně má trošku navrch.
16:15'
Bozová však nehodlá dopustit, aby Italky jejímu týmu nějakým větším způsobem pláchly.
16:14'
Egonuová si svým tvrdým servisem připisuje přímý bod.
15:14'
Danesiová naklání pomyslnou vodováhu opět na stranu Itálii. Nyní absolutně nedokážu říct, kdo by mohl vyhrát třetí set. Je to 50 na 50.
14:14'
Ovšem Bozová rychle vyrovnává. Mezi týmy nyní opravdu nenajdeme moc rozdílů.
14:13'
Egonuová po delší době boduje. Tentokráte to bylo po povedeném bolu proti smeči Ismailogluové.
13:13'
Nyní se Erdem Dundarovou dostala k útoku přes Fahrovou a tentokrát byla úspěšnější.
13:12'
A vzápětí Bosettiová úspěšně zablokovala Erdem Dundarovou. Poslední dva sety je to fakt opravdu velká přetahovaná.
12:12'
Fahrová vyrovnává...
11:12'
Malinová se doupoští chyby na podání.
11:11'
A máme znovu vyrovnáno. Bozová totiž nedokázala zastavit smeč Syllaové.
10:11'
Teď naopak Fahrová byla úspěšná v útoku a Itálie tak je zpátky na dostřel jediného bodu.
9:11'
Bozová dokázal propálit blokující Sarah Luisu Fahrovou. Italky si vzápětí berou oddechový čas.
9:10'
Danesiová kazí podání.
9:9'
Egonuová ale tentokrát už dokázala uspět a ukázala to, co předváděla hodně v prvním setu. Znovu srovnáno.
8:9'
Syllaová chybuje v útoku a váhy se tak opět naklánění na stranu Turecka.
8:8'
Je však stále vyrovnané, protože Gunesová přidává svůj další úspěšný útok.
8:7'
Malinová dokázala zablokovat Baladinovou a je to tak Itálie, kdo se opět vrací do hubeného vedení.
7:7'
Ovšem totéž se stalo i Egonuové.
7:6'
Ismailogluová kazí podání.
6:6'
Egonuové to tam teď úplně nepadá a je tak znovu vyrovnáno.
6:5'
Fahrová chybuje na servisu.
6:4'
Bosettiová ale na rozdíl od své spoluhráčky uspěla a stále drží svůj tým ve vedení.
5:4'
Na dostřel ovšem Turkyně vrací Egonuové, které se dopustila útočné chyby.
5:3'
Syllaová si připisuje přímý bod z podání a Itálie tak vede o dva body.
4:3'
Egonuová opět naklání ručičky vah lehce na stranu Itálie.
3:3'
Gunesová nyní ovšem pokazila podání.
2:3'
Erdem Dundarová zablokovala Fahrovou a Turecko tak obrací skóre.
2:2'
Gunesová však hraje v pohodě a přidává svůj další povedený útok.
2:1'
Syllaová dokázala zablokovat Bozovou.
1:1'
I dobře hrající Gunesová ovšem se svou smečí uspěla a je tak rychle vyrovnáno.
1:0'
Egonuová odstartovala třetí setu úspěšným útokem.
0:0'
Začal třetí set.
Vyrovnaný druhý set nakonec dokázaly ovládnout Turkyně poměrem 25:23 a vyrovnávají tak na 1:1.
23:25'
A stejná volejbalistka ukončuje druhý set úspěšným blokem! Na sady tak máme srovnáno 1:1.
23:24'
Ismailogluová tentokrát uspěla a vybojovala pro svůj tým první setbol.
23:23'
Syllaová se dopustila chyby na podání.
23:22'
23:22'
A nyní jsou pro změnu ve vedení Italky. Fahrová totiž po úspěšné smeči přidala i povedený blok proti Ismailogluové.
22:22'
Na vyrovnaný stav skóre opět vrací Fahrová.
21:22'
Gunesová ovšem odpovídá také úspěšným útokem.
21:21'
A teď už je vyrovnáno. Egonuová tentokrát v útoku se svou smečí nezaváhala.
20:21'
Stále je to však velmi těsné. Na rozdíl jediného bodu Italky pět snížily.
19:21'
Gunesová ovšem udržuje svůj tým v těsném vedení po dalším povedeném útoku.
19:20'
Karakurtová dostává Italky na dostřel pokaženým podáním.
18:20'
Oddechový čas pro domácí.
18:20'
Pozor, už je to o dva body pro Turecko. Gunesová totiž dokázala zablokovat Syllaovou.
18:19'
A nyní už se Turkyně opravdu dostávají do vedení. Stalo se tak po dalším nepovedeném útoku Egonuové.
18:18'
Na druhé straně palubovky odpovídá stejnou měrou Zehra Gunesová.
18:17'
Tentokrát to už ovšem Paole Ogechi Egonuové vyšlo.
17:17'
A nyní pokazila stejná volejbalistka i útok a na světelné tabuli tak opět svítí vyrovnané skóre.
17:16'
Egonuová kazí podání.
17:15'
Bosettiová si připisuje úspěšný blok a znovu je to tak o dva body pro italskou reprezentaci.
16:15'
Obrat ovšem italské hráčky, konkrétně Egonuová, minimálně zatím nehodlají dopustit.
15:15'
A je srovnáno po úspěšné smeči Baladinové, kterou Egonuová nedokázala zastavit.
15:14'
Erdem Dundarová vzápětí snižuje na rozdíl jediného bodu. Turkyně teď získaly dva body za sebou.
15:13'
Ismailogluová po dlouhé době zaútočila a bylo to úspěšné.
15:12'
Bozová ovšem nyní pokazila podání.
14:12'
Erdem Dundarová odmítá nějaký větší italský únik do trháku a Turecko je tak stále skoro na dostřel.
14:11'
Nyní už Syllaová ale proti stejné blokařce uspěla a rozdíl ve skóre tak zůstává stále stejný.
13:11'
Gunesová dokázala zastavit a vrátit smeč Syllaové a Turecko tak přerušuje čtyřbodovou šňůru soupeřek.
13:10'
A nyní po útoku Egonuové už je mezera dokonce tříbodová.
12:10'
Syllaová zakončuje souhru svého týmu úspěšně a je to tak o dva body pro Itálii.
11:10'
A nyní byla Gunesová zablokována soupeřkou Fahrovou. Skóre se tak opět otáčí.
10:10'
Baladinová se dopouští chyby na podání.
9:10'
Malinová zablokována Meryem Bozovou.
9:9'
Egonuová a její úspěšný útok opět znovu v akci a Italky tak opět posouvají skóre na nerozhodný stav.
8:9'
Baladinová nyní dokonala malý turecký obrat a je to 8:9.
8:8'
A po chybě Syllaové v útoku je nyní už vyrovnáno.
8:7'
Baladinová a její tým ovšem nechtějí dopustit, aby se soupeřky dostaly do nějakého většího náskoku.
8:6'
Syllaová úspěšná v útoku a po delší době se tak jednomu z týmů podařilo získat dva body za sebou.
7:6'
Erdem Dundarová kazí servis.
6:6'
Errdem Dundarová propálila Bosettiovou a mezi týmy tak ve druhém setu stále nenajdeme rozdíl.
6:5'
Nyní už se to stejné volejbalistce proti Danesiové nepovedlo.
5:5'
Aydemirová dokázala zablokovat Bosettiovou a stav je tak stále vyrovnaný.
5:4'
V tomto trendu pokračuje i po povedeném útoku Fahrové.
4:4'
Oba týmy se v poslední době střídají v zisku bodů a nejinak tomu bylo i teď.
4:3'
Egonuová je v úvodu druhého setu jistá a přidává bod po dalším úspěšném útoku.
3:3'
Úvod do druhé sady je zatím vyrovnaný, Gunesová totiž nyní svůj útok také zvládla.
3:2'
Egonuová dokázala propálit blok Gunesové.
2:2'
Vyrovnáno. Postarala se to o to smečí Baladinová.
2:1'
Gunesová na druhé straně ale naopak svůj útok pokazila.
1:1'
Rychlé vyrovnání přichází zásluhou povedeného útoku Egonuové.
0:1'
Syllaová kazí útok, do vedení se tak dostávají poprvé v zápase hráčky Turecka.
0:0'
Začal druhý set.
První set končí vítězstvím Itálie. Bylo to ale napínavější, než to původně vypadalo. Turkyně totiž stáhly osmibodovou ztrátu pouze na jeden bod, vyrovnat se jim ale nepodařilo a Italky si to pak už dokázaly pohlídat.
25:22'
Karakurtová vyhazuje svou smeč a Italky nakonec opravdu získávají první set ve svůj prospěch.
24:22'
První setbol byl odvrácen tím, že se Bosettiová dopustila chyby na servisu.
24:21'
Přece jen je tu italský setbol! Syllaová totiž zvládla zablokovat smeč Bozové.
23:21'
Egonuová opět zvládla úspěšně zaútočit a znovu tak odvrátila možné turecké vyrovnání.
22:21'
A je to znovu pouze o jediný bodík. Erdem Dundarová si připsala přímý vod z podání.
22:20'
Podobně se ovšem vedlo také Bosettiové na druhé straně.
22:19'
Baladinová kazí útok a přibližuje tak Italky zisku prvního setu.
21:19'
Egonuová teď drží italský prapor stále trochu nad tím tureckým, protože předvedla další úspěšný útok.
20:19'
Přichází další snížení, protože Fahrová pokazila servis.
20:18'
Vyrovnání ale zatím nepřichází. Po italském oddechovém čase se Egonu tentokrát už dokázala prosadit.
19:18'
A už je to pouze o jediný bod. Erdem Dundarová se v tomto případě ukázala na bloku, kde zastavila smeč Egonuové.
19:17'
Erdem Dundarová ovšem znovu snižuje na rozdíl dvou bodů.
19:16'
Po delší době bodují také italské volejbalistky.
18:16'
Turkyně bodují hned počtvrté za sebou a už ztrácejí pouze dva body! Ještě to v prvním setu bude zajímavé.
18:15'
Třetí turecký bod v řadě a už je to pouze o tři. Čeká nás nakonec drama?
18:14'
No vida, už je to pouze o čtyři body a italský náskok je tak už pouze poloviční oproti situaci několik minut zpět.
18:13'
Turkyně naopak ale cítí šanci a znovu snižují.
18:12'
To se Italkám pochopitelně nelíbí a potřebovaly tak znovu trochu zabrat, aby zbytečně nedošlo k nějakým komplikacím.
17:12'
A další dvojbodový turecký zisk. Mezera se pomalu začíná zmenšovat. Stále však čítá pět bodů.
17:11'
Už je to ovšem z pohledu Turecka lepší než v úvodní polovině setu.
17:10'
Náskok Itálie ale zůstává stále přibližně stejně velký.
16:10'
Týmy se nyní střídají ve dvoubodových intervalech. Turkyně totiž teď získaly druhý bod za sebou.
16:9'
Troufám si říct, že první set je už rozhodnutý. Nyní ale v zápisu napsané hostující hráčky získaly svůj devátý bod.
16:8'
Nyní napodobily své soupeřky a získaly druhý bod v řadě.
15:8'
A Italky budou samozřejmě pracovat na tom, aby první set co nejrychleji dokázaly ukončit.
14:8'
Po dlouhé době se Turecko podařilo ukořistit hned dva body za sebou. Ztráta je však stále velká.
14:7'
Sníženo na rozdíl sedmi bodů.
14:6'
Zatím to tak ale úplně nevypadá, protože Italky předvedly další povedený útok.
13:6'
Nyní už to Turkyním vyšlo, ale budou mít ještě hodně co dělat, aby Itálie v první sadě alespoň trochu potrápily.
13:5'
A nyní už vedou domácí volejbalistky o osm bodů. Turecku zápas zatím vůbec nevychází.
12:5'
A další italský bod. Zatím je to poměrně jednoznačná záležitost v prvním setu.
11:5'
Jejich série ale byla naopak pouze jednobodová a nyní už pokračují dále i Italky.
10:5'
Až nyní se hostující volejbalistky dočkaly a snižují tak na rozdíl pěti bodů.
10:4'
Ani po něm však zatím nedokázaly zastavit italskou bodovou šňůru. Další bod svému týmu zařídila útokem Egonuová.
9:4'
Pátý italský zisk bodu v řadě! Karakurtová tentokrát útok pokazila a Turkyně na tuto nepříznivou sérii musejí reagovat oddechovým časem.
8:4'
Pietriniová přidává přímý bod z podání.
7:4'
Tříbodový náskok Itálie je zpět po povedené smeči Bosettiové.
6:4'
A další italský bod. Ogechiová uspěla na bloku proti Ismailogluové.
5:4'
Fahrová ovšem odmítá obrat a vrací svůj tým do vedení.
4:4'
A Karakurtová dokonce další povedenou smečí vyrovnává. Náskok Itálie je rychle pryč.
4:3'
Turecko už se přibližuje na dostřel. Egonuová totiž pokazila svůj útok-
4:2'
Podruhé už to ale Karakurtové vyšlo. Pietriniová na rozdíl od své spoluhráčky úspěšná na bloku nebyla.
4:1'
Karakurtová a její smeč byla zablokována Fahrovou a Italky tak znovu vedou tři body.
3:1'
První bod už si ale dokázaly připsat také Turkyně, které tak snižují na rozdíl dvou bodů.
3:0'
A do třetice. Skvělý úvod v podání Italek.
2:0'
A i podruhé bod pro dnes zapsaný domácí míč. Stalo se tak zásluhou Petriniové.
1:0'
První bod zápasu ukořistili Italky, když Danesiová byla úspěšná v útoku.
0:0'

Itálie: Sorokaiteová, Malinová, De Gennarová, Folieová, Orrová, Bosettiová, Chirichellaová, Danesiová, Fahrová, Pietriniová, Syllaová (C), Egonuová

Turecko: Akozová, Ozbayová, Senogluová, Ercanová, Caliskanová, Baladinová, Ismailogluová, Aydemir Akyolová, Bozová, Erdem Dundarová (C), Gunesová, Karakurtová

Rozhodčí: Cespedes D. (DOM), Casamiquela H. (ARG).
Oba týmy za sebou už mají úvodní zápas na turnaji a oba byly úspěšné. Italky porazily jasně ve třech setech Rusko, přičemž vyloženě vyrovnaný byl pouze ten první, který skončil 25:23. Turkyně se zase postavily Číňankám, které dokázaly překvapivě porazit a to dokonce jednoznačným výsledkem. Východoasiatky si proti Turecku prakticky ani neškrtly a i ony podlehly 0:3. Čeká nás tak jistě zajímavý zápas. Potvrdí Itálie roli papírového favorita, nebo si Turkyně připíši další překvapivý a cenný skalp?
Zdravím vás u volejbalového utkání na Olympijských hrách. Společně se zaměříme na souboj ženských reprezentací Itálie a Turecka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:25.