CELÝ SESTŘIH: Příbrami se doma nedaří, podlehla Zlínu 1:2

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Zlín 1:2
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Zlína ve 14. kole první ligy vyhráli v Příbrami 2:1. Nováček venku zvítězil poprvé od červencového úvodního kola na půdě Bohemians 1905. První branku dal hostující Štěpán Koreš, ale ještě před pauzou odpověděl Jaroslav Tregler. O výhře Zlína rozhodl po změně stran střídající Chorvat Marko Jordan.

V úvodu aktivnější Zlín otevřel skóre v desáté minutě. Brankář Hruška sice výborně vyrazil střelu Železníka i Vukadinovičovu dorážku, ale Koreš už odražený míč napálil do odkryté sítě.

720p 480p 360p 240p
Příbram - Zlín: Hruška lapil dvě obrovské příležitosti, na ránu Koreše už byl ale krátký

Za čtvrt hodiny na druhé straně Holý dobrým vyběhnutím zneškodnil průnik Štípka a pět minut před přestávkou zlínský gólman vytáhnul i Bednářovu hlavičku z rohu. Příbramští z tlaku vyrovnali ve 42. minutě. Pilíkův přímý kop propadl až do šestnáctky k Treglerovi a devatenáctiletý stoper hlavou vstřelil svůj premiérový ligový gól.

Příbram - Zlín: Radost Příbrami! Tregler vyrovnal gólem do šatny na 1:1

Hosté začali lépe i druhý poločas a v 58. minutě šli podruhé do vedení. Nákop z vlastní poloviny si výborně zpracoval Jordan, jenž po několika vteřinách na trávníku přesnou ranou překonal Hrušku. Také chorvatský útočník zaznamenal první zásah v nejvyšší soutěži.

Příbram - Zlín: Vystřídal a hned gól! Jordanovi stačilo pár sekund a Zlín vedl 2:1

Domácí na druhý gól odpovědět nedokázali a nedostali se prakticky do žádné šance. Náskok Zlína naopak mohl čtvrt hodiny před koncem navýšit Železník, jenže ve skluzu se mu nepovedlo dopravit míč do branky. V nastaveném čase pak Jordan ještě těsně minul branku. Příbram se Zlínem doma v lize prohrála po dvanácti letech.

Příbram - Zlín: Tak tohle nešlo nedat po druhé! Tentokrát svou šanci promarnil Jordan

Příbram - Zlín: Tak tohle snad nešlo nedat! Železník promarnil velkou šanci

Příbram - Zlín: Opět výborně připravený Holý, Bednář na něj nevyzrál

Příbram - Zlín: Příbram mohla vyrovnat, Bednář ale hlavičkoval vedle

Příbram - Zlín: Holý parádně zakročil proti Štípkovi