Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Mladé Boleslavi po dvou ligových porážkách konečně bodovali. Na hřišti Karviné sahali po všech třech bodech zásluhou branky Lukáše Magery, v závěru ale srovnal domácí Jan Moravec.

Už kvůli dvěma prohrám v domácím prostředí se Mladá Boleslav v Karviné do soupeře pustila bez rozpaků a aktivně. Středočeši rychle zatlačili domácí před vápno, ale výraznou územní převahu nedokázali vyšperkovat finální přihrávkou do čisté šance. To se povedlo až po půlhodině Pauschekovi, který se protáhl podél pravé lajny a Klobásovu hlavičku po jeho přesném centru reflexivně zneškodnil brankář Berkovec.

Karvinští postupně otupili břity boleslavské převahy a ještě v první půli i zahrozili, ale Štěpanovskému rána z patnácti metrů moc nevyšla a o metr minula tyč.

Kouč Uhrin hned zkraje druhé půle ještě více posílil ofenzívu příchodem Komličenka a hosté znovu ovládli dění na trávníku. První šanci Magery ještě v 55. minutě Berkovec zlikvidoval, ale o čtyři minuty poté si mladoboleslavský dlouhán ve vápně zasekl obránce a pravačkou technicky už Berkovce obstřelil.

Ještě jednou si to tváří v tváři Magera s Berkovcem rozdali v 65. minutě, ale karvinský gólman proti Magerově otočce vytáhl pohotový zákrok. I díky Berkovcovi zůstávali domácí ve hře a Panák málem hostující náskok v 71. minutě vymazal dělovkou zpoza šestnáctky, kterou Vejmola s problémy vyrazil.

Domácí v závěru zmobilizovali síly a nakonec ukradli Středočechům výhru díky Moravcovi, který po brejku usměrnil do sítě levačkou přihrávku střídajícího Ramireze.

Domácí: 86. Jan Moravec

Hosté: 59. Magera

Domácí: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka (78. Ramírez), Šisler – Štepanovský (70. Čolić), Panák, Kalabiška – Wágner (90+3. Lischka).

Hosté: Vejmola – Pauschek, Čmovš, Stronati, Fabián – Takács, J. Rada (56. Komličenko) – Přikryl, Matějovský (C), Klobása (73. Jánoš) – Magera (83. Babalj).

Důležité okamžiky zápasu:

Karviná - Mladá Boleslav: 1:1! Po parádní spolupráci Moravce a Ramíreze bylo vyrovnáno

Karviná - Mladá Boleslav: Šance domácích! Čolić pálil pouze vedle

Karviná - Mladá Boleslav: Domácí reklamovali ruku Fabiána, rozhodčí nechal hru plynout

Karviná - Mladá Boleslav: Krásná střela Panáka a ještě hezčí zákrok Vejmoly, následně pak těsně minul Wágner

Karviná - Mladá Boleslav: Magera nemá dost, Berkovec se proti němu vyznamenal

Karviná - Mladá Boleslav: Gól! Magera namířil na zadní tyč a otevřel skóre utkání,

Karviná - Mladá Boleslav: Parádní Berkovec! Takhle zasáhl proti Magerovi

Karviná - Mladá Boleslav: Tygří skok Berkovce! Centr Klobásy musel vyboxovat

Karviná - Mladá Boleslav: První velká šance domácích! Míč mířil těsně vedle brány

Karviná - Mladá Boleslav: Klobása ve stoprocentní šanci ztroskotal na Berkovcovi

Karviná - Mladá Boleslav: Janečka v pádu zakončoval pouze pod břevno brány

Karviná - Mladá Boleslav: Šance hostů! Přikryl nedokázal přesně zakončit

Karviná - Mladá Boleslav: Centr Fabiána pouze přeletěl číhajícího Mageru

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53