Sparta - CZ Bělehrad 0:1. Bída a konec v pohárech, šance přišly s Rosickým

Sparťanské opory David Lafata a Tomáš Rosický, kteří v odvetě 3. předkola Evropské ligy proti CZ Bělehrad přinesli značné oživení
Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni
Fanoušci srbského fotbalového klubu Crvena Zvezda Bělehrad před utkáním třetího předkola Evropské ligy se Spartou
Zleva Lukáš Mareček ze Sparty a Guélor Kanga z Bělehradu
Sparťanský kapitán Michal Kadlec v zápase s CZ Bělehrad na Letné
Michal Kadlec se po zranění vrátil do odvetného zápasu 3. předkola Evropské ligy Sparty s CZ Bělehrad
Sparťanští fanoušci v utkání s CZ Bělehrad
16
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Fotbalová Sparta bude v začínající sezoně bez evropských pohárů. Na Letné prohrála v odvetě 3. předkola Evropské ligy s Crvenou Zvezdou Bělehrad 0:1, po prohře 0:2 v Bělehradě končí v pohárové Evropě. Náznak zlepšení přišel až ve druhém poločase, kdy domácí ožili s příchodem Tomáše Rosického. Žádná ze šancí ale neskončila gólem. Pro letenský celek je to nejhorší výsledek na evropské scéně od ostudy se švédským Häckenem v roce 2013.

LIVE
01
Detail

Sparta se z úvodního fiaska v Bělehradě příliš nepoučila a už ve čtvrté minutě mohla inkasovat po podobném zaváhání, jaké předvedla u prvního gólu v Srbsku. Po rychlé rozehrávce hostů se dostal za obranu Boakye, ale brankáře Dúbravku tentokrát neprostřelil.

Vzápětí po dlouhém nákopu pálil ghanský útočník těsně vedle. Dlouho ho to mrzet nemuselo, protože v 19. minutě utekl po pravé straně Srnič a centrem po zemi našel Boakyeho před prázdnou brankou. Ve 38. minutě mohlo být pro Spartu ještě hůř. Jovičič šel sám na Dúbravku, ale ani netrefil branku.

Video placeholder
Rosický: Když Sparta není v Evropě, ztrácí prestiž • iSport TV

Nic to však nezměnilo na tom, že Crvena Zvezda s ohledem na dění na trávníku mohla pomalu přemýšlet o pátečním losu závěrečného předkola. Sparta šla do kabin za bouřlivého pískotu letenského stadionu a s vědomím, že postup by jí zařídil pouze zázrak v podobě čtyř gólů a žádné inkasované branky.

Domácí ožili po příchodu Rosického v 66. minutě a dokonce si vypracovali i několik velkých šancí. Ben Chaim však křížnou střelou trefil tyč a vzápětí mířil Lafata do břevna. Sparťanský kanonýr navíc v závěru spálil dvě další obrovské šance. Nejprve ho vychytal Borjan a poté mu v dorážce do prázdné branky zabránil pohotový skluz jednoho z obránců.

Zahozené šance už jen podtrhly skutečnost, že novou éru Sparty po příchodu italského trenéra Stramaccioniho a deseti nových hráčů provází velké rozpaky. Letenský celek ze tří dosavadních soutěžních utkání dvě prohrál a jednou remizoval.

V pohárech zaznamenal nejhorší výsledek od nečekaného vyřazení ve druhém předkole Evropské ligy s Häckenem v roce 2013. V následujících třech sezonách Sparta dokázala vždy postoupit minimálně do základní skupiny Evropské ligy. V minulém ročníku došla do druhého kola, před tím dokonce až do čtvrtfinále.

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.czPřímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz • iSport.cz

Video placeholder
Frýdek: Ještě se neznáme, ale už bychom měli. Jsme spolu měsíc • iSport TV

Video placeholder
Janko: Že fanoušci pískali? Bylo jich pár, ne celý stadion • iSport TV

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Crvena Zvezda Bělehrad 0:1 (0:1)

Branka: 19. Boakye. Rozhodčí: Chapron - Haquette, Viala (všichni Fr.). ŽK: Mandjeck - Borjan, Boakye. Diváci: 16.808. První zápas 0:2, postoupila Crvena Zvezda.

Sparta: Dúbravka - Karavajev, Štetina, Mareček, M. Kadlec - V. Kadlec (46. Ben Chaim), Mavuba (66. Rosický), Plavšič, Mandjeck, Frýdek - Janko (61. Lafata). Trenér: Stramaccioni.
Crvena Zvezda: Borjan - Stojkovič, Savič, Le Tallec, Rodič - Milič (90. Gobeljič), Jovičič, Kanga, Donald, Srnič (70. Radonjič) - Boakye (79. Pešič). Trenér: Milojevič.

Klíčové momenty utkání

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Lafatovu střelu vytáhl Borjan na roh • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Lafata naskočil na Frýdkův centr a trefil břevno • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Ben Chaim se uvolnil na straně a trefil tyč • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Volný Milič hlavičkoval těsně vedle • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Jovičič po samostatném úniku netrefil bránu • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Boakye se trefil zblízka a Sparta prohrává 0:1 • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Dúbravka vychytal Boakyeho únik • iSport TV

Video placeholder
Sparta - Crvena zvezda: Dúbravka vychytal Boakyeho únik • iSport TV

SESTAVA: Dúbravka – Karavajev, Štětina, Mareček, M. Kadlec – Mavuba, Mandjeck – V. Kadlec, Plavšić, Frýdek – Janko.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů