15. dubna 2015 • 22:38

Barcelona je blízko semifinále, Porto vyškolilo oslabený Bayern

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ | Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili čtvrtfinále Ligy mistrů nečekanou porážkou 1:3 v Portu a hodně si zkomplikovali cestu za postupem. Mezi nejlepší čtyři týmy soutěže naopak nakročila Barcelona, která na hřišti Paris St. Germain zvítězila 3:1. Odvety se budou hrát příští týden.

Bayernu kvůli zdravotním problémům chyběly opory Alaba, Robben, Ribéry či Schweinsteiger a jejich náhradníci předvedli v Portu katastrofální úvod. Po chybě Alonsa už ve čtvrté minutě Neuer v šestnáctce fauloval Martíneze a nařízenou penaltu proměnil Quaresma. Portugalský křídelní hráč přidal v desáté minutě druhý zásah, kterému předcházelo zaváhání dalšího hostujícího hráče Danteho. Ve 28. minutě vrátil svěřence Pepa Guardioly do hry kontaktním gólem Thiago.

Krátce po pauze si Boateng málem vstřelil vlastní branku, ale německého šampiona zachránil výborným zákrokem Neuer. V 65. minutě však přeci jen přidal třetí zásah Porta Martínez po nákopu Alexe Sandra z vlastní poloviny. Bayern tak poprvé v historii prohrál soutěžní zápas v Portugalsku, naopak Porto v této sezoně LM udrželo neporazitelnost.

PSG v podzimní skupinové fázi doma zdolal Barcelonu 3:2 a také tentokrát nezačal špatně, jenže Pastore zblízka neuspěl. Na druhé straně nejdříve Messi trefil tyčku, ale v 18. minutě už v šestnáctce našel ofenzivního kolegu Neymara, jenž přesnou střelou otevřel skóre. Katalánci náskok kontrolovali a v 67. minutě ho zdvojnásobili. Suárez přešel přes tři obránce a prostřelil brankáře Sirigua.

Uruguayský útočník přidal třetí barcelonskou trefu v 79. minutě, když podruhé v utkání nasadil Davidu Luizovi potupné "jesličky" a trefil se do horního růžku. PSG v závěru jen snížil po ráně Van der Wiela, kterou obránce Mathieu nešťastně nasměroval za záda gólmana Ter Stegena.

Barcelona triumfovala ve Francii poprvé od roku 2001, kdy uspěla v Lyonu. Pařížský celek na svém hřišti v evropských pohárech padl poprvé od roku 2006 a po 33 zápasech.

Hosté: 18. Neymar, 67. L. Suárez, 79. L. Suárez

Domácí: Sirigu – van der Wiel, Silva (21. Luiz), Marquinhos, Maxwell – Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi (C) – Lavezzi, Cavani, Pastore.

Hosté: ter Stegen – Montoya (80. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi (C)) – Messi, L. Suárez, Neymar.

Domácí: Douchez, Camara, Digne, Luiz, Kimpembe, Lucas, Bahebeck

Hosté: Bravo, Bartra, Adriano, Mathieu, Xavi, Rafinha, Pedro

Domácí: Cabaye

Hosté: Piqué, Messi

Clattenburg – Beck, Collin (Anglie)

Parc des Princes, Paříž

Paris St. Germain - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Branky: 82. vlastní Mathieu - 67. a 79. Suárez, 18. Neymar.
Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). Diváci: 46.000.

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva (21. David Luiz), Maxwell - Matuidi, Cabaye, Rabiot (65. Lucas) - Pastore, Cavani, Lavezzi. Trenér: Blanc.
Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba - Busquets - Rakitič (74. Mathieu), Iniesta (53. Xavi) - Neymar, Messi, Suárez. Trenér: Enrique.

Hosté: 28. Alcântara

Domácí: Fabiano – Danilo, Martins Indi, Maicon, Sandro – H Herrera, Casemiro, Ó. Torres (75. Neves) – Quaresma (84. Goebel Evandro), Martínez (C), Brahimi (79. F. Santos).

Hosté: Neuer – Rafinha, Dante, J. Boateng, Bernat – Lahm (C), Alonso (74. Badstuber), Alcântara, T. Müller – Lewandowski, Götze (56. Rode).

Domácí: Helton, Evandro, Reyes, Neves, Quintero, Aboubakar, Santos

Hosté: Reina, Badstuber, Gaudino, Rode, Weiser, Pizarro, Lucić

Domácí: Casemiro, Sandro, Danilo

Hosté: Neuer, Bernat, Lahm, Rode

Velasco Carballo – Alonso, Yuste (vš. Španělsko)

Estádio do Dragão, Porto (Portugalsko)

FC Porto - Bayern Mnichov 3:1 (2:1)
Branky: 3. z pen. a 10. Quaresma, 65. Martínez - 28. Thiago.
Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 50.092.

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, Ó. Torres (75. R. Neves) - Quaresma (85. Evandro), Martínez, Brahimi (80. Hernani). Trenér: Lopetegui.
Bayern: Neuer - Rafinha, Dante, Boateng, Bernat - Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago - Müller, Lewandowski, Götze (56. Rode). Trenér: Guardiola.

Barcelona porazila PSG v Lize mistrů

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.