a dozvíte se vše jako první.
17. února 2016 • 22:41

Real Madrid i Wolfsburg vyhrály a jsou blízko čtvrtfinále Ligy mistrů

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Realu Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti AS Řím 2:0 a zařídili Zinédineu Zidaneovi úspěšnou trenérskou premiéru v elitní soutěži. K postupu nakročil také Wolfsburg, který ve druhém dnešním zápase zvítězil v Belgii nad Gentem 3:2. Odvety se hrají 8. března.

První šanci v Římě, kde rozhodovali čeští sudí v čele s Pavlem Královcem, si v 17. minutě vypracovali domácí, El Shaarawy však zblízka přestřelil. Real častěji držel míč, ale k zakončení se moc nedostával. Až po půlhodině hry Marcelův volej těsně minul tyč. Španělský tým tak poprvé od roku 2011 za první poločas v LM nevyslal jedinou střelu na branku.

V 57. minutě už se hosté prosadili. Ronaldo udělal povedenou kličku Florenzimu, který pak ještě jeho tvrdou ránu tečoval do branky. Portugalský kanonýr se venku trefil poprvé od konce listopadu a 89. zásahem si pojistil pozici nejlepšího střelce v historii Ligy mistrů.

Římané si pak vytvořili velký tlak a Vainqueur po přistrčení od střídajícího Džeka pálil jen těsně mimo. Na druhé straně zase o kousek minul branku hlavičkující Ronaldo. Domácí hráči se pak hodně zlobili na Královce, že po souboji Carvajala s Florenzim neodpískal pro AS penaltu.

Čtyři minuty před koncem ještě pojistil náskok Realu střídající Jesé po individuální akci. "Bílý balet" je tak na dobré cestě, aby v pohárech poprvé po 28 letech postoupil přes italského soupeře.

Wolfsburg veze výhru z Gentu

Wolfsburg v souboji nováčků vyřazovací fáze Champions League přehrával domácí Gent a minutu před pauzou převahu poprvé vyjádřil gólově. Rozběhlý Draxler si narazil míč s Vieirinhou a skóroval povedenou střelou.

Německý reprezentant přidal druhou branku deset minut po změně stran poté, co využil velkou chybu obrany Gentu a obloučkem přehodil brankáře Selse. Po hodině hry zvýšil zblízka Kruse po přihrávce Träsche.

V závěrečné desetiminutovce však ještě belgické mužstvo vývoj dvojutkání zdramatizovalo, když se prosadili Kums a těsně před koncem náhradník Coulibaly.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů

KAA Gent - VfL Wolfsburg 2:3 (0:1)
Branky: 80. Kums, 89. Coulibaly - 44. a 54. Draxler, 60. Kruse. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas - Johnsen, Edvartsen (všichni Nor.). Diváci: 19.978.

Gent: Sels - Nielsen, Mitrovič, Asare - Foket, Milicevic (61. Saief), Renato Neto, Kums, Dejaegere - Depoitre (80. Coulibaly), Simon (60. Matton). Trenér: Vanhaezebrouck.
Wolfsburg: Casteels - Jung (45.+1 Schürrle), Dante, Knoche, Rodriguez - Träsch, Luiz Gustavo - Vieirinha (80. Schäfer), Arnold, Draxler - Kruse (90.+2 Putaro). Trenér: Hecking.

AS Řím - Real Madrid 0:2 (0:0)
Branky: 57. Ronaldo, 86. Jesé. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Ardeleánu, M. Paták (všichni ČR). Diváci: 55.612.

Řím: Szczesny - Florenzi (87. Totti), Manolas, Rüdiger, Digne - Pjanič, Vainqueur (77. De Rossi), Nainggolan - Salah, Perotti, El Shaarawy (64. Džeko). Trenér: Spalletti.
Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Kroos, Isco (64. Kovačič) - James Rodríguez (82. Jesé), Benzema, Ronaldo (89. Casemiro). Trenér: Zidane.