14. dubna 2014 • 18:59

Kroupy i sluníčko. Brno v boji o záchranu přemohlo Olomouc

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Zbrojovka Brno porazila v dohrávce 24. kola první ligy Sigmu Olomouc 2:0, v tabulce svého soupeře předstihli a posunuli se na desáté místo. První gól vstřelil v 70. minutě z přímého kopu Pavel Zavadil, v nastavení přidal druhou branku střídající Jan Malík. Utkání bylo v úvodu druhé půle kvůli bouřce a krupobití na devět minut přerušeno. Brňané z posledních osmi domácích zápasů pošesté vyhráli, podlehli pouze Plzni.

Hosté:

Domácí: Doležal I. – Buchta, Pernica, Schuster – Šisler, Fischer, Zavadil (C), Keresteš – Hyčka (90+6. Lutonský), Skalák (90+4. Malík), Kroupa (76. Pašek).

Hosté: Zlámal – Varadi, Dreksa, Škerle (C), Javůrek – Zahradníček, Houska, Pospíšil, Schulmeister (89. Nepožitek), Navrátil (78. Falta) – Rolinc (46. Depetris).

Domácí: Hladký, Malík, Vávra, Šumbera, Lutonský, Pašek

Hosté: Blaha, Falta, Nepožitek, Šindelář, Fall, Depetris

Domácí: Pašek

Hosté: Dreksa, Varadi

Nenadál – Blažej, Dobrovolný.

Městský stadion v Srbské ulici.

Brňané vsadili od začátku na ofenzivní hru. Na hrotu útoku se objevil uzdravený Kroupa, nahradil nejlepšího střelce týmu Markoviče, který si na předzápasovém tréninku natrhl sval.

Územní převaha vynesla Zbrojovce i několik slibných šancí, jenže v zakončení domácí hráči potvrdili svou největší jarní slabinu. V 7. minutě Fischer přehodil lobem olomouckou branku, vzápětí gólman hostů Zlámal zlikvidoval po Zavadilově trestném kopu hlavičku Skaláka. Sigma postupně zpřesnila hru zadních řad a srovnala krok, v útoku ale nebezpečná nebyla.

V závěru poločasu domácí fotbalisté opět dvakrát zahrozili. Ve 40. minutě trefil Hyčka po Zavadilově trestném kopu tyč a hned z další akce, kterou založili Zavadil se Skalákem, se dostal míč před volného Kroupu. Hrozící nebezpečí však odvrátil včasným vyběhnutím Zlámal, jenž stačil míč vyrazit.

Zápas Brna s Olomoucí byl kvůli kroupám přerušen

Olomoucký kouč Psotka se v poločase pokusil zvýšit útočnou sílu Sigmy, místo nevýrazného Rolince zařadil na hrot útoku Depetrise. V 54. minutě se nad stadionem přehnala bouře provázená deštěm, silným větrem a kroupami. Rozhodčí Nenadál utkání na devět minut přerušil a hráče poslal do šaten.

Po neplánované přestávce získali Brňané územní převahu a zužitkovali ji v 70. minutě, když Houska těsně za hranicí trestného území fauloval pronikajícího Fischera. Z přímého kopu našel Zavadil skulinu ve zdi, rozšířené o několik domácích hráčů, a na jeho střelu k tyči olomoucký brankář nedosáhl.

Olomouc se dostala k útočnějšímu pojetí až v posledních deseti minutách, kdy se domácí zatáhli do obrany. Jenže v nastavení přidal druhý gól po necelé minutě pobytu na hřišti střídající Malík, který po protiútoku a Paškově centru hlavou definitivně pojistil vítězství Brna.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.