+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. března 2017 • 20:00

Sivok: San Marino? Jako když hrajete s týmem české ligy proti divizi

Autor: ,
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože české fotbalisty čeká v neděli v kvalifikaci mistrovství světa žebříčkově nejslabší evropský celek, kapitán Tomáš Sivok cítí před utkáním na půdě San Marina nervozitu a odmítá jakýkoliv náznak podcenění. Klíčové podle něj bude, aby dal národní tým rychle vedoucí gól."Nervozitu samozřejmě cítíme. Trenér nám pouštěl video, strávili jsme u něj celkem dost času. Měli jsme možnost vidět zápas s Německem, který byl herně i výsledkově jednoznačný. Ale ostatní zápasy s Norskem a Ázerbájdžánem jsme viděli, že San Marino kvalitu má, hlavně v obranném bloku," řekl Sivok na předzápasové tiskové konferenci.

"Pro nás bude nesmírně důležité dát brzo gól, protože ten blok je hluboký a propracovaný. Když dáte brzo gól, je to pak jednodušší. Věřím, že kvalitu dopředu máme, jsou tam mladí a hladoví kluci. Tak doufejme, že brzy dají gól a že se uklidníme," dodal třiatřicetiletý stoper.

Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo

S Německem prohrálo San Marino 0:8, předtím ale podlehlo Ázerbájdžánu jen 0:1 a v Norsku ještě v 76. minutě drželo remízu 1:1. "Pro Němce to asi byl lehký zápas, ale pro nás bude těžší. Němci jsou úplně někde jinde. Pamatuji si, že jsme tu v San Marinu za trenéra Brücknera hráli 3:0. První půle byla 0:0 a ten zápas nebyl úplně jednoznačný," připomněl poslední duel v San Marinu.

"Je to, jako když hrajete s týmem české ligy proti divizi. Ty zápasy nejsou nikdy lehké, zvlášť když je to venku. Mentálně se na to musíme připravit tak, abychom to nepodcenili. Trenér nás v tomhle směru hodně varoval a zítra si to ještě připomeneme. Myslím, že tam napětí je, a doufám, že to zvládneme," uvedl.

"Byli bychom rádi, kdybychom dali nějaký gól navíc, ale prvořadé je, abychom získali tři body," dodal.

720p 480p 360p 240p
Krmenčík: Za gól jsem rád, ale měl jsem jich dát víc

720p 480p 360p 240p
Čelůstka: Konkurence napravo? Můžu klidně hrát i na stoperu

720p 480p 360p 240p
Jankto: Věřil jsem si, v debutech dávám góly vždycky