22. listopadu 2014 • 22:10

CELÝ SESTŘIH: Baník padl s Jabloncem, naději vzal vlastní gól

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli v sobotním utkání 15. kola Synot ligy s Jabloncem 1:2. O vítězství Severočechů rozhodl vlastní gól baníkovského stopera Jana Baránka v poslední minutě duelu. Jablonec je tak nyní na druhém místě tabulky za Spartou.

Baník si v úvodní půlhodině s druhým nejlepším útokem soutěže Jablonce v ničem nezadal. Rychle bylo patrné, v čem bude síla Ostravanů: přikrytý střed hřiště a brejky. Domácím tato taktika také dlouho vycházela až na to, že několik rychlých kontrů zhatila špatná finální přihrávka.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Ostrava-Jablonec 1:2

Severočeši se ale proti dobře hrajícímu soupeři dlouho neprosadili ani náznakem. Až ve 27. minutě mohla přijít ledová sprcha, ale nepříjemnou Rossiho hlavičku Pavlenka s problémy vykopl nohou. Baník odpověděl skoro identicky. Lindpere našel přesným centrem hlavu Kukece, který ale míči nedal potřebnou razanci a Hrubý jeho pokus lapil. Tomu vzápětí znovu zatrnulo, jenže De Azevedo povedený brejk po pasu Greguše zakončil nepřesnou bombou.

Přes slušný výkon se Baníku zle vymstila ojedinělá chyba v rozehrávce. Hosté ve 43. minutě vypíchli Baránkovu přihrávku na střed, Mingazov míč z levého křídla postrčil na Doležala, který ho z první umístil k bližší tyči.

Domácím ale gól do šatny neubral na odhodlání. Stoper Stronati se v 55. minutě drze dral za vyrovnáním, ale Hrubý byl u něj včas a jeho dloubnutí vyrazil na roh. Jablonecký brankář však po hodině hry zaspal při Kukecově centru a Štěpán jeho zaváhání potrestal přesnou hlavičkou.

Hosté byli v koncích. Získali sice územní převahu, ale nic víc. Také jim však ještě jednu možnost nabídl brankář Pavlenka, který otálel s vyběhnutím, a Mingazovův centr doslova před nosem osamoceného Doležala uzmul Baránek. Poslední tři minuty se dostal na hřiště i uzdravený Baroš, ale v hlavní roli byl jeho spoluhráč Baránek. Ten si totiž po úniku a vyražené střele Crnkiče v poslední minutě odražený míč srazil do vlastní branky.

Crnkič mohl vzápětí výhru navýšit, ale z malého vápna vysoko přestřelil. Jablonec podeváté v řadě s Ostravou neprohrál.

Baník Ostrava - Jablonec: Vlastní gól Jana Baránka na 1:2

Baník Ostrava - Jablonec: Gól Vojtěcha Štěpána na 1:1

Baník Ostrava - Jablonec: Gól Martina Doležala na 0:1

15. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 60. Štěpán - 43. Doležal, 90. vlastní Baránek. Rozhodčí: Jílek - Urban, Dobrovolný. ŽK: Greguš, Mensah, Baránek - Rossi, Pernica, Crnkič. Diváci: 3119.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer - Greguš, Mensah - Kukec, Lindpere (58. J. Šašinka), Štěpán (87. Baroš) - De Azevedo (75. Byrtus). Trenér: Bernady
Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschmann, Rossi - Kopic (90. Mihálik), M. Pospíšil, Mingazov (65. Crnkič) - M. Doležal (79. Jun). Trenér: Šilhavý.

Hosté: 44. Doležal, 89. Baránek (vl.)

Domácí: Pavlenka – Baránek, Frydrych, Stronati, Holzer – Štěpán (86. Baroš), Mensah, Greguš (C), Lindpere (57. Šašinka), Kukec – de Azevedo (73. Byrtus).

Hosté: Hrubý – Romera, Kysela, Pernica, Novák – Hübschman (C), Rossi, Kopic (90+2. Mihálik), Pospíšil, Mingazov (64. Crnkić) – Doležal (78. Jun).

16. Č. Buděj. 30 5 7 18 29:72 22

Fotbalisté Baníku Ostrava se statečně prali o body s Jabloncem, nakonec ale po nešťastném vlastním gólu prohráli 1:2

Baník Ostrava - Jablonec: Šance Tomáše Hübschmana

Baník Ostrava - Jablonec: Šance Daniela Rossiho

Baník Ostrava - Jablonec: Šance Davora Kukece

Baník Ostrava - Jablonec: Šance Patrizia Stronatiho