6. května 2016 • 19:27

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Olomouc 2:0. Sigma se z pásma sestupu nedostala

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Olomouce v předehrávce 28. ligového kola prohráli na hřišti Dukly 0:2 a zůstali na předposledním místě. Hanácký nováček nevyužil šanci minimálně do soboty přeskočit Příbram, na kterou v tabulce dál ztrácí bod. Středočechy čeká v sobotu zápas ve Zlíně a navíc mají se Sigmou lepší vzájemné zápasy. Utkání na Julisce svými góly rozhodli v první půli Slovák Lukáš Štetina a po změně stran další obránce Ondřej Vrzal.

"Už máme do konce jenom dvě ligová kola, o to těžší naše pozice bude. Nicméně pokud aspoň sebemenší naděje existuje, tak je naší základní povinností se o ni rvát do posledního kola. Ale nemáme to ve svých rukou," řekl trenér Olomouce Václav Jílek na tiskové konferenci.

Dukla si hned v úvodu vypracovala dvě velké šance, ale Manzia zamířil do boční sítě a Mareš napálil brankáře Buchtu, který se do sestavy vrátil po třízápasovém trestu. Poté zahrozila také Olomouc díky Hálovi, jehož střelu Rada vytáhl nad břevno.

Ve 13. minutě otevřela skóre Dukla. Néstor v šestnáctce našel volného Štetinu a domácí stoper dostal hodně času i prostoru, aby svou hlavičku umístil do horního růžku. "Viděl jsem tam volný prostor a Néstor mi to dal přesně na hlavu. Po dlouhé době jsem se trefil i do správné brány," konstatoval Štetina.

Rychlou pojistku mohl ze samostatného úniku přidat Manzia, ale ztroskotal na Buchtovi. Jeho branku pak těsně minuli Hanousek i Néstor. Duklu krátce před pauzou podržel Rada a povedeným skokem vyrazil tečovanou Faltovu ránu.

"Bylo to hlavně první poločas nahoru dolů. My jsme byli daleko aktivnější, lepší a chybělo nám jenom lepší finální řešení. Zaplaťpánbůh jsme se prosadili ze standardky. Podržel nás Filip Rada, který v první půli dvě šance chytil," uvedl trenér Dukly Luboš Kozel.

Pražané začali lépe i druhý poločas. Po Manziově efektním průniku ještě neuspěl Mareš, ale v 52. minutě už Buchta inkasoval podruhé. Na Marešův roh si naskočil Vrzal a tvrdou hlavičkou umístil míč k tyči. Levý bek Dukly dal už svůj pátý ligový gól v sezoně.

Fotbalisté Dukly slaví branku do sítě Olomouce

"Nemůže se stát, že hlavičkují naprosto neobsazení hráči. Góly ze standardky padají, ale mě spíš vadí ten způsob. Podle mě při obou brankách byli hráči daleko, nedokázali se k soupeřům dostat ani je zpomalit. To je trestuhodné," uvedl Jílek.

O chvíli později se musel opět činit Buchta, který vytáhl tečovaný pokus Hanouska. Na druhé straně zase po Štěpánově centru vysoko přestřelil Ordoš. Dukla v závěru ještě nevyužila tři hodně slibné brejky, když sami před Buchtou selhali Manzia a dvakrát Mareš. "Dneska nám dvoubrankové vedení stačilo, jsem maximálně spokojený a myslím, že to vítězství bylo zasloužené," prohlásil Kozel.

Olomouc venku prohrála sedmý z posledních osmi zápasů v nejvyšší soutěži. Na půdě Dukly v samostatné lize Sigma nezvítězila ani na pátý pokus.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 13. Štetina, 52. Vrzal. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Moláček. ŽK: Hála, Plšek (oba Olomouc). Diváci: 1228.

Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (88. Preisler) - Néstor (79. Beauguel), Mareš, Manzia (75. Berger). Trenér: Kozel.

Olomouc: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek (46. Mahmutovič) - Navrátil (76. Chorý), P. Ševčík, Plšek, Houska (46. Štěpán), Falta - Ordoš. Trenér: Jílek.

Dukla - Olomouc: Po centru od Beauguela Mareš přestřelil

Dukla - Olomouc: Vrzal vyskočil na centru z rohu a trefil se hlavou, 2:0

Dukla - Olomouc: Rada si fantastickým zákrokem poradil se střelou Falty

Dukla - Olomouc: Néstor se blížil k bráně, prokličkoval ale až do autu

Dukla - Olomouc: Štetina si vysoko vyskočil a překonal Buchtu, 1:0

Dukla - Olomouc: Olomouc poprvé zahrozila, Hálu vychytal Rada