20. února 2016 • 21:34

Pekhart poprvé nastoupil od začátku a prvním gólem zařídil AEK bod

Tomáš Pekhart se poprvé trefil za AEK Atény
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Tomáš Pekhart poprvé nastoupil v základní sestavě fotbalistů AEK Atény a hned vstřelil premiérový gól. Přispěl jím k remíze 1:1 v zápase řecké ligy na hřišti Iraklisu Soluň. Šestadvacetiletý útočník, který do AEK přestoupil na začátku února z bundesligového Ingolstadtu, skóroval poprvé od 22. února 2014.

Pekhart do předchozích dvou ligových duelů nastoupil coby střídající hráč, tentokrát ale dostal od trenéra Poyeta důvěru od začátku a uruguayskému kouči se odvděčil vstřelenou brankou.

V 74. minutě odchovanec pražské Slavie otevřel skóre, za pět minut ale vyrovnal domácí stoper Ziabaris a rozhodl o dělbě bodů. Hráči AEK jsou na druhém místě tabulky se ztrátou 15 bodů na vedoucí Olympiakos Pireus.