+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. října 2008 • 12:21

Polský sudí zatčen za korupci

Autor:
Jan Jílek
TOP VIDEA
Jak dal bek Bayernu supergól patičkou? Běžel 74 metrů a třikrát si narazil Jak dal bek Bayernu supergól patičkou? Běžel 74 metrů a třikrát si narazil
Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polská policie dnes zatkla dalšího rozhodčího v souvislosti s korupcí ve fotbalu. Zadržený prvoligový rozhodčí z jihopolského Slezska bude nejspíš ještě dnes obviněn. Hrozí mu až pět let vězení.Mluvčí vratislavské prokuratury, která má rozsáhlou korupční aféru v Polsku na starosti, Edward Zalewski novinářům řekl, že rozhodčí vzal dvakrát úplatek ve výši 5000 zlotých (celkem v přepočtu přes 68.000 Kč).

Vyšetřování korupce v polském fotbalu začalo v květnu 2005. Od té doby prokuratura obvinila okolo 160 osob, mezi nimiž jsou sportovní činovníci, rozhodčí či lidé z fotbalového svazu, který dnes volí nového předsedu.

Naposledy minulý týden byl obviněn z korupce bývalý reprezentační trenér Janusz Wójcik. Podle médií mimo jiné díky jeho výpovědím bude zatýkání kvůli korupci pokračovat ve větší míře.

Loni v prosinci začal před vratislavským soudem první proces kvůli korupci ve fotbale. Na lavici obžalovaných usedlo 17 osob. Pravomocně odsouzen ještě nikdo nebyl.
Klasická verze
Mobilní verze