+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. září 2017 • 04:45

Slovenská ligová realita. Na Slovan přišlo 295 diváků, amatéři se baví

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny! Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takovou kulisu si v Česku dovedete představit na divizním utkání. Na Slovensku se před 295 diváky hrálo utkání, v němž fotbalisté Slovanu Bratislava porazili Michalovce 3:1 a udrželi se v čele nejvyšší soutěže. Čím to, že tradiční klub vzbuzuje tak velký nezájem? „Slovan ztratil u fanoušků respekt a svojí původní identitu,“ tvrdí bývalý kouč slavného klubu Dušan Tittel pro sport.sk.V Bratislavě se v uplynulých letech šířil vtip, který o mnohém vypovídal. Americká NASA chce koupit stadion na Pasienkách. Je to totiž jediné místo na zemi, které je bez atmosféry…

Je to velký paradox. Klub s největší tradicí, který bojuje o nejvyšší příčky, má zanedbatelné návštěvy. Podstatný vliv na to má fakt, že osm let už pobývá v azylu na stadionu, který byl v minulosti spojený s Interem Bratislava. Zchátralé tribuny, hřiště oddělené atletickou drahou. Vytvořit tu bouřlivou atmosféru je za současných okolností nemožná mise.

Naději přináší vidina návratu na Tehelné pole, kde klub působil od začátku 40. let a kde byla k vidění řada velkolepých bitev v rámci federální ligy. Po různých průtazích tam začal před rokem růst nová aréna, hotová by měla být do konce roku. Ožije potom podpora Slovanu?

Poslední divácký debakl svalují v klubu na pozdní čas výkopu (20:30) kvůli televiznímu přenosu a nepříznivému deštivému počasí. „Na druhou stranu nás těší, že právě zápasy Slovanu patří k nejvysílanějším a nejsledovanějším duelům v lize,“ řekl sportovní ředitel klubu Richard Trunz.

Jenže na tribunách je to mizérie. Z pěti ligových zápasů na domácí půdě pouze jednou překročil hranici 1000 diváků. Třeba hráči nováčka páté ligy z Ladomorskej Viesky měli při derby s TJ Lovča návštěvu 350 lidí. „Na souboje se sousedními vesnicemi přijde vždy přes 300 diváků. Už jsme se s klukama smáli tomu, jaké návštěvy chodí na Slovan,“ žertoval jeden z amatérských hráčů Marek Borgoň.

Do dokončení nového stadionu budou muset ve Slovanu strpět další štiplavé poznámky.

Vítejte na Pasienkách, v domově Slovanu. A pozor na kontroly!

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze