SESTŘIHY: Barcelona vyhrála, Atlético už je druhé a Valencie padla

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony porazili v 16. kole španělské ligy La Coruňu jasně 4:0 a v čele tabulky mají šestibodový náskok před Atlétikem Madrid. Katalánský velkoklub zůstal právě vedle madridského celku jediným dosud neporaženým týmem v La Lize. Villarreal po čtyřech zápasech naplno bodoval, na hřišti Celty Vigo zvítězil 1:0 a v tabulce je šestý.

Domácí: 29. L. Suárez, 41. Paulinho, 47. L. Suárez, 75. Paulinho

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba (81. Digne) – Rakitić, Paulinho, Iniesta (C) (56. A. Gomes) – Messi, L. Suárez, Alcácer (23. Aleix Vidal).

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Sidnei, Schär, F. Navarro – C. Borges (C), Guilherme (62. Valverde) – Gil (84. Valle), Çolak (63. Bakkali), Adrián López – Pérez Martínez.

Domácí: Cillessen, Mascherano, Digne, Busquets, Suárez, Gomes, Vidal

Hosté: Tytoń, Albentosa, Luisinho, Mosquera, Valverde, Bakkali, Valle

Hosté: Schär

A. Mateu – P. Cebrián, R. Díaz

Camp Nou (Barcelona)

53607 diváků

Barcelona byla od začátku proti La Coruně aktivní v ofenzivě, gólu se ale dočkala až po půlhodině hry. Messi předložil míč ve vápně Luisi Suárezovi a ten bez problémů zakončil. Messi následně trefil břevno, přesto domácí ještě v prvním dějství vedení navýšili, když Paulinho dorazil do brány další střelu argentinského kanonýra, která tentokrát skončila na tyči.

Na konci poločasu zastavil pokus Luise Suáreze na brankové čáře gólman Rubén, krátce po změně stran ale uruguayský střelec zvýšil na 3:0. Jeho kolega z útoku Messi příliš štěstí v zápase neměl: v 67. minutě hostující brankář vyrazil jeho ránu na tyč, o chvíli později pak zneškodnil jeho pokutový kop.

Vyhraj zájezd na zápas Barcelony! Odpověz na otázky a leť

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - La Coruňa 4:0. Kanonádu řídil Suárez, Messi nedal penaltu

Domácí: 74. F. Torres

Hosté:

Domácí: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín, Luís – Partey (46. Á. Correa), Gabi (C), Saúl Ñíguez (69. F. Torres), Koke – Gameiro (69. Ferreira-Carrasco), Griezmann.

Hosté: Pacheco – Aguirregabiria, Maripán, Alexis, R. Duarte – Pina (77. Krkić), García (C) – Pedraza, Burgui (63. Medrán), I. Gómez (84. Santos) – Munir.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Alavés 1:0

Zápas mezi Atlétikem a Alavésem mnoho šancí nepřinesl. O nejtěsnějším vítězství favorita rozhodl Torresův skluz ze 74. minuty, kterým usměrnil míč do brány po Vršaljkově centru. Bývalý kanonýr Liverpoolu nebo Chelsea se trefil poprvé v sezoně.

Domácí: S. Rico – Mercado (77. Navas), Kjaer, Lenglet, Escudero – Ganso (67. F. Vázquez), Pizarro, Banega – Sarabia, Ben Yedder, Correa (80. Muriel).

Hosté: Olazábal – Pedro López, Postigo, Chema (82. Cabaco), Luna – Lerma, Lukić (70. Suárez Pier) – Jason (89. Samuel), Campaña, Morales – Ünal.

25.803 diváků

Trenér fotbalistů Sevilly Eduardo Berizzo, bojující s rakovinou prostaty, se pouhých 16 dnů po operaci vrátil ke svým svěřencům. Osmačtyřicetiletý kouč se nečekaně objevil na čtvrtečním tréninku španělského týmu a dnes mužstvo vedl v ligovém utkání proti Levante. Sevilla doma s patnáctým celkem tabulky remizovala 0:0.

"Trenér překvapil své hráče, když se objevil v šatně, kde k týmu promluvil a následně vedl taktický trénink na hřišti. Trenérův plán je vést mužstvo v dnešním utkání proti Levante. Vše ale závisí na tom, jak se bude přes den cítit," uvedl klub na svém webu.

Berizzo na zápas skutečně dorazil a bezmála 26 tisíc fanoušků mu připravilo bouřlivé uvítání. Gól ale pak v utkání neviděli, i když oba týmy trefily tyč a nevyužily ani další slibné příležitosti. Sevilla zůstala v tabulce pátá, na čtvrtý Real Madrid ztrácí dva body.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Levante 0:0

Domácí:

Hosté: 34. Fornals

Domácí: Blanco – Wass, Cabral (C), Sergi Gómez, J. Castro – Jozabed (73. Radoja), Lobotka, P. Hernández – Portela (46. Mor), Gómez, Sisto (73. Guidetti).

Hosté: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Hernández, Castillejo (68. Čeryšev), Trigueros, Fornals – R. Soriano (77. Guerra), Bacca (87. Mario González).

Domácí: Álvarez, Fontàs, Radoja, Guidetti, Hjulsager, Mor, Roncaglia

Hosté: Barbosa, Čeryšev, Rukavina, Guerra, González, Francisco Torres, Moya Martínez

Domácí: J. Castro

Hosté: Fornals, J. Costa, Trigueros

Estrada Fernández – Barbero Sevilla, Martín García

Municipal de Balaídos (Vigo)

18 215 diváků

Oběma týmům v sestavě chyběli nejlepší střelci. Domácí Aspas i útočník Bakambu z Villarrealu museli duel vynechat kvůli kartám.

Roli druhého jmenovaného na sebe vzal Fornals, který v 35. minutě rozhodl o výhře hostů hlavou po Baccově centru. Fornals se podílel na třech z posledních čtyř ligových gólů Villarrealu: jeden dal a na dva přihrál.

Vigo bylo blízko vyrovnání zejména v 74. minutě, kdy Morovu střelu vyrazil gólman Asenjo na tyč. Celta ale nedokázala skórovat a na výhru čeká už tři utkání.

SESTŘIH LA LIGY: Celta Vigo - Villarreal 0:1

Domácí: 5. Stuani

Hosté:

Domácí: Bono – Ramalho, Juanpe, Timor – Maffeo, Aleix Garcia, Granell (C), Mojica – Portugués (86. Aday), B. García (62. Espinosa) – Stuani (75. Kayode).

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo, Arambarri (66. Šibasaki), Mora, Ndiaye (66. Montero) – Á. Rodríguez, J. Molina (C).

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Getafe 1:0

Domácí: Herrerín – de Marcos (67. I. Williams), Núñez, Laporte, Balenziaga (70. Saborit) – Susaeta (C), M. Rico, San José, Lekue – Raúl García (79. I. Córdoba) – Aduriz.

Hosté: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, I. Martínez, de la Bella – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza – Oyarzabal (70. Canales), José, Januzaj (85. Vela).

Domácí: Córdoba, Etxebarria, Etxeita, Saborit, Simón, Williams, Vesga

Hosté: Ramírez, Canales, Martínez, Juanmi, Navas, Zubeldia, Vela

Domácí: Aduriz, Lekue, M. Rico

SESTŘIH LA LIGY: Bilbao - Real Sociedad 0:0

Domácí: 49. Inuj, 87. Jordán

Hosté: 58. S. Mina

Domácí: Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Ángel – Alejo (90+2. Peña), Jordán, Dani García, Inuj – Charles (C) (72. Kike García), Enrich (84. Escalante).

Hosté: Neto – Montoya, Gabriel, Vezo, Gayá (46. Lato) – Gil (73. Guedes), Kondogbia, Parejo (C), Pereira (81. Torres) – Rodrigo, S. Mina.

Domácí: Gálvez, Escalante, Bébé, Lombán, García, Riesgo, Peña

Hosté: Doménech, Guedes, Ibáñez, Maksimović, Vidal, Torres, Lato

Domácí: Dani García

Hosté: Kondogbia, Parejo, Pereira, Lato

González – Yuste, García

Estadio Municipal de Ipurua (Eibar)

Valencie prohrávala na hřišti Eibaru od 49. minuty, kdy se trefil domácí Inui. Po necelé hodině hry vyrovnal Santi Mina, ale tři body domácím vystřelil tři minuty před koncem hlavou Jordán.

"Netopýři" prohráli teprve podruhé v sezoně, obě porážky přišly v posledních venkovních zápasech. Eibar už pět ligových utkání neprohrál a je na sedmém místě.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Valencia 2:1

Domácí:

Hosté: 24. León, 50. Camarasa

Domácí: Roberto – Rosales, L. Hernández, Baysse, González – Keko (55. Ontiveros), Recio (C), Adrián González (39. Rolán), Castro – Bastón, Peñaranda (67. En-Nesyri).

Hosté: Adán – Barragán, Mandi, Feddal, Durmisi – Amat (73. Javi García) – Joaquín (85. Ruibal), Camarasa (77. Nahuel), Ruiz, Tello – León.

Domácí: Miquel, Rolón, Añor, Ontiveros, Rolán, Prieto, En-Nesyri

Hosté: Giménez, Navarro, García, Nahuel, Tosca, Ruibal, Gracia

Domácí: Rosales, Adrián González (č), Ontiveros

Hosté: Barragán, Joaquín