La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Levante - 15. prosince 2017   21:00

0:0
(0:0)
Sevilla
S. Rico – Mercado (77. Navas), Kjaer, Lenglet, Escudero – Ganso (67. F. Vázquez), Pizarro, Banega – Sarabia, Ben Yedder, Correa (80. Muriel).
Soria – Krohn-Dehli, Geis, Navas, Muriel, F. Vázquez, Nolito.
Iglesias – Costoya, Ramos
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
25.803 diváků
Levante
Olazábal – Pedro López, Postigo, Chema (82. Cabaco), Luna – Lerma, Lukić (70. Suárez Pier) – Jason (89. Samuel), Campaña, Morales – Ünal.
Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Ivi, Nano, Cabaco.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Levante 0:0. Domácím nepomohl ani návrat nemocného trenéra

90+4'
Z tribun se ozývá ohlušující pískot. Domácí fanoušci nejsou spokojeni, protože jejich tým nedokázal porazit outsidera a pouze remízoval 0:0. Sevilla byla opticky sice častěji na balonu, jenže na gólové šance jsme sledovali naprosto vyrovnané utkání. Střelcům oběma týmů se ale nedařilo, gól jsme neviděli, a tak musí pochopitelně dojít k dělbě bodů.
90+4'
90+1'
Luis Muriel to zkusil z velké dálky, míč zamířil hodně mimo a Olazábal mohl být v klidu.
90+1'
Normální hrací doba je u konce. Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Samuel.
88'
Odražený balon se nyní dostal k Escuderovi, ten to měl ale složité a balon poslal mimo.
88'
Hosté nadále svého soupeře zkoušejí tlačit na jeho polovině, avšak na vyloženou šanci Sevilly již čekáme pěkně dlouho.
87'
Jesus Navas byl až příliš za obranou a je mu odpískaný ofsajd.
86'
Hosté jsou již hodně blízko. Konec zápasu klepe na dveře a stav je nadále 0:0.
85'
Domácí vrhají zbytky sil do ofenzivy. Hosté ale pozorně brání a drží balon daleko od brány.
83'
Až do zakončení se dostal hostující Morales, zpoza vápna ale zamířil nad.
82'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Chema, přichází Erick Cabaco.
81'
Morales po rychlém protiútoku zasekl ve vápně hezky balon, jenže následně prakticky nevystřelil a brankář Rico v pohodě zasáhl.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Luis Muriel.
79'
Na trávníku zůstal ležet bez cizího zavinění hostující stoper Chema. Musí být ošetřovaný.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gabriel Mercado, přichází Jesús Navas.
77'
Ještě před rohem dostal žlutou kartu domácí Vázquez.
76'
Po následném rohovém kopu byl faulovaný brankář Olazábal a bude z toho míč pro Levante.
75'
Pas za obranu dostal nyní Ben Yedder, skvěle proti němu zasáhl vyběhnuvší Olazábal.
74'
Útočná akce domácích skončila ještě před zakončením, v ofsajdu byl totiž Sarabia.
74'
Jason to měl ale těžké. Musel střílet ze šestnácti metrů a trefil jen dobře postavenou zeď z domácích hráčů.
72'
Přesně na hranici velkého vápna nyní za žlutou kartu fauloval Lenglet. To bude velká příležitost pro hosty!
72'
Hosté cítí, že by dnes mohli vybojovat bod. Začínají pomalu šetřit čas a nikam se moc neženou.
70'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Roberto Suárez Pier.
70'
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Sarabia, nikdo ze spoluhráčů se ale k hlavičce neprotlačil.
69'
Individuálně proti přesile se snažil prosadit Lukić, neměl šanci na úspěch a o balon přišel.
67'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ganso, přichází Franco Vázquez.
65'
Domácí se opět snaží, tlačí se na polovinu soupeře. Hosté ale v pohodě brání cennou remízu 0:0.
63'
Velmi slušnou šanci na zakončení měl nyní Campaña. Svou ranou dokázal přestřelit zeď a mířil do brány, gólman Rico ale v pohodě zasáhl.
62'
Domácí Gabriel Mercado se dostal až k zakončení ze střední vzdálenosti. Gólman Olazábal byl ale pozorný a s ranou k tyči si poradil.
60'
Další žlutá pro hosty. Tu nyní dostal Antonio Luna.
59'
Zápas plyne a máme za sebou už téměř půl hodiny hry. Tempo hry se začíná zvyšovat a zdá se, že budeme opět sledovat zajímavý fotbal.
57'
To byla šance! Parádní pas do vápna dostal nyní Ben Yedder, jehož ztečované zakončení vyrazil hodně neortodoxně hlavou gólman Olazábal!
56'
Teď jsou domácí ale již hodně dominantní a hosté jsou zataženi do hlubokého bloku.
54'
Dnešní utkání sleduje 25.803 diváků.
52'
Hra se opět opticky vyrovnala. Domácí jsou aktivní, jenže hosté jsou sebevědomí a drží míč daleko od brány.
50'
Další faul za žlutou kartu nyní udělal Sasa Lukič. Míč budou mít opět domácí.
49'
Domácí vstoupili do druhého poločasu nabuzeně a jsou nyní opět aktivnějším týmem.
47'
Campaña nyní na polovině hřiště zastavil rozběhnutého Banegu a dostává žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Skóre zápasu je sice 0:0, avšak sledujeme rozhodně zajímavý fotbal. Domácí favorizovaná Sevilla začala svižně a v úvodu měla velkou optickou převahu. Jenže první velkou šanci měli hosté, když se z ničeho nic v 17. minutě zjevil v zakončení Ünal. Toho ale vychytal gólman Rico. Následně se obraz hry opticky vyrovnal a hosté dokázali být i nadále nebezpeční. Za domácí měl velkou šanci Ganso, jenže jeho hlavičku vytěsnil na roh Olazábal. Pak už duněly jen tyče. Nejprve brankovou konstrukci krásnou ranou z přímého kopu napálil hostující Jason a na druhé straně pak v poslední minutě první půle hlavičkoval do tyče Mercado.
45'
45'
Po dalším rohovém kopu domácích se k zakončení prodral Gabriel Mercado, který hlavou poslal míč také do tyče! Následně chtěl akci ještě dohrát, to mu byl ale už odpískaný útočný faul.
45'
Po rozehrávce nakrátko centroval Sarabia, míč ale hodně přetáhl a nikdo ze spoluhráčů nezakončil.
44'
Escudero byl nyní již na polovině soupeře faulovaný Lukićem. Domácí rychle rozehráli a získali rohový kop.
42'
Chvílemi se zdá, že jsou domácí průběhem zápasu lehce zaskočeni. Stále se hraje spíše ve středu pole a hosté dokážou zahrozit rychlými protiútoky.
41'
Kjær ve výskoku lehce přistrčil soupeře a je pískáno. Balon pro hosty.
41'
U lajny se nyní čistým skluzem prezentoval domácí Correa. Následuje aut pro hosty.
40'
Domácí se jako favorit zápasu sice hodně snaží, jenže hosté se po rozpačitém úvodu nadechli a nyní hrají se Sevillou naprosto vyrovnanou partii.
38'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu a nyní se hraje ve středu pole.
36'
Jasonův přímý kop obletěl krásně zeď a narazil do tyče. Od ní se vracel zpět do pole, avšak trefil záda domácího gólmana Rica. Ten měl nyní obrovské štěstí, že se balon následně neodrazil do brány!
34'
Po faulu domácího stopera Clementa Lengleta bude následovat zajímavý přímý kop pro hosty. Osmadvacet metrů, zajímavá pozice.
34'
Hodně ostře nyní vypálil směrem k hostující bráně Sarabia, gólman Olazábal si připsal další výborný zákrok, když balon reflexivně vyrazil.
32'
Na levé hranici velkého vápna fauloval nyní Pedro López a následovat bude hodně zajímavá standardka. Je to takový hodně zkrácený rohový kop.
31'
Po dalším rohovém kopu Banegy se opět domácí k dalšímu zakončení nedostali.
30'
Po velmi povedeném centru do vápna se k hlavičce dostal Ganso, gólman Olazábal míč výborně vytěsnil na roh.
28'
Domácí po trochu hluché pasáži opět tlačí svého soupeře a Levante se musí bránit.
26'
Nyní kopali pro změnu rohový kop domácí. Po centru Evera Banegy zasáhl ve velké pohodě gólman Olazábal. Ten hned rychle rozehrál na spoluhráče, avšak z nadějného protiútoku nic nebylo.
25'
Zajímavý centr od rohového praporku posílal do vápna Campaña, jenže ani po jeho pasu se nikdo z jeho spoluhráčů k přímému ohrožení brány soupeře nedostal.
24'
Stále se ale hraje více na polovině Sevilly a je tu další roh pro Levante.
22'
Tlak Levante vyústil v další rohový kop. Ani po něm se ale Rico ohánět nemusel.
20'
Po velké šanci hostů se ale obraz hry přeci jen změnil. Hostům očividně narostlo sebevědomí a rázem jsou aktivnější.
18'
Po následném rohovém kopu se hosté do zakončení již nedostali.
17'
První obrovskou šanci zápasu měl překvapivě hostující Enes Ünal, který se z ničeho nic objevil ve vápně nikým neatakovaný. Pálil dobře, avšak gólman Sergio Rico skvěle zasáhl a míč vyrazil rukou na roh.
16'
Centr na přední tyč poslal Banega, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
15'
Z levé strany vnikl do vápna Levante Ben Yedder, nakonec vybojoval jen rohový kop.
15'
Domácí jsou znovu u balonu. Po čtvrt hodině hry je držení balonu 64%-36% ve prospěch Sevilly.
13'
Hráči Sevilly se tlačili do zakončení, gólman Olazábal ale nakonec zasahovat nemusel.
12'
Hodně agresivní byl nyní Lerma, který ostře poslal k zemi Sergia Escudera. Bude z toho standardka pro domácí.
10'
Hrotový útočník hostů Ünal po lehkém kontaktu od Lengleta padl k zemi a chtěl odpískat standardku, hlavní rozhodčí byl ale zcela v klidu a nechává pokračovat ve hře.
9'
Stále jsou to ale domácí, kteří jsou v úvodu zápasu jednoznačně více na balonu. Hosté se zatím zuby nehty brání.
7'
Zpoza vápna po zemi vystřelil Jefferson Lerma, bránu ale minul a domácí gólman Rico zasahovat nemusel.
6'
Domácí Correa to teď zkusil individuálně, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Sice se s míčem dostal až na hranici vápna, jenže před zakončením mu hosté balon odebrali.
5'
Domácí mají podle očekávání velkou převahu. Hosté jsou zatím zataženi do hlubokého defenzivního bloku.
3'
Velkou zajímavostí zápasu je, že se na lavičce domácího celku objevuje trenér Eduardo Berizzo. Ten před pár týdny oznámil, že má rakovinu prostaty. Nyní má za sebou již operaci, včera poprvé vedl trénink a dnes je dokonce již na lavičce.
3'
Na dlouhý pas na pravou stranu neměl Sarabia šanci dosáhnout, rozehrávat budou hosté.
2'
Jsou to ale domácí, kteří začali zápas aktivněji a hned po získání balonu se tlačí do útoku.
1'
Zápas začali za hustého deště výkopem hosté z Levante.
1'

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero – Ganso, Pizarro, Banega – Sarabia, Ben Yedder, Correa.
Náhradníci: Soria – Krohn-Dehli, Geis, Navas, Muriel, F. Vázquez, Nolito.

Levante UD: Olazábal – Pedro López, Postigo, Chema, Luna – Lerma, Lukić – Jason, Campaña, Morales – Ünal.
Náhradníci: Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Ivi, Nano, Cabaco.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Levante stejně jako Sevilla patří k nejstarším klubům ve Španělsku. Zatímco Sevilla prakticky celou svojí historii hrála nejvyšší soutěž, Levante se dlouhé roky pohybovalo v nižších soutěžích. Ve vzdálenější minulosti sice hrávalo také několikrát epizodně první ligu, váraznějšího úspěchu ale nedosahovalo. Až od sezony 2003/04 se vcelku pravidelně pohybuje v La Lize a oba soupeři tak proti sobě od této sezony odehrály osmnáct zápasů. Deset z nich vyhrála Sevilla, třikrát Levante a pětkrát skončil zápas nerozhodně. Vůbec poslední zápas v La Lize proti sobě oba týmy odehrály v lednu roku 2016 (loňskou sezonu hrálo Levante druhou ligu) a zápas tehdy skončil výhrou Sevilly 3:1. Od té doby ale uplynuly již skoro dva roky, a tak dnes může být vše jinak.
Také Levante v nedávné době prohrálo 0:5. Na konci listopadu nestačilo v domácím prostředí na Atlético Madrid, od kterého schytalo tento krutý pětigólový debakl. Ani v prosinci pak Levante nemělo nejlepší formu, když ze tří zápasů uhrálo dva body za remízy s Gironou 1:1 a Málagou 0:0. Ve vůbec posledním zápase pak Levante v domácím prostředí nestačilo na Bilbao, kterému podlehlo 1:2.
Lepší aktuální formu mají i vzhledem k postavení v tabulce domácí fotbalisté, kteří v lize z posledních pěti zápasů získali devět bodů za tři výhry a dvě porážky. Nutné je ale dodat, že Sevilla prohrála dva těžké zápasy na hřišti Barcelony a Realu Madrid. Zatímco napůdě Barcelony sahali hosté po bodu, když nakonec prohráli těsně 1:2, ve vůbec posledním ligovém zápase s Realem Madrid zcela propadli, když po poločase prohrávali již 0:5. Právě tímto výsledkem pak zápas skončil i po devadesáti minutách.
Hezký páteční večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 16. kola Primera Division mezi domácí Sevillou a hostujícím Levante. Čeká nás souboj dvou celků, které v tabulce dělí dvanáct bodů a deset příček – domácí Sevilla je aktuálně páté, hostům patří patnácté místo tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.